Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 7:16 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte pro 21, 2010 10:12 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Jarda píše:
To asi už moc nepomůže, spíše bych se snažil o větší dodávku laktobacilů, třeba rychlokvašené saláty pickles. Další důležitý problém je správný pitný režim, protože takové vysoce vláknité jídlo musí dostat mnoho vody, jinak paradoxně vyvolává právě zácpu.

pijem liter kefiru denne, je to moja vecera. pickles sa nam prave robi, len musim nabehnut na pravidelnost vo vyrabani.
vodu sa snazim pit, rano asi lter a pol v priebehu polhodiny, odstavovac stale nemame, takze iba voda. pocas dna vypijem urcite minimalne dalsi liter a pol - mam namiesany horcik, tak ze to mam odsledovane, + ina voda. v tomto by som problem nevidela. no budem pracovat dalej nieco sa musi pohnut, no este uplynul od zmien v jedalnicku prilis kratky cas...
este ste spominali tuky - dolezite pre vyprazdnovanie, neviem, ci ich mam dostatok, k obedu mam v salate asi 2 pol. lyzice oleja, nejake orechy, toto je asi malo? snazim sa zaviest pravidelne jedenie kokosoveho oleja, tiez by som rada zvladla aspon 2 lyzice denne. mozno ho jest rano na lacno? nenapomoze to takto priamo defekacii?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř pro 22, 2010 10:18 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
pijem liter kefiru denne, je to moja vecera. pickles sa nam prave robi, len musim nabehnut na pravidelnost vo vyrabani.
vodu sa snazim pit, rano asi lter a pol v priebehu polhodiny, odstavovac stale nemame, takze iba voda. pocas dna vypijem urcite minimalne dalsi liter a pol - mam namiesany horcik, tak ze to mam odsledovane, + ina voda. v tomto by som problem nevidela. no budem pracovat dalej nieco sa musi pohnut, no este uplynul od zmien v jedalnicku prilis kratky cas...
este ste spominali tuky - dolezite pre vyprazdnovanie, neviem, ci ich mam dostatok, k obedu mam v salate asi 2 pol. lyzice oleja, nejake orechy, toto je asi malo? snazim sa zaviest pravidelne jedenie kokosoveho oleja, tiez by som rada zvladla aspon 2 lyzice denne. mozno ho jest rano na lacno? nenapomoze to takto priamo defekacii?

Ta tekutina bude asi dobrá, ale tuky jednoznačně špatné, pokuste se je zvýšit na 4-6 polévkových lžic denně, to defekaci většinou dost podpoří.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř pro 22, 2010 11:00 am 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Jarda píše:
Ta tekutina bude asi dobrá, ale tuky jednoznačně špatné, pokuste se je zvýšit na 4-6 polévkových lžic denně, to defekaci většinou dost podpoří.

Ďakujem,
dám viac tukov. Snažila som sa narýchlo nájsť tu niečo o tukoch, no moc
som nenašla, len o viazanosti na síru, čiže ak si dám niekoľkokrát denne kokosovy tuk medzi jedlom trebars (do šalátu mi nechuti), šlo by to tak? Teda samotny, či takto ostane nevyužitý? Jem aj patlanicu, no moc jej nevladzem, je mi veľmi sýta, jem ju ráno k ovociu. Kokosovy olej ráno na lačno môže byt?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř pro 22, 2010 9:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
Ďakujem,
dám viac tukov. Snažila som sa narýchlo nájsť tu niečo o tukoch, no moc
som nenašla, len o viazanosti na síru, čiže ak si dám niekoľkokrát denne kokosovy tuk medzi jedlom trebars (do šalátu mi nechuti), šlo by to tak? Teda samotny, či takto ostane nevyužitý? Jem aj patlanicu, no moc jej nevladzem, je mi veľmi sýta, jem ju ráno k ovociu. Kokosovy olej ráno na lačno môže byt?

Tuků se dá používat povícero a snažte se o vyvážení poměru mastných kyselin. Sirná patlanice je prakticky vyvážený produkt a dá se jíst stále, přičemž zajistí veškeré potřebné tuky. Jinak určitě neuškodí kachní a krocaní sádlo, lněný olej, kokosový tuk a nějaké speciální, třeba olej z hroznových jader a podobně. Dají se klidně, kromě toho lněného, používat i samostatně u nich vazba na síru není potřeba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř pro 22, 2010 10:12 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Jarda píše:
...Jinak určitě neuškodí kachní a krocaní sádlo...

S týmto ste ma prekvapili \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř pro 22, 2010 10:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
S týmto ste ma prekvapili \":)\"

Proč? Frantíci se kachním sádlem cpou stále, vydatně ho zapíjejí kvalitním červeným vínem a jak jim to dělá dobře. To sice není návod, ani doporučení, ale používat se určitě dá a není špatné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob led 01, 2011 11:34 pm 
Offline

Registrován: pon říj 25, 2010 1:04 pm
Příspěvky: 46
Po urinovém klystýru se cítím skvěle psychicky i fyzicky. Chci se zeptat jestli je vhodné provádět ho třeba jednadvacet dní v měsíci, pak týden pauzu a znovu tři týdny. Nevysušuji si tím střevo nebo nevyplavuji zbytečně nějaké prospěšné bakterie ze střeva? A dále, jak dlouho je vhodně po napuštění setrvat v pozici svíčka, aby se urina dostala do celého střeva? Díky za odpovědi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned led 02, 2011 9:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Po urinovém klystýru se cítím skvěle psychicky i fyzicky. Chci se zeptat jestli je vhodné provádět ho třeba jednadvacet dní v měsíci, pak týden pauzu a znovu tři týdny. Nevysušuji si tím střevo nebo nevyplavuji zbytečně nějaké prospěšné bakterie ze střeva? A dále, jak dlouho je vhodně po napuštění setrvat v pozici svíčka, aby se urina dostala do celého střeva? Díky za odpovědi

Urinové klystýry se dají konat prakticky stále a při zařazení těch přestávek, jak popisujete, určitě škodit nemohou. Na bakterie pijte třeba kefír, nebo jezte pickles a co se týká té svíčky, tak to záleží spíše na vašich možnostech, protože někomu se naleje krev do hlavy a dělá se mu špatně, čili pokud vám tato pozice nijak nevadí, tak klidně pět minut i déle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte led 04, 2011 11:15 am 
Offline

Registrován: čtv říj 21, 2010 6:39 am
Příspěvky: 36
Mamka má špatný řitný svěrač (nesvírá), když zkusila klystýr, vše ihned šlo zase ven... Jak radíte postupovat při očistě střeva? Děkuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte led 04, 2011 1:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Jemná píše:
Mamka má špatný řitný svěrač (nesvírá), když zkusila klystýr, vše ihned šlo zase ven... Jak radíte postupovat při očistě střeva? Děkuju.

To je jedno, tak to několikrát zopakujte a ono si to po základním pročištění sedne zase do normálu a svěrač bude fungovat. Případně se dá použít zpočátku epsomská sůl, která se dá do vody, vypije a střevo slušně vymete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned led 09, 2011 1:19 pm 
Offline

Registrován: ned led 09, 2011 1:09 pm
Příspěvky: 3
Přeji pěkný den
chtěl bych se zeptat Váš názor, ohledně mých zkušeností s klystýrem. Zkoušel jsem ho zatím třikrát, tři dny po sobě, vždy na lačný žaludek. Dokázal jsem do sebe dostat najednou maximálně asi 0.5 litru vody, ale ani jednou se mi ji v sobě nepodařilo udržet. I kdy ž jsem si ji do sebe napustil třeba jenom několik deci, vždy jsem musel tak po jedné minutě odejít na záchod, kde ze mě vytekla téměř čirá tekutina, tedy v podstatě to, co jsem do sebe klystýrem dostal. Pokoušel jsem se vydržet co nejdéle, ale nutkání jít na záchod bylo vždy tak silné, že to nešlo. Myslím, že se tekutina vůbec nedostala tam, kde se až měla dostat. Máte pro mne nějakou radu, jak postupovat? Předem děkuji, Pavel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned led 09, 2011 8:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Paja píše:
Přeji pěkný den
chtěl bych se zeptat Váš názor, ohledně mých zkušeností s klystýrem. Zkoušel jsem ho zatím třikrát, tři dny po sobě, vždy na lačný žaludek. Dokázal jsem do sebe dostat najednou maximálně asi 0.5 litru vody, ale ani jednou se mi ji v sobě nepodařilo udržet. I kdy ž jsem si ji do sebe napustil třeba jenom několik deci, vždy jsem musel tak po jedné minutě odejít na záchod, kde ze mě vytekla téměř čirá tekutina, tedy v podstatě to, co jsem do sebe klystýrem dostal. Pokoušel jsem se vydržet co nejdéle, ale nutkání jít na záchod bylo vždy tak silné, že to nešlo. Myslím, že se tekutina vůbec nedostala tam, kde se až měla dostat. Máte pro mne nějakou radu, jak postupovat? Předem děkuji, Pavel

Patrně máte střevo dost podrážděné, nebo v zánětu a to pak je docela problém, vhodné by asi bylo dělat to vypláchnutí na několikrát, tedy napustit, vyprázdnit, opět napustit a takto postupně, třeba na několik napuštění, vymýt ze střeva usazeniny. Po tomto základním pročištění bude střevo mnohem méně dráždivé a patrně již nálev udržíte snadněji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned led 09, 2011 8:54 pm 
Offline

Registrován: ned led 09, 2011 1:09 pm
Příspěvky: 3
Díky za odpověď, Jardo. Já jsem to ale pokaždé zkoušel tak 3-4x za sebou, pokaždé se stejným účinkem. A jak jsem říkal, ani jsem neviděl, že by se nějaké usazeniny odplavovaly. Byla to spíš jenom ta voda, co jsem do sebe nalil. Myslíš, že to má smysl zkoušet ještě vícekrát za sebou? Nebo něco jiného?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned led 09, 2011 9:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Paja píše:
Díky za odpověď, Jardo. Já jsem to ale pokaždé zkoušel tak 3-4x za sebou, pokaždé se stejným účinkem. A jak jsem říkal, ani jsem neviděl, že by se nějaké usazeniny odplavovaly. Byla to spíš jenom ta voda, co jsem do sebe nalil. Myslíš, že to má smysl zkoušet ještě vícekrát za sebou? Nebo něco jiného?

V takovém případě není problém napouštět a vypouštět klidně i dvě hodiny a to se pak nějaký ten bordel vydolovat musí, ale jinak si můžete dojít na hydrocolon a tam vám střeva vyperou dočista dočista. Stačí většinou jedna návštěva a pak už by klystýr měl normálně fungovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Rozdíl sankhapraksalana a klystýr
PříspěvekNapsal: čtv led 13, 2011 9:35 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 2:29 pm
Příspěvky: 5
Dobrý den,
mohl by mi někdo vysvětlit, proč po pročištění těla šankhaprakšalánou se musíme do 1 hodiny najíst a po klystýru jíst třeba celou noc nemusíme.
Díky.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz