Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 5:20 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř úno 23, 2011 9:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
Je nutné v ten deň doplniť lactobacily formou tabliet? Mám na mysli či by sa namiesto toho nedal piť v ten deň kefír prípadne kyslá kapusta alebo je to zakázané?

Pokud ten den je myšleno den očisty, tak již jsem zde psal, že se kyselé potraviny jíst nemají. Ty tablety jsou tedy prakticky jediná možnost a osobně experimentovat moc nedoporučuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát úno 25, 2011 8:22 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Môžem užiť po prvej ryži OXY?
Bolo by možné osladiť prvú ryžu steviou? Pýtam sa čisto teoreticky, neplánujem, len keby som náhodou niekedy chcela toto vyskúšať.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát úno 25, 2011 9:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
Môžem užiť po prvej ryži OXY?
Bolo by možné osladiť prvú ryžu steviou? Pýtam sa čisto teoreticky, neplánujem, len keby som náhodou niekedy chcela toto vyskúšať.

Ani jedno se mě zrovna vhodné nezdá, ale vyzkoušené to nemám, čili neodhadnu, jak by se to chovalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob úno 26, 2011 9:05 am 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
Jardo, rad bych pri SK necim mene jedovatym nahradil klasickou sul, co pouzivate Vy pri SK misto normalni morske/kuchynske soli? Epsomku ,nebo neco jineho?
diky za info

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob úno 26, 2011 9:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
6ma píše:
Jardo, rad bych pri SK necim mene jedovatym nahradil klasickou sul, co pouzivate Vy pri SK misto normalni morske/kuchynske soli? Epsomku ,nebo neco jineho?
diky za info

Ano, většinou epsomskou sůl, ta projímá naprosto znamenitě a sodík se tak do těla nedostává.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob úno 26, 2011 11:46 am 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Jarda píše:
Martina46 píše:
Môžem užiť po prvej ryži OXY?
Bolo by možné osladiť prvú ryžu steviou? Pýtam sa čisto teoreticky, neplánujem, len keby som náhodou niekedy chcela toto vyskúšať.

Ani jedno se mě zrovna vhodné nezdá, ale vyzkoušené to nemám, čili neodhadnu, jak by se to chovalo.

s tou steviou sa mi to udalo celkom neskodne, ona snad nejako moze podrazdit crevo?
oxy by som tipovala, ze ano. s oxy radsej zacat az po tych 24 hodinach po sanke?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob úno 26, 2011 11:53 am 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Jarda píše:
Ano, většinou epsomskou sůl, ta projímá naprosto znamenitě a sodík se tak do těla nedostává.

Jarda, vy pouzivate pri sanke epsomsku sol?
ma to prehanaci ucinok okamzite? kolko jej treba dat do prvej varky vody? ja sa stale trapim, vcera som robila sanku, a proste mi to tam nejako trci niekde ta voda, citim ju v crevach, no nechce von, dala som klystir, no medzitym dosla na mna riadna unava, asi z tej soli...? a zaludok by nezniesol viac ako 1,8l vody, co som do seba nasukala. klystir to isti, len kym sa spusti sifon, trva mi to hodinu a docela to zere cas, ak by toto epsomska sol urychlila, uvitala by som.

chcem sa este opytat, v podstate rovnaky cistiaci ucinok ako sanka, ma aj ocista pecene, mylim sa?

teda ak ano, ked robim jeden tyzden sanku a dalsi tyzden pecenovu, nie je to prilis casto takto vlastne raz za tyzden cistit creva?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned úno 27, 2011 1:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
s tou steviou sa mi to udalo celkom neskodne, ona snad nejako moze podrazdit crevo?
oxy by som tipovala, ze ano. s oxy radsej zacat az po tych 24 hodinach po sanke?

Nedovedu to posoudit, ale pokud bude mít tvrdší vláknitou strukturu, tak je to vyloženě nevhodné a dráždění střeva je vysoce reálné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned úno 27, 2011 1:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
Jarda, vy pouzivate pri sanke epsomsku sol?
ma to prehanaci ucinok okamzite? kolko jej treba dat do prvej varky vody? ja sa stale trapim, vcera som robila sanku, a proste mi to tam nejako trci niekde ta voda, citim ju v crevach, no nechce von, dala som klystir, no medzitym dosla na mna riadna unava, asi z tej soli...? a zaludok by nezniesol viac ako 1,8l vody, co som do seba nasukala. klystir to isti, len kym sa spusti sifon, trva mi to hodinu a docela to zere cas, ak by toto epsomska sol urychlila, uvitala by som.

chcem sa este opytat, v podstate rovnaky cistiaci ucinok ako sanka, ma aj ocista pecene, mylim sa?

teda ak ano, ked robim jeden tyzden sanku a dalsi tyzden pecenovu, nie je to prilis casto takto vlastne raz za tyzden cistit creva?

Většinou ano, ale to není kvůli nějaké rychlosti, ta se stejně nekoná, používám ji kvůli zatížení těla sodíkem, protože epsomská sůl ho na rozdíl od kuchyňské soli neobsahuje a projímá také velice dobře. Očistný efekt obou procedur je opravdu srovnatelný a dělat je delší dobu každý týden se mě opravdu nejvhodnější nezdá i když několikrát se to takto určitě aplikovat dá, aby se stav rychle zlepšil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned úno 27, 2011 2:49 pm 
Offline

Registrován: pát pro 31, 2010 3:12 pm
Příspěvky: 7
Dobrý den, chci vás poprosit o radu.
Mám za sebou dvě provedení Sankhy, první pokus byl před třemi týdny, druhý před několika dny, poobakrát to proběhlo podobně.
Ukázalo se, že mám v žaludku obrovské množství vzduchu. Hodinu jsem seděla, pila slanou vodu a říhala a říhala, než se mi podařilo odstranit aspoň tolik vzduchu, aby mohl vzniknout sifonový efekt. Potom již bylo provedení podle vašich rad, propláchla jsem se asi 6 litry slané vody, potom heřmánkový čaj, jako první jídlo vařené jáhly s máslem, atd... to již bylo v pohodě.
Jsem překvapená, jak mohu mít v žaludku takové množství vzduchu... To asi není dobrá zpráva, viďte?
Mohu s tím něco udělat? Mám pokračovat v Sankhapraksalaně dále každých 14 dní?
Mohu za pár dní zařadit očistu jater?
Pro úplnost dodám, že je mi 40 let. Předem velice děkuji za odpověď a přeju pěkný den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned úno 27, 2011 4:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Silenka píše:
Dobrý den, chci vás poprosit o radu.
Mám za sebou dvě provedení Sankhy, první pokus byl před třemi týdny, druhý před několika dny, poobakrát to proběhlo podobně.
Ukázalo se, že mám v žaludku obrovské množství vzduchu. Hodinu jsem seděla, pila slanou vodu a říhala a říhala, než se mi podařilo odstranit aspoň tolik vzduchu, aby mohl vzniknout sifonový efekt. Potom již bylo provedení podle vašich rad, propláchla jsem se asi 6 litry slané vody, potom heřmánkový čaj, jako první jídlo vařené jáhly s máslem, atd... to již bylo v pohodě.
Jsem překvapená, jak mohu mít v žaludku takové množství vzduchu... To asi není dobrá zpráva, viďte?
Mohu s tím něco udělat? Mám pokračovat v Sankhapraksalaně dále každých 14 dní?
Mohu za pár dní zařadit očistu jater?
Pro úplnost dodám, že je mi 40 let. Předem velice děkuji za odpověď a přeju pěkný den.

Dobré to určitě není a mimo očistu střev pomocí šankaprakšalány bych viděl rozumné si pravidelně denně čistit žaludek, aby si sednul na své místo a přestal se plnit plynem. Jinak samozřejmě v očistách není důvod polevit, každá z vás odplaví další svinstvo a postupně se porovnáte. Očistu jater klidně udělejte, čištěním se nic pokazit nedá, maximálně vám bude chvilku blbě, ale pak se stav vždy zlepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv bře 03, 2011 8:40 pm 
Offline

Registrován: pát dub 10, 2009 12:45 pm
Příspěvky: 87
Dobrý den,

Chystám se na šánku a rád bych i detox jater ale nevim jestli se to může brzo po sobě.... nejdřív samozřejmě zmíněnou šánku aby odchod odpadu z jater mel volny průchod. Cetl jsem ze je pred jater. detoxikaci vhodna okurkova dieta? ale tady jsem to nenasel.... muzu tedy vmísit jater. detoxikaci s šánkou dohromady? například když se šánka dělá v intervalu 14 dnů do toho zařadit v půlce jater. detox? možná by obě procedury měly větší efekt takhle po sobě....

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát bře 04, 2011 9:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Mikard píše:
Dobrý den,

Chystám se na šánku a rád bych i detox jater ale nevim jestli se to může brzo po sobě.... nejdřív samozřejmě zmíněnou šánku aby odchod odpadu z jater mel volny průchod. Cetl jsem ze je pred jater. detoxikaci vhodna okurkova dieta? ale tady jsem to nenasel.... muzu tedy vmísit jater. detoxikaci s šánkou dohromady? například když se šánka dělá v intervalu 14 dnů do toho zařadit v půlce jater. detox? možná by obě procedury měly větší efekt takhle po sobě....

Děkuji

Minimální zcela bezpečný odstup procedur je týden. Ovšem iniciativě se meze nekladou a občas to někdo dělá prakticky najednou, nicméně nemusí to být každému příjemné. Okurky ničemu vadit nemohou, naopak se velice dobře kadí, čili start je potom rychlejší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát bře 04, 2011 10:55 am 
Offline

Registrován: úte led 18, 2011 10:44 am
Příspěvky: 78
Bydliště: Praha
Krásné ráno,
hlásím se opět po 2. šance. Ta už proběhla bez problémů, týden po té 1., bez zvracení, bez nechuti k slané vodě (tu jsem doslova nasávala tak, aby se nedostala do všech koutů úst, voda procházela pouze středem, po jazyku rovnou do krku - dost to pomáhá). Syfon se nahodil cca po 45 minutách, což bylo zlepšení oproti předchozí š. . Slanou vodu jsem na radu udělala teplou a odreagovala jsem se od stresu čtením a zařadila jsem uvolňující dechová cvičení (a také když už člověk ví, do čeho jde, je to lepší pocit). Pouze poslední lok slané vody se mi trochu navalilo, ale byl to asi jen psychický blok, jen tak aby se neřeklo, že to bylo bez problému \":lol:\" . Jak už tu bylo mnohokrát zmíněno Jardou, "jenom trénink dělá mistra" a je to tak, než jsem dočetla příběh pana J. Humbla, jak si počínal v Mexiku, bylo po proceduře \":lol:\" . OPRAVDU, NENÍ SE ČEHO BÁT!

Mé poznatky (nutno podotknout, že jsem na vitariánské stravě cca 3 měsíce, což zlepšení mnohonásobně zrychluje):

- i přes vysazení antikoncepce a následném zhoršení akné (což je běžná reakce organismu), provedení 2 šanek, mám čistou pleť na obličeji, jak s antikoncepcí!!
- po 1. š. se zrychlila průchodnost střev
- po 2. se opět o něco zrychlila
- stolice 3x denně, naprosto přirozeně - žádné nucení (dříve 1 - 2x při vita. stravě)
- po 1. š. bíl cucky v 1. stolici po očistě, při 2. už ani náznak kvasinek, stále mozajkovitá stolice, nikoli bílá!!

Jen by mě zajímalo, jaká je průměrná doba průchodu slané vody u vitariána, 5 - 10 min se mi zdá málo...?

Po 1. šance mi zmizel bílý povlak z jazyka, po té druhé jsem to bohužel nesledovala, ale nyní se mi drží v zadní půlce jazyka směrem do krku. DOKONCE I PO 10TI DENNÍM ČIŠTĚNÍM ÚST MMS! Jazyk mě při kontaktu s MMS pálí, až píchá, mám obavy, že se nejedná o kvasinky, ale plíseň...není problém, aby se usadila i v ústech, to co platí s pálením MMS na kůži, může platit i zde, navíc povlak nemizí i po těch 10ti dnech, jaký máte na to názor? Kvasinky to podle mě nejspíš už nebudou.

Sklovina po MMS ze začátku lehce oslabená (trochu citlivé zuby, po kyselém ovoci to bývalo dříve horší), ale kromě dokonale čistých zubů se žádná změna, třeba barvy skloviny, nekoná, proč to? MMS míchám v poměru 5 + 5 (50% kys.) smíchané v cca čtvrt až půl dcl vody. Jaké je váš "nejodvážnější" poměr MMS + voda na zuby a jak dlouho necháváte "působit"? Také vás pálí jazyk při styku s MMS??

Část akné se mi přesunula pod čelisti a na boky krku, tam kde začínají růst vlasy - zde jsou nějaké uzliny, či žlázy, vylučující bordel, předpokládám, že to patří k detoxikaci. V každém případě je to velká změna a něco se děje! Dokonce se dá možná vypozorovat, že se čistí urč. část těla - orgán, ráda bych věděla, který, na co se mám zaměřit a pomoci?

Krásný pátek přeji a hodně úspěchů všem! \":)\" Děkuji...

_________________
Když ti bude nejhůř, otoč se čelem ke slunci a stíny budou padat za Tebe...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát bře 04, 2011 6:55 pm 
Offline

Registrován: stř úno 09, 2011 7:08 pm
Příspěvky: 19
dobrý den pane Jardo,
tak třetí šanka za mnou a tentokrát sem v euforii, vše bez jakýchkoliv problémů, sifon naskočil do 10 min a po 4,5litrech ze mne konečně! tekla absolutně čistá voda, heřámnek taky vytekl a poprvé jsem mohl rozpoznat rozdíl mezi čistou vodou a heřmánkem, únava trochu, ted lehce pobolívá hlava, ale je mi skvěle, takže si du dát další rýži a udělat další néti....\":)\" jen ještě otázečka čistá voda znamená opravdu čistá střeva nebo je možné, že se ještě příště může něco utrhnout, jinak žaludek se zdá se srovnal žádné říhání nic jen jedno hned poté naskočil sifon, střeva čistá, konečník taky bez nepříjemného pálení vše přesně jak píšete moc díky za rady je mi opravdu skvěle


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz