Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř zář 25, 2024 5:16 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: úte srp 04, 2009 11:30 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ja sa strašne premáham. To je fakt. Nejdem spat ked sa mi žiada ale čakám do 22.00.
Nechcem porušovat tú zásadu. Ide mi o to trávenie počas noci.
Mám štastie, že nechodím do práce.
Neviem si predstavit ako budem žit vitariánskym sposobom života ked budem mat stanovený fixný pracovný čas od 8.00 do 16.00. Tento typ stravovania zaberá enormné množstvo času. Ved kvoli tomi vlastne stávam tak skoro. Ked skončím s odstavovaním, mixovaním popr. jedením tak mi to zaberie min. 4h. Ved to určite poznáte. Vy máte výhodu, že ste SZČO, takže Vaša časová flexibilita je relatívne dobrá. Ale nie každý si može dovolit byt "pánom svojho času". Tak neviem ako budem stíhat tie štavy atd. Vzdat sa tohto stravovania nemienim. Tak poradte ak sa dá ako to aplikovat v aktívnom prac živote.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: úte srp 04, 2009 7:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Ja sa strašne premáham. To je fakt. Nejdem spat ked sa mi žiada ale čakám do 22.00.
Nechcem porušovat tú zásadu. Ide mi o to trávenie počas noci.
Mám štastie, že nechodím do práce.
Neviem si predstavit ako budem žit vitariánskym sposobom života ked budem mat stanovený fixný pracovný čas od 8.00 do 16.00. Tento typ stravovania zaberá enormné množstvo času. Ved kvoli tomi vlastne stávam tak skoro. Ked skončím s odstavovaním, mixovaním popr. jedením tak mi to zaberie min. 4h. Ved to určite poznáte. Vy máte výhodu, že ste SZČO, takže Vaša časová flexibilita je relatívne dobrá. Ale nie každý si može dovolit byt "pánom svojho času". Tak neviem ako budem stíhat tie štavy atd. Vzdat sa tohto stravovania nemienim. Tak poradte ak sa dá ako to aplikovat v aktívnom prac živote.
Ďakujem

To se musíte zeptat někoho, kdo se v běžném pracovním procesu, od do, vyskytuje a má s tím zkušenosti. Osobně se domnívám, že s tím je zhruba stejná časová zátěž jako s každým jiným typem stravování, akorát si to musí člověk velice dobře rozplánovat a zbytečně se s ničím nezdržovat. To, že jsem podnikatel pokládám spíše za nevýhodu, protože si tím vytvářím zbytečný stres a pracuji naprosto celý den, což se zaměstnancům opravdu stává málokdy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: úte srp 04, 2009 8:16 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Nech si to akokokolvek dobre rozplánujem čísla sú exatné a tie nepustia.
Ked zoberim do úvahy iba fakty a sice: je potrbné ráno skoror vstat, telo primerane hydratovat a to každú pol hodinu O,5l tekutiny- (už tam máte min 2 h), potom jedlo cca 30-60min, odstavovanie a príprava nan dokopy cca 1h(čistenie zelelniny, umývanie odstavovoaču,). Ked to všetko zosumarizujem tak mi vychádza niekolko hodín. A to som iba pri jedele. Keby som tam zarátal este sprchu, čistenie zubov, atd, tak by sa to zase predlžilo.
Moj otec napr podnikal v PR oblasti a keby sa mal takto stravovovat,tak by mu firma zanedlho skrachovala.
Bol časovov extrémne vytažený. Ked nat tým tak uvažujem, tak sa budem pozerat po zamestaní, kde je prac doba od obeda do včera. Alebo začnem s podniakním aj ja. Váš výkon je skutočne obdivuhodný. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: stř srp 05, 2009 4:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Nech si to akokokolvek dobre rozplánujem čísla sú exatné a tie nepustia.
Ked zoberim do úvahy iba fakty a sice: je potrbné ráno skoror vstat, telo primerane hydratovat a to každú pol hodinu O,5l tekutiny- (už tam máte min 2 h), potom jedlo cca 30-60min, odstavovanie a príprava nan dokopy cca 1h(čistenie zelelniny, umývanie odstavovoaču,). Ked to všetko zosumarizujem tak mi vychádza niekolko hodín. A to som iba pri jedele. Keby som tam zarátal este sprchu, čistenie zubov, atd, tak by sa to zase predlžilo.
Moj otec napr podnikal v PR oblasti a keby sa mal takto stravovovat,tak by mu firma zanedlho skrachovala.
Bol časovov extrémne vytažený. Ked nat tým tak uvažujem, tak sa budem pozerat po zamestaní, kde je prac doba od obeda do včera. Alebo začnem s podniakním aj ja. Váš výkon je skutočne obdivuhodný. \":)\"

Vy jste taky obdivuhodný v tom, jak pomalu Vám to jde, já na vypití 1,5 litru tekutiny nepotřebuji více jak 1 hodinu a 10 min, do toho se mi pohodlně vejde jak odšťavňování, tak opláchnutí odšťavňovače, sprcha, mytí zubů i záchod. Potom jídlo a pohodlně jsem do dvou hodin nachystaný k odchodu z baráku. Většina lidí dosahuje podobných časů i při "normálním" stravovacím režimu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: stř srp 05, 2009 6:42 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
No, ale ja odstavujem viac. Vypijem min 2l. Okrem toho radíte vypit O,5l každú pol hodinu a to čo ste napísali tak nevychádza.
Zdoraznujete aké doležité je pit v priebehu dopoludnia a 1.5l je na túto dobu (sparno) málo nie?
Okrem toho nechápem ako dokážete dat to všetko za tak krátky čas? Ved jedlo si má človek vychutnat? A to sa musíte potom s tým jedením velmi ponáhlat, čo sa mi nezdá zdravé. Alebo? Rád sa nechám edukovat \":)\"
Ja osobne som radšej ked mám defekáciu, čo njarýchlejšie za sebou aby ma to nechytilo napr v sprche apod. Potom to človek musí zadržiavat a to je to najhoršie. Čo sa týka toho čistenia tak to už vobec nechápem. Ved ked si zoberiete takú mrkvu napr, to trvá celkom dlho+ tam máte to umývanie. Ja ho čistím po každom odštavení, aby to tam neprischlo. Nech to akokolvek rátam, tak mi to nevychádza. Netreba zabúdat ani na odstavovoanie a prípravu štiav, čo si zoberiete do práce.
Jedine že by ste to pripravili večer a uzavreli v tých flašiach bez vzduchu. A ešte tu som pozabudol na klystyr. Ten robievate tiež často. Takže to sa nám opat predlžilo. No, je to heroický výkon! Snád sa to tiež raz naučím. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: stř srp 05, 2009 9:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
No, ale ja odstavujem viac. Vypijem min 2l. Okrem toho radíte vypit O,5l každú pol hodinu a to čo ste napísali tak nevychádza.
Zdoraznujete aké doležité je pit v priebehu dopoludnia a 1.5l je na túto dobu (sparno) málo nie?
Okrem toho nechápem ako dokážete dat to všetko za tak krátky čas? Ved jedlo si má človek vychutnat? A to sa musíte potom s tým jedením velmi ponáhlat, čo sa mi nezdá zdravé. Alebo? Rád sa nechám edukovat \":)\"
Ja osobne som radšej ked mám defekáciu, čo njarýchlejšie za sebou aby ma to nechytilo napr v sprche apod. Potom to človek musí zadržiavat a to je to najhoršie. Čo sa týka toho čistenia tak to už vobec nechápem. Ved ked si zoberiete takú mrkvu napr, to trvá celkom dlho+ tam máte to umývanie. Ja ho čistím po každom odštavení, aby to tam neprischlo. Nech to akokolvek rátam, tak mi to nevychádza. Netreba zabúdat ani na odstavovoanie a prípravu štiav, čo si zoberiete do práce.
Jedine že by ste to pripravili večer a uzavreli v tých flašiach bez vzduchu. A ešte tu som pozabudol na klystyr. Ten robievate tiež často. Takže to sa nám opat predlžilo. No, je to heroický výkon! Snád sa to tiež raz naučím. \":)\"

Proč by to nevycházelo, 0 minut, 0,5 litru, 30 minut, dalších 0,5 litru a 60 minut, dalších 0,5 litru, ať počítám, jak počítám, tak za 60 minut, 3 x 0,5 litru, je 1,5 litru. Jídlo dalších 30 minut a pokud sečtu 60 minut a 30 minut, tak mám dalších 30 minut rezervu do 2 hodin. Body jsem nepsal v pořadí, jak je konám.
Zvolte opravdu přesný režim, po probuzení ihned defekace, to se dá naučit, pak klidně může následovat klystýr. V průběhu času, nutného na zadržení tekutiny, cca 20 min, bohatě pořídíte připravit šťávu a vypít první dávku, případně vyrobíte i další šťávu a pak si klidně dojdete na záchod. Vypijete druhou várku šťávy a můžete se vysprchovat, poté možná znovu na záchod a příprava další šťávy, které uděláte víc pro použití v době oběda. Vypijete třetí várku šťávy a vyčistíte odšťavovač, ihned po vyčištění přístroje snídaně, po snídani vyčistíte zuby pomocí MMS a máte hotovo. Jak vidíte moc času to opravdu nezabere, akorát se s tím nesmíte moc s**t.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: čtv srp 06, 2009 12:27 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
To je málo 1,5l. Vy osbne ste písali, že teraz vypijete cca 6-12 l. Písali ste, že po jedle nepijete. Tak kedy toto množstvo teda vypijete? Defekácia sa može aj predlžit a vobec nemusí. S tým treba rátat. Okrem toho ked to už ide načo to prerušovat klystýrom. Najprv sa vyprázdnik a 2-3 krát a potom, to dám nie. Okrem toho je to risk, pretože po tom klystýre Vás to može chytit v tej najnevhodnejšej dobe. Ten postup je velmi stresujúci. Aspon teda pre mna. Okrem toho jest popri tom všetkom, to by som si asi ani nevychutnal. Niečo zaberia aj príprava jedla. Sú to možno iba "chvílky", ale ked to všetko zrátate, tak to dá celkom impozantný (čo sa časovej náročnosti týka) výsledok. Vyskúšam to tak. Uvidíme, či sa popri tom nepo.... \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: čtv srp 06, 2009 4:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
To je málo 1,5l. Vy osbne ste písali, že teraz vypijete cca 6-12 l. Písali ste, že po jedle nepijete. Tak kedy toto množstvo teda vypijete? Defekácia sa može aj predlžit a vobec nemusí. S tým treba rátat. Okrem toho ked to už ide načo to prerušovat klystýrom. Najprv sa vyprázdnik a 2-3 krát a potom, to dám nie. Okrem toho je to risk, pretože po tom klystýre Vás to može chytit v tej najnevhodnejšej dobe. Ten postup je velmi stresujúci. Aspon teda pre mna. Okrem toho jest popri tom všetkom, to by som si asi ani nevychutnal. Niečo zaberia aj príprava jedla. Sú to možno iba "chvílky", ale ked to všetko zrátate, tak to dá celkom impozantný (čo sa časovej náročnosti týka) výsledok. Vyskúšam to tak. Uvidíme, či sa popri tom nepo.... \":lol:\"

Já Vás do ničeho necpu a pokud Vám moje tempo nevyhovuje, tak si zvolte svoji variantu. Po jídle skutečně zásadně nepiji a 6, výjimečně až 12 litrů, piji pouze v nadprůměrných vedrech v létě a nic jiného tam také nepíšu. Nyní stále prší a vedro rozhodně vypadá jinak než současné teploty, tak proč bych se tak nalíval tekutinami.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: pát srp 07, 2009 1:22 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Nejaký kompromis sa snád nájde. Bude musiet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: pon srp 10, 2009 8:32 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
Po jídle skutečně zásadně nepiji a 6, výjimečně až 12 litrů, piji pouze v nadprůměrných vedrech v létě
Dvanáct litrů? Tak horký den si neumím představit... i když v létě makám v lese na dřevě a samozřejmě jsem na vita stravě, nevypiju za den víc jak půl litru vody, protože nemám potřebu, nemám žízeň ani sucho v krku - stačí živá voda obsažená v ovoci a zelenině. Je mi jasné, Jardo, že vypijete-li 12 litrů, jde jistě o hodně extrémní den, ale stejně, 12 litrů? Nepřepsal jste se? To je šíleně moc \":shock:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: pon srp 10, 2009 8:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Dvanáct litrů? Tak horký den si neumím představit... i když v létě makám v lese na dřevě a samozřejmě jsem na vita stravě, nevypiju za den víc jak půl litru vody, protože nemám potřebu, nemám žízeň ani sucho v krku - stačí živá voda obsažená v ovoci a zelenině. Je mi jasné, Jardo, že vypijete-li 12 litrů, jde jistě o hodně extrémní den, ale stejně, 12 litrů? Nepřepsal jste se? To je šíleně moc \":shock:\"

Píšu výjimečně a tak to také myslím, nicméně třeba na dovolené v Chorvatsku, ve vedrech kolem čtyřicítky, je i toto možné, ne li dokonce vhodné. Tady v Čechách, se mi to ještě nepřihodilo, ale například dnes jsem jel s jedním pacientem do Brna a celkem bez potíží jsem již od rána vypil 5,5 litru a jak vidíte ještě nespím, takže určitě doplním tekutiny před spánkem, tak 0,5-1 litr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: úte srp 11, 2009 7:45 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
Píšu výjimečně a tak to také myslím, nicméně třeba na dovolené v Chorvatsku, ve vedrech kolem čtyřicítky ... například dnes jsem jel s jedním pacientem do Brna a celkem bez potíží jsem již od rána vypil 5,5 litru
Doufám nejsem otravný, ale pět, šest litrů je přece až až \":wink:\" To jste (konkrétně cestou do Brna) pil vodu, nebo lisovanou ščávu (s vodou)? Jo, beru to, taky někdy přes den vypiju 4 litry čisté vody, ale to asi jen při půstu, kdy vlastně piji jen vodu. Za běžného dne, na ovoci a zelenině, bych ale tolik vody do sebe patrně nedostal (a přitom kontrolka - moč - je samozřejmě bezbarvá, zdravá, čili tekutin má tělo dost).
Vámi uváděné množství vody už pijete např. z důvodů nějaké profylaxe, ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: úte srp 11, 2009 8:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Doufám nejsem otravný, ale pět, šest litrů je přece až až \":wink:\" To jste (konkrétně cestou do Brna) pil vodu, nebo lisovanou ščávu (s vodou)? Jo, beru to, taky někdy přes den vypiju 4 litry čisté vody, ale to asi jen při půstu, kdy vlastně piji jen vodu. Za běžného dne, na ovoci a zelenině, bych ale tolik vody do sebe patrně nedostal (a přitom kontrolka - moč - je samozřejmě bezbarvá, zdravá, čili tekutin má tělo dost).
Vámi uváděné množství vody už pijete např. z důvodů nějaké profylaxe, ne?

Co je dost, nebo málo, neurčuje nějaké konkrétní množství, ale pocit vnitřní pohody. To signalizuje, že buňky se nesuší v koncentrovaném prostředí, ale mají dostatek čité tekutiny pro svoji práci. Jel jsem s pacientem v jeho tmavé dodávce, celou cestu do nás pražilo slunce a vedro tam bylo opravdu zbytečně velké. Pil jsem ráno 0,5 litru ořechového mléka a 1,5 litru osmotické vody, čili ještě před jízdou jsem měl vypito 2 litry tekutin. V průběhu cesty jsem pil pouze osmotickou vodu a po příjezdu zase osmotickou vodu. Co se týká moči, tak i při těchto velkých dávkách tekutin, je to jen tak, tak, aby se udržela bez zabarvení. Člověk se sice nepotí, jako ostatní, ale tělo vodu o to rychleji prožene přes tkáně, jako chladící médium a vyjde močí, čili nevím jak často chodíte močit, ale já v takovémto vedru velice často, na rozdíl od ostatních vysušených dehydrovaných lidí. Dle mého názoru je lepší vypít o litr více, než se sušit a ničit tělo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: pon srp 31, 2009 9:28 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Nedokážem si to vysvetlit, ale už dlhšiu dobu sa ráno prebúdzam s úplne krvavými očami. Velmi ma režú pália.
Počas dna to trochu ustúpi. Okrem toho ich mám suché. Som stále unavený, spím cca 8 h a aj tak sa cítim nevyspaný. Darí sa mi pribrat už som pribral 3 kg a je to svalová hmota, žiaden tuk. Včera som mal dokonca teplotu skoro 39 a tie oči ma boleli tak strašne, že som nimi nevládal vobec hýbat ani pozerat. Nemohol som kvoli tomu ani spat ako ma boleli. Napadlo ma či nemohlo dost ku nejakému rozšíreni candidy a týmto očným prejavom. Čítal som, že ludí ktorí ju majú premnoženú majú často tento problém s očami. Možem sa mýlit ale, opatovné vyšetrenie absolvujem. Už som sa jej zbavil, no mám strach či sa tá lúza nevrátila.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: pon srp 31, 2009 11:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Nedokážem si to vysvetlit, ale už dlhšiu dobu sa ráno prebúdzam s úplne krvavými očami. Velmi ma režú pália.
Počas dna to trochu ustúpi. Okrem toho ich mám suché. Som stále unavený, spím cca 8 h a aj tak sa cítim nevyspaný. Darí sa mi pribrat už som pribral 3 kg a je to svalová hmota, žiaden tuk. Včera som mal dokonca teplotu skoro 39 a tie oči ma boleli tak strašne, že som nimi nevládal vobec hýbat ani pozerat. Nemohol som kvoli tomu ani spat ako ma boleli. Napadlo ma či nemohlo dost ku nejakému rozšíreni candidy a týmto očným prejavom. Čítal som, že ludí ktorí ju majú premnoženú majú často tento problém s očami. Možem sa mýlit ale, opatovné vyšetrenie absolvujem. Už som sa jej zbavil, no mám strach či sa tá lúza nevrátila.
Ďakujem

Pokud tam už budete, tak si dejte udělat také jaterní testy. Oči v naprosté většině případů souvisí s játry a těm Vy některými excesy dáváte docela zabrat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz