Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon říj 07, 2024 12:32 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv pro 02, 2010 1:55 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Jarda píše:
Ono je to možná trochu jinak a neútočí přímo proti štítné žláze, ale proti zánětu, který tam kandida vyvolává. Většinou problém souvisí s nedostatkem jódu a selenu, což se dá snadno dodat a zánět tak utlumit.

Půl roku dodávám jód a selen a ranní teploty jsou v pořádku. Problém však je, že doktoři nechtějí testovat ten zánět a sledují jen hodnoty hormonů, které mám taky v pořádku (zatím jsem snížila bez vědomí doktorky užívané hormony na půlku). Oni tvrdí, že je to zbytečné, protože jak tam jednou je ten zánět, tak je tam pořád, léčení prý trvá roky. Lze to nějak zjistit bez jejich pomoci?
Taky už půl roku jím denně sirnou patlanici a ta by taky asi měla radikálně omezit záněty v těle, ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv pro 02, 2010 2:09 pm 
Offline

Registrován: pon říj 25, 2010 2:33 am
Příspěvky: 55
Ja mam taky podovny problem. Chytnul jsem nekde rymu nebo chripajznu a otekla mi osmicka (zub) a vrze mi celistni kloub. Nepomahal ani hermanek, trochu pomahal horcik, ale stejnak jsem si vzal po roce ibalgin, po kterym se mi motala hlava. Dnes rano je to vsechno pri starym. Ryma je uz zkrocena, ale otok zustava - bude za tim candida?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv pro 02, 2010 8:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Půl roku dodávám jód a selen a ranní teploty jsou v pořádku. Problém však je, že doktoři nechtějí testovat ten zánět a sledují jen hodnoty hormonů, které mám taky v pořádku (zatím jsem snížila bez vědomí doktorky užívané hormony na půlku). Oni tvrdí, že je to zbytečné, protože jak tam jednou je ten zánět, tak je tam pořád, léčení prý trvá roky. Lze to nějak zjistit bez jejich pomoci?
Taky už půl roku jím denně sirnou patlanici a ta by taky asi měla radikálně omezit záněty v těle, ne?

Lékaři vždy sledují pouze něco, celek je bohužel nezajímá, ovšem pokud dokážete fungovat na polovičních dávkách léků, tak to dost naznačuje. Sama to bez adekvátních testů nezjistíte, ale když dokážete postupně vyřadit léky, tak to vlastně ani zjišťovat nemusíte. Sirná patlanice záněty tlumí velice dobře a dá se jí pomoci i další stravou s protizánětlivým účinkem, nebo použít protizánětlivé doplňky stravy, což se zde již také rozebíralo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv pro 02, 2010 8:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Jirka 2 píše:
Ja mam taky podovny problem. Chytnul jsem nekde rymu nebo chripajznu a otekla mi osmicka (zub) a vrze mi celistni kloub. Nepomahal ani hermanek, trochu pomahal horcik, ale stejnak jsem si vzal po roce ibalgin, po kterym se mi motala hlava. Dnes rano je to vsechno pri starym. Ryma je uz zkrocena, ale otok zustava - bude za tim candida?

Většinu zánětlivých procesů v těle vzniká z pomnožených kvasinek a plísní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát pro 03, 2010 7:10 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Zdravim!
Chci se zeptat jestli může mít kvasinka jasně žlutou barvu.Dělal jsem včera jaterní kůru a dnes ze mě lezly cucky podobné těm které jsou na fotkách v tomto vláknu ale menší asi půl cemtimetrové a jasně žluté.Jo a jestli může epsomka způsobit výraznější alkalózu protože po užití druhé dávky večer na mě šly divné pocity až mdloby.Ustál jsem to:)) Bohužel jsem u sebe neměl ph metr takže už nezjistím co to bylo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát pro 03, 2010 8:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Pavel Veselý píše:
Zdravim!
Chci se zeptat jestli může mít kvasinka jasně žlutou barvu.Dělal jsem včera jaterní kůru a dnes ze mě lezly cucky podobné těm které jsou na fotkách v tomto vláknu ale menší asi půl cemtimetrové a jasně žluté.Jo a jestli může epsomka způsobit výraznější alkalózu protože po užití druhé dávky večer na mě šly divné pocity až mdloby.Ustál jsem to:)) Bohužel jsem u sebe neměl ph metr takže už nezjistím co to bylo.

Žlutou barvu mají spíše cholesterolové úsady, nebo jaterní sekrety, nicméně ty se mohou smísit s kvasinkou, nebo může jít o kvasinky obarvené kurkumou, což je také možné. Epsomská sůl by neměla organizmus z hlediska pH nijak zvláště ovlivňovat, protože obsahuje jak zásaditý, tak kyselý minerál. Alkalické minerály jsou vápník, hořčík, mangan a draslík, kyselé minerály jsou chlor, fluor, síra, křemík a měď. Já bych spíše ty stavy přičítal přiotrávení z vyplavených toxinů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ad pití Lapacho
PříspěvekNapsal: sob pro 04, 2010 12:00 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob pro 04, 2010 1:02 am 
Offline

Registrován: pon říj 25, 2010 2:33 am
Příspěvky: 55
Trochu navazu.. Hodne se mi osvedcilo nepit (pred, behem, po) jidle, aby se potrava dostanecne natravila. Ostatne i nektere tabletky se berou minimalne 30 minut po jidle. Jedina vyjimka je suche vino, s kvalitnim pivem behem jidla je to o neco horsi, ale take pomaha natravit. Pit ano, ale mezi jidly. Vzhledem k lecbe a pretezovani jater rozhodne alkoholu co nejmene (nejlepe vubec) a jatra podporit ostropestrecem nebo jaternim cajem.

S temi organovymi hodinami je to taky svata pravda. Snidat, obedvat i veceret v pravidelnych intervalech.
Vecere maximalne 3 hodiny pred spanim - idealne v 17-18 hod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob pro 04, 2010 10:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Jirka 2 píše:
Trochu navazu.. Hodne se mi osvedcilo nepit (pred, behem, po) jidle, aby se potrava dostanecne natravila. Ostatne i nektere tabletky se berou minimalne 30 minut po jidle. Jedina vyjimka je suche vino, s kvalitnim pivem behem jidla je to o neco horsi, ale take pomaha natravit. Pit ano, ale mezi jidly. Vzhledem k lecbe a pretezovani jater rozhodne alkoholu co nejmene (nejlepe vubec) a jatra podporit ostropestrecem nebo jaternim cajem.

S temi organovymi hodinami je to taky svata pravda. Snidat, obedvat i veceret v pravidelnych intervalech.
Vecere maximalne 3 hodiny pred spanim - idealne v 17-18 hod.

Pití do jídla je opravdu hovadina a pokud člověk nedodržuje bezpečný odstup, tak si vždy trávení pouze zhorší. Jíst před spaním je vlastně pomalá sebevražda, ovšem někomu to dojde až v krematoriu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned pro 05, 2010 8:09 am 
Offline

Registrován: sob lis 06, 2010 8:55 pm
Příspěvky: 27
Dá se lichořeřišnice do těla dostat i tak, že se namletý prášek natobolkuje? Snědla jsem totiž několik semínek tak, že jsem je rozkousala a ta chuť má takové grády, že mi hnala slzy do očí. Nedovedu si představit sníst celou lžičku najednou, tak mě napadly ty tobolky. Dá se to tak udělat, nebo je tam potřeba kontakt se slinami?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned pro 05, 2010 7:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Naonka píše:
Dá se lichořeřišnice do těla dostat i tak, že se namletý prášek natobolkuje? Snědla jsem totiž několik semínek tak, že jsem je rozkousala a ta chuť má takové grády, že mi hnala slzy do očí. Nedovedu si představit sníst celou lžičku najednou, tak mě napadly ty tobolky. Dá se to tak udělat, nebo je tam potřeba kontakt se slinami?

Vzhledem k tomu, že kvasinka žije i na sliznicích úst a jícnu, tak je vhodnější ji takto poškádlit. Pokud vám to nejde, tak si namixovaný prášek natobolkujte a po nějaké době to znova vyzkoušejte bez tobolek, třeba už to půjde, já jí takto dokážu sníst vrchovatou lžičku a nic mě už nedělá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned pro 05, 2010 8:10 pm 
Offline

Registrován: pát lis 26, 2010 8:22 pm
Příspěvky: 16
Rada by som sa este opytala...v pripade, ze uz odozneju vsetky priznaky, slinovy test bude negativny a telo sa uz daky ten tyzden bude tvarit, ze je vsetko v poriadku....myslite, ze by bolo az prilisne drazdenie hada bosou nohou, keby som si popri tejto strave dala sladkost vyrobenu z cokolady, ktora neobsahuje ziadne sladilo ani pridany tuk, z vlassskych orechov, susenych hrozienok, marhul, skorice a klinceka?
jednotlive zlozky su myslim po prelieceni celkom vyhovujuce, ci sa mylim?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned pro 05, 2010 8:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Dorotka píše:
Rada by som sa este opytala...v pripade, ze uz odozneju vsetky priznaky, slinovy test bude negativny a telo sa uz daky ten tyzden bude tvarit, ze je vsetko v poriadku....myslite, ze by bolo az prilisne drazdenie hada bosou nohou, keby som si popri tejto strave dala sladkost vyrobenu z cokolady, ktora neobsahuje ziadne sladilo ani pridany tuk, z vlassskych orechov, susenych hrozienok, marhul, skorice a klinceka?
jednotlive zlozky su myslim po prelieceni celkom vyhovujuce, ci sa mylim?

Tak dráždit můžete kdykoliv cokoliv, ale já osobně se sladkých věcí prakticky nedotknu a to se zase tak hlídat nemusím. Uvedená směs sice celkem vyhovuje, ale zda bude, nebo nebude problém, to uvidíte pouze když to vyzkoušíte. Dle mého názoru se prakticky vždy kvasinky okamžitě zhorší a to není moc rozumné zkoušet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned pro 05, 2010 11:21 pm 
Offline

Registrován: pon říj 25, 2010 2:33 am
Příspěvky: 55
Dorotka píše:
Rada by som sa este opytala...v pripade, ze uz odozneju vsetky priznaky, slinovy test bude negativny a telo sa uz daky ten tyzden bude tvarit, ze je vsetko v poriadku....myslite, ze by bolo az prilisne drazdenie hada bosou nohou, keby som si popri tejto strave dala sladkost vyrobenu z cokolady, ktora neobsahuje ziadne sladilo ani pridany tuk, z vlassskych orechov, susenych hrozienok, marhul, skorice a klinceka?
jednotlive zlozky su myslim po prelieceni celkom vyhovujuce, ci sa mylim?

Blizi se Vanoce a cas cukrovi, bramburek a smazenych veci, asi proto se ptate \":)\". Vecer jsem slupnul mikulassky pernicky a zapil kefirem. Je mi fajn, takze uz budu z nejhorsiho venku. V kure budu samozrejme pokracovat. Jenom chci varovat pred herx. reakci! Pokud jste na sacharidove diete, tak velmi opatrne...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon pro 06, 2010 10:03 am 
Offline

Registrován: pát črc 16, 2010 1:03 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den, Jardo, chtěla bych se zeptat jak vyhodnotit plivací test, když:

a) slina leží 30 minut na hladině, voda čistá, ale po hodině se začnou spouštět vlákna, nebo začne slina klesat domů,

b) slina leží 30 minut na hladině, voda čistá, ale když se sklenicí pohnu, tak okamžitě slina začne klesat ke dnu.

Děkuji a přeji pěkný den,

B.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz