Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon říj 07, 2024 10:21 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Plesen v tele?
PříspěvekNapsal: pon lis 29, 2010 10:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Dorotka píše:
Velmi pekne Vam dakujem za odpoved:). Mala by som este otazku ohladne pohanky a pšena, ako casto ich mozno konzumovat a tak isto ci je mozne konzumovat vyrobky z takejto muky, napriklad pohankove cetoviny, kde je prakticky len pohanka a voda. Tak isto ohladne pšena som sa docitala, ze obsahuje velmi velke mnozstvo sacharidov, a tym ma aj sladkastu chut...nie je to teda problematicke? Tiez by som sa chcela uistit ohladne kukuricnej muky...totizto na vlakne sa este v jednom zo skorsich prispevkov vyjadrujete skor v zmysle, ze tuto potravinu nevyuzivate, no neskor ze sa mozu konzumovat aj kukuricne placky. Este by som mala otazku ohladne jogurtov, ako ste uz pisali, vyrobky typu activia by ste do ust nedal, ved ja tak isto, maju desne zlozenie...dostat vsak u nas jogurty z prilahlych dedin, kde je v ramci zlozenia len mlieko a probioticka kultura. Je mozne ich jest namiesto kefiru?K tej hube sa totizto neviem dostat a kym ju zozeniem, chcelo by to aspon nejaku takuto nahradu. Tiez by ma este zaujimalo neupravovane kozie mlieko, ci je vhodne.
A este uplne na zaver by som sa chcela opytat na dovod Vasho postoja k obylninam. Kdesi vo vlakne ich oznacujete za neprirodzenu potravinu, no mna tak napada ista vec. V nasich zemepisnych sirkach, pokial by ludia nemali cez zimu obyloviny, by bolo zrejme dost tazke prezit. Bola to zakladna zlozka stravy nasich predkov spolocne so strukovinami a korenovou zeleninou, ktoru je mozno dlhodobejsie skladovat. Nikto nemal na porudzi mnozstvo exotickych, alebo v zime nemyslitelnych plodin. Tym sa nechcem v zasade stavat proti Vasim radam, sama sa ich momentalne drzim, len proste uvazujem:).

Pohanka vyhovuje, pšenice už ne a konzumovat ji nenaklíčenou je špatné. Totéž se týká i mouky z těchto potravin. Kukuřice se okrajově dá připustit, ale na denní konzumaci určitě ne. Pokud jde o jogurt vyrobený doma tradiční technologií, tak vyhovuje. Kozí čerstvé mléko je vhodné tak do 4 hodin od nadojení, jinak už je lepší z něho dělat kefír. Já proti obilovinám celkem nic nemám, ale proti lepku a způsobu zpracování, pokud je budete využívat jako naši předci, tak klidně ano, ale nikdy nešlo o nosný objem jídla, jako je to nyní, vždy šlo o nouzové řešení, tak proč ho nyní vyhledávat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plesen v tele?
PříspěvekNapsal: pon lis 29, 2010 11:00 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Jirka 2 píše:
Tenhle odkaz posilal tusim muflon http://hn.ihned.cz/c1-43505500-konec-ceskeho-chleba
Kdyz clovek vi, co s tim chlebem delaji s prominutim za prasarny, tak se ani nedivim, ze tolik lidi ma problemy s plisnemi a dalsimi nemocemi typu rakoviny. Chleba (ten poctivy) podle me neni nezdravy. Ona prijde doba, kdy narod procitne, zacne se o tom vice psat a budeme kupovat jenom kvalitni ceske potraviny. Jidlo je nejlepsi lek, nemluve o tom, ze by zdravotnictvi bylo v zisku.

To jste napsal naprosto správně, jde o naprostou prasárnu páchanou na lidech pouze za účelem zisku v mnoha odvětvích.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plesen v tele?
PříspěvekNapsal: pon lis 29, 2010 11:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Dorotka píše:
Ono ja som si za posledny rok zvykla piect chlebik doma, dokonca som tento rok mala moznost jest chlieb peceny vo vlastno-rucne robenej hlineno-kamennej piecke na stary sposob a to je taka dobrota, ze ked mi niekto povie, ze cosi take nie je vhodne jest, mam chut plakat. Vzdat sa sladkosti a cohokolvek ineho mi nerobi taky problem ako vzdat sa domaceho chleba. Ale tak co uz no, to aby sa clovek naucil dokonale meditovat a zivil sa len pranou, to ho s prepacenim nebude srat uz ani ten chlieb.

Takto vyrobený chleba celkem vyhovuje, ale i tak obsahuje lepek a jde o nejhorší drogu, co znám. Není sice vyloženě nebezpečný, jako ty šmejdy z obchodních sítí, ale zdravý také není, stále je to náhražková potravina a konzumovat tedy velice okrajově.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon lis 29, 2010 1:50 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
RE: Dubová kůra lepší než lapacho
[ 28.11.2010 15:56 | autor: Andromeda | zobrazit vlákno | odpovědět ]
Díky moc za radu!!! Před třemi dny jsem si díky tomuto vláknu začala vařit čaj z dubové kůry a candida začíná konečně ustupovat. Po mnoha letech konečně první výrazný úspěch, Díky moc \":-)\"

z http://candida.inetcz.com/pokec.php

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon lis 29, 2010 3:43 pm 
Offline

Registrován: pon říj 25, 2010 2:33 am
Příspěvky: 55
Petr 2 píše:
RE: Dubová kůra lepší než lapacho
[ 28.11.2010 15:56 | autor: Andromeda | zobrazit vlákno | odpovědět ]
Díky moc za radu!!! Před třemi dny jsem si díky tomuto vláknu začala vařit čaj z dubové kůry a candida začíná konečně ustupovat. Po mnoha letech konečně první výrazný úspěch, Díky moc \":-)\"

z http://candida.inetcz.com/pokec.php

Zajimavy... Ve vyhledavaci jsem nasel jenom jednoho prodejce, za 36 korun. Info o ucincich dubu: http://www.fiftyfifty.cz/Dubova-kura-le ... 912653.php . Za zkousku nic nedam...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon lis 29, 2010 5:10 pm 
Offline

Registrován: sob zář 25, 2010 1:24 pm
Příspěvky: 5
těžký boj s kvasinkou.Vím,že nemůžu nad ní zcela vyhrát,ale snažím se ji aspoň umravnit.Pokroky jsou,stolice je v pořádku,nechutenství přetrvává,ale už mi jídlo neroste v puse.každý týden čistím klystýrem a denně dělám po stolici mikroklyzma 100ml urinou.ale do 20 min.musím na stolici.CHtěla bych se zeptat ,jestli to nevadí.
Zkusila jsem jsem si zpestřit jídelníček dopoledne na lačno jabkama,ale kvasinka se okamžitě splaší.Ph píst mám v pořádku,občas si dám alka-al. A česnekem zajídat ovoce nemůžu,protože jsem v práci.Fungicidní rostliny střídám,včetně lichořešnice.
Asi týden beru OXY-OXC.ale jen jednu tabletku večer,víc neberu mám strach z průjmu ,měla jsem ho půl roku ,takže neriskuji ale musím potvrdit že peroxid hořčíku je výborný.Takže zatím je slinový test v pořádku.
CHTĚLA BYCH VÁM PODĚKOVAT PANE JARDO,ŽE JSTE MI POMOHL-JINAK BYCH SE UTRÁPILA .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon lis 29, 2010 10:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Petr 2 píše:
RE: Dubová kůra lepší než lapacho
[ 28.11.2010 15:56 | autor: Andromeda | zobrazit vlákno | odpovědět ]
Díky moc za radu!!! Před třemi dny jsem si díky tomuto vláknu začala vařit čaj z dubové kůry a candida začíná konečně ustupovat. Po mnoha letech konečně první výrazný úspěch, Díky moc \":-)\"

z http://candida.inetcz.com/pokec.php

Zde okopíruji názor z jiného serveru a docela bych s ním souhlasil.

O užívání dubové kůry proti candidě mi nebylo nic známo. Znala jsem pouze zevní užití dubové kůry. Zapátrala jsem však v herbáři od pana Janči a Zentricha a v Encyklopedii bylin a dozvěděla jsem se zhruba toto:
Dubová kůra a v ní obsažené třísloviny mají svíravý,antibiotický a protizánětlivý efekt. Posilují sliznice. Čaj z dubové kůry se podává při průjmu a při zánětech v trávicím ústrojí. Zabraňuje přestupu bakteriální nákazy z trávicího ústrojí do oblasti močových cest a pohlavních orgánů. Zda může mít i přímý protikvasinkový účinek jsem se nedočetla.
Protože obsahuje též tanin, který je potencionálním karcinogenem (látkou podporující vznik rakoviny) nedoporučuje se dlouhodobé vnitřní užívání.
V každém případě myslím, že krátkodobé užívání nemůže uškodit. Pokud však se budete chtít Candidy definitivně zbavit, bude nutné i upravit životosprávu, podpořit funkci jater a dodržovat i další doporučení.
Výsledek bude zřejmě záležet i na tom, zda jsou kvasinky rozmnoženy pouze v trávicím traktu (popř. gynekologickém a močovém) nebo jsou v krvi a tím pádem v celém organismu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon lis 29, 2010 10:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
amegia píše:
těžký boj s kvasinkou.Vím,že nemůžu nad ní zcela vyhrát,ale snažím se ji aspoň umravnit.Pokroky jsou,stolice je v pořádku,nechutenství přetrvává,ale už mi jídlo neroste v puse.každý týden čistím klystýrem a denně dělám po stolici mikroklyzma 100ml urinou.ale do 20 min.musím na stolici.CHtěla bych se zeptat ,jestli to nevadí.
Zkusila jsem jsem si zpestřit jídelníček dopoledne na lačno jabkama,ale kvasinka se okamžitě splaší.Ph píst mám v pořádku,občas si dám alka-al. A česnekem zajídat ovoce nemůžu,protože jsem v práci.Fungicidní rostliny střídám,včetně lichořešnice.
Asi týden beru OXY-OXC.ale jen jednu tabletku večer,víc neberu mám strach z průjmu ,měla jsem ho půl roku ,takže neriskuji ale musím potvrdit že peroxid hořčíku je výborný.Takže zatím je slinový test v pořádku.
CHTĚLA BYCH VÁM PODĚKOVAT PANE JARDO,ŽE JSTE MI POMOHL-JINAK BYCH SE UTRÁPILA .

Ne to nijak zásadně nevadí, ale můžete dát té uriny méně, miniklyzma by se mělo vstřebat, nemělo by nucení na stolici vyvolat. Zásadní je ten posun k lepšímu a nyní je potřeba pouze vydržet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon lis 29, 2010 10:38 pm 
Offline

Registrován: pon říj 25, 2010 2:33 am
Příspěvky: 55
Jarda píše:
Zde okopíruji názor z jiného serveru a docela bych s ním souhlasil.

Protože obsahuje též tanin, který je potencionálním karcinogenem (látkou podporující vznik rakoviny) nedoporučuje se dlouhodobé vnitřní užívání.
V každém případě myslím, že krátkodobé užívání nemůže uškodit.

Koukal jsem, ze tanin je i ve vinu, takze to zas tak nebezpecne v malem mnozstvi nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř pro 01, 2010 12:24 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Pane Jardo, chtěla bych se zeptat, za jak moc důležité považujete ty rady z různých odkazů zde ohledně další hygieny, jako je například vyváření prádla, častá výměna kartáčku na zuby a podobně. Jestliže máme všichni kandidu v sobě, pak nevím, proč se bát infekce zvenku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř pro 01, 2010 8:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Pane Jardo, chtěla bych se zeptat, za jak moc důležité považujete ty rady z různých odkazů zde ohledně další hygieny, jako je například vyváření prádla, častá výměna kartáčku na zuby a podobně. Jestliže máme všichni kandidu v sobě, pak nevím, proč se bát infekce zvenku.

Je to otázka, ale osobně bych tomu také zásadní význam nedával. Plísně jsou všude kolem nás a nákaza probíhá prakticky nepřetržitě, přičemž se jí nijak nedovedeme bránit a jediné, co to opravdu dovede, je náš imunitní sytém. Čisté prádlo a denní vydesinfikování kartáčku třeba v MMS, nebo HCl určitě neuškodí, ale dle mého názoru opravdu zásadní význam nemá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv pro 02, 2010 10:40 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Jarda píše:
Je to otázka, ale osobně bych tomu také zásadní význam nedával. Plísně jsou všude kolem nás a nákaza probíhá prakticky nepřetržitě, přičemž se jí nijak nedovedeme bránit a jediné, co to opravdu dovede, je náš imunitní sytém. Čisté prádlo a denní vydesinfikování kartáčku třeba v MMS, nebo HCl určitě neuškodí, ale dle mého názoru opravdu zásadní význam nemá.

Lidske bunky ziji v symbiotickem provazani jak na urovni biochemicke, tak psychicke. Psychosomatika je dost mocna.
Zde jeden poodkyty snad pravdivy priklad symbiotismu imunity se strevnimi "paraziy", a takovych vztahu muze byt nespocet...
http://www.gate2biotech.cz/strevni-para ... ni-system/

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv pro 02, 2010 11:30 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Petr 2 píše:
Lidske bunky ziji v symbiotickem provazani jak na urovni biochemicke, tak psychicke. Psychosomatika je dost mocna.
Zde jeden poodkyty snad pravdivy priklad symbiotismu imunity se strevnimi "paraziy", a takovych vztahu muze byt nespocet...
http://www.gate2biotech.cz/strevni-para ... ni-system/

Že je zde mimořádná provázanost je celkem jasné a vše ovlivňuje vše ostatní, ale základní principy platí stále, čili pH je absolutní základ. Jinak si totiž vyloženě otevíráme soubor problémů, které nazýváme nemoc, ale logika je patrně taková, že si své nezvané kámoše vyloženě chceme hýčkat a vytváříme jim ideální podmínky pro jejich záškodnickou práci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv pro 02, 2010 11:36 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Petr 2 píše:
Lidske bunky ziji v symbiotickem provazani jak na urovni biochemicke, tak psychicke. Psychosomatika je dost mocna.
Zde jeden poodkyty snad pravdivy priklad symbiotismu imunity se strevnimi "paraziy", a takovych vztahu muze byt nespocet...
http://www.gate2biotech.cz/strevni-para ... ni-system/

To zrovna moc neodpovídá mému případu. Můj imunitní systém neútočí proti kandidě, ale zato proti vlastní štítné žláze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv pro 02, 2010 12:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
To zrovna moc neodpovídá mému případu. Můj imunitní systém neútočí proti kandidě, ale zato proti vlastní štítné žláze.

Ono je to možná trochu jinak a neútočí přímo proti štítné žláze, ale proti zánětu, který tam kandida vyvolává. Většinou problém souvisí s nedostatkem jódu a selenu, což se dá snadno dodat a zánět tak utlumit.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz