Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 23, 2024 6:21 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 122  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned lis 21, 2010 9:28 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
chcela by som sa opytat, ci niekto nemate skusenost s lanovym olejom Solio, tu som nasla:
http://www.biopurus.sk/biopurus/eshop/9 ... lej-500-ml
no je nejako podozrivo lacny.

este by som sa rada opytala, co mozno zamiesat ako "dochucovadlo" (okrem spominanych cesnaku, cibule atd) do patlaniny? chcela by som, aby to bolo pestrejsie pre dieta. napada mi struhana mrkva, alebo ina zelenina, alebo teda skor, comu by sa bolo dobre vyhnut? moze mat nejaka pridana potravina neziaduce ucinky?

Mě tedy laciný nepřipadá, za stejnou cenu kupuji litr, tedy platím polovinu uvedené ceny. Můžete tam namíchat prakticky cokoliv a pro dítě bych volil namočené rozmixované datle, rozinky, případně fíky, nebo nějaké ovoce.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 21, 2010 9:56 am 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Jarda píše:
Mě tedy laciný nepřipadá, za stejnou cenu kupuji litr, tedy platím polovinu uvedené ceny. Můžete tam namíchat prakticky cokoliv a pro dítě bych volil namočené rozmixované datle, rozinky, případně fíky, nebo nějaké ovoce.

Jardo, ďakujem.
No ten olej, čo som našla iné, boli drahšie. Vy kupujete odtiaľ, čo je tu link niekde na začiatku diskusie? Teoreticky by ma mohol vyjsť za dobrú cenu, aj pokiaľ započítam poštovné a všetky poplatky za prevody.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 21, 2010 10:18 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
Jardo, ďakujem.
No ten olej, čo som našla iné, boli drahšie. Vy kupujete odtiaľ, čo je tu link niekde na začiatku diskusie? Teoreticky by ma mohol vyjsť za dobrú cenu, aj pokiaľ započítam poštovné a všetky poplatky za prevody.

Ano z http://www.agro-el.cz/ , ale bude tam problém, že tuším do zahraničí oleje neposílají, čili pak by bylo vhodné pro něj dojet, ale to zase netuším, jak se vám vyplatí. Ono je také otázka, zda by nebyl na cestě moc dlouho a nedošel už zničený, to bych asi neriskoval.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte lis 23, 2010 8:58 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Jarda píše:
Ano z http://www.agro-el.cz/ , ale bude tam problém, že tuším do zahraničí oleje neposílají, čili pak by bylo vhodné pro něj dojet, ale to zase netuším, jak se vám vyplatí. Ono je také otázka, zda by nebyl na cestě moc dlouho a nedošel už zničený, to bych asi neriskoval.

Jarda, ani som neskusala kontaktovat ich.
No nasla som v Bratislave jeden zdroj skutocne kvalitneho oleja, robia kazdy tyzden ci dva novy olej, len 260ml stoji 7,50€ co je dost vela. Musim skusit zavolat a opytat sa,ci pri vacsom odbere nedaju zlavu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte lis 23, 2010 10:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
Jarda, ani som neskusala kontaktovat ich.
No nasla som v Bratislave jeden zdroj skutocne kvalitneho oleja, robia kazdy tyzden ci dva novy olej, len 260ml stoji 7,50€ co je dost vela. Musim skusit zavolat a opytat sa,ci pri vacsom odbere nedaju zlavu.

To je opravdu drahé a pak by se asi vyplatilo si pro něj zajet.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř lis 24, 2010 6:56 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 18, 2010 1:45 am
Příspěvky: 38
Tady dávám k dispozici mé zkušenosti se sirnou patlaninou. Dělám ji zásadně z tvarohu, který si vyrábím z kefíru, jinak lněná semínka a olej jak je uvedeno v receptu. Do této směsi nakrájím trochu cibule, porku a sladké papriky. Ještě přidám najemno nastrouhaný celer a pár ředkviček, sůl himalájská. Takto nám to chutná. Jí to o i ten můj ortodoxní masoužrout a neprotestuje. Na sladko mu to dělám tak, že vymixuju sirnou patlaninu s trochou šlehačky a medu a zamíchám dovnitř čerstvé ovoce jako jahody nebo borůvky. Tvaroh z kefíru používám taky do balkánského salátu místo balkánského sýra. Hezký den přeji všem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 25, 2010 2:41 am 
Offline

Registrován: pát říj 15, 2010 9:07 pm
Příspěvky: 19
Nezkoušel někdo dát tam kapku z extraktu stevie?Jinak mám olej zmrazený ve skleněných kořenkách které mají přesně 100ml stačí vyndat nalít a nemusí se nic znovu zamrazovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 25, 2010 10:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
ajrin píše:
Tady dávám k dispozici mé zkušenosti se sirnou patlaninou. Dělám ji zásadně z tvarohu, který si vyrábím z kefíru, jinak lněná semínka a olej jak je uvedeno v receptu. Do této směsi nakrájím trochu cibule, porku a sladké papriky. Ještě přidám najemno nastrouhaný celer a pár ředkviček, sůl himalájská. Takto nám to chutná. Jí to o i ten můj ortodoxní masoužrout a neprotestuje. Na sladko mu to dělám tak, že vymixuju sirnou patlaninu s trochou šlehačky a medu a zamíchám dovnitř čerstvé ovoce jako jahody nebo borůvky. Tvaroh z kefíru používám taky do balkánského salátu místo balkánského sýra. Hezký den přeji všem

No vidíte a člověk se dobře nají i zároveň léčí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 25, 2010 10:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
mila001 píše:
Nezkoušel někdo dát tam kapku z extraktu stevie?Jinak mám olej zmrazený ve skleněných kořenkách které mají přesně 100ml stačí vyndat nalít a nemusí se nic znovu zamrazovat.

Stevie je sladká po usušení, čili netuším, jak se chová ten extrakt, ale jinak by to ničemu vadit nemělo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 25, 2010 5:07 pm 
Offline

Registrován: stř lis 24, 2010 9:10 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, obracim se na Vás o radu.Začal jsem po přečtení článku dr.Budwig
a diskuze na Vašich stránkach aplikovat sirnou patlaninu. Nejprve v denní
dávce 30ml oleje,1lžice lněných semen a 120gr tvarohu. Do týdne jsem pocitil
celkové zlepšení organismu a lepší stav pokožky. Po týdnu se mi ale začaly
tvořit na jedne noze vyrážky. ty za tři dny zmizely, ale vytvořily se mi na
druhé.Také mne začal mne bolet kloub na noze, který zrudl. Snižil jsem dávku na
třetinu a začal použivat urinu na pití a obklady na kloub. Po jednom dni
vynechani patlaniny se zdálo, že se to zlepšuje. . Tak jsem si dal jednu
lžíci namíchané patlaniny dane koncentrace a do večera mi opět vyrazily
vyrážky, kloub se zdá, že se ale zlepšuje.. Zkusim teď na par dni patlaninu
vynechat co to udělá. Chtěl bych se zeptat myslíte, že jsem na ni alergický
a nesmím ji užívat ,nebo se jedna o čištění organizmu (celkově se cítim
dobře,až na ty vyrážky). Měl někdo něco podobného? Jak bych měl pokračovat dále, nerad bych se vzdal
lněho oleje?
Je mi 54let, v mládi jsem měl revmatickou horečku a do 40let revma. Po změně
stravy na makrobiotickou mi za rok revma zmizlo , i když doktoři tvrdili, že je to nevylečitelné.To bylo před 14lety. Teď se
stravuji napůl makrobioticky a normálně. Při užíváni oleje jsem přešel na
80% makrobiotika a 20% normálně. Celý tento web si pročítám , protrože mám stejné názory na přírodní léčení . Když si
člověk nepomůže sám , tak doktoři mu nepomůžou (kromě akutních případu , kdy jsou dobří).
Zdravím všechny


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 25, 2010 8:57 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Jarda píše:
To je opravdu drahé a pak by se asi vyplatilo si pro něj zajet.

no je to pre nas daleko, tak by bol olej z ciech uplne predrazeny.

dnes som urobila roskantny krok, kupila som v bioobchode lanovy olej, bola baleny v ochrannej dusikovej atmosfere, tak som si hovorila, ze snad bude ok, no je horky a hnusny, tak som vyhodila zbytocne peniaze. vsetky oleje, co tam mali, boli mimo chladnicky, takze bolo tazko predpokladat, v akom stave budu.
pani v obchode mi vravela, ze lanovy olej ma horkastu chut, mam pocit, ze ludia normalne nevedia, ako v skutocnosti olej chutit ma a konzumuju skazene oleje, mysliac si, ze tak maju chutit \":(\"
kozi tvaroh moznost kupit mam, ale je pasterizovany....

chcela som sa este opytat na to mnozstvo tuku v tvarohu. niekde som citala (neviem, ci v tejto diskusii \":?:\" ), ze je to zle prelozene a nema byt tvaroch s minimalne 10% tukom, ale maximalne! ale mozno nieco iba splietam.....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 25, 2010 11:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Jarek píše:
Dobrý den, obracim se na Vás o radu.Začal jsem po přečtení článku dr.Budwig
a diskuze na Vašich stránkach aplikovat sirnou patlaninu. Nejprve v denní
dávce 30ml oleje,1lžice lněných semen a 120gr tvarohu. Do týdne jsem pocitil
celkové zlepšení organismu a lepší stav pokožky. Po týdnu se mi ale začaly
tvořit na jedne noze vyrážky. ty za tři dny zmizely, ale vytvořily se mi na
druhé.Také mne začal mne bolet kloub na noze, který zrudl. Snižil jsem dávku na
třetinu a začal použivat urinu na pití a obklady na kloub. Po jednom dni
vynechani patlaniny se zdálo, že se to zlepšuje. . Tak jsem si dal jednu
lžíci namíchané patlaniny dane koncentrace a do večera mi opět vyrazily
vyrážky, kloub se zdá, že se ale zlepšuje.. Zkusim teď na par dni patlaninu
vynechat co to udělá. Chtěl bych se zeptat myslíte, že jsem na ni alergický
a nesmím ji užívat ,nebo se jedna o čištění organizmu (celkově se cítim
dobře,až na ty vyrážky). Měl někdo něco podobného? Jak bych měl pokračovat dále, nerad bych se vzdal
lněho oleje?
Je mi 54let, v mládi jsem měl revmatickou horečku a do 40let revma. Po změně
stravy na makrobiotickou mi za rok revma zmizlo , i když doktoři tvrdili, že je to nevylečitelné.To bylo před 14lety. Teď se
stravuji napůl makrobioticky a normálně. Při užíváni oleje jsem přešel na
80% makrobiotika a 20% normálně. Celý tento web si pročítám , protrože mám stejné názory na přírodní léčení . Když si
člověk nepomůže sám , tak doktoři mu nepomůžou (kromě akutních případu , kdy jsou dobří).
Zdravím všechny

Osobně se domnívám, že alergie je pouze projevem očisty zaneseného organizmu a v naprosté většině případů zmizí po jeho detoxikaci. Ten váš projev není běžný a osobně jsem se sice setkal s velkou škálou detoxikačních reakcí, ale zrovna na sirnou patlanici zcela výjimečně. Pokud se týká revmatických potíží, na to je odkyselení ideální postup a většinou, pokud není nějaká část kloubů již totálně rozložena, se dá docílit celkového uzdravení. U lékařů je opravdu vhodné léčit zlomeniny, nebo rozštípnutou lebku, ale problémy vzniklé z jídla si musí vyřešit každý sám, na to je moderní medicína prakticky k ničemu, řeší pouze důsledky a příčinu ignoruje.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát lis 26, 2010 12:00 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
no je to pre nas daleko, tak by bol olej z ciech uplne predrazeny.

dnes som urobila roskantny krok, kupila som v bioobchode lanovy olej, bola baleny v ochrannej dusikovej atmosfere, tak som si hovorila, ze snad bude ok, no je horky a hnusny, tak som vyhodila zbytocne peniaze. vsetky oleje, co tam mali, boli mimo chladnicky, takze bolo tazko predpokladat, v akom stave budu.
pani v obchode mi vravela, ze lanovy olej ma horkastu chut, mam pocit, ze ludia normalne nevedia, ako v skutocnosti olej chutit ma a konzumuju skazene oleje, mysliac si, ze tak maju chutit \":(\"
kozi tvaroh moznost kupit mam, ale je pasterizovany....

chcela som sa este opytat na to mnozstvo tuku v tvarohu. niekde som citala (neviem, ci v tejto diskusii \":?:\" ), ze je to zle prelozene a nema byt tvaroch s minimalne 10% tukom, ale maximalne! ale mozno nieco iba splietam.....

Ten olej má takovou lehounce nahořklou chuť podobnou jako u oříšků. Jinak ten kozí tvaroh vyhovuje, nicméně lepší by byl doma vyrobený z domácího kefíru a tučnost by měl mít nad 10%, což se dá dohonit i smetanou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát lis 26, 2010 12:33 am 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Jarda píše:
Ten olej má takovou lehounce nahořklou chuť podobnou jako u oříšků. Jinak ten kozí tvaroh vyhovuje, nicméně lepší by byl doma vyrobený z domácího kefíru a tučnost by měl mít nad 10%, což se dá dohonit i smetanou.

tento bol horky dost a hlavne smrdel rybami.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát lis 26, 2010 3:03 am 
Offline

Registrován: čtv lis 18, 2010 9:05 pm
Příspěvky: 22
Tento mix dr. Budwigovej jedavam skoro denne uz dva a pol roka. Niekedy koncom minuleho roka ma striedala v praci kolegyna a videla, ze citam Anticancer, a new way of life. Slovo dalo slovo a nakoniec z nej vyliezlo, ze ma kamaratku cerstvo diagnostikovanu s rakovinou (uz ani neviem coho). Poradila som jej nech skusi flaxseed. Nedavno sme sa opat stretli a cela rada mi hovori, ze ta jej kamaratka bola na kontrole a doktor jej povedal, ze ziadnu rakovinu nema.

Asi to nebude az take jednoduche, ale niekedy mozno aj malo staci zvratit ten proces.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz