Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 6:26 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob pro 11, 2010 6:12 pm 
Offline

Registrován: úte lis 09, 2010 8:26 pm
Příspěvky: 41
No já jsem nakonec vydržel celý týden a sice 1.den těch 50 g, 2.a 3. cca 35g, potom až do konce týdne cca 25g denně, nyní jsem to vysadil, protože jsem si tím rozhodil celé trávení a pořád jsem byl zdutý, prděl, zácpa, přešel jsem na megadávky přírodního C - třeba 5 citronů a 3 grepy denně... A proč jsem pokračoval? no protože jak jsem se jakoby zcela bezdůvodně - pokusně - pustil do toho prvního dne, tak jsem byl v podstatě v pohodě, ale pak jsem onemocněl a dodnes jsem silně zahleněný, kašel, teče mi z nosu. Tak nevím, jestli jsem se třeba náhodou trefil do doby, kdy na mne útočil nějaký virus nebo jsem vypustil Gina z láhve, tělo se začalo čistit...Co myslíte? Jinak jsem taky na přírodní stravě už cca rok...Taky nevím, nikde jsem nic takového nenašel-co když ten syntetický vitamin C není pro tělo to pravé ořechové, otázka je kolik ho opravdu dokáže využít, co když pokud se použije přírodní, tak tělu stačí třeba i daleko méně a vyjde to nastejno...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob pro 11, 2010 9:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
positive_sun píše:
Důvod, proč jeden vitamín může vyléčit tak mnoho nemoc je ten, že nedostatek toho vitamínu
může způsobit tolik nemocí


Prevzate z titulkov dokumentu Food Matters.
Podla mna to je uplna pravda. Je aj zarazajuca ODD (odporucana denna davka) napr vitaminu C co je nejakych 60 mg. Ja preventivne denne beriem praskoveho minimalne 3 gramy.
Dokonca som sa vysokymi davkami vitaminu C dostal z infekcnej mononukleozy.

Tento dokument ma donutil vyskusat tuto alternativu liecenia mononukleozy. Prosto ta choroba mi zneprijemnovala pol roka zivota. Samozrejme moja obvodna lekarka mi podla krvnych testov povedala ze som zdravy...ze mam mononukleozu za sebou... Lenze ako zdravy som sa necitil. Stacilo mi rychlejsie chodit a 2 dni som mal pocit ako v nabehu chripky, nemohol som sportovat. Bol to otras.

Tak som si kupil cisty praskovy vitamin C a zacal davat "megadavky". Zaciatok bol pri 15 gramoch. Kedze neprisla riedka stolica tak som zvysoval davky. dosiel som na nejakych 70 gramov denne / prve 3 dni. Potom moje problemy ustali. Necitil som sa chory, mal som sil, zacal som znova cvicit. Na udrziavanie som si daval denne 10 gramov (asi mesiac).

Samozrejme vitamin C nebol jediny uspech. Presiel som na vitarianstvo. Dnes je to cca 3 mesiac a ziadna choroba, ziadne zle stavy ani bez dlhsieho prisunu vitaminu C v prasku.

Zajímavá a inspirativní zkušenost, ale zase pouze potvrzuje mimořádné možnosti antioxidantů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob pro 11, 2010 10:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
sulponet píše:
No já jsem nakonec vydržel celý týden a sice 1.den těch 50 g, 2.a 3. cca 35g, potom až do konce týdne cca 25g denně, nyní jsem to vysadil, protože jsem si tím rozhodil celé trávení a pořád jsem byl zdutý, prděl, zácpa, přešel jsem na megadávky přírodního C - třeba 5 citronů a 3 grepy denně... A proč jsem pokračoval? no protože jak jsem se jakoby zcela bezdůvodně - pokusně - pustil do toho prvního dne, tak jsem byl v podstatě v pohodě, ale pak jsem onemocněl a dodnes jsem silně zahleněný, kašel, teče mi z nosu. Tak nevím, jestli jsem se třeba náhodou trefil do doby, kdy na mne útočil nějaký virus nebo jsem vypustil Gina z láhve, tělo se začalo čistit...Co myslíte? Jinak jsem taky na přírodní stravě už cca rok...Taky nevím, nikde jsem nic takového nenašel-co když ten syntetický vitamin C není pro tělo to pravé ořechové, otázka je kolik ho opravdu dokáže využít, co když pokud se použije přírodní, tak tělu stačí třeba i daleko méně a vyjde to nastejno...

To spíše nasvědčuje, že vás trápí kandida a tu umělé céčko dokáže krmit. Asi bych dodal větší dávky fungicidů, třeba lichořeřišnici, nebo jiné a uvidíte. Pravdou je, že přírodní vitamín C je v komplexu a ten tvoří s umělým céčkem jakékoliv barevné šťávy, tak že nebrat ho samotný, ale zamíchat třeba do šťávy z borůvek, červené řepy, nebo jiné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte pro 14, 2010 1:29 pm 
Offline

Registrován: pát pro 03, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 10
Jaké jsou ty americké stránky swason přesně ???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte pro 14, 2010 8:02 pm 
Offline

Registrován: pon říj 25, 2010 1:04 pm
Příspěvky: 46
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jaká je doba použitelnosti lugolova roztoku pokud se skladuje v lednici.?V lékárně to, bohužel, nevěděli. Díky za odpověd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte pro 14, 2010 9:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
jalowiczor píše:
Jaké jsou ty americké stránky swason přesně ???

http://swanson.com/ a je tam prakticky skoro vše levnější jak u nás.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte pro 14, 2010 9:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jaká je doba použitelnosti lugolova roztoku pokud se skladuje v lednici.?V lékárně to, bohužel, nevěděli. Díky za odpověd.

I při skladování bez lednice prakticky neomezená, láhev ovšem musí být dobře uzavřená a tmavá a za těchto podmínek zkáze nepodléhá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát pro 17, 2010 11:41 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Dobry vecer Jarda, rada by som sa opytala na vstrebatelnost bezne dostupneho zinku - nie v chelatovej vazbe, ten u nas v lekarniach (co som pochodila) nemaju, iba objednat a to nejaky cas potrva, preto uvazujem do toho casu kupit nejaky iny, "obycajny". neskor si planujem zaobstarat chlorid zinocnaty, je to dobra volba?
Dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob pro 18, 2010 3:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
Dobry vecer Jarda, rada by som sa opytala na vstrebatelnost bezne dostupneho zinku - nie v chelatovej vazbe, ten u nas v lekarniach (co som pochodila) nemaju, iba objednat a to nejaky cas potrva, preto uvazujem do toho casu kupit nejaky iny, "obycajny". neskor si planujem zaobstarat chlorid zinocnaty, je to dobra volba?
Dakujem.

Hodně záleží o jaký produkt půjde, pokud to není chlorid, tak je vstřebatelnost obecně velice malá, ale dá se dohnat vyšší dávkou. Chlorid zinečnatý není zase tak jednoduché užívat a může jít i o dost nebezpečné pokusy, které mohou skončit předávkováním, což se zrovna doporučovat nedá. Je nutné si vyrobit roztok s dost přesnou koncentrací čistého zinku v jedné kapce a pak kapátkem dávkovat, rozhodně se nedá sypat od oka do jídla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned pro 19, 2010 12:54 am 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Jarda píše:
Hodně záleží o jaký produkt půjde, pokud to není chlorid, tak je vstřebatelnost obecně velice malá, ale dá se dohnat vyšší dávkou. Chlorid zinečnatý není zase tak jednoduché užívat a může jít i o dost nebezpečné pokusy, které mohou skončit předávkováním, což se zrovna doporučovat nedá. Je nutné si vyrobit roztok s dost přesnou koncentrací čistého zinku v jedné kapce a pak kapátkem dávkovat, rozhodně se nedá sypat od oka do jídla.

Dakujem. no netusila som, ze to moze byt taketo zlozite, nerada by som nieco riskovala, pouzit chlorid sa mie zdalo na prvy pohlad jednoduche.
vedeli by ste mi pripadne poradit, ako ho namiesat? nasla som toto, je nieco z toho vhodne?
http://centralchem.sk/?IDe=40459
http://centralchem.sk/?IDe=107568
http://centralchem.sk/?IDe=40460
http://centralchem.sk/?IDe=40461


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned pro 19, 2010 10:28 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
Dakujem. no netusila som, ze to moze byt taketo zlozite, nerada by som nieco riskovala, pouzit chlorid sa mie zdalo na prvy pohlad jednoduche.
vedeli by ste mi pripadne poradit, ako ho namiesat? nasla som toto, je nieco z toho vhodne?
http://centralchem.sk/?IDe=40459
http://centralchem.sk/?IDe=107568
http://centralchem.sk/?IDe=40460
http://centralchem.sk/?IDe=40461

Pro orální aplikaci celkem vyhovují všechny, ovšem bez základních zkušeností s přesným vážením a měřením bych vám neradil se do toho pouštět, zde se bavíme o velice přesném míchání a bez adekvátního vybavení je to celkem blbost s tím laborovat. Pokud to přesto budete chtít zkoušet, tak si musíte vypočítat obsah čistého zinku, který je obsažený v chloridu zinečnatém a podle toho pak chlorid naředit vodou tak, aby jste docílila přesné dávky zinku v jedné kapce, jinak to není sranda a dá se předávkovat docela snadno. Navíc se musí vždy užívat s adekvátním množstvím mědi, na což se dá sice použít chlorid měďnatý, ale ten je bohužel ještě mnohem nebezpečnější a s ním bych vám už vůbec nedoporučoval něco zkoušet. Zde musíte být extrémně přesná při přípravě, jinak si můžete předávkováním zničit játra, nebo se i otrávit. Určitě bych vám doporučil poradit se s nějakým chemikem, který vám ho namíchá a vy ho raději pouze užívejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned pro 19, 2010 12:03 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Jarda píše:
Pro orální aplikaci celkem vyhovují všechny, ovšem bez základních zkušeností s přesným vážením a měřením bych vám neradil se do toho pouštět, zde se bavíme o velice přesném míchání a bez adekvátního vybavení je to celkem blbost s tím laborovat. Pokud to přesto budete chtít zkoušet, tak si musíte vypočítat obsah čistého zinku, který je obsažený v chloridu zinečnatém a podle toho pak chlorid naředit vodou tak, aby jste docílila přesné dávky zinku v jedné kapce, jinak to není sranda a dá se předávkovat docela snadno. Navíc se musí vždy užívat s adekvátním množstvím mědi, na což se dá sice použít chlorid měďnatý, ale ten je bohužel ještě mnohem nebezpečnější a s ním bych vám už vůbec nedoporučoval něco zkoušet. Zde musíte být extrémně přesná při přípravě, jinak si můžete předávkováním zničit játra, nebo se i otrávit. Určitě bych vám doporučil poradit se s nějakým chemikem, který vám ho namíchá a vy ho raději pouze užívejte.

tak ja s tymto radsej robit nebudem, spolahnem sa na ten zinok z obchodu, len mi ten chlorid vysiel ako lacna alternativa, kedze zinok v chelatovej vazbe som objavila 15 a 25 (20?) mg, co je asi na dennu davku malo, kedze som zrejme v strasnom deficite.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon pro 20, 2010 1:26 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Vitamín B12 500mcg, pro denní braní je to zbytečně příliš?
Někde jste napsal, že by stačilo 1mcg B12 denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon pro 20, 2010 9:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Vitamín B12 500mcg, pro denní braní je to zbytečně příliš?
Někde jste napsal, že by stačilo 1mcg B12 denně.

To je pravda, ale i při této hovadské dávce se některým lidem nevstřebá prakticky nic, protože mají střevo ve špatném stavu, čili proto radím nechat ho rozpustit pod jazykem a něco málo se vstřebá přes sliznici úst. Za normálních okolností si ho zdravý člověk pochopitelně pomocí určitých bakterií tvoří sám, ale pokud je nemáte, tak máte smůlu a nemá je skoro nikdo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned pro 26, 2010 8:42 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Zdravím,
začaly mi šedivět vlasy (věk 40), nevím jestli je důsledek detoxikace, nebo nedostatek kobaltu a mědi. Napadlo mě zda by mohla pomoci Vincentka, která tyto minerály obsahuje.
Nevím, ale jak dlouho by se měla pít, je dost koncentrovaná. Zase na druhou stranu hned tak se to asi neprojeví na vlasech, tak nevím.
Dívala jsem se na fórum minerály, vitaminy...a tam uvádíte souvislost s nadledvinkami a ŠŽ. Tak mě napadá, že po mém 17 letém braní HA \":-(\", je to celkem pravděpodobné. Také suchá pokožka můžu na ŠŽ ukazovat. Krevní testy na ŠŽ zatím v pořádku, ale to nemusí nic znamenat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz