Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 12:21 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv bře 31, 2011 9:02 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Mohl byste mi poradit, v jakém množství brát jód do budoucna jako optimální množství? Po spárvném dávkování po dvou měsících mám teplotu 36,8, 36,5, 36,7 a skrvna dvákrát po sobě zmizela do 6ti hodin, tak jsem jod přestala brát, skončila jsem na 40 kapek denně. Stačí ho dodávat 1x týdně na udržování hladiny a kolik kapek? A chtěla jsem se optat i na jíné vitamíny (chloridy). Jako je zinek a měd. To beru taky dva měsíce v kuse, ale nevím, zda je už mám dost nebo ne. Vždy jsem zkusila dát větší dávku, ale pak mi bylo špatně od žaludku okamžitě. Tak jsem vždy o jednu kapku ode všeho stáhla dolu, aby to bylo ok. Ale nyní už při 4k mědi a 6k zinku je mi někdy též špatně. Tak nevím, zda ty dva měsíce stačili na dodání toho nedostatku co mi vyšlo z vlasové analýzy. A nebo ještě pokračovat

Teplota je sice dobrá, ale ta doba zmizení skvrny zdaleka ne, ta vám musí vydržet 8 a více hodin, čili by jste jód měla ještě dále dodávat. Po srovnání ho stačí v rámci proti parazitárních opatření brát jednou týdně cca 10-20 kapek. Ten zinek a měď se asi v takto malých dávkách srovnat nijak rychle nedají, ale ono se to blbě odhaduje, dost záleží jak dobře ty látky tělo bere. Dle mého názoru v takovémto dávkování můžete pokračovat dlouhodobě, toho bych se nijak nebál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv bře 31, 2011 9:24 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
zuzis : pokiaľ viem, tak sa má dodávať meď v pomere ku zinku v rozmedzí 1:8 až 1:10.
to Jarda : Pán Jarda, neodporúčate denne suplementovať viac, ako 4mg medi (12 kvapiek chloridu meďnatého od Vás). Takže som tomu pre každý prípad prispôsobil užívanie zinku, ktoré teraz denne neprekračuje množstvo 40mg (aby bol zachovaný pomer). Alebo - je možné zdvihnúť zinok na 150mg napríklad na mesiac, no zároveň zdvihnúť meď na 15mg tiež po dobu mesiaca, alebo aspoň súčasné (ale oddelene) užívanie medi a zinku v pomere 1:10 v množstve aspoň 12mg medi : 120mg zinku ? Pretože dopovať zinok (ktorého mám nedostatok) v denných dávkach vyšších ako 40mg som ochotný len vtedy, ak bude v takomto pomere s meďou ..... meď:zinok = 1:10.
Ďakujem za odpoveď.

Všeobecne len také info.... dva mesiace som dopĺňal jód formou prášku z kelpu, kde som si vyrátal také množstvo dennej dávky prášku z kelpu, aby to množstvo obsahovalo 5-6mg jódu. Zmeral som si dva dni po sebe teplotu pod jazykom, a bola chabých 35,9 prvý deň a 35,8 stupňov Celzia druhý deň. Takže z 35,6 stupňov Cezia, je to dosť malé zlepšenie teploty za 2 mesiace denného dodávania 5-6mg jódu (a to je 37 krát väčšia dávka, ako nezmyselná doporučovaná denná dávka WHO = 150mcg), a urobilo to len takú malú zmenu... preto sa teším sa na Lugolov roztok, ktorý nie je tak hlboko do kapsy ako riasy kelp v prášku (i keď sa možno môže prášok z kelpu s účinkom používať ako udržovacia dávka jódu...i keď si myslím, že to nebude dostatočné....), kde ma vyjde denná dávka 5-6mg jódu z kelpového prášku na 50 centov. Ale - chutí to celkom fajn. I keď neviem, či nebude ten kelp v sebe akumulovať aj nejaký "sajrajt" z mora, a aká bude vstrebateľnosť toho jódu z kelpu (lebo sa v ňom môžu, a pravdepodobne aj nachádzajú "antinutrienty" - resp. látky škodlivého charakteru, ktoré budú horšiť vstrebateľnosť jódu). Pretože v dnešnej dobe sú veci pochádzajúce z mora (napr. riasy) aj dosť často znečistené toxickými kovmi....

Dodržovat nějaký uznaný poměr je nesmysl, musíte vyhovět potřebám těla a to na žádný schválený poměr určitě nepřistoupí. Pokud vám chybí zinek, tak dodávejte klidně i 200 mg denně, ale měď je ve větších dávkách značně toxická, čili zde pouze 3 mg a v extrémním případě 4 mg, více určitě ne. U toho jódu, když jsem to kdysi rovnal, tak jsem nakonec bral 80 kapek denně, přičemž každá měla 1,39 mg jódu a celkově jsem tedy bral více než 110 mg čistého jódu denně. Toto neuvádím jako návod hodný kopírování, jenom vám umožňuji představu o možnostech těla při rovnání jódu, ale každé tělo se může chovat jinak a dá se tím i zabít, čili určitě je na místě opatrnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv bře 31, 2011 5:24 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Jarda píše:
Teplota je sice dobrá, ale ta doba zmizení skvrny zdaleka ne, ta vám musí vydržet 8 a více hodin, čili by jste jód měla ještě dále dodávat. Po srovnání ho stačí v rámci proti parazitárních opatření brát jednou týdně cca 10-20 kapek. Ten zinek a měď se asi v takto malých dávkách srovnat nijak rychle nedají, ale ono se to blbě odhaduje, dost záleží jak dobře ty látky tělo bere. Dle mého názoru v takovémto dávkování můžete pokračovat dlouhodobě, toho bych se nijak nebál.

Děkuju za odpověď. No já to špatně pochopila s tím jodem. Je zajímavé, že když jsem jod nedodávala, tak mi skrvna vydržela 10hodin. Ale už po měsíci braní, se mi ta doba začala zkracovat místo obráceně. Je možné, že ke všem vitamínům přidávám 1kapku 3,5% HCL, tak se to lépe vstřebává? Určitě budu pokračovat. Ale nevím, jak zvyšovat s tou mědí a zinkem. Když zvýším, tak mi je někdy špatně od žaludku. Znamená to, že tělo tolik už nechce? No zkusím to nějak vydržet. Mohl byste mi ještě jednou připomenout, v jakém poměru se dává měd a zinek? Zinku dávám vždy o dvě nebo tři kapky více než mědi, ale nevím zda to stačí. A je tedy lepší brát zinek ráno a měď večer?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv bře 31, 2011 11:56 pm 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
NOWOCAYN píše:
Pán Jarda píše ohľadom chloridu zinočnatého....
Jarda píše:
Vyzkoušejte to v té kombinaci s kyselinou, jednak směs má lepší chuť, také se mnohem lépe a rychleji vstřebává a nedráždí tolik žaludek.

Mám otázku... Už 5 dní si dávam každý večer (hodinu pred spaním) 23 kvapiek chloridu zinočnatého (115mg zinku), a mám z toho zlý pocit na žalúdku... neviem to popísať, možno vhodné slovo - mdlý pocit v žalúdku. Proste ako pred zvracaním, ale na zvracanie ma vôbec "neťahá". Dávam si to do 2dcl vody, a k tomu 3 kvapky 3,5% HCL.
Z čoho je tá reakcia ? Je mi to veľmi nepríjemné, preto uvažujem, že znížím dávku na 10 kvapiek (50mg zinku) a ostanem u takej dávky.... i keď tak asi ťažko dostatočne doplním deficit.
A dúfam, že tých 10 kvapiek nebude spôsobovať taký nepríjemný pocit v žalúdku...

Ľudia, aké máte skúsenosti s užívaním chloridu zinočnatého vy ? \":)\"

Tohle mě oslovilo \":-)\" Už jsem si to s panem Jardem pořešila, ale přidávám se i já, že po chloridu zinečnatém jsem měla podivné pocity. Nevěděla jsem o tom, že je vhodné přidávat HCl, takže to dnes na noc poprvé vyzkouším. Čili když jsem to dala odpoledne na opravdu lačno, pak jsem měla pocit jakoby na zvracení - né z té chutě, ale uvnitř systému mi to cosi hlásalo. A druhý den jsem to dala ráno nalačno, nic jiného jsem předtím nepila nejedla, a ty samé pocity během chvilky, jakoby na zvracení, a dostavil se hned i průjem, takže jsem třičtvrtě hodiny nic jiného nedělala. Asi jako po předávkování např. Epsomské soli. Takže dnes už se bojím, ale přesto zkusím s tou HCl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát dub 01, 2011 8:30 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Děkuju za odpověď. No já to špatně pochopila s tím jodem. Je zajímavé, že když jsem jod nedodávala, tak mi skrvna vydržela 10hodin. Ale už po měsíci braní, se mi ta doba začala zkracovat místo obráceně. Je možné, že ke všem vitamínům přidávám 1kapku 3,5% HCL, tak se to lépe vstřebává? Určitě budu pokračovat. Ale nevím, jak zvyšovat s tou mědí a zinkem. Když zvýším, tak mi je někdy špatně od žaludku. Znamená to, že tělo tolik už nechce? No zkusím to nějak vydržet. Mohl byste mi ještě jednou připomenout, v jakém poměru se dává měd a zinek? Zinku dávám vždy o dvě nebo tři kapky více než mědi, ale nevím zda to stačí. A je tedy lepší brát zinek ráno a měď večer?

Máte tedy celkem zvláštní reakce, ale s HCl se opravdu vše vstřebává lépe. Ten zinek toxický není a dají se dávat celkem velké dávky, má to ovšem jedinou mušku, že mnoho lidí netuší, jak nezbytné je dodávat zinek vždy s mědí a na cca 30 mg zinku je vhodné dodávat cca 1 mg mědi. Nicméně nedoporučuji jít s mědí moc vysoko, to může být toxické pro játra a horní hranici bych viděl tak 3-4 mg denně, zatím co u zinku se dá celkem bez potíží jet až těch 180-200 mg denně i delší dobu. Vhodné je brát měď ráno a zinek těsně před spaním, tím se vstřebatelnost maximalizuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát dub 01, 2011 8:36 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
Tohle mě oslovilo \":-)\" Už jsem si to s panem Jardem pořešila, ale přidávám se i já, že po chloridu zinečnatém jsem měla podivné pocity. Nevěděla jsem o tom, že je vhodné přidávat HCl, takže to dnes na noc poprvé vyzkouším. Čili když jsem to dala odpoledne na opravdu lačno, pak jsem měla pocit jakoby na zvracení - né z té chutě, ale uvnitř systému mi to cosi hlásalo. A druhý den jsem to dala ráno nalačno, nic jiného jsem předtím nepila nejedla, a ty samé pocity během chvilky, jakoby na zvracení, a dostavil se hned i průjem, takže jsem třičtvrtě hodiny nic jiného nedělala. Asi jako po předávkování např. Epsomské soli. Takže dnes už se bojím, ale přesto zkusím s tou HCl.

Chlorid zinečnatý je opravdu nechutný, ale to je také jeho jediné negativum, jinak už má pouze samá pozitiva a velice nízkou toxicitu, čili aby vyvolával přímo podobné reakce je dost podivné. S malou dávkou kyseliny chlorovodíkové se navíc dost pozitivně změní chuť i schopnost těla ho přijímat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát dub 01, 2011 9:41 am 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Ja chlorid zinočnatý, dokonca ani meď, nemôžem brať na lačno, žiaľ. Proste vždy, keď to znovu skúsim, musím ísť zvracať. Včera som skúsila dať nie úplne na lačno zinok, teda bolo to asi hodinu po kefíre a opäť zle. Musela som vypiť 2 poháre vody, potom sa to nejako zastavilo, hoci ta voda samozrejme nič moc. Tak či tak som musela ísť asi po ďalšej hodine vracať \":-(\" samozrejme, pijem to s HCl. Chuťovo mi však ten zinok vôbec nevadí, tá horkosť sa mi v ústach po vypití zmení na príjemne sladký pocit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát dub 01, 2011 10:08 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
Ja chlorid zinočnatý, dokonca ani meď, nemôžem brať na lačno, žiaľ. Proste vždy, keď to znovu skúsim, musím ísť zvracať. Včera som skúsila dať nie úplne na lačno zinok, teda bolo to asi hodinu po kefíre a opäť zle. Musela som vypiť 2 poháre vody, potom sa to nejako zastavilo, hoci ta voda samozrejme nič moc. Tak či tak som musela ísť asi po ďalšej hodine vracať \":-(\" samozrejme, pijem to s HCl. Chuťovo mi však ten zinok vôbec nevadí, tá horkosť sa mi v ústach po vypití zmení na príjemne sladký pocit.

Tak to netuším, proč se vám dělá zle, ale to zapití vodou není problém, vadí pouze kombinace do jídla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát dub 01, 2011 9:31 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Jarda : Pán Jarda, doši mi zo swanson.cz B-vitamíny a ešte iné doplnky (quercetin, quercetin a bromelain, kyselina kaprylová, ProBiotic-4, Acidophilus, Betain HCL - od neho si veľa sľubujem...).
Čo sa týka tých B-vitamínov, objednal som všetky aké tam mali, ale potom som doma zistil, že vlastne chýbajú (aj v ich ponuke) tieto B-vitamíny.... Pyridoxín (B6) a Ryboflavín (B2). Takže teraz budem suplementovať B-čka jednotlivo, a teda veľké dávky. Lenže - bude chýbať pyridoxín a ryboflavín..... Mám si ich kúpiť u nás v lekárni, i keď to budú omnoho menšie množstvá vitamínu v tabletke v porovnaní s tabletkami od Swansonu ? Totiž, urobil som skvelý obchod, nechcem si ho teraz "pokaziť" tým, že budem nakupovať na Slovensku drahé vitamíny...B6 a B2.
Takže, myslíte, že je vhodné si ich zadovážiť, aby boli B-čka kompletné, a tak ma organizmus všetkých B-čok dostatok ? Lebo keď budem dávať denne jednu tabletku napr. B5-ťky, ktorá obsahuje 250mg B5, a B6-tku a B2-ku (ako jediné B-čka) nedodám.... nevznikne nerovnováha ?

Ďakujem za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát dub 01, 2011 10:01 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
to Jarda : Pán Jarda, doši mi zo swanson.cz B-vitamíny a ešte iné doplnky (quercetin, quercetin a bromelain, kyselina kaprylová, ProBiotic-4, Acidophilus, Betain HCL - od neho si veľa sľubujem...).
Čo sa týka tých B-vitamínov, objednal som všetky aké tam mali, ale potom som doma zistil, že vlastne chýbajú (aj v ich ponuke) tieto B-vitamíny.... Pyridoxín (B6) a Ryboflavín (B2). Takže teraz budem suplementovať B-čka jednotlivo, a teda veľké dávky. Lenže - bude chýbať pyridoxín a ryboflavín..... Mám si ich kúpiť u nás v lekárni, i keď to budú omnoho menšie množstvá vitamínu v tabletke v porovnaní s tabletkami od Swansonu ? Totiž, urobil som skvelý obchod, nechcem si ho teraz "pokaziť" tým, že budem nakupovať na Slovensku drahé vitamíny...B6 a B2.
Takže, myslíte, že je vhodné si ich zadovážiť, aby boli B-čka kompletné, a tak ma organizmus všetkých B-čok dostatok ? Lebo keď budem dávať denne jednu tabletku napr. B5-ťky, ktorá obsahuje 250mg B5, a B6-tku a B2-ku (ako jediné B-čka) nedodám.... nevznikne nerovnováha ?

Ďakujem za odpoveď.

To jste to nepochopil, ty béčka se neberou je tak z cvičných důvodů, ale s konkrétním cílem. Například B6 je nutný k dodávání hořčíku a vitamínu D3, jako ochrana ledvin před tvorbou kamenů, nebo je použitý v kombinaci na homocystein. B5 se bere na nadledvinky a ne jedna tableta, ale 1000 mg denně a k tmu 100 mg B1, čili si to ještě trochu nastudujte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: pát dub 01, 2011 10:56 pm 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Jarda píše:
.... Železo.... nesnáší se s vitamínem E, který železo ničí a odstup těchto látek při užívání, musí být 6 - 12 hodin, což značně komplikuje podávání obou látek, nutných například u anémie. .....nezbytné k němu užívat vitamín C a nějaký přípravek s mědí.....

Každý den snídáme pyré z jablek smíchaných se šťávou z mrkve a řepy. Dvakrát denně vitamín E po jídle - tedy po této směsi. Železo z této řepy se tedy s vitamínem E bije? Chci-li dvakrát denně zkonzumovat E po jídle, musím vymyslet jiný typ jídla? Nebo tedy bez řepy?

Naopak C je k tomu potřeba, takže opravdu vynechat řepu a je vše jak má být?

Vitamín C - prášek - doporučujete zamíchat do něčeho barevného. Ale když smíchám C se sodou - to stačí popíjet samotné, nebo i to celé mám přimíchat do něčeho barevného?

Stačí místo čištění zubů kartáčkama a pastama třeba důkladně grglat vodu se sodou, dle Vašeho názoru?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: sob dub 02, 2011 8:01 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
Každý den snídáme pyré z jablek smíchaných se šťávou z mrkve a řepy. Dvakrát denně vitamín E po jídle - tedy po této směsi. Železo z této řepy se tedy s vitamínem E bije? Chci-li dvakrát denně zkonzumovat E po jídle, musím vymyslet jiný typ jídla? Nebo tedy bez řepy?

Naopak C je k tomu potřeba, takže opravdu vynechat řepu a je vše jak má být?

Vitamín C - prášek - doporučujete zamíchat do něčeho barevného. Ale když smíchám C se sodou - to stačí popíjet samotné, nebo i to celé mám přimíchat do něčeho barevného?

Stačí místo čištění zubů kartáčkama a pastama třeba důkladně grglat vodu se sodou, dle Vašeho názoru?

Tak je vhodné tyto látky oddělit, ovšem pokud se nad tím zamyslíte jak to je smíchané v plodech přírody, tak se nedomnívám, že by šlo zase o tak zásadní problém. Berte to tak, že pokud se vám to povede oddělit, tak jenom dobře a pokud ne, tak se zase nic zásadního neděje. To céčko velice dobře vyladí právě třeba ta červená řepa a klidně se dá smíchat s tou řepou a sodou najednou. Na čištění zubů je daleko nejvhodnější jedlá soda smíchaná s jedlým olejem, které smícháte na takovou hustou zubní pastu a tato směs se pak používá na kartáček jako jakákoliv jiná pasta, akorát velice dobře čistí zuby a nijak neškodí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob dub 02, 2011 10:49 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Jarda píše:
To jste to nepochopil, ty béčka se neberou je tak z cvičných důvodů, ale s konkrétním cílem. Například B6 je nutný k dodávání hořčíku a vitamínu D3, jako ochrana ledvin před tvorbou kamenů, nebo je použitý v kombinaci na homocystein. B5 se bere na nadledvinky a ne jedna tableta, ale 1000 mg denně a k tmu 100 mg B1, čili si to ještě trochu nastudujte.

o.k., naštudujem si to. Ale ja to beriem tak, že nám (ľuďom) v tejto dobe na základe znečistenia prostredia, vyčerpania pôd, stresu, atď.... chýba vitamín B. Ak si budem z tých všetkých B-čiek dávať jednu tabletku denne (v prípade B5 1000mg a B1 100mg, lebo chcem podporiť nadobličky), nemôže sa mi nič stať - veď prebytok sa vyplaví v moči. Ak by niečo hrozilo, bolo by to napísané na obaloch od vitamínov. Takže sa nemusím obávať ? Ja som si tie vitamíny objednal z toho dôvodu, že keď suplementujem minerály, tak som chcel, aby som suplementoval aj vitamíny.
Čo sa týka liečby nadobličiek, nemôžem užívať koreň lékorice, takže sa uspokojím s B5 a B1. Po dvoch čajových lyžičkách lékorice užívaných denne (užíval som to len 2 až 3 týždne) som sa posledný týždeň užívania zobúdzal s opuchnutými očami. Po vyradení to na druhý deň prestalo, a už týždeň sa to neobjavuje (lebo neužívam lékoricu). Na tomto príklade vidno, že na každého pôsobia rôzne bylinky inak, určite to platí aj pre vitamíny (lenže u tých vo vode rozpustných sa myslím nie je čoho báť), i keď sú to dve rozdielne veci.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob dub 02, 2011 1:00 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Lenka píše:
Tohle mě oslovilo \":-)\" Už jsem si to s panem Jardem pořešila, ale přidávám se i já, že po chloridu zinečnatém jsem měla podivné pocity. Nevěděla jsem o tom, že je vhodné přidávat HCl, takže to dnes na noc poprvé vyzkouším. Čili když jsem to dala odpoledne na opravdu lačno, pak jsem měla pocit jakoby na zvracení - né z té chutě, ale uvnitř systému mi to cosi hlásalo. A druhý den jsem to dala ráno nalačno, nic jiného jsem předtím nepila nejedla, a ty samé pocity během chvilky, jakoby na zvracení, a dostavil se hned i průjem, takže jsem třičtvrtě hodiny nic jiného nedělala. Asi jako po předávkování např. Epsomské soli. Takže dnes už se bojím, ale přesto zkusím s tou HCl.

Tak se taky přidám \":lol:\" Moje první reakce na skleničku zinku ve které bylo 200mg bylo zvracení s následným trochu šokem,při kterém jsem se třásl a měl jsem zimnici.Je možné že jsem měl herxheimera.Tak jsem začal druhý den znovu a postupně přidával a teď jsem na 200mg bez problémů ale mám to ve dvoulitrové lahvi a piju to celý den s HCL.Dát to do skleničky vody bych si asi už netrouf. \":roll:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajimave ODKAZY
PříspěvekNapsal: sob dub 02, 2011 6:49 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
muflon píše:
Konopí(účinky,ruzne aplikace...)
http://www.darius.cz/archeus/B_konopi_3.html
Kromě mazání kloubů a vnějších účinků, olejů apod, je to výborná potravina pro ty co neji maso(konop.semeno!, k dostani v prodejnach zdrave vyzivy, a na netu -vyrobce lifefood.cz):
vynikající potravinářskou plodinou. V semenech s konopným olejem nalezneme veškeré esenciální aminokyseliny (včetně těch, které si lidský organizmus nedokáže vyrobit) a nenasycené mastné kyseliny. Konopné bílkoviny jsou v rostlině obsaženy v podobných proporcích jako v lidské plazmě. Jediná hrst semen dokáže pokrýt denní dávku proteinů a mastných kyselin pro dospělého člověka a může představovat ochranu obavatelstva v době hladomoru....(kdoví co nás v budoucnu jeste ceka...nekdo to treba i ví... \":cry:\" ).
Čeští vědci se zabývali látkami z konopného semene - semence: "Prozatím jde o látky extrahované vodou, respektive solnými roztoky a horkým mlékem, tedy hlavně o edestin, snad i cholin a trigonelin, něco málo i lipidy. První je dokonalou bílkovinou, v rostlinné říši výjimečnou, neboť dodává všechny důležité aminokyseliny, a to zvláště tryptofan, provitamin to niacinamidu, pak i lysin, arginin a methionin, důležité pro léčení tbc, pro růst a poslední zvláště významný pro játra, jako je i výše zmíněný cholin (vitamin J) a konečně snad i trigonelin, patřící do skupiny vitaminu PP a strukturně poněkud příbuzný s INH. V dietotherapii, zdá se, budou tyto látky velmi významné...
Zajímavé mohou být i fytosteroly, snad s vlastností sexuálních hormonů a vůbec vlastnosti látek v nezmýdelnitelné frakci oleje, kde sexuálně hormonální účin můžeme nejspíš hledat.

Je někde recept na zpracování konopného semena? Našel jsem jen to, že se dá přes noc namočit, pak umixovat s vodou na mléko a scedit tvrdé slupky. Zkoušel jsem i klíčit, ale po 2 dnech to shnilo a silně zapáchalo tak nevím...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz