Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 4:23 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte úno 08, 2011 1:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
dagi píše:
Nezpůsobují podle vás dávky vit. C v řádu jednoho až několika gramu denně dlouhodobě překyselení organismu?

To klidně mohou způsobovat, ale jde to kompenzovat pomocí zásaditých šťáv, nebo si dělat C askorbát, což jsem zde již popisoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv úno 10, 2011 11:20 am 
Offline

Registrován: stř črc 14, 2010 4:02 pm
Příspěvky: 113
Dobrý den pane Jardo,
ráda bych znala Váš názor na přípravek Fytominerál od fy Energy /http://www.energy.sk/cz/menu_x334x.asp/
a Diocel Biominerál od Diochi /http://www.diochi.cz/main/reg_produkty_diocel_bio.php/
Konkrétně s fytominerálem máme sami velmi dobrou zkušenost - používáme ho i pro zvířata - ta mají krásnou srst a dokonce jsme zaznamenali i vyléčení svalových problémů u králíka.
Rostlinám rovněž prospívá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv úno 10, 2011 10:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
esie píše:
Dobrý den pane Jardo,
ráda bych znala Váš názor na přípravek Fytominerál od fy Energy /http://www.energy.sk/cz/menu_x334x.asp/
a Diocel Biominerál od Diochi /http://www.diochi.cz/main/reg_produkty_diocel_bio.php/
Konkrétně s fytominerálem máme sami velmi dobrou zkušenost - používáme ho i pro zvířata - ta mají krásnou srst a dokonce jsme zaznamenali i vyléčení svalových problémů u králíka.
Rostlinám rovněž prospívá.

Neznám ani jeden a nikdy jsem je nezkoušel, ani nezkoumal, čili se k nim nemohu nijak vyjadřovat, tady jsou vaše praktické zkušenosti mnohem dál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát úno 11, 2011 10:50 am 
Offline

Registrován: stř črc 14, 2010 4:02 pm
Příspěvky: 113
Děkuji Vám za odpověď a přeji hezký den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned úno 13, 2011 10:22 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Potrebovala by som poradiť, aký prípravok kúpiť aby v ňom bola iba meď neviazaná s iným prvkom. Umenie gúgliť u mňa zlyhalo, poučila som sa o druhoch medu o akých som doteraz nevedala ale samotnú meď mi nenašlo. Ak aj našlo, nie som si istá, či je v takej podobe, čo by sa lepšie vstrebávala. Nechcem už miešať ďalší roztok, radšej by som bola,keby bola meď odborne navážená v pilule.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon úno 14, 2011 6:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Potrebovala by som poradiť, aký prípravok kúpiť aby v ňom bola iba meď neviazaná s iným prvkom. Umenie gúgliť u mňa zlyhalo, poučila som sa o druhoch medu o akých som doteraz nevedala ale samotnú meď mi nenašlo. Ak aj našlo, nie som si istá, či je v takej podobe, čo by sa lepšie vstrebávala. Nechcem už miešať ďalší roztok, radšej by som bola,keby bola meď odborne navážená v pilule.

Tak zde se obávám mnoho možností trh pilulek neposkytuje, na to jak je měď důležitá, třeba pro krvetvorbu a další pochody v těle a je opravdu problém ji sehnat. Já osobně mám vyřešený roztok chloridu měďnatého jako kapky, ale to je dost jedovatá látka a při předávkování krajně nebezpečná, čili je třeba na její míchání být dobře vybaven a ovládat počítání obsahu látek ve sloučenině, dle atomových vah prvků. Jinak její dodávku lze řešit i stravou, kde třeba luštěniny a jáhly jí mají cca 0,8 mg na 100 g a není tedy horní dávku, cca 3 mg, do těla dostat, ovšem otázkou je vstřebávání, protože se pere se spoustou dalších prvků.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř úno 16, 2011 7:51 pm 
Offline

Registrován: stř úno 16, 2011 6:35 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den, mohl byste mi, prosím, poradit se správným užíváním B5, Zn a Cu?

B5 - beru denně 5g na snížení mazotoku. Mám tabletky po 500mg a beru ji 10x denně (většinou po hodině, abych tu denní dávku co nejvíce rozložila). Užívám po jídle, nebo se snažím před užitím alespoň něco zakousnout.

zinek - teprve jsem si ho objednala (v chelátové vazbě). Chtěla bych užívat 50mg ráno na lačno a 50mg večer na lačno. Je to tak správně? Musí být nějaký odstup od B5?

měď - zde nevím, kdy ji mám užívat, aby se třeba netloukla se zinkem nebo s B5 a jestli na lačno nebo po jídle? Objednala jsem si tablety po 2mg v chelátové vazbě.

Za Vaši odpověď předem děkuji!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv úno 17, 2011 9:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
mata-k píše:
Dobrý den, mohl byste mi, prosím, poradit se správným užíváním B5, Zn a Cu?

B5 - beru denně 5g na snížení mazotoku. Mám tabletky po 500mg a beru ji 10x denně (většinou po hodině, abych tu denní dávku co nejvíce rozložila). Užívám po jídle, nebo se snažím před užitím alespoň něco zakousnout.

zinek - teprve jsem si ho objednala (v chelátové vazbě). Chtěla bych užívat 50mg ráno na lačno a 50mg večer na lačno. Je to tak správně? Musí být nějaký odstup od B5?

měď - zde nevím, kdy ji mám užívat, aby se třeba netloukla se zinkem nebo s B5 a jestli na lačno nebo po jídle? Objednala jsem si tablety po 2mg v chelátové vazbě.

Za Vaši odpověď předem děkuji!

Toho béčka berete opravdu bohatýrskou dávku, ale pokud vám pomáhá, tak proč ne. Zinek v chelátové vazbě se užívá zásadně nalačno a měl by být ve větším odstupu od mědi se kterou moc nekamarádí, čili pak je vhodnější si vzít tu měď ráno, třeba po snídani a zinek večer těsně před spaním a zapít vodou. Pokud nejíte ve velkém potraviny s mědí, třeba luštěniny, nebo jáhly, tak můžete brát krátkodobě, cca měsíc, až na 4 mg a zinek bez problémů na 150-200 mg denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát úno 18, 2011 10:47 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Pán Jarda, mohol by ste prosím v skratke vymenovať (neviem to nájsť), aké minerály sú v civilizovanom svete nedostatkové (v pôde, a teda v rastlinných, ale aj živočíšnych produktoch) ? Začnem ja : Horčík...
Ďakujem za doplnenie.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát úno 18, 2011 12:06 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Jarda : Pán Jarda, odporúčate dennú dávku zinku pani "mata-k" 150-200mg denne. Chcem sa opýtať - ako mám zistiť, akú dávku potrebujem ja ? Je na to nejaký test ? Mimo to...myslím, že zinok by som nemal strácať... pretože sa nevenujem "konzumnej sexualite", takže ho z tela neodvádzam von... Navyše konzumujem 8 domácich vajec týždenne, bryndzu, bio hovädzie a sedliacke kurča (v rozumných množstvách)... je potrebný zinok formou tabliet aj pre mňa ? Urobím si vlasovú analýzu, ale musím čakať eše aspoň dva mesiace, kým vlasy dorastú (strihal som ich totiž pri ubúdajúcom Levovi, takže rastú teraz pomalšie...). Takže radšej si mám počkať na vyhodnotenie ? Lebo čo sa horčíku alebo draslíku týka, tam sa dozviem o potrebnej dávke podľa toho, koľko v sebe udržím (bez hnačky). Ale so zinkom to bude inak...

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát úno 18, 2011 10:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Pán Jarda, mohol by ste prosím v skratke vymenovať (neviem to nájsť), aké minerály sú v civilizovanom svete nedostatkové (v pôde, a teda v rastlinných, ale aj živočíšnych produktoch) ? Začnem ja : Horčík...
Ďakujem za doplnenie.

To se takto jednoznačně nedá říci, ale obecně chybí mimo toho hořčíku i draslík, zinek, železo, měď, mangan, bór, molybden a další, nicméně to dost závisí na místě pěstování té které potraviny a způsobu hnojení i obhospodařování půdy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát úno 18, 2011 10:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
to Jarda : Pán Jarda, odporúčate dennú dávku zinku pani "mata-k" 150-200mg denne. Chcem sa opýtať - ako mám zistiť, akú dávku potrebujem ja ? Je na to nejaký test ? Mimo to...myslím, že zinok by som nemal strácať... pretože sa nevenujem "konzumnej sexualite", takže ho z tela neodvádzam von... Navyše konzumujem 8 domácich vajec týždenne, bryndzu, bio hovädzie a sedliacke kurča (v rozumných množstvách)... je potrebný zinok formou tabliet aj pre mňa ? Urobím si vlasovú analýzu, ale musím čakať eše aspoň dva mesiace, kým vlasy dorastú (strihal som ich totiž pri ubúdajúcom Levovi, takže rastú teraz pomalšie...). Takže radšej si mám počkať na vyhodnotenie ? Lebo čo sa horčíku alebo draslíku týka, tam sa dozviem o potrebnej dávke podľa toho, koľko v sebe udržím (bez hnačky). Ale so zinkom to bude inak...

Jakou dávku zinku potřebujete, to nemusíte řešit, že by jste ho měl dost, je velice málo pravděpodobné a předávkovat se prakticky nedá. Jako celkem spolehlivý ukazatel jeho nedostatku jsou podélné rýhy, nebo bílé skvrny na nehtech. Vlasová analýza vám to poví přesně a také upozorní na další deficity. Tam se dávkování nedozvíte, ale dozvíte se procenta deficitu, která mnohdy překvapí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte úno 22, 2011 12:54 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Jarda : Pán Jarda, oplatí sa chelátový zinok, alebo mám užívať "bežne dostupný" ?
Na výber je z týchto troch (či v skutočnosti dvoch ?) variánt :
[u:1ujplztk]Chelátový[/u:1ujplztk] ...

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012)
dieta


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1ujplztk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte úno 22, 2011 9:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
[quote="NOWOCAYN":aiqyaw43]to Jarda : Pán Jarda, oplatí sa chelátový zinok, alebo mám užívať "bežne dostupný" ?
Na výber je z týchto troch (či v skutočnosti dvoch ?) variánt :
[u:aiqyaw43]Chelátový[/u:aiqyaw43] ...

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
aiqyaw43


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte úno 22, 2011 10:01 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Jarda : Keby som ten chlorid zinočnatý mal komu porozdeľovať (lebo pol litra rozhodne nespotrebujem, myslím si... lebo neviem, akú to má životnosť)...

Čo hovoríte na tento skutočne silný B-komplex, pán Jarda ? : http://www.kingkong.sk/product/295653
Vyrába ho česká firma Scitec Nutrition... 100tbl/14€

Každá tableta obsahuje:
Thiamín
(vitamín B-1, ako thiamin mononitrát) 100 mg
Riboflavín
(vitamín B-2) 100 mg
Niacín
(forma niacinamid) 100 mg
Vitamín B-6
(forma pyridoxín hydrochlorid) 100 mg
Kyselina listová 400 mcg
Vitamín B-12
(ako cyanocobalamin) 100 mcg
Biotín
(forma d-biotin) 100 mcg
Kyselina pantoténová
(ako d-calcium pantothenat) 100 mg
Inositol 100 mg
PABA
(kys. para-amino benzoová) 100 mg
Cholín bitartrát 100 mg
Rastlinná zmes
(drvené listy petržlenu, drvené odtučnené ryžové otruby, drvené listy žeruchy, listy lucerny, granule sójového-lecitínu) 5 mg

Bude to blud, či to môže byť realita ? Sú dané B-čka v dobrom pomere ? Asi rozhodne nie, však ? Urobia tieto tabletky podľa Vás viac škody, ako úžitku - s takým pomerom B-čok ?

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz