Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 9:18 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob úno 19, 2011 9:39 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Jarda : Pán Jarda, a keď nie je k dispozícii ľanový olej (lebo v požadovanej čerstvosti ho neviem zohnať), tak aký iný olej by sa na minklyzmu dal použiť ?

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob úno 19, 2011 11:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
to Jarda : Pán Jarda, a keď nie je k dispozícii ľanový olej (lebo v požadovanej čerstvosti ho neviem zohnať), tak aký iný olej by sa na minklyzmu dal použiť ?

To je jedno, třeba konopný, nebo nějaký jiný, ale ten lněný má velkou výhodu, že střevo velice dobře prokysličí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon úno 21, 2011 10:34 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Jarda : Pán Jarda, takže robím ten 40 dňový klystírový maratón.... Mám otázky.

Keď ste robil tých 40 dní za sebou klystír Vy, tak ste čakal vždy na rannú stolicu ? Pretože ja čo robím klystír už 4-ty deň, tak márne môžem ráno očakávať stolicu... cítim, že mi trochu treba ísť na veľkú potrebu, ale nič... Potom si urobím klystír, a je to "vabank" - buď to v sebe udržím tri minúty počas sviečky (čo ma vie dosť mrzieť, lebo je to malý účinok) a potom rýchlo na WC, lebo niečo sa tlačí von..., alebo sa mi podarí to v sebe udržať 14 minút (4min sviečka, 6min na pravom boku, 4 min sviečka), a idem na WC. Proste ak by som chcel robiť klystír vždy po veľkej potrebe, niekedy by som musel čakať aj deň (v klystírovom období, lebo ak som ho nemal, tak som chodil na WC každý deň, často aj dva krát denne - na veľkú potrebu. Teraz akoby celá moja veľká potreba sa zmiešala s klystírom (lebo nebudem teraz čakať do takej 14-tej poobede pravidelne o hlade...keď ani doma nebudem...keď mi bude treba ísť sa vyprázdniť), čo má samo o sebe menší účinok, ako keby som si urobil klystír až po vyprázdnení...
Ako to bolo u Vás, pán Jarda ?
Ako to bolo u vás, diskutujúcich ?

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon úno 21, 2011 8:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
to Jarda : Pán Jarda, takže robím ten 40 dňový klystírový maratón.... Mám otázky.

Keď ste robil tých 40 dní za sebou klystír Vy, tak ste čakal vždy na rannú stolicu ? Pretože ja čo robím klystír už 4-ty deň, tak márne môžem ráno očakávať stolicu... cítim, že mi trochu treba ísť na veľkú potrebu, ale nič... Potom si urobím klystír, a je to "vabank" - buď to v sebe udržím tri minúty počas sviečky (čo ma vie dosť mrzieť, lebo je to malý účinok) a potom rýchlo na WC, lebo niečo sa tlačí von..., alebo sa mi podarí to v sebe udržať 14 minút (4min sviečka, 6min na pravom boku, 4 min sviečka), a idem na WC. Proste ak by som chcel robiť klystír vždy po veľkej potrebe, niekedy by som musel čakať aj deň (v klystírovom období, lebo ak som ho nemal, tak som chodil na WC každý deň, často aj dva krát denne - na veľkú potrebu. Teraz akoby celá moja veľká potreba sa zmiešala s klystírom (lebo nebudem teraz čakať do takej 14-tej poobede pravidelne o hlade...keď ani doma nebudem...keď mi bude treba ísť sa vyprázdniť), čo má samo o sebe menší účinok, ako keby som si urobil klystír až po vyprázdnení...
Ako to bolo u Vás, pán Jarda ?
Ako to bolo u vás, diskutujúcich ?

Já jsem s tím nikdy neměl problém a spontánní ranní stolice byla vždy, ten problém asi plyne z roztaženého a unaveného střeva, protože jinak není problém ani ranní stolice, ani tu tekutinu v sobě na dvacet minut zadržet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon úno 21, 2011 9:45 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Jarda : Tak mňa by zaujímalo, z čoho môže byť roztiahnuté, keď jem 3 krát denne, a normálne porcie (ktoré nasýtia), a keď si do zadku okrem irigátora (zariadenie na klystír) nič nepchám.... \":o\" ... No uvidím, ako to bude po ukončení 40-dňového klystírovania. Možno sa tam niečo deje zaujímavého, napríklad dnes cítim, akoby som mal hlísty (svrbí to pri konci "výfuku")... ten pocit som už rok nezažil, možno sa niečo uvoľňuje...

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte úno 22, 2011 8:29 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
to Jarda : Tak mňa by zaujímalo, z čoho môže byť roztiahnuté, keď jem 3 krát denne, a normálne porcie (ktoré nasýtia), a keď si do zadku okrem irigátora (zariadenie na klystír) nič nepchám.... \":o\" ... No uvidím, ako to bude po ukončení 40-dňového klystírovania. Možno sa tam niečo deje zaujímavého, napríklad dnes cítim, akoby som mal hlísty (svrbí to pri konci "výfuku")... ten pocit som už rok nezažil, možno sa niečo uvoľňuje...

Většinou se o to uvolnění střeva postarají plyny z nadýmání, čili pokud jste trpěl delší dobu plynatostí, tak nevidím problém. Jinak zamoření nějakou breberkou také střeva nevylepší a pár klystýrů nikoho nezabije.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte úno 22, 2011 1:41 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Příspěvky: 14
Tiez som si teraz spravil moj prvy klystir. 1,5L vody ktoru som zohral na plynaku, dal som tam nieco cez pol citrona (stavu). Nemohol som to v sebe udrzat tiez dlhsie ako 4 minuty. Ale to bude skor tym, ze to bol prvy klystir.

Pri klystiroch sa musia pit aj proteiny a probiotika. Zajtra alebo pozajtra ked mi dojde kefir, tak budem klystiri iba s kefirom robit. Do 1,5l vody dam kus kefiru mliecneho, netreba az prehanat.

Klystir s uriniou sa vlastne ako robi?Pocas dna si nazbieram 1,5l stredneho mocu? A musi sa aj prevarit v hrnci alebo mozem uz rovno taky moc davat? Dava sa do mocu aj voda, alebo ne?

Inac s cim si mam vydenzifikovat ten irigator? Alkoholom alebo cim?

_________________
Hor sa do zdravšieho životného štylu
Bitter-sweet symphony
:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte úno 22, 2011 3:24 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
eko-ko píše:
Tiez som si teraz spravil moj prvy klystir. 1,5L vody ktoru som zohral na plynaku, dal som tam nieco cez pol citrona (stavu). Nemohol som to v sebe udrzat tiez dlhsie ako 4 minuty. Ale to bude skor tym, ze to bol prvy klystir.

Pri klystiroch sa musia pit aj proteiny a probiotika. Zajtra alebo pozajtra ked mi dojde kefir, tak budem klystiri iba s kefirom robit. Do 1,5l vody dam kus kefiru mliecneho, netreba az prehanat.

Klystir s uriniou sa vlastne ako robi?Pocas dna si nazbieram 1,5l stredneho mocu? A musi sa aj prevarit v hrnci alebo mozem uz rovno taky moc davat? Dava sa do mocu aj voda, alebo ne?

Inac s cim si mam vydenzifikovat ten irigator? Alkoholom alebo cim?

Na všetko čo sa pýtaš, sa už v tomto vlákne rozoberalo a odpovede nájdeš jednoducho, ak si prečítaš všetky listy vo vlákne nie len posledný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte úno 22, 2011 4:21 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 08, 2010 12:01 pm
Příspěvky: 56
Jak je to prosím vás přesně s tím jablečným octem? Dává se do převařené vody v množství jako citrón? Nebo celý nálev jablečného octu (to asi ne to by bylo moc \":D\" nebo se mýlím? ) Co kombinace urina a jablečný ocet?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte úno 22, 2011 7:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
eko-ko píše:
Tiez som si teraz spravil moj prvy klystir. 1,5L vody ktoru som zohral na plynaku, dal som tam nieco cez pol citrona (stavu). Nemohol som to v sebe udrzat tiez dlhsie ako 4 minuty. Ale to bude skor tym, ze to bol prvy klystir.

Pri klystiroch sa musia pit aj proteiny a probiotika. Zajtra alebo pozajtra ked mi dojde kefir, tak budem klystiri iba s kefirom robit. Do 1,5l vody dam kus kefiru mliecneho, netreba az prehanat.

Klystir s uriniou sa vlastne ako robi?Pocas dna si nazbieram 1,5l stredneho mocu? A musi sa aj prevarit v hrnci alebo mozem uz rovno taky moc davat? Dava sa do mocu aj voda, alebo ne?

Inac s cim si mam vydenzifikovat ten irigator? Alkoholom alebo cim?

Na první pokus to nebývá nějaký dlouhodobý výkon, čili dobré. Při klystýrech není užívání probiotik nutné, ale je určitě vhodné. Urinové klystýry se dělají naprosto stejně jako každé jiné, akorát nálev je vaše urina. Nijak se zpravidla neupravuje a dá se klidně doředit vodou, pokud jí máte málo. Na desinfekci irigátoru je nejvhodnější MMS, nebo roztok MMS2.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte úno 22, 2011 8:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
qup píše:
Jak je to prosím vás přesně s tím jablečným octem? Dává se do převařené vody v množství jako citrón? Nebo celý nálev jablečného octu (to asi ne to by bylo moc \":D\" nebo se mýlím? ) Co kombinace urina a jablečný ocet?

Dává se zpočátku jedna kávová lžička na litr nálevu a každý den se stoupá o jednu lžičku, přičemž konečné množství je 4 polévkové lžíce, tedy 20 kávových lžiček a totéž platí i při přidávání octa do uriny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob úno 26, 2011 10:42 am 
Offline

Registrován: úte zář 21, 2010 5:14 pm
Příspěvky: 71
Bydliště: Zlín
Jarda píše:
qup píše:
Jak je to prosím vás přesně s tím jablečným octem? Dává se do převařené vody v množství jako citrón? Nebo celý nálev jablečného octu (to asi ne to by bylo moc \":D\" nebo se mýlím? ) Co kombinace urina a jablečný ocet?

Dává se zpočátku jedna kávová lžička na litr nálevu a každý den se stoupá o jednu lžičku, přičemž konečné množství je 4 polévkové lžíce, tedy 20 kávových lžiček a totéž platí i při přidávání octa do uriny.

Rád bych přidal zkušenost-při klystýru urinou jsem v pohodě zvládl 2 litry udržet i 30 minut,ale jak jsem dal do 1 litru vody 2 čaj.lžičky jabl.octa tak po pár sekundách jsem nestíhal doběhnout na WC.Je to asi pořádná síla ten ocet.
Kdysi jsem na netu našel video jak se správně vyprázdnit a ukazovali že je výborné i na hemeroidy a na čisté vyprázdnění sednout na WC a pod nohy si něco dát ať jsou asi 30cm nad podlahou.Já to řeším obráceným kýblem a musím říct,že je to SUPER.Zdenek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned úno 27, 2011 11:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
zdenin píše:
Rád bych přidal zkušenost-při klystýru urinou jsem v pohodě zvládl 2 litry udržet i 30 minut,ale jak jsem dal do 1 litru vody 2 čaj.lžičky jabl.octa tak po pár sekundách jsem nestíhal doběhnout na WC.Je to asi pořádná síla ten ocet.
Kdysi jsem na netu našel video jak se správně vyprázdnit a ukazovali že je výborné i na hemeroidy a na čisté vyprázdnění sednout na WC a pod nohy si něco dát ať jsou asi 30cm nad podlahou.Já to řeším obráceným kýblem a musím říct,že je to SUPER.Zdenek.

Ocet je opravdu skvělý čistič, ale není dobré ho dávat hned zpočátku hodně. Z toho kadění by si člověk asi neměl dělat artistickou disciplínu, aby si přitom nepřivodil úraz a normálně se kadí třeba na tureckém záchodě, ale to zde prakticky nikdo nemá. Tam dojde k přirozenému stlačení břicha pomocí stehen a lepší práce břišního lisu, což má na defekaci velice dobrý vliv.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon úno 28, 2011 11:17 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Jarda : Pán Jarda, dnes je to už 10-ty deň, čo si robím ráno klystír.... Ale nie som vôbec spokojný... z toho asi len dva krát som robil klystír po rannej stolici.... Mám pocit, akoby som mal stolicu niekde "hlboko" v čreve, a bola nejakej kašovitej konzistencie.... ja cítim jej prítomnosť v hrubom čreve, ale nechce ísť von...
Napríklad dnes som ráno v izbe 15 minút behal na mieste, urobil pár drepov (všetko s reálnym pocitom, že v sebe mám stolicu, ale niekde hlboko...).... šiel na WC, čupol si na dosku (aby to bolo prirodzené) a ... nič...
Tak som si šiel urobiť klystír - 1 liter uriny.
Udržal som to v sebe dnes 3 minúty (včera 14), šiel na WC, a akurát mi to dostalo stolicu von z čreva (tvrdá na 100% nebola)....
Mám počkať dovtedy, dokiaľ nebudem mať zas normálnu rannú stolicu, a až potom sa pustiť do klystírov ? Obávam sa ale, že napríklad v piatok budem mať normálne formovanú stolicu (od zajtra by som klystír nerobil), a keby som šiel v sobotu po veľkej potrebe robiť klystír, tak na druhý deň by som sa znova nedočkal rannej stolice....
Neviem si rady... v minulosti som trpel plynatosťou, ale posledný rok "ventilujem" možno 2 krát za deň.
Môže mať niečo spoločné tento jav s tým, že mám oslabený urogenitálny trakt (boh vie z čoho, lieky na to som nikdy nebral, neviem o tom, žeby mi bol niekedy diagnostikovaný zápal urogenitálneho traktu, antibiotikami som bol liečený naposledy asi pred 7 rokmi.... klasické lieky neberiem už 5 rokov, pričom som vždy bral len tie "základné")... Proste nerozumiem tomu.... Celé moje vylučovanie je akési čudné... oslabené. A pritom sa cítim FIT. Zvládnem aj náročný tréning v posilňovni, do spánku ma to cez deň vôbec neťahá...
Ďakujem za odpoveď, pán Jarda.
Pre ostatných - stretli ste sa aj vy s niečim takým, že počas obdobia klystírovania máte problém so stolicou - ráno z vás nechce nič vyjsť ? Ďakujem aj vám za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon úno 28, 2011 11:27 am 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
nowocayn, ja som mala takéto problémy. Robila som klystíry niečo vyše mesiaca, a stolica mimo nich normálne bola asi iba 3- 4x. Lenže ja trpím zapchou od nepamäti, čiže črevo je brutalne lenivé. Lenže situácia sa zmenila asi pred 2 týždňami, kedy zrazu aj po šanke som mala stolicu už po 12 hodinách. Po večernom klystíre bola stolica ráno v pohode. Posledné dni mám však problém opäť. U mňa je to hodne o psychike, dopĺňam jod lugolom, tu som mala pocit, že obrat k lepšiemu nastal kvôli nemu, no teraz neviem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz