Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 11:33 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát led 14, 2011 6:17 pm 
Offline

Registrován: pát pro 31, 2010 1:54 pm
Příspěvky: 9
Dobrý den po delší době, mám za sebou druhou sanku, již se slanou vodou až do konce, potom heřmánkový čaj, za cca hodinu a půl bylo hotovo, opět úplně bez problémů a bez jakýchkoli usazenin, jen se mi odělalo na chvíli zle a musel jsem se dost snažit, abych v sobě vodu udržel a to jsem již v podstatě jen seděl na záchodě a "akce" již byla v plném proudu...Tak jsem se chtěl zeptat, proč se mi mohlo udělat špatně, když už fungoval sifon a vyprazdňování ??
Potom již jen dotaz - chci si ji zítra udělat ráno znovu a na delší dobu naposledy (do jara) - vadí, že ji budu dělat potřetí v průběhu cca jednoho měsíce?
A vadí, když půjdu ten samý den večer do sauny - pocitově se vždy cítím super, tak si myslím, že by mi to nevadilo, ale radši se ptám ??
Díky a hezký den.
Jarda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát led 14, 2011 9:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
verbin píše:
Dobrý den. Můj otec má velké problémy s vyprazdňováním, určitě by zkusil Sankhapraksalanu, ale má nádor na močovém měchýři a chodí na chemoterapii. Je vhodná tato metoda nebo byste doporučil něco jiného Děkuji.

Mě se vhodnější zdají klystýry, které jsou přeci jen šetrnější, ale i tak v tom nevidím takový problém. Chce to ovšem zajistit kvalitní defekaci, ideálně vhodnou stravou, protože od této špatné tam je právě ten nádor a pokud nebude dobře kadit, tak je obtížné se ho z bavit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát led 14, 2011 9:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
jarda67 píše:
Dobrý den po delší době, mám za sebou druhou sanku, již se slanou vodou až do konce, potom heřmánkový čaj, za cca hodinu a půl bylo hotovo, opět úplně bez problémů a bez jakýchkoli usazenin, jen se mi odělalo na chvíli zle a musel jsem se dost snažit, abych v sobě vodu udržel a to jsem již v podstatě jen seděl na záchodě a "akce" již byla v plném proudu...Tak jsem se chtěl zeptat, proč se mi mohlo udělat špatně, když už fungoval sifon a vyprazdňování ??
Potom již jen dotaz - chci si ji zítra udělat ráno znovu a na delší dobu naposledy (do jara) - vadí, že ji budu dělat potřetí v průběhu cca jednoho měsíce?
A vadí, když půjdu ten samý den večer do sauny - pocitově se vždy cítím super, tak si myslím, že by mi to nevadilo, ale radši se ptám ??
Díky a hezký den.
Jarda

Na to se blbě odpovídá, já to dělám již více jak 25 let a mohu potvrdit, že se mě také za tu dobu několikrát stalo, že mi to nesedlo a příště je zase vše v pořádku. Ono záleží na mnoha faktorech a klidně stačí být špatně vyspalý a už se tělo chová jinak. Další proceduru jako problém nevidím, ale to sanování se mě moc nezdá, sám jsem nic takového nikdy nezkoušel a nedovedu tedy odhadnout, jak se tělo bude chovat, ovšem určitě vadí teplo méně než chlad.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát led 14, 2011 10:07 pm 
Offline

Registrován: pát pro 31, 2010 1:54 pm
Příspěvky: 9
Jarda píše:
Na to se blbě odpovídá, já to dělám již více jak 25 let a mohu potvrdit, že se mě také za tu dobu několikrát stalo, že mi to nesedlo a příště je zase vše v pořádku. Ono záleží na mnoha faktorech a klidně stačí být špatně vyspalý a už se tělo chová jinak. Další proceduru jako problém nevidím, ale to sanování se mě moc nezdá, sám jsem nic takového nikdy nezkoušel a nedovedu tedy odhadnout, jak se tělo bude chovat, ovšem určitě vadí teplo méně než chlad.

Díky, asi jste se trefil, spal jsem před tím asi jen 5-6 hodin..., tak to asi bude ono a jestli ne, tak je to jedno, přežil jsem \":wink:\" Saunu tedy zkusím, nastavím si v hlavě, že to je prospěšné a pomůže to čištění a prostě to tak bude !! Výsledek (pozitivní) dám vědět. Předpokládám, že cca minutový pobyt v bazénku studené vody během tří rund mě nazabije..
Jarda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát led 14, 2011 10:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
jarda67 píše:
Díky, asi jste se trefil, spal jsem před tím asi jen 5-6 hodin..., tak to asi bude ono a jestli ne, tak je to jedno, přežil jsem \":wink:\" Saunu tedy zkusím, nastavím si v hlavě, že to je prospěšné a pomůže to čištění a prostě to tak bude !! Výsledek (pozitivní) dám vědět. Předpokládám, že cca minutový pobyt v bazénku studené vody během tří rund mě nazabije..
Jarda

Tak to jsem sám zvědavý, jak vám to bude fungovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát led 14, 2011 11:23 pm 
Offline

Registrován: pát pro 31, 2010 1:54 pm
Příspěvky: 9
Jarda píše:
Tak to jsem sám zvědavý, jak vám to bude fungovat.

Dám vědět, maximálně se pokadím přímo v sauně, nic horšího bych neočekával... \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob led 15, 2011 12:56 am 
Offline

Registrován: sob led 15, 2011 12:51 am
Příspěvky: 2
Dobrý den Jardo,
nedávno jsem se omylem dostal na Vaše stránky, kdy jsem hledal informace o akutním zánětu tlustého střeva (otec byl s touto diagnózou hospitalizován - divertikulitida). Odkaz na Sankhapraksalanu na Vasich strankach byl jedním z prvních vyhledaných odkazů. Článek mě velmi zaujal a po přečtení jsme se s manželkou těšili až proceduru vyzkoušíme.
Šli jsme do toho minulou sobotu, manželka (31) první, já (32) posléze. Oba jsme dodrželi předepsané dávkování.
Žena v průběhu dostala zimnici a heřmánkový čaj už popíjela v horké sprše, pak si zalezla do postele a hodinku si dala spánek. Byla fyzicky dost vyčerpaná.
Já jsem byl z celého procesu velmi nadšený, hlavně jsem měl radost jak ten proces technicky funguje. Po vypití 1. dávky 1,5l se nic nedělo, zaháji jsem doporučené cviky, série 2x opakoval, ale pořád nic, nebylo mi vůbec zle. Začínal jsem mít obavy, že to budu muset podpořit klystýrem. No nic, když už, tak už. Začal jsem pít 2. dávku 1,5l a k mé radosti se sifon otevřel v závěru této dávky. Byly to série kratších, ale silných proudů, měl jsem z toho až dětinskou radost. 3. a 4. dávku slané vody jsem si dopřával už na míse. V závěru jsem tam poslal 1,5l heřmánku. Ale zarazilo mě, když ani po 45min. neprošel, bál jsem někam vůbec vzdálit. Nakonec neprošel vůbec. Je to normální?
Stolice přišla po 48 hodinách.

Jsem úplně nadšen z Vašich stránek, které s velkým zájmen pročítám. Džala néti provádím jednou za dva dny, je to super. Časem se chystám na další Sankhapraksalanu a poté zkusím očistu jater.
Úplně mě nadchlo, jak vysvětlujete principy fungování lidského organismu. Vaše stránky a vědomosti jsou naprosto úžasné. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob led 15, 2011 9:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
David78 píše:
Dobrý den Jardo,
nedávno jsem se omylem dostal na Vaše stránky, kdy jsem hledal informace o akutním zánětu tlustého střeva (otec byl s touto diagnózou hospitalizován - divertikulitida). Odkaz na Sankhapraksalanu na Vasich strankach byl jedním z prvních vyhledaných odkazů. Článek mě velmi zaujal a po přečtení jsme se s manželkou těšili až proceduru vyzkoušíme.
Šli jsme do toho minulou sobotu, manželka (31) první, já (32) posléze. Oba jsme dodrželi předepsané dávkování.
Žena v průběhu dostala zimnici a heřmánkový čaj už popíjela v horké sprše, pak si zalezla do postele a hodinku si dala spánek. Byla fyzicky dost vyčerpaná.
Já jsem byl z celého procesu velmi nadšený, hlavně jsem měl radost jak ten proces technicky funguje. Po vypití 1. dávky 1,5l se nic nedělo, zaháji jsem doporučené cviky, série 2x opakoval, ale pořád nic, nebylo mi vůbec zle. Začínal jsem mít obavy, že to budu muset podpořit klystýrem. No nic, když už, tak už. Začal jsem pít 2. dávku 1,5l a k mé radosti se sifon otevřel v závěru této dávky. Byly to série kratších, ale silných proudů, měl jsem z toho až dětinskou radost. 3. a 4. dávku slané vody jsem si dopřával už na míse. V závěru jsem tam poslal 1,5l heřmánku. Ale zarazilo mě, když ani po 45min. neprošel, bál jsem někam vůbec vzdálit. Nakonec neprošel vůbec. Je to normální?
Stolice přišla po 48 hodinách.

Jsem úplně nadšen z Vašich stránek, které s velkým zájmen pročítám. Džala néti provádím jednou za dva dny, je to super. Časem se chystám na další Sankhapraksalanu a poté zkusím očistu jater.
Úplně mě nadchlo, jak vysvětlujete principy fungování lidského organismu. Vaše stránky a vědomosti jsou naprosto úžasné. Děkuji.

Klidně to tak může proběhnout, protože třeba vám střevo vstřebává velice dobře tekutinu a pak heřmánek tělo prostě vezme a projde buď minimum, nebo skoro vůbec nic. Celkem nic se neděje a to dokonce ani kdyby jste si ten heřmánek vůbec nedal, tak to dělají jogíni, ale sůl pak zbytečně dráždí střeva, proto tam doporučuji dávat ten heřmánek. Ono po pár procedurách vám již přijde vše normální a pojedete to jako rutinní postup.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob led 15, 2011 10:08 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Jarda píše:
Patrně by to nemělo znamenat zásadní problém, ale vyzkoušené to nemám. Jinak raději jáhly a určitě je musíte docela dost rozvařit, tuku bych dal stejně.

Tak jsem vyzkoušela rozvařené jáhly a bylo mi po nich dobře. Možná je to vhodnější varianta pro lidi s kandidou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob led 15, 2011 10:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Tak jsem vyzkoušela rozvařené jáhly a bylo mi po nich dobře. Možná je to vhodnější varianta pro lidi s kandidou.

To je důležitá informace, zase se dá doporučit i nějaká jiná varianta.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob led 15, 2011 10:16 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Beladona píše:
Tak jsem vyzkoušela rozvařené jáhly a bylo mi po nich dobře. Možná je to vhodnější varianta pro lidi s kandidou.

mna by celkom zaujimalo, kolko bolo treba varit to proso, aby sa rozvarilo. ja som ho pred casom priravovala dietatu a neodarilo a mi ho rozvarit ani tusim po vyse polhodine.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned led 16, 2011 1:19 pm 
Offline

Registrován: sob črc 10, 2010 9:15 am
Příspěvky: 97
Martina46 píše:
mna by celkom zaujimalo, kolko bolo treba varit to proso, aby sa rozvarilo. ja som ho pred casom priravovala dietatu a neodarilo a mi ho rozvarit ani tusim po vyse polhodine.

Základ spočíva vo správnom výbere jáhel a po prepláchnutí v horúcej vode stačí cca 30 min.
Niektoré jáhly sú tak nekvalitné, že im skutočne nepomože ani hodina.
Ja kupujem v obchode Biopark v CBC 1/naproti VUB na Karadžičovej.


Přílohy:
CBC.JPG
CBC.JPG [ 81.15 KiB | Zobrazeno 6206 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned led 16, 2011 2:44 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Mat1 píše:
Základ spočíva vo správnom výbere jáhel a po prepláchnutí v horúcej vode stačí cca 30 min.
Niektoré jáhly sú tak nekvalitné, že im skutočne nepomože ani hodina.
Ja kupujem v obchode Biopark v CBC 1/naproti VUB na Karadžičovej.

no to by ale mohlo znamemat, ze ich mozem kupit v ktoromkolvek bio obchode....? aka je to znacka?
ja som kupila alnaturu z DM.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon led 17, 2011 11:48 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Martina46 píše:
mna by celkom zaujimalo, kolko bolo treba varit to proso, aby sa rozvarilo. ja som ho pred casom priravovala dietatu a neodarilo a mi ho rozvarit ani tusim po vyse polhodine.

Mám jáhly z Country lifu a vařila jsem je asi 1/2 hodiny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon led 17, 2011 10:57 pm 
Offline

Registrován: čtv led 06, 2011 10:58 am
Příspěvky: 4
Pěkný den všem,
v oblasti správné a tedy zdravé životosprávy jsem spíse začátečníkem, tyto stránky jsem objevil cca minulý měsíc. Od té doby snídám ovocné saláty, jinak se stravuji běžně - špatně. Provedl jsem úspěšně 2x Šankhaprakšálanu a chystám se na jaterní očistu.
Rád bych se zeptal, pokud jste se s tím již setkal, na můj pocit hořkosti v ústech, který pociťuji tak poslední týden, ať něco jím či ne. Nevím jestli to není nějaký výplod fantazie a nezabývám se zbytečnostmi..
Děkuji, Olda


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz