Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 6:31 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv lis 25, 2010 9:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Sikora píše:
Dneska mě docela překvapilo jak jsem volal do lifefood ČR Praha chtěl jsem vit. B 17 a paní řekla že nemají pak jsem řekl meruňková jadra a ty mají a ona říkala že B 17 neobsahují. Můžete to uvést na pravou míru? Díky

Meruňková jádra a hořké mandle B 17-amygdalin obsahují, to je celkem známá věc a nevím tedy, proč vám paní dala tu podivnou informaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv lis 25, 2010 10:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
john26 píše:
Ake mate skusenosti s uzivanim marhulovych (merunkovych) jadier?
http://www.marhulove-jadierka.eu/index- ... age379.htm

Dobré, sám je používám tak 40-60 ks denně velice dobře rozžvýkám a když už nemají žádnou chuť, tak tu kašičku spolknu. Nedávejte je naráz, ale tak nejvýše 15-20 ks na jednu dávku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv lis 25, 2010 10:06 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
john26 píše:
V akom mnozstve by ste odporucili uzivat koenzym Q10? Moze pomoct pri arytmii srdca? A je ho vhodne uzivat stale alebo radsej s prestavkami.

Běžně se užívají 1-3 tablety denně a pomoci určitě může, ovšem pokud ho budete jíst jako doplněk ke špatné stravě a budete se nervovat, tak jde o vyhozené peníze, takto pomoci nemůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte lis 30, 2010 8:21 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 133
Je vhodné jíst denně dýňový olej - Zn / kolik polévkových lžic / nebo je lepší brát tabletky ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte lis 30, 2010 9:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
sad píše:
Je vhodné jíst denně dýňový olej - Zn / kolik polévkových lžic / nebo je lepší brát tabletky ?

Dýňový olej obsahuje zinek v relativně malém množství, to je vhodnější jíst dýňové semínko, ale pokud chcete dorovnat velký deficit, tak jednoznačně pomocí doplňků.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv pro 02, 2010 9:56 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 7:53 pm
Příspěvky: 49
Odporucil by ste sojovy lecitin? niekde som sa docital ze ma chranit srdce a cievy. Ale z toho co som doteraz precital je soja dost kontroverzna.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv pro 02, 2010 10:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
john26 píše:
Odporucil by ste sojovy lecitin? niekde som sa docital ze ma chranit srdce a cievy. Ale z toho co som doteraz precital je soja dost kontroverzna.

Osobně bych ho nejedl, ale to záleží na vás, jinak ve vejcích je lecitinu dostatek, tak proč do sebe ládovat modifikovanou sóju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv pro 02, 2010 10:12 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 7:53 pm
Příspěvky: 49
Jarda píše:
Osobně bych ho nejedl, ale to záleží na vás, jinak ve vejcích je lecitinu dostatek, tak proč do sebe ládovat modifikovanou sóju.

A vas nazor na soju je aky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv pro 02, 2010 10:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
john26 píše:
A vas nazor na soju je aky?

Prostě bych ji nejedl z mnoha důvodů, ale hlavní je prakticky nulová stravitelnost, což je i důvodem proč ji moderní chemicko-potravinářský průmysl cpe kam jen může. Prostě zaplatíte, nic mimo zdravotních komplikací z toho nemáte a jdete si koupit další


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát pro 03, 2010 1:12 pm 
Offline

Registrován: pon říj 11, 2010 12:44 pm
Příspěvky: 5
Jarda píše:
Dobré, sám je používám tak 40-60 ks denně velice dobře rozžvýkám a když už nemají žádnou chuť, tak tu kašičku spolknu. Nedávejte je naráz, ale tak nejvýše 15-20 ks na jednu dávku.

Dobrý den, občas najdu mezi meruňkovými jádry hořké jádro (stejně jako mezi mandlemi). Dají se i taková jíst ? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát pro 03, 2010 9:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Rose píše:
Dobrý den, občas najdu mezi meruňkovými jádry hořké jádro (stejně jako mezi mandlemi). Dají se i taková jíst ? Děkuji.

Právě tato hořká jádra jsou vlastně nejzdravější, protože obsahují nejvíce účinných látek a není třeba se jich nějak bát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Sibiřská minerální sůl RAPAN
PříspěvekNapsal: sob pro 04, 2010 12:17 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon pro 06, 2010 1:15 pm 
Offline

Registrován: úte lis 09, 2010 8:26 pm
Příspěvky: 41
Dobrý den, tak po nastudování jsem si udělal test na vitamín C - podle knížky Vitamín C a megaskorbická léčba od Peter Tuhárský. No a jaké překvapení - průjem jsem dostal až po 50g. Oni tam doporučují, že 75% tohoto množství je denní potřeba organizmu, tak jsem to dva dny zkoušel, vcelku se to přežít dá - takové megadávky, ale začalo to hodně nadýmat až nesnesitelně, tak jsem teď v rozpacích, jestli pokračovat v takových dávkách nebo je snížit třeba na 10g denně (plivací test stále pozitivní...) nebo třeba to svinstvo večer vymést klistýrem...Zřejmě ten vitamín C živí kandidu nebo se mýlím a jedná se o patogeny? Používám vinařskou kyselinu askorbovou...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon pro 06, 2010 5:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
sulponet píše:
Dobrý den, tak po nastudování jsem si udělal test na vitamín C - podle knížky Vitamín C a megaskorbická léčba od Peter Tuhárský. No a jaké překvapení - průjem jsem dostal až po 50g. Oni tam doporučují, že 75% tohoto množství je denní potřeba organizmu, tak jsem to dva dny zkoušel, vcelku se to přežít dá - takové megadávky, ale začalo to hodně nadýmat až nesnesitelně, tak jsem teď v rozpacích, jestli pokračovat v takových dávkách nebo je snížit třeba na 10g denně (plivací test stále pozitivní...) nebo třeba to svinstvo večer vymést klistýrem...Zřejmě ten vitamín C živí kandidu nebo se mýlím a jedná se o patogeny? Používám vinařskou kyselinu askorbovou...

Pokud vám ty dávky céčka dráždí kandidu, tak raději tento doplněk nebrat a vyzkoušet velké dávky grepů, grepové šťávy a grepového čaje, což kandida vyloženě nesnáší. Klystýry jsou určitě vhodné a ideální jsou s jablečným octem, to jí také nedělá dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob pro 11, 2010 11:32 am 
Offline

Registrován: ned lis 07, 2010 11:01 pm
Příspěvky: 29
sulponet píše:
Dobrý den, tak po nastudování jsem si udělal test na vitamín C - podle knížky Vitamín C a megaskorbická léčba od Peter Tuhárský. No a jaké překvapení - průjem jsem dostal až po 50g. Oni tam doporučují, že 75% tohoto množství je denní potřeba organizmu, tak jsem to dva dny zkoušel, vcelku se to přežít dá - takové megadávky, ale začalo to hodně nadýmat až nesnesitelně, tak jsem teď v rozpacích, jestli pokračovat v takových dávkách nebo je snížit třeba na 10g denně (plivací test stále pozitivní...) nebo třeba to svinstvo večer vymést klistýrem...Zřejmě ten vitamín C živí kandidu nebo se mýlím a jedná se o patogeny? Používám vinařskou kyselinu askorbovou...

Důvod, proč jeden vitamín může vyléčit tak mnoho nemoc je ten, že nedostatek toho vitamínu
může způsobit tolik nemocí


Prevzate z titulkov dokumentu Food Matters.
Podla mna to je uplna pravda. Je aj zarazajuca ODD (odporucana denna davka) napr vitaminu C co je nejakych 60 mg. Ja preventivne denne beriem praskoveho minimalne 3 gramy.
Dokonca som sa vysokymi davkami vitaminu C dostal z infekcnej mononukleozy.

Tento dokument ma donutil vyskusat tuto alternativu liecenia mononukleozy. Prosto ta choroba mi zneprijemnovala pol roka zivota. Samozrejme moja obvodna lekarka mi podla krvnych testov povedala ze som zdravy...ze mam mononukleozu za sebou... Lenze ako zdravy som sa necitil. Stacilo mi rychlejsie chodit a 2 dni som mal pocit ako v nabehu chripky, nemohol som sportovat. Bol to otras.

Tak som si kupil cisty praskovy vitamin C a zacal davat "megadavky". Zaciatok bol pri 15 gramoch. Kedze neprisla riedka stolica tak som zvysoval davky. dosiel som na nejakych 70 gramov denne / prve 3 dni. Potom moje problemy ustali. Necitil som sa chory, mal som sil, zacal som znova cvicit. Na udrziavanie som si daval denne 10 gramov (asi mesiac).

Samozrejme vitamin C nebol jediny uspech. Presiel som na vitarianstvo. Dnes je to cca 3 mesiac a ziadna choroba, ziadne zle stavy ani bez dlhsieho prisunu vitaminu C v prasku.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz