Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 22, 2024 7:39 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 488 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 33  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř bře 02, 2011 8:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
jives píše:
Chlorid hořečnatý mi způsobuje při dávkování cca. 2 g denně katastrofální nadýmání a je to chvílemi na hranici průjmu.
Naproti tomu 10 tablet denně alternativně doporučovaného MAGNESII LACTICI mi nedělá vůbec nic.
Chlorid hořečnatý 2g .................................................obsahuje cca. 240mg hořčíku ( 12% váhy...zdroj Jarda )
10 tablet MAGNESII LACTICI 0,5 TBL.............................obsahuje cca. 510mg horčíku ( 51mg v jedné tabletě- dle příbal.inf. )

Pokud nepočítám špatně, tak z toho vyplývá, že se MAGNESII LACTICI zřejmě vstřebává podstatně lépe ( aspoň pro někoho ).
Samozřejmě, že MAGNESII LACTICI je podstatně dražší nežli chlorid hořečnatý.

Možná to bude jak píše mohy, protože dávka hořčíku je prostě omezena stavem průjmu, ničím jiným.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pát bře 04, 2011 2:21 pm 
Offline

Registrován: úte led 18, 2011 10:44 am
Příspěvky: 78
Bydliště: Praha
Mám na vás pár otázek \":)\" , jestlipak někdo poradí?

Přemýšlím, zda je lepší pořídit pro dodání především hořčíku Eps. sůl, nebo chlorid hořečnatý - pro koupele.

Nebo zda není lepší dělat koupele v Eps. soli (pro komplexnější mineralizaci, pokud si z ní tělo vezme více minerálů??) a chlorid hořečnatý užívat orálně, popř. trochu přidávat do koupele v Eps.?

Nejraději bych se v Eps. soli koupala, postačí patrně snad 30 min, 2x týdně - doplním si takto potřebný hořčík v optimální míře?
- co si navíc vezme tělo ještě z koupele v Eps. soli?
- co je účinější pro dodání hořčíku, Eps. sůl nebo chlorid hořečnatý?

Abych věděla, jak to mám nmožstevně napočítat...

Děkuji \":wink:\"

_________________
Když ti bude nejhůř, otoč se čelem ke slunci a stíny budou padat za Tebe...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pát bře 04, 2011 3:39 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 08, 2010 12:01 pm
Příspěvky: 56
Andrea píše:
...

Je to tady, už několikrát zmiňované epsomská sůl je dobré projímadlo. Na koupele a pití chlorid hořečnatý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pát bře 04, 2011 5:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Andrea píše:
Mám na vás pár otázek \":)\" , jestlipak někdo poradí?

Přemýšlím, zda je lepší pořídit pro dodání především hořčíku Eps. sůl, nebo chlorid hořečnatý - pro koupele.

Nebo zda není lepší dělat koupele v Eps. soli (pro komplexnější mineralizaci, pokud si z ní tělo vezme více minerálů??) a chlorid hořečnatý užívat orálně, popř. trochu přidávat do koupele v Eps.?

Nejraději bych se v Eps. soli koupala, postačí patrně snad 30 min, 2x týdně - doplním si takto potřebný hořčík v optimální míře?
- co si navíc vezme tělo ještě z koupele v Eps. soli?
- co je účinější pro dodání hořčíku, Eps. sůl nebo chlorid hořečnatý?

Abych věděla, jak to mám nmožstevně napočítat...

Děkuji \":wink:\"

To řešíte celkem zbytečně a plyne to přímo z těch názvů, chlorid hořečnatý, dodá chlór a hořčík a síran hořečnatý dodá síru a hořčík, na dodání hořčíku se hodí obě soli, akorát ten síran je projímavější, protože i síra na rozdíl od chlóru je projímavá. Oboje jde jak konzumovat, tak se v tom koupat, čili jste zase na začátku a rozhodnout se musíte sama. Já osobně používám síran na koupele a kůry a chlorid na denní doplnění hořčíku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pon bře 07, 2011 7:13 am 
Offline

Registrován: úte led 18, 2011 10:44 am
Příspěvky: 78
Bydliště: Praha
Přesně to jsem potřebovala vědět, děkuji

_________________
Když ti bude nejhůř, otoč se čelem ke slunci a stíny budou padat za Tebe...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: úte bře 08, 2011 9:56 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Užívam chlorid horečnatý takto :
3 x denne
Ráno 18 mini naberačiek z vit. C značky DM (mierne kopcovité) - cca 3,8g chloridu horečnatého (sypem to množstvo naraz, nie po naberačkách, váha ukáže najprv 3g, a dve sekundy už je tam 4g, čiže to muselo byť na rozmedzí, z toho mi vyšlo tých napr. 3,8g)
Poobede tiež 18 mini naberačiek (3,8g)
Večer tiež 18 mini naberačiek (3,8g chloridu horečnatého).

Spolu je to teda 11,4g chloridu horečnatého denne = približne 1,37g horčíka denne.
Pri 22 mini naberačkách v jednej dávke už mám "prújem", začal som u 27 naberačiek pred dvoma týždňami (približne).
Takže ostávam teraz pri užívaní chloridu horečnatého 3x denne (rovnaké diely), pričom denne prijmem okolo 1,4g horčíka takouto formou.
Znamená to veľký deficit, malý deficit, "stredný" deficit ?
Ďakujem za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: úte bře 08, 2011 11:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Užívam chlorid horečnatý takto :
3 x denne
Ráno 18 mini naberačiek z vit. C značky DM (mierne kopcovité) - cca 3,8g chloridu horečnatého (sypem to množstvo naraz, nie po naberačkách, váha ukáže najprv 3g, a dve sekundy už je tam 4g, čiže to muselo byť na rozmedzí, z toho mi vyšlo tých napr. 3,8g)
Poobede tiež 18 mini naberačiek (3,8g)
Večer tiež 18 mini naberačiek (3,8g chloridu horečnatého).

Spolu je to teda 11,4g chloridu horečnatého denne = približne 1,37g horčíka denne.
Pri 22 mini naberačkách v jednej dávke už mám "prújem", začal som u 27 naberačiek pred dvoma týždňami (približne).
Takže ostávam teraz pri užívaní chloridu horečnatého 3x denne (rovnaké diely), pričom denne prijmem okolo 1,4g horčíka takouto formou.
Znamená to veľký deficit, malý deficit, "stredný" deficit ?
Ďakujem za odpoveď.

Postup máte dobrý a spotřeba nad jeden gram čistého hořčíku znamená dost vysoký deficit, předpokládám z vlasové analýzy výsledek tak 50-70% deficitu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Chlorid hořečnatý v Praze
PříspěvekNapsal: čtv dub 28, 2011 8:10 am 
Offline

Registrován: úte pro 14, 2010 11:36 pm
Příspěvky: 48
Dobrý den, nevíte někdo, kde se dá koupit v Praze chlorid hořečnatý? Našla jsem nějakou firmu VERKON, ale ti chtějí při prodeji vidět živnosťák a ten nemám.
Také jsem se chtěla poradit, kolik si toho tak kupujete. Momentálně mám velké starosti a z toho vyplývající plačtivou náladu. Potřebuju se dát dohromady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý v Praze
PříspěvekNapsal: čtv dub 28, 2011 9:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
[quote="Jitka":1vbqv03s]Dobrý den, nevíte někdo, kde se dá koupit v Praze chlorid hořečnatý? Našla jsem nějakou firmu VERKON, ale ti chtějí při prodeji vidět živnosťák a ten nemám.
Také jsem se chtěla poradit, kolik si toho tak kupujete. Momentálně mám velké starosti a z toho vyplývající plačtivou náladu. Potřebuju se dát dohromady.[/quote:1vbqv03s]
Ono se to blbě sežene, všude s tím dělají problémy, buď živnostenský list, nebo toho prodávají minimálně pytel. Podívejte se sem

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: úte kvě 10, 2011 10:39 am 
Offline

Registrován: úte pro 14, 2010 11:36 pm
Příspěvky: 48
Dobrý den, Jardo.
Mám teď docela stresy a vůbec nervy a proto užívám chlorid hořečnatý. Je možné, že bych měla tak malý deficit, že mi stačí asi 1,25 lžičky za den? Při 1,5 už mám průjem. Když se dívám na to, že Vy máte 3 lžičky za den, tak je mi to divné... Ještě mě napadlo, jestli to není tím, že si to množství rozdělím jen na 2 dávky (ráno a večer). Ale psychika je na tom opravdu líp. Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: úte kvě 10, 2011 6:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Jitka píše:
Dobrý den, Jardo.
Mám teď docela stresy a vůbec nervy a proto užívám chlorid hořečnatý. Je možné, že bych měla tak malý deficit, že mi stačí asi 1,25 lžičky za den? Při 1,5 už mám průjem. Když se dívám na to, že Vy máte 3 lžičky za den, tak je mi to divné... Ještě mě napadlo, jestli to není tím, že si to množství rozdělím jen na 2 dávky (ráno a večer). Ale psychika je na tom opravdu líp. Děkuji za odpověď.

Ono docela dost závisí na schopnosti vstřebávání přes střeva, čili pokud s tím máte problém, tak vyzkoušejte i postřiky na pokožku, tak se dá do těla také dostat mnoho hořčíku. Ideální je nijak to nedávkovat, ale rozpustit do plné PET lahve vody a pít celý den jako normální minerálku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: úte kvě 10, 2011 6:43 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 402
Může se chlorid hořečnatý skladovat normálně v místnosti v otevřeném sáčku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: úte kvě 10, 2011 7:32 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
To ne, natáhl by Vám vodu ze vzduchu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: úte kvě 10, 2011 8:14 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 402
A to voda v něm vadí? Já už ho tak právě v tom obalu, jak mi ho poslal pan Jarda cca necelý měsíc skladuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: čtv kvě 12, 2011 9:19 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
A to voda v něm vadí? Já už ho tak právě v tom obalu, jak mi ho poslal pan Jarda cca necelý měsíc skladuju.

Pokud ho neotevřete, tak i v tom sáčku vydrží také relativně dlouho, ale po otevření je vhodné ho nasypat do PET lahve a tam uzavřený vydrží i desítky let.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 488 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 33  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz