Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 9:19 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte led 18, 2011 1:11 am 
Offline

Registrován: sob črc 10, 2010 9:15 am
Příspěvky: 97
Martina46 píše:
no to by ale mohlo znamemat, ze ich mozem kupit v ktoromkolvek bio obchode....? aka je to znacka?
ja som kupila alnaturu z DM.

Výrobca je bio-nebio.
Dobrá kobinácia je s kokosovým tukom a trochou škorice(subj.).
Kokosový tuk kupujem na Bajkalskej v Esteticu( zn. Tropicai) a chutovo vynikajúci, odporúčam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte led 18, 2011 9:29 am 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Mat1 píše:
Výrobca je bio-nebio.
Dobrá kobinácia je s kokosovým tukom a trochou škorice(subj.).
Kokosový tuk kupujem na Bajkalskej v Esteticu( zn. Tropicai) a chutovo vynikajúci, odporúčam.

tropicai mam, je fakt super!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte led 18, 2011 10:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Olda píše:
Pěkný den všem,
v oblasti správné a tedy zdravé životosprávy jsem spíse začátečníkem, tyto stránky jsem objevil cca minulý měsíc. Od té doby snídám ovocné saláty, jinak se stravuji běžně - špatně. Provedl jsem úspěšně 2x Šankhaprakšálanu a chystám se na jaterní očistu.
Rád bych se zeptal, pokud jste se s tím již setkal, na můj pocit hořkosti v ústech, který pociťuji tak poslední týden, ať něco jím či ne. Nevím jestli to není nějaký výplod fantazie a nezabývám se zbytečnostmi..
Děkuji, Olda

Pokud jste byl na sladké, tak to může být i tím přechodem na jinou stravu, než si tělo přešteluje chuťové buňky, ale pravděpodobnější jsou nějaké breberky, které jste tím vydráždil, třeba kvasinky, nebo nějaké bakterie, které nedostávají svoje dávky jídla a bouří se. Asi bych na to nasadil lichořeřišnici a uvidíte jak se to vyvine.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát led 21, 2011 5:34 pm 
Offline

Registrován: pát led 21, 2011 5:24 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den všem, dneska jsem poprvé narazila na Sankhapraksalanu. Po přečtení všech článků a příspěvků jsem nadšená. A vyloženě se těším až to vyzkouším. Nicméně jsem stále nepochopila výraz sifón. Došlo k sifónu, sifón se dostavil apod. Prosím tedy od vás zkušenějších za vysvětlení. Děkuju. Kosanka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát led 21, 2011 8:40 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 21, 2010 8:02 pm
Příspěvky: 98
Kosanko, sifon je stav, kdy celá trávicí trubice od žaludku až po konečník je naplněna vodou, a tak stejný objem, který pávě opouští vaše tlusté střevo, je nasáván ze žaludku. V této fázi už není potřeba fyzického cvičení...jen pít a stíhat chodit na záchod \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát led 21, 2011 10:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
kosanka píše:
Dobrý den všem, dneska jsem poprvé narazila na Sankhapraksalanu. Po přečtení všech článků a příspěvků jsem nadšená. A vyloženě se těším až to vyzkouším. Nicméně jsem stále nepochopila výraz sifón. Došlo k sifónu, sifón se dostavil apod. Prosím tedy od vás zkušenějších za vysvětlení. Děkuju. Kosanka

Tak tomaso problém vysvětluje zcela správně, ale vyžaduje to trochu cviku, čili se nenechte odradit případným prvním ne zcela vydařeným pokusem, ono se nemusí vždy vše dařit tak, jak je psáno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: problémy se zažíváním
PříspěvekNapsal: ned led 23, 2011 9:02 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned led 23, 2011 8:05 pm
Příspěvky: 9
Ahoj,
po přechodu na vitarianskou stravu (asi před třemi měsíci) s občasnými krátkými půsty, jsem začal chodit na záchod (velká potřeba) jen průměrně 1x za 3 dny.
Předtím, když jsem se cpal nezdravou stravou jsem tyto problémy neměl, chodil jsem každý den, občas i 2x.
Mohlo by to být tím, že tělo bylo zvyklé na větší přísun potravy a ještě se s tím nevypořádalo?
Divím se, protože mi je teprv 18, bmi: 19,5 a jím pouze ovoce, zeleninu, 30g semínek, což by mělo na zažívání působit kladně.
Před dvěma dny (v pátek) jsem udělal poprvé šanku (jinak díky moc za tak srozumitelný popis:o) a od té doby mám tu rýži ještě pořád v sobě.:)
předem díky za každou reakci, připomínku, radu..

_________________
Víťa/rian


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: problémy se zažíváním
PříspěvekNapsal: ned led 23, 2011 9:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Rugrodh píše:
Ahoj,
po přechodu na vitarianskou stravu (asi před třemi měsíci) s občasnými krátkými půsty, jsem začal chodit na záchod (velká potřeba) jen průměrně 1x za 3 dny.
Předtím, když jsem se cpal nezdravou stravou jsem tyto problémy neměl, chodil jsem každý den, občas i 2x.
Mohlo by to být tím, že tělo bylo zvyklé na větší přísun potravy a ještě se s tím nevypořádalo?
Divím se, protože mi je teprv 18, bmi: 19,5 a jím pouze ovoce, zeleninu, 30g semínek, což by mělo na zažívání působit kladně.
Před dvěma dny (v pátek) jsem udělal poprvé šanku (jinak díky moc za tak srozumitelný popis:o) a od té doby mám tu rýži ještě pořád v sobě.\":)\"
předem díky za každou reakci, připomínku, radu..

To je velice podivné, trávení by se mělo naopak trochu zrychlit a je tedy možné, že nějak reaguje štítná žláza. Ta samotná procedura nemá na rychlost trávení zásadní vliv a jako vhodné opatření tedy vidím změření teploty pod jazykem a v případě, že bude nižší než 36,6°C, tak si nastudovat dorovnání deficitu jódu. Ten již tělo mohlo mít, ale v té stravě byla přeci jen nějaká sůl s jódem a nyní pokud třeba vůbec nesolíte, tak se její minimální zásoba již vyčerpala a štítná žláza na to reaguje zpomalením trávení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: problémy se zažíváním
PříspěvekNapsal: ned led 23, 2011 10:24 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned led 23, 2011 8:05 pm
Příspěvky: 9
Jarda píše:
To je velice podivné, trávení by se mělo naopak trochu zrychlit a je tedy možné, že nějak reaguje štítná žláza. Ta samotná procedura nemá na rychlost trávení zásadní vliv a jako vhodné opatření tedy vidím změření teploty pod jazykem a v případě, že bude nižší než 36,6°C, tak si nastudovat dorovnání deficitu jódu. Ten již tělo mohlo mít, ale v té stravě byla přeci jen nějaká sůl s jódem a nyní pokud třeba vůbec nesolíte, tak se její minimální zásoba již vyčerpala a štítná žláza na to reaguje zpomalením trávení.

Ať jsem se snažil sebevíc naměřil jsem na teploměru pod jazykem jen necelych 36,2.
Po rychlém shlédnutí článků o deficitu jodu si jsem téměř jistý, že to bude tím. Nesolím a potíže spojené s nedostatkem jodu mě už delší dobu dost svazují (psychická únava, zimomřivost, spavost, únava, suchá hrubá kůže)
Zatím moc díky za rychlou odpověď
s přáním toho nejlepšího, zdar

_________________
Víťa/rian


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: problémy se zažíváním
PříspěvekNapsal: ned led 23, 2011 10:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Rugrodh píše:
Ať jsem se snažil sebevíc naměřil jsem na teploměru pod jazykem jen necelych 36,2.
Po rychlém shlédnutí článků o deficitu jodu si jsem téměř jistý, že to bude tím. Nesolím a potíže spojené s nedostatkem jodu mě už delší dobu dost svazují (psychická únava, zimomřivost, spavost, únava, suchá hrubá kůže)
Zatím moc díky za rychlou odpověď
s přáním toho nejlepšího, zdar

Měří se to zásadně ráno v leže, těsně po probuzení, ale ta teplota bude většinou ještě nižší, čili asi tam ten deficit opravdu bude. Pokud budete jód dodávat, tak nezapomínejte na selen, jde o párový prvek a není dobré si je rozházet, ale již jsem zde vše popisoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon led 24, 2011 8:02 pm 
Offline

Registrován: pon led 24, 2011 7:56 pm
Příspěvky: 52
Dobry den, nedavno som objavila Vasu stranku a som nadsena, v mnohych smeroch mi pomohla. Chystam sa na tuto ocistu po prvykrat. Chcem sa len spytat, ci by mi vedel niekto povedat, kedy je najvhodnejsie tuto ocistu robit z hladiska lunarneho kalendara (spln, ubudajuci, pribudajuci mesiac?). Dakujem \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon led 24, 2011 10:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
phoenix píše:
Dobry den, nedavno som objavila Vasu stranku a som nadsena, v mnohych smeroch mi pomohla. Chystam sa na tuto ocistu po prvykrat. Chcem sa len spytat, ci by mi vedel niekto povedat, kedy je najvhodnejsie tuto ocistu robit z hladiska lunarneho kalendara (spln, ubudajuci, pribudajuci mesiac?). Dakujem \":)\"

Konkrétně u šankaprakšalány je to prakticky jedno, čili u ní bych lunární fáze asi neřešil, ale třeba u očisty jater jde o docela zásadní rozdíl a tam ji tedy doporučuji konat pokud možno právě podle lunárních fází.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned led 30, 2011 6:00 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Dobrý deň rád by som sa opýtal, či je nutné to maslo roztopiť a vyliať na ryžu alebo ho môžem nechať neroztopené a jesť aj s ryžou? Tak v celku mi to viac chutí ale neviem, či je to vhodné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned led 30, 2011 9:13 pm 
Offline

Registrován: ned led 02, 2011 10:19 pm
Příspěvky: 29
Dobry den Jardo,

dnes poprve jsem se odhodlal k Sance podle Vaseho navodu.
Pristoupil jsem k tomu zodpovedne a jiz 2 tydny jim vegetarianskou stravu.
Posledni tyden jsem provadel kazdy vecer klystyr a 2 dny pred Sankou jsem drzel monodietu s okurkami.
Procetl jsem si cele forum a zkusenosti ostatnich lidi a byl jsem presvedcen ze to musim zvladnout.

Po vypiti 1. hrnku (1,5l) vody jsem zacal cvicit jogove cviky a cekal jsem asi 20 minut a voda stale neprotekla do strev.
Vyzkousel jsem tedy klystyr ale ani po nem voda neprotekla a mel jsem porad plny zaludek.
Vyckal jsem dalsich 15 minut a sel jsem se vyzvracet kvuli pripadne bubline, ktera by se takto mela odstranit jak jsem si precetl na foru.
A opravdu po vyzvraceni a vypiti 2. hrnku zacala voda protekat do strev. Zvladl jsem pak jeste dalsi 2 hrnky a vse probehlo v poradku.
Nakonec jsem z toho mel moc dobry pocit a byl jsem rad, ze jsem cele forum dopredu prostudoval a vyhnul se tak pripadne panice.
Cely den se citim bajecne.

Rad bych se Vas zeptal na tyto 2 veci:

1. Po vyzvraceni 1. hrnku me prekvapilo, ze ackoliv jsem posledni 2 dny jedl pouze okurky, tak tam byly videt stopy predchoziho jidla co jsem jedl pred 2 dny. Usuzuji z toho, ze mam roztahany zaludek a chtelo by na nem zapracovat, mam pravdu?
2. Rad bych pokracoval v dalsi ociste, mam totiz jeste 1 tyden pracovniho volna. Je dobry napad udelat napr. za 5 dnu ocistu jater?
U teto ocisty si lamu hlavu s jednou veci, kterou popsala Hulda Clark ve sve knize Leceni vsech nemoci. Tvrdila tam, ze pred jaterni ocistou je nutne nejprve znicit parazity v jatrech (pomoci zappingu nebo bylin) a teprve pak provest ocistu jater. Jinak pry dojde pouze k zanedbatelne ociste. Co si o tom myslite? Je to nutne?
Pokud ano zvazoval bych pripravek EPAM a nebo pripadny zapper.

Moc Vam dekuji za odpoved a za tyto stranky, ktere cloveku oteviraji oci a zbavuji zhoubne nevedomosti.

Preji Vam vse dobre.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned led 30, 2011 9:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
Dobrý deň rád by som sa opýtal, či je nutné to maslo roztopiť a vyliať na ryžu alebo ho môžem nechať neroztopené a jesť aj s ryžou? Tak v celku mi to viac chutí ale neviem, či je to vhodné.

To je celkem jedno, jde pouze o tu dávku tuku, nic jiného za tím není i když já ho dávám přímo při vaření do té rýže a ono se to tak nějak chuťově lépe spojí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz