Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 5:31 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob pro 18, 2010 3:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
branislav píše:
Dobrý deň pán Zajíček,

Prečo sa musí klystír robiť nalačno? Nalačno znamená i 3-4h po jedle?

Chcem sa zbaviť candidy, tak myslím, že by som mal začať od hrubého čreva. Rozmýšľam nad tým, že si hrubé črevo prepláchnem s vodou smiešanou s Citricidalom na približne 128ppm a neskôr by som tam nasadil probiotiká z tibetskej huby rovno do hrubého čreva. Čo vy na to?

Ďakujem.

Protože je vypnuté trávení a střeva mohou snadněji přepnou na vyprazdňování, nakonec si to můžete snadno vyzkoušet jaký je v tom rozdíl. Pokud ho budete dělat s dostatečným odstupem od jídla, tak funguje také dobře. Takový postup je také možný, ovšem dle mého názoru zbytečně drahý, podobnou službu udělá i jablečný ocet a je skoro zdarma. Postup je zde již také popsán tak ho zkuste najít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon pro 20, 2010 12:36 am 
Offline

Registrován: sob pro 18, 2010 2:24 am
Příspěvky: 4
A nebudem tam riziko možnej úhynovej reakcie z candidy? Či sa to vyplaví všetko von s vodou?

Dá sa nejako prečistiť i tenké črevo?

Ďakujem.

P.S. Dnes som mal prvý klystýr s čistou prevarenou vodou... Hneď po ňom som sa cítil ako keby prekrvenejší, hlavne v tvári, kde som bol i pekne červený.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon pro 20, 2010 9:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
branislav píše:
A nebudem tam riziko možnej úhynovej reakcie z candidy? Či sa to vyplaví všetko von s vodou?

Dá sa nejako prečistiť i tenké črevo?

Ďakujem.

P.S. Dnes som mal prvý klystýr s čistou prevarenou vodou... Hneď po ňom som sa cítil ako keby prekrvenejší, hlavne v tvári, kde som bol i pekne červený.

Po vodě kandida rozhodně neuhyne, toho se nemusíte bát, ta je velice odolná. Voda toho vyplaví prakticky nejméně ze všech možných variant nálevů a maximum se získá pomocí jablečného octa, nebo MMS, což jsem zde určitě popisoval. Tenké střevo vyčistí šankaprakšalána, nebo vypijte roztok epsomské soli jako při jaterní kůže a uvidíte jak vám pěkně profoukne trubky. Kyslíková euforie je po správně provedené očistě celkem normální.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon pro 20, 2010 11:37 am 
Offline

Registrován: pát pro 03, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 10
Dobrý den pane Jardo
Mám dotazy:
2, vyzvracel jsem při vanamadhautí podle instrukcí všechnu vypitou tekutinu, ale pocit hořkosti se nedostavil
3, Jak často se pije nápoj ze zelených natí + ananas + papája, obdoba digestivních enzymů
4, Opakuje se kůra proti parazitům s ricinovým olejem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: klystýr a antibiotika
PříspěvekNapsal: pon pro 20, 2010 8:01 pm 
Offline

Registrován: pon pro 20, 2010 7:47 pm
Příspěvky: 1
Dobrý večer,
dostala jsem se na Vaše stránky teprve dnes odpoledne, tudíž jsem nestihla projet všechno co je tady napsané. Nevím, zda už tady takový dotaz byl, ale chci se zeptat, mohu-li si udělat klystýr, když jsem začala brát antibiotika. Mám rýmu už asi čtrnáct dní, bolí mě zuby a celá hlava, dávivý kašel občas se zvracením. Už jsem to nemohla (a se mnou ani moje rodina) vydržet, takže mě po pár dnech útrpných bolestí přemluvili a jela jsem k doktorce.
Takže moje otázka ještě jednou: Můžu si udělat ten klystýr ačkoli beru antibiotika, nevyplaví se pak zároveň i ty rádoby "účinné" látky?
Mockrát děkuji za odpověď.
A vlastně mě ještě jeden dotaz napadá. S klystýrama jsem začala minulý týden v pondělí (každý den ráno) a od té doby mám tyhle problémy (kromě rýmy-ta byla už předtím). Je možné, že to s tím nějak souvisí???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon pro 20, 2010 8:12 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Poslední dobou mám po ranním klystýru urinou častější zapáchající větry po zbytek dne. Mám to přisuzovat vymírající kvasince?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon pro 20, 2010 8:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
jalowiczor píše:
Dobrý den pane Jardo
Mám dotazy:
2, vyzvracel jsem při vanamadhautí podle instrukcí všechnu vypitou tekutinu, ale pocit hořkosti se nedostavil
3, Jak často se pije nápoj ze zelených natí + ananas + papája, obdoba digestivních enzymů
4, Opakuje se kůra proti parazitům s ricinovým olejem

1. To je zpočátku normální, většinou se tento stav dostaví až po několika aplikacích této kůry, kdy si již člověk lépe vyhoví.
2. Ideálně 0,5 litru a denně.
3. Většinou jedno provedení stačí a pak použít trojčátko, které se dělá dlouhodobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: klystýr a antibiotika
PříspěvekNapsal: pon pro 20, 2010 8:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
veselecka píše:
Dobrý večer,
dostala jsem se na Vaše stránky teprve dnes odpoledne, tudíž jsem nestihla projet všechno co je tady napsané. Nevím, zda už tady takový dotaz byl, ale chci se zeptat, mohu-li si udělat klystýr, když jsem začala brát antibiotika. Mám rýmu už asi čtrnáct dní, bolí mě zuby a celá hlava, dávivý kašel občas se zvracením. Už jsem to nemohla (a se mnou ani moje rodina) vydržet, takže mě po pár dnech útrpných bolestí přemluvili a jela jsem k doktorce.
Takže moje otázka ještě jednou: Můžu si udělat ten klystýr ačkoli beru antibiotika, nevyplaví se pak zároveň i ty rádoby "účinné" látky?
Mockrát děkuji za odpověď.
A vlastně mě ještě jeden dotaz napadá. S klystýrama jsem začala minulý týden v pondělí (každý den ráno) a od té doby mám tyhle problémy (kromě rýmy-ta byla už předtím). Je možné, že to s tím nějak souvisí???

Tak něco určitě vypláchnete, ale dle mého názoru zase tak škodit si nebudete, protože alespoň vypláchnete i nějaké plísně, které antibiotika v těle usilovně množí. Souviset to může, protože pokud jste byla silně zahleněná a začala dělat klystýry bez potřebných zkušeností, tak se hleny utrhnou a začnou se vylučovat mnohem rychleji, což se zpočátku může jevit jako zhoršení stavu. Vhodné je nasadit křenovou kašičku, která hleny naředí a pak se snadněji vyloučí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon pro 20, 2010 9:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Poslední dobou mám po ranním klystýru urinou častější zapáchající větry po zbytek dne. Mám to přisuzovat vymírající kvasince?

To záleží na tom, čím ty klystýry děláte, ale vyzkoušejte si po klystýru dopravit do konečníku cca 0,5 dcl vlažné vody s jednou až dvěma tobolkami laktobacilárních kultur, které z tobolek do vody vysypete a zamícháte. Provádí se to většinou takovou tou větší stříkačkou na výplach ucha a toto malé množství by již vyprázdnění nemělo navodit a mělo by se vstřebat.
http://www.asker.cz/sortiment/lekarske- ... nette.html
Příloha:
Stříkačka do ucha.jpg
Stříkačka do ucha.jpg [ 7.83 KiB | Zobrazeno 8468 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte pro 21, 2010 9:51 am 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Jarda píše:
To záleží na tom, čím ty klystýry děláte, ale vyzkoušejte si po klystýru dopravit do konečníku cca 0,5 dcl vlažné vody s jednou až dvěma tobolkami laktobacilárních kultur, které z tobolek do vody vysypete a zamícháte. Provádí se to většinou takovou tou větší stříkačkou na výplach ucha a toto malé množství by již vyprázdnění nemělo navodit a mělo by se vstřebat.
http://www.asker.cz/sortiment/lekarske- ... nette.html

Vyzkouším, díky. A nešel by i kefír takové malé množství?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte pro 21, 2010 9:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Vyzkouším, díky. A nešel by i kefír takové malé množství?

Také je to možné a nevidím v tom problém, případně se používá i tak 0,5 dcl lněného oleje, což velice dobře prokysličí střevo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte pro 21, 2010 7:29 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
dnes som kupila od jednej pani jablcny ocot - vyraba ho ona, ma udajne nejaku recepturu, ide o tom, ze som jej nevedela povedat, co to tam ma byt (uz viem - matecna (ziva???) kultura) no je kalny, ciz by mohol byt ok? teta predava aj bilinky, tak by snad o veciach mohla vela vediet. mohla by som ho pouzit do klystiru?
pred 2 dnami som ukoncila klystiry s mms (+urina) , pokracujem normylnymi (urina), no mohla by som teraz zacat davat ten ocot, ak ano, ako castO,
mimochodom, ziadne hlieny - aspon co som schopna sledovat - zo mna nejdu, ako je to mozne? stale sa mimo klystirov nevyprazdnujem (roobim ich z casovych dovodov vecer), bolo by vhodne vynechat ich dajme tomu na tyzden, aby som vedela, ako mi funguje crevo? prevcerom som klystir neobila, tiez som sa v ten "volny den" nevyprazdnila.

dokedy cistit crevo kazdodenne, ako poznam, ze je iuz dost? mam pocit, ze posledne dni uz ide zo mna vacsinou nejaka spinava voda. ja toho vela nezjem, ale aj tak rozmyslam, kde sa to jedlo straca, lebo to co zo mna vyjde, nezodpoveda ani tomu malemu mnozstvu, co zjem. verim, ze sa mi nalev dostane az k tenkemu crevu, lebo v stolici vidno nestravene kusocky toho, co som v dany den jedla na obed.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte pro 21, 2010 9:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
dnes som kupila od jednej pani jablcny ocot - vyraba ho ona, ma udajne nejaku recepturu, ide o tom, ze som jej nevedela povedat, co to tam ma byt (uz viem - matecna (ziva???) kultura) no je kalny, ciz by mohol byt ok? teta predava aj bilinky, tak by snad o veciach mohla vela vediet. mohla by som ho pouzit do klystiru?
pred 2 dnami som ukoncila klystiry s mms (+urina) , pokracujem normylnymi (urina), no mohla by som teraz zacat davat ten ocot, ak ano, ako castO,
mimochodom, ziadne hlieny - aspon co som schopna sledovat - zo mna nejdu, ako je to mozne? stale sa mimo klystirov nevyprazdnujem (roobim ich z casovych dovodov vecer), bolo by vhodne vynechat ich dajme tomu na tyzden, aby som vedela, ako mi funguje crevo? prevcerom som klystir neobila, tiez som sa v ten "volny den" nevyprazdnila.

dokedy cistit crevo kazdodenne, ako poznam, ze je iuz dost? mam pocit, ze posledne dni uz ide zo mna vacsinou nejaka spinava voda. ja toho vela nezjem, ale aj tak rozmyslam, kde sa to jedlo straca, lebo to co zo mna vyjde, nezodpoveda ani tomu malemu mnozstvu, co zjem. verim, ze sa mi nalev dostane az k tenkemu crevu, lebo v stolici vidno nestravene kusocky toho, co som v dany den jedla na obed.

Předpokládám podle popisu, že by měl vyhovovat a použít ho můžete. Dává se postupně od jedné kávové lžičky do 4 polévkových lžic, což je dvacet kávových lžiček a přidává se vždy jedna lžička denně. Nicméně před tím by asi opravdu bylo vhodné třeba týden vynechat a ověřit jak chodí spontánní defekace. Podle popisu může jít i o velice pomalé zpracování stravy, čili vyzkoušejte si, zda máte dostatek kyseliny chlorovodíkové v žaludku a pokud nebude, tak ji vyzkoušejte dodat, to by mohlo trávení vylepšit. Klystýry urinou se dají dělat klidně i 3 měsíce v kuse, ale pokud z vás úsady nejdou, tak je to třeba zbytečné, ale takto to nedokážu odhadnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte pro 21, 2010 9:03 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Jarda píše:
Předpokládám podle popisu, že by měl vyhovovat a použít ho můžete. Dává se postupně od jedné kávové lžičky do 4 polévkových lžic, což je dvacet kávových lžiček a přidává se vždy jedna lžička denně. Nicméně před tím by asi opravdu bylo vhodné třeba týden vynechat a ověřit jak chodí spontánní defekace. Podle popisu může jít i o velice pomalé zpracování stravy, čili vyzkoušejte si, zda máte dostatek kyseliny chlorovodíkové v žaludku a pokud nebude, tak ji vyzkoušejte dodat, to by mohlo trávení vylepšit. Klystýry urinou se dají dělat klidně i 3 měsíce v kuse, ale pokud z vás úsady nejdou, tak je to třeba zbytečné, ale takto to nedokážu odhadnout.

dakujem, skusim teda este ten par dni a potom vysadim klystiry, budem overovat, co a ako. HCl pijem uz par dni, no npravidelne, lebo zabudam, alebo mi to nevychadza, proste nestiham na to casto mysliet, ale snazim sa to zautomatizovat.
jem lanove semiacka namocene - rano - ma zmysel pridat este psyllium, ked jem vacsinou surove ovocie a salaty?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte pro 21, 2010 9:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
dakujem, skusim teda este ten par dni a potom vysadim klystiry, budem overovat, co a ako. HCl pijem uz par dni, no npravidelne, lebo zabudam, alebo mi to nevychadza, proste nestiham na to casto mysliet, ale snazim sa to zautomatizovat.
jem lanove semiacka namocene - rano - ma zmysel pridat este psyllium, ked jem vacsinou surove ovocie a salaty?

To asi už moc nepomůže, spíše bych se snažil o větší dodávku laktobacilů, třeba rychlokvašené saláty pickles. Další důležitý problém je správný pitný režim, protože takové vysoce vláknité jídlo musí dostat mnoho vody, jinak paradoxně vyvolává právě zácpu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz