Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 5:16 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 54  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát pro 17, 2010 9:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Jemná píše:
Máme dva odšťavňovače - starý Moulinex odstředivku a nový šnek Omega. Na čem byste dělal mrkev? Myslím, že odstředivka má trochu větší výtěžnost (což mě překvapilo), ale zase menší kvalitu šťávy. Takže mám dilema... Děkuju.

Omega je opravdu u mrkve slabší, ale na jiné potraviny je zase špičková, je potřeba si uvědomit, že žádný odšťavovač není univerzálně dobrý na všechno. Třeba ten můj Angel totálně selhává na rajčatech a stál opravdu hodně, ovšem mrkev umí špičkově a u Omegy je to obráceně. Asi bych to dělal na tom starém odšťavovači, protože výtěžnost je základ, sám také tento starý odšťavovač vlastním a některé plodiny s ním zpracovávám z výše uvedených důvodů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon pro 20, 2010 7:28 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Jak dlouho vydrží štáva v petce,aby byla kvalitní, aniž bych tam přidala vit.C?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon pro 20, 2010 9:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Jak dlouho vydrží štáva v petce,aby byla kvalitní, aniž bych tam přidala vit.C?

Pokud bude zcela plná, tedy bez vzduchové bubliny, tak v chladu i 6-8 hodin, ale po otevření ji musíte naráz vypít co nejrychleji, jinak je hned po ní. Určitě je vhodnější ten vitamín C přidávat, nebo ji vakuovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte pro 21, 2010 9:47 am 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Jarda píše:
Pokud bude zcela plná, tedy bez vzduchové bubliny, tak v chladu i 6-8 hodin, ale po otevření ji musíte naráz vypít co nejrychleji, jinak je hned po ní. Určitě je vhodnější ten vitamín C přidávat, nebo ji vakuovat.

Ano, děkuju. Do ranní šťáv připravované večer vit.C přidávám, ale odpoledne, když si beru zel.štávu do práce, si nechci zbytečně snižovat ph vit. C. Teda jestli jsem to dobře pochopila, že větší dávky vit.C snižují ph.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte pro 21, 2010 9:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Ano, děkuju. Do ranní šťáv připravované večer vit.C přidávám, ale odpoledne, když si beru zel.štávu do práce, si nechci zbytečně snižovat ph vit. C. Teda jestli jsem to dobře pochopila, že větší dávky vit.C snižují ph.

To děláte dobře a větší dávky vitamínu C opravdu snižují pH.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte pro 21, 2010 11:52 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Pokud připravuji šťávu z okurek z obchodu je lepší ji oloupat nebo může slupka zůstat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř pro 22, 2010 10:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Pokud připravuji šťávu z okurek z obchodu je lepší ji oloupat nebo může slupka zůstat?

Já ji neloupám, ale je vhodné tyto okurky z obchodní sítě vždy důkladně omýt teplou vodou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon led 10, 2011 12:47 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 21, 2010 6:39 am
Příspěvky: 36
Cca před 1,5 měsícem jsme začali konzumovat ovocné a zeleninové šťávy. Snížili jsme konzumaci masa (dříve téměř denně \":(\" ). Jíme i ořechy a semínka. Nyní si manžel stěžuje na různé bolesti pohybového aparátu - tenisový loket měl už před tím, nyní mu vypadává rameno z kloubu (ne uplne - dokaze si ho sám vrátit), má velmi suché ruce - až mu praská kůže do krve. Ptal se mě, zda to nemůže souviset se změnou stravování. Případně na jakou "závadu" v těle to ukazuje a jak ji řešit... Děkuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon led 10, 2011 10:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Jemná píše:
Cca před 1,5 měsícem jsme začali konzumovat ovocné a zeleninové šťávy. Snížili jsme konzumaci masa (dříve téměř denně \":(\" ). Jíme i ořechy a semínka. Nyní si manžel stěžuje na různé bolesti pohybového aparátu - tenisový loket měl už před tím, nyní mu vypadává rameno z kloubu (ne uplne - dokaze si ho sám vrátit), má velmi suché ruce - až mu praská kůže do krve. Ptal se mě, zda to nemůže souviset se změnou stravování. Případně na jakou "závadu" v těle to ukazuje a jak ji řešit... Děkuju.

Většinou je za tím demineralizace, konkrétně nedostatek křemíku a zinku, případně chybí omega 3 mastná kyselina. Také je možné, že si dlouhodobě netvoří kyselinu chlorovodíkovou v žaludku a měl by ji suplementovat. Je tedy vhodné si udělat krkací test na kyselinu chlorovodíkovou a také vlasovou analýzu, která mu odpoví, co všechno v jeho těle chybí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte led 11, 2011 9:11 am 
Offline

Registrován: čtv říj 21, 2010 6:39 am
Příspěvky: 36
O krkacím testu jsem nikdy neslyšela. Jde ho udělat doma?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte led 11, 2011 9:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Jemná píše:
O krkacím testu jsem nikdy neslyšela. Jde ho udělat doma?

Vy neumíte krknout doma? Domnívám se že ano, čili určitě doma udělat jde a je zde několikrát rozebírán, čili zkuste si to najít a vyzkoušejte jak jste na tom.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon led 17, 2011 1:04 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 21, 2010 6:39 am
Příspěvky: 36
Trochu jsem se zajímala na netu o problematiku vlasové analýzy a našla jsem tento článek:
http://www.drkucera.eu/upload_doc/je_analyza_vlasu.pdf
Je i jiná možnost, jak analyzovat nedostek minerálů atd. v těle?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon led 17, 2011 2:02 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 21, 2010 6:39 am
Příspěvky: 36
Aha omlouvám se, už ten dotaz a odkaz někdo poslal. Já jen, že v tom článku se píše, že poslali stejné vlasy do tehdy ještě existujících více laboratoří a výsledky se lišily... Našla jsem ještě tuto analýzu prvků v těle:
http://www.magnezium.eu/analyza2.pdf
Je mi jasné, že půjde o snahu prodat co nejvíc hořčíku, ale třeba na té analýze něco je...?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon led 17, 2011 11:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Jemná píše:
Trochu jsem se zajímala na netu o problematiku vlasové analýzy a našla jsem tento článek:
http://www.drkucera.eu/upload_doc/je_analyza_vlasu.pdf
Je i jiná možnost, jak analyzovat nedostek minerálů atd. v těle?

Pokud půjdeme do tendenčních záležitostí, tak se z toho nevymotáme, čili pouze dvě připomínky. I z naprosto stejného vzorku krve neudělají dvě stejně vybavené laboratoře stejné výsledky a přesto je lékařská věda uznává. Pokud se u nějaké stoleté mrtvoly něco zkoumá, tak v naprosté většině případů právě z vlasů a pokud je to tak nepřesné, tak proč to vlastně soudní lékařství dělá, asi se tam nudí a mají dlouhou chvíli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř led 19, 2011 10:02 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Jarda : Pán Jarda, mohol by som si urobiť mrkvovo-zelerovo-kapustovú šťavu a do nej v odšťavovači "Hurom" urobiť orechovú kašu z lieskových orechov (ktoré predtým vykvasím, aby sa neutralizoval enhybítor enzýmu trypsínu) a spolu to zmiešať a popíjať to pol hodinku ? Je taká kombinácia o.k. ? Orechov dám podstatne dosť... a drž čo ostane, tú pochrúmem.
Samozrejme, orechy by som v odšťavovači spracoval zvlášť, aby ich vláknina neskončila ako odpad roztrúsená s vlákninou zeleniny...
Nemal by s tým byť problém ? Ďakujem za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 54  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz