Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon říj 07, 2024 12:28 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon pro 06, 2010 10:40 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Pavel Veselý píše:
Zdravim!
Chci se zeptat jestli může mít kvasinka jasně žlutou barvu.Dělal jsem včera jaterní kůru a dnes ze mě lezly cucky podobné těm které jsou na fotkách v tomto vláknu ale menší asi půl cemtimetrové a jasně žluté.

Ze mě v sobotu taky lezla žlutá kvasinka \":)\" viz foto
Už jsem zažila kvasinku různých barev, bílá, žlutá, žluto-zelená, oranžová, hnědá \":)\" Zdá se, že se vždycky něčím obarví.

Zajímavé je, že už potřetí ze mě vyšla při jaterní očistě, nikdy jindy. Tak nevím, jestli je pro kandidu tahle procedura nejhorší a nebo jindy není rozeznatelná mezi stolicí.
Kromě toho vždy, když ráno vstanu, tak mě není úplně nejhůř, ale jak začnu pít vodu a hlavně ty ovocné šťávy, tak se to zhorší, začne se mi motat hlava a je mi opravdu hodně špatně. Žeby ten jaterní svinčík, jak prochází střevama, dorazil i kvasinku? \":)\"


Přílohy:
kandida 01.jpg
kandida 01.jpg [ 29.54 KiB | Zobrazeno 7794 krát ]


Naposledy upravil Beladona dne pon pro 06, 2010 11:38 am, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon pro 06, 2010 10:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
beruška píše:
Dobrý den, Jardo, chtěla bych se zeptat jak vyhodnotit plivací test, když:

a) slina leží 30 minut na hladině, voda čistá, ale po hodině se začnou spouštět vlákna, nebo začne slina klesat domů,

b) slina leží 30 minut na hladině, voda čistá, ale když se sklenicí pohnu, tak okamžitě slina začne klesat ke dnu.

Děkuji a přeji pěkný den,

B.

Žádný pohyb vody, prostě plivnu na stojatou hladinu a pokud slina zůstane tak, jak jsem ji tam umístil, pak je to v pořádku, vše ostatní je špatně. Ve vašem případě, pokud jsem to správně pochopil, platí varianta A.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon pro 06, 2010 10:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Ze mě v sobotu taky lezla žlutá kvasinka \":)\" viz foto
Už jsem zažila kvasinku různých barev, bílá, žlutá, žluto-zelená, oranžová, hnědá \":)\" Zdá se, že se vždycky něčím obarví.

Zajímavé je, že už potřetí ze mě vyšla při jaterní očistě, nikdy jindy. Tak nevím, jestli je pro kandidu tahle procedura nejhorší a nebo jindy není rozeznatelná mezi stolicí.
Kromě toho vždy, když ráno vstanu, tak mě není úplně nejhůř, ale jak začnu pít vodu a hlavně ty ovocné šťávy, tak se to zhorší, začne se mi motat hlava a je mi opravdu hodně špatně. Žeby ten jaterní svinčík, jak prochází střevama, dorazit i kvasinku? \":)\"

Vaše úvaha může být správná, kvasinka nesnáší enzymy a žluč je vlastně roztok enzymů, čili by jí měla dost vadit, ovšem jak chcípá, tak vás vyjeduje a pokud se to sečte s vyloučeným svinstvem z jater, není se čemu divit, proto ty nevolnosti


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon pro 06, 2010 11:19 am 
Offline

Registrován: pát črc 16, 2010 1:03 pm
Příspěvky: 4
Jarda píše:
Žádný pohyb vody, prostě plivnu na stojatou hladinu a pokud slina zůstane tak, jak jsem ji tam umístil, pak je to v pořádku, vše ostatní je špatně. Ve vašem případě, pokud jsem to správně pochopil, platí varianta A.

Jedná se mi hlavně o ten čas pro hodnocení, když to vydrží čisté 30 minut, tak se raduji, že tam kandida není. Jenže po delším čase to zase vypadá, že tam je. Takže, asi je to test pozitivní, jen jsou ty mršky už trochu na ústupu?
Děkuji. B.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon pro 06, 2010 2:16 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Jarda píše:
Vaše úvaha může být správná, kvasinka nesnáší enzymy a žluč je vlastně roztok enzymů, čili by jí měla dost vadit, ovšem jak chcípá, tak vás vyjeduje a pokud se to sečte s vyloučeným svinstvem z jater, není se čemu divit, proto ty nevolnosti

Musím říct, že celá jaterní očista, včetně nočního blinkání, je proti tomuhle čajíček \":)\" Minule jsem si říkala, že tohle už nikdy nechci zažít, a za měsíc to mám znovu.
Dá se aspoň přibližně odhadnout na váhu nebo objem, kolik té kandidy lidi v průměru v sobě mají? Abych se na to psychicky připravila \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon pro 06, 2010 3:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
beruška píše:
Jedná se mi hlavně o ten čas pro hodnocení, když to vydrží čisté 30 minut, tak se raduji, že tam kandida není. Jenže po delším čase to zase vypadá, že tam je. Takže, asi je to test pozitivní, jen jsou ty mršky už trochu na ústupu?
Děkuji. B.

On ten odečítací čas je správně 45 minut, ale většinou se stav již po 30 minutách nemění. Nicméně pokud se ten čas prodlužuje, tak určitě pomalu ustupují a to je dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon pro 06, 2010 3:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Musím říct, že celá jaterní očista, včetně nočního blinkání, je proti tomuhle čajíček \":)\" Minule jsem si říkala, že tohle už nikdy nechci zažít, a za měsíc to mám znovu.
Dá se aspoň přibližně odhadnout na váhu nebo objem, kolik té kandidy lidi v průměru v sobě mají? Abych se na to psychicky připravila \":)\"

To se odhadnout nedá, protože pokud ji dáte jenom trochu žrádla, tak ihned zase dorůstá a je velice houževnatá. Nicméně při trvalém tlaku postupně slábne a problémy, jak zdravotní, tak detoxikační, se postupně zmenšují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon pro 06, 2010 8:39 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Jarda píše:
On ten odečítací čas je správně 45 minut, ale většinou se stav již po 30 minutách nemění. Nicméně pokud se ten čas prodlužuje, tak určitě pomalu ustupují a to je dobře.

Možná se na to dívám špatně, ale mě ten čas nepřipadá podstatný, buď tam je nebo ne.
Někdy už po chvilce jen trošku pohnu sklenicí a vidím, že se kvasinka odděluje a někdy zas naopak nechám ráno sklenici stát a když večer přijdu, tam už je ten hnus na dně a není důležité, kdy klesnul. Nebo se pletu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon pro 06, 2010 8:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Možná se na to dívám špatně, ale mě ten čas nepřipadá podstatný, buď tam je nebo ne.
Někdy už po chvilce jen trošku pohnu sklenicí a vidím, že se kvasinka odděluje a někdy zas naopak nechám ráno sklenici stát a když večer přijdu, tam už je ten hnus na dně a není důležité, kdy klesnul. Nebo se pletu?

To bych neřekl, že to je jedno, slina se rozpadne vždy, akorát přítomnost kvasinky umožní vyšší rychlost rozpadu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř pro 08, 2010 3:29 pm 
Offline

Registrován: pát lis 26, 2010 8:22 pm
Příspěvky: 16
Dobry den:)
chcela by som sa opytat este na jednu nejasnost, ak som spravne pochopila, pri liecbe nie je vhodne konzumovat velke mnozstvo strukovin, no zaujimalo by ma, ci to napriklad plati aj pre cerstvy hrach...je mi jasne, ze tiez nie je vhodne jest ho kazdy den, ale chcela by som vediet, ci v zasade nevadi tak raz za jeden az dva tyzdne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř pro 08, 2010 5:30 pm 
Offline

Registrován: pon říj 25, 2010 2:33 am
Příspěvky: 55
Dorotka píše:
Dobry den:)
chcela by som sa opytat este na jednu nejasnost, ak som spravne pochopila, pri liecbe nie je vhodne konzumovat velke mnozstvo strukovin, no zaujimalo by ma, ci to napriklad plati aj pre cerstvy hrach...je mi jasne, ze tiez nie je vhodne jest ho kazdy den, ale chcela by som vediet, ci v zasade nevadi tak raz za jeden az dva tyzdne

Ono je to slozite... Nektere diety v sobe maji zahrnuty lusteniny, nektere ne. Plati, ze vseho moc skodi. Kdyz si jednou za 14 dni date treba hrachovou kasi, tak by se nic stat nemelo, alespon ja zadne neduhy nepozoruji. Strava by mela byt kvalitni a vyvazena.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř pro 08, 2010 9:43 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jirka 2 píše:
Ono je to slozite... Nektere diety v sobe maji zahrnuty lusteniny, nektere ne. Plati, ze vseho moc skodi. Kdyz si jednou za 14 dni date treba hrachovou kasi, tak by se nic stat nemelo, alespon ja zadne neduhy nepozoruji. Strava by mela byt kvalitni a vyvazena.

Osobně si myslím že luštěniny patří do jídelníčku 1 týdně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř pro 08, 2010 10:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Dorotka píše:
Dobry den:)
chcela by som sa opytat este na jednu nejasnost, ak som spravne pochopila, pri liecbe nie je vhodne konzumovat velke mnozstvo strukovin, no zaujimalo by ma, ci to napriklad plati aj pre cerstvy hrach...je mi jasne, ze tiez nie je vhodne jest ho kazdy den, ale chcela by som vediet, ci v zasade nevadi tak raz za jeden az dva tyzdne

Ono to není o tom, co se dá nebo nedá jíst, protože u různých lidí jsou na stejnou potravinu různé reakce. Základem je nekvasit a pokud vám to umožní konzumace řízků, tak je to to správné jídlo, ovšem řízky patrně fungovat nebudou, dal jsem je spíše jako nereálný příklad.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv pro 09, 2010 4:38 pm 
Offline

Registrován: pát lis 26, 2010 8:22 pm
Příspěvky: 16
v byte nam rozvoniavaju cerstvo napecene medovnicky a ja si mozem dat akurat tak kapustu. Stastne a vesele vsetkym nam zdravo sa stravujucim \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv pro 09, 2010 7:33 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Dorotka píše:
v byte nam rozvoniavaju cerstvo napecene medovnicky a ja si mozem dat akurat tak kapustu. Stastne a vesele vsetkym nam zdravo sa stravujucim \":lol:\"

\":D\" myslím, že bychom se občas měli odměnit a dopřát si běžné sváteční pokrmy. Vánoce jsou na to ideální čas, jelikož zbyte i trochu volna na nějakou očistu po žranici


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz