Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 6:34 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 446 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 30  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon úno 21, 2011 9:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Nemělo by Lapacho naopak imunitu stimulovat? Odkud pochází tato informace, nikdy jsem jí neslyšela.

Po užití zásaditých tabletek z dm (a to samé by asi udělala jedlá soda) mi chvíli není dobře - nejspíš proto, že zreagují se žaludečníma šťávama. Dá se tomu nějak předejít?

Pokud něco dlouhodobě nutíte k vyššímu výkonu, tak se to unaví a ani tento případ není výjimkou. Nevím, co dávají do těch tabletek, ale soda je zdroj sodíku, čili by šlo vyzkoušet něco na bázi draslíku a existuje hydrogenuhličitan draselný, tak ho můžete vyzkoušet, ten funguje jako soda z hlediska zásadotvornosti, ale jinak se chová v žaludku i v těle, ovšem pozor na předávkování.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 21, 2011 10:41 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Účinné látky - kalciumkarbonát, magnesiumkarbonát, kaliumcitrát, zinkcitrát.

Mně to až tak neškodí, ale otec si hodně ztěžoval. Přitom si myslím, že by z nich mohl profitovat, je překyselený až kam.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte úno 22, 2011 9:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Účinné látky - kalciumkarbonát, magnesiumkarbonát, kaliumcitrát, zinkcitrát.

Mně to až tak neškodí, ale otec si hodně ztěžoval. Přitom si myslím, že by z nich mohl profitovat, je překyselený až kam.

To tam opravdu nedávají nic špatného, ale i tak jsou mnohem vhodnější chloridy, čili koukněte se po něčem s obsahem chloridů, ty si tělo nemusí předělávat a rovnou je využije.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 24, 2011 8:13 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 21, 2010 6:39 am
Příspěvky: 36
Prosím - je nějaká horní hranice výše konzumace ořechů a semínek? Pijeme denně 1 hrnek ovocné (ráno na lačno) a 1 hrnek zeleninové šťávy (mrkvové). Jíme celkem zdravě a manžela zajímá, zda si nadměrnou konzumací ořechů nemůže nějak uškodit (mandle, lískové, vlašské a všechna možná semínka). Má dny, kdy sní i půl kg... Děkuju.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát úno 25, 2011 9:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Jemná píše:
Prosím - je nějaká horní hranice výše konzumace ořechů a semínek? Pijeme denně 1 hrnek ovocné (ráno na lačno) a 1 hrnek zeleninové šťávy (mrkvové). Jíme celkem zdravě a manžela zajímá, zda si nadměrnou konzumací ořechů nemůže nějak uškodit (mandle, lískové, vlašské a všechna možná semínka). Má dny, kdy sní i půl kg... Děkuju.

To jsem zde již psal a je to tak 0,75 kg za týden, čili cca 100g denně. Všeho moc škodí, tedy i ořechů a to množství, co uvádíte, je již opravdu dost mimu normu i když občasné vetší konzumace vadit nijak nemohou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 06, 2011 5:17 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 10, 2011 10:13 pm
Příspěvky: 1
Taky jsem se přidala k partě lidí, co si dávají do pořádku trávící trubice a vůbec celý organismus. Na syrové stravě a šťávách, oříšcích atd. jsem zhruba od února. Teď 3-4 týdny bojuji s opačným problémem a tou je vysoké pH moči. Dnešní průběh: Ráno 7,4 po obědě 7,6 v 16 hodin (hodinu po té, co jsem snědla nejen vývar z hovězího masa, ale vše, co bylo v něm - maso, zelenina) pH 8. Sliny jsou o poznání kyselejší - v 16 hodin to bylo 6,4. Teď (16:15)jsem do sebe kopla lžičku C rozmíchanou ve sklenici vody. Kamarádka přišla s teorií - vápník v moči: do doby cca před třemi roky jsem mívala pravidelně zánět ledvin, nebo močového měchýře. Že by se mi spustilo čištění právě této oblasti? Vyplavování usazeného vápníku, který tak razantně zvyšuje pH moče? V moči nic nenacházím. Ráno je tmavší (ne výrazně), přes den téměř bez zabarvení. Vždy čirá, bez jakýchkoliv usazenin.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 07, 2011 9:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Jarka67 píše:
Taky jsem se přidala k partě lidí, co si dávají do pořádku trávící trubice a vůbec celý organismus. Na syrové stravě a šťávách, oříšcích atd. jsem zhruba od února. Teď 3-4 týdny bojuji s opačným problémem a tou je vysoké pH moči. Dnešní průběh: Ráno 7,4 po obědě 7,6 v 16 hodin (hodinu po té, co jsem snědla nejen vývar z hovězího masa, ale vše, co bylo v něm - maso, zelenina) pH 8. Sliny jsou o poznání kyselejší - v 16 hodin to bylo 6,4. Teď (16:15)jsem do sebe kopla lžičku C rozmíchanou ve sklenici vody. Kamarádka přišla s teorií - vápník v moči: do doby cca před třemi roky jsem mívala pravidelně zánět ledvin, nebo močového měchýře. Že by se mi spustilo čištění právě této oblasti? Vyplavování usazeného vápníku, který tak razantně zvyšuje pH moče? V moči nic nenacházím. Ráno je tmavší (ne výrazně), přes den téměř bez zabarvení. Vždy čirá, bez jakýchkoliv usazenin.

To vápno se mě moc nezdá, já bych se prostě přikláněl k vysokému podílu zásadotvorné stravy a pokud ve stravě je třeba hodně okurek, tak se není čemu divit. Dlouhodobě je vysoké pH také celkem špatné, čili srovnat ho vitamínem C do normálu a toho céčka může být i několik lžiček denně, pokud vám to nevyvolá průjem, tak ho stejně potřebujete. Zánět ledvin je docela bolestivá komplikace a ten by jste asi jen tak nepřehlédla.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 10, 2011 2:40 pm 
Offline

Registrován: ned dub 10, 2011 2:32 pm
Příspěvky: 1
dobry den chcel by som sa spitat ci je mák zasadotvorny alebo kyselinotvorny dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 10, 2011 9:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
tomasgoco píše:
dobry den chcel by som sa spitat ci je mák zasadotvorny alebo kyselinotvorny dakujem.

Tak ten jsem z tohoto pohledu nikdy nezkoumal, ale vzhledem k vysokému obsahu vápníku by mohl být asi zásadotvorný, ovšem jistý si nejsem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 22, 2011 10:03 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Jarda píše:
Já buráky odmítám v jakékoliv podobě, ale burákové máslo je ze všech burákových produktů až tak nejméně problematické, čili občas ano, ale nepřehánět.

Dobrý den,
proč je burákové máslo lepší než čisté buráky? Když si to máslo vyrobím doma z buráků, tak v čem je horší než když ho koupím v kelímku?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 23, 2011 8:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
ravima píše:
Dobrý den,
proč je burákové máslo lepší než čisté buráky? Když si to máslo vyrobím doma z buráků, tak v čem je horší než když ho koupím v kelímku?

Buráky jsou vlastně druh brambor a velice snadno je napadají plísně, které navíc mají tu nepříjemnou vlastnost, že nejsou ani vidět ani cítit a jsou mimořádně toxické hlavně na játra. Plesnivění se děje hlavně na lodích při přepravě, čili pokud je někdo zpracuje na máslo již v zemích původu, tak je šance na toxické plísně menší i když nezávadné to asi nebude ani tak.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 23, 2011 9:08 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Jarda píše:
Buráky jsou vlastně druh brambor a velice snadno je napadají plísně, které navíc mají tu nepříjemnou vlastnost, že nejsou ani vidět ani cítit a jsou mimořádně toxické hlavně na játra. Plesnivění se děje hlavně na lodích při přepravě, čili pokud je někdo zpracuje na máslo již v zemích původu, tak je šance na toxické plísně menší i když nezávadné to asi nebude ani tak.

Podzemnica olejná (Arachis hypogea) ľudovo arašídy alebo buráky, je rastllina z čeľade bôbovitých, teda strukovina
Ľuľok zemiakový (Solanum tuberosum), v bežnej reči len zemiak/brambor, z čelade ľulkovité


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 23, 2011 9:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Podzemnica olejná (Arachis hypogea) ľudovo arašídy alebo buráky, je rastllina z čeľade bôbovitých, teda strukovina
Ľuľok zemiakový (Solanum tuberosum), v bežnej reči len zemiak/brambor, z čelade ľulkovité

No vidíte a jsem zase o něco chytřejší, já jsem měl dlouho zažito, že jde o bramboru a ona je to vlastně luštěnina. Nicméně to na jejich závadnosti nic nemění a určitě bych doporučil se jim vyhýbat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 20, 2011 7:21 pm 
Offline

Registrován: stř črc 20, 2011 5:24 pm
Příspěvky: 56
Chtěl bych mít už konečně jasno,jesli je lepší potraviny dělit nebo ne.Každý odborník říká něco jiného.

Prosím,jaký máte na Dělenou stravu názor??? Děkuji moc za odpověď.

Už 1,5roku nejím maso. Dělím stravu a někdy mám výčitky,že jsem provedl špatnou kombinaci.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 21, 2011 7:55 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
rzsoulad píše:
Chtěl bych mít už konečně jasno,jesli je lepší potraviny dělit nebo ne.Každý odborník říká něco jiného.

Prosím,jaký máte na Dělenou stravu názor??? Děkuji moc za odpověď.

Už 1,5roku nejím maso. Dělím stravu a někdy mám výčitky,že jsem provedl špatnou kombinaci.

Dělit určitě ano, ale člověk by vždy měl mít jasno, co tím vlastně chce docílit, jiné dělení bude konat zdravý člověk a jiné třeba člověk zamořený kvasinkou.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 446 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 30  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz