Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 10:34 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv dub 07, 2011 9:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
No to jste mě moc neutěšil \":)\"

Na utěšování tady nejsem, mým cílem je sundávat lidem růžové brýle, ale pokud je chcete mít nasazené, nebudu vám v tom bránit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv dub 07, 2011 9:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Právě podle analýzy mám měd -18%. Proto to chci dohnat. A jelikož ta chut není zrovna moje gusto, tak bych to nerada pila do konce života každý den. Zkusím změřit kapátko. Čili kdyby jste si dal večer měd, tak ráno nemáte v puse divnou chut?

Tak ráno má v puse jako v polepšovně skoro každý a měď na to asi nebude mít zásadní vliv. Pokud tedy měď nebudete schopná brát v kapkách, což vidím jako nejednodušší, tak se musíte ve velkém ládovat nějakou luštěninou, ale to zase asi budete mít dnu, nebo jsou vhodné jáhly a všechny tyto potraviny mají cca 0,8 mg mědi na 100 g suchého stavu, čili by jste je musela jíst nahusto.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koenzym Q10 (ubichinon)
PříspěvekNapsal: čtv dub 07, 2011 9:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Zatím je zkouším samotné v omeletě pouze posypané himalájskou solí a pažitkou, ale zajímalo by mě jestli v kombinaci s uvařenou čočkou budou škodit? Ona ta zadělávaná "kočka" je dost kyselinotvorná a kdoví jak se bude s vejci snášet...?

Bude stále stejně kyselinotvorná, to vejce na tom nic nezmění, ale jinak jde o dobrou a relativně dobře stravitelnou kombinaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koenzym Q10 (ubichinon)
PříspěvekNapsal: pát dub 08, 2011 8:42 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
Bude stále stejně kyselinotvorná, to vejce na tom nic nezmění, ale jinak jde o dobrou a relativně dobře stravitelnou kombinaci.
Mě často luštěniny s typicky nesmyslně užívanýma přílohama (kočka s vejci a chlebem, hrách/fazole s párkem) kvalitně nafoukly. Samotné luštěniny mi to ale nedělají prakticky vůbec ikdyž je to možná díky čistějším trubkám na vita stravě. Kočku se syrovou bílou cibulí a nori jím celkem často takže omeletu ze žloutků milerád přidám. Dík za info


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát dub 08, 2011 10:32 am 
Offline

Registrován: pát říj 23, 2009 12:34 pm
Příspěvky: 104
Jarda píše:
To je jedno koho a jak starého jódem testujete, pokud jód je skvrna nemizí a opačně. Je dobré zkontrolovat tu teplotu, a pokud bude, také nižší určitě dodávat. Není problém to zaslat a mohu vám patrně dodat i jiné doplňky, klidně se mě tu analýzu pošlete emailem a já vám řeknu co dodat a jak.

Moc díky Jardo. Asi jsem to blbě napsal, tu vlasovou analýzu ještě nemám, teprve si ji budu dělat a jestli to dobře chápu, tak mi v konečném důsledku ušetří mrhání silami a prostředky při nějaké nesmyslné suplementaci. Bude to nějakou dobu trvat čili než bude analýza hotová, tak bych chtěl k již dodávanému jódu (mám deficit) a selénu, začít dodávat chloridy zinku a mědi a taky kyselinu boritou. Bojuju s kvasinkou a kromě ostatních opatření (očisty, strava, fungicidy, hcl, k.kaprilová) ji chci potrápit i tím zinkem, který mám zřejmě taky v deficitu. U toho zinku uvažuju tak o množství do 50mg denně s HCL. Vidíte to jako rozumné, nebo už i v takovém množství denně zřejmě riskuju a teď nemyslím ani tak předávkování zinkem, ale spíš vytvoření větší nerovnováhy oproti dalším prvkům (moje strava je převážně vita), a je lepší si počkat na výsledky vlasové analýzy? Dále dodávám chlorid horciku, což má jasné výsledky, křemík dodávám z bílého jílu, u zbytku prvků spoléhám na vita stravu, šťávy a ořechová mléka. Pokud to půjde Jardo, tak bych ty chloridy i bór nejradši vzal od vás (játra má člověk opravdu jen jedny). Pěkný den


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát dub 08, 2011 9:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
gonzales01 píše:
Moc díky Jardo. Asi jsem to blbě napsal, tu vlasovou analýzu ještě nemám, teprve si ji budu dělat a jestli to dobře chápu, tak mi v konečném důsledku ušetří mrhání silami a prostředky při nějaké nesmyslné suplementaci. Bude to nějakou dobu trvat čili než bude analýza hotová, tak bych chtěl k již dodávanému jódu (mám deficit) a selénu, začít dodávat chloridy zinku a mědi a taky kyselinu boritou. Bojuju s kvasinkou a kromě ostatních opatření (očisty, strava, fungicidy, hcl, k.kaprilová) ji chci potrápit i tím zinkem, který mám zřejmě taky v deficitu. U toho zinku uvažuju tak o množství do 50mg denně s HCL. Vidíte to jako rozumné, nebo už i v takovém množství denně zřejmě riskuju a teď nemyslím ani tak předávkování zinkem, ale spíš vytvoření větší nerovnováhy oproti dalším prvkům (moje strava je převážně vita), a je lepší si počkat na výsledky vlasové analýzy? Dále dodávám chlorid horciku, což má jasné výsledky, křemík dodávám z bílého jílu, u zbytku prvků spoléhám na vita stravu, šťávy a ořechová mléka. Pokud to půjde Jardo, tak bych ty chloridy i bór nejradši vzal od vás (játra má člověk opravdu jen jedny). Pěkný den

Ano, to chápete správně, pak se můžete hned zaměřit na deficitní věci a ostatní nezkoušet. Zinek se těžko předávkuje, akorát může dost snížit měď, ale pokud ji budete brát také, nevidím problém brát toho zinku klidně těch 50mg, ale dá se jít až na 200 mg denně i po dost dlouhou dobu. Ohledně těch látek mě napište email a není problém je poslat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob dub 09, 2011 2:47 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Zajímá mne jak je to se sodou a céčkem. Používám sodu k vytvoření caskorbátu aby dávky které beru (2-3 lžičky denně) nesnižovaly PH.

Nicméně na neutralizaci kyselin je takto potřeba min. 1 lžička sody, není to na každodenní užívání příliš?

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned dub 10, 2011 9:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Zajímá mne jak je to se sodou a céčkem. Používám sodu k vytvoření caskorbátu aby dávky které beru (2-3 lžičky denně) nesnižovaly PH.

Nicméně na neutralizaci kyselin je takto potřeba min. 1 lžička sody, není to na každodenní užívání příliš?

Děkuji

Takto zreagovaná ta soda dle mého názoru nijak nevadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2011 10:02 am 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Jarda píše:
Vitamín E se bere 800 mg denně prvních 15 dní a pak 30 dní 400 mg denně, následuje měsíc pauza a opakovat. Selen berte vždy s jódem, jde o párový prvek a nedostatek jednoho zhoršuje deficit druhého. Mě se osvědčilo brát na 15 mg jódu 100 mcg selenu, ale občas užívám selen i bez jódu, ale ne velké dávky. Q10 neovládám, to jsem sám nikdy nebral, ani nezkoumal.

vitamin E po mesiaci pauzy opakovat toto davkovanie jeden krat, ci dlhodobejsie takto? alebo potom uz pravidelne mensi davky denne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte dub 12, 2011 1:38 am 
Offline

Registrován: pon úno 15, 2010 9:51 pm
Příspěvky: 58
Po roce dočítám 40 stran, co přibyly \":lol:\" až jsem došla ke svému dotazu:
Sarka píše:
Přibližně od té doby, co užívám doporučené doplňky, nevýrazně krvácí nosní sliznice. Už je to tak dva týdny... Může to být nějaká reakce na větší dávky něčeho, nebo detox (jsem na vitastravě)?
(brala jsem tehdy C, E, pangamin, B6+B12, Mg)

NOWOCAYN píše:
to Šárka : to s tou krvou z nosnej dierky, ten problém som mal aj ja, po nasadení väčšieho množstva vit. C, alebo možno práve po tej sírnej patlanine. Asi dva týždne pri fúkaní nosa mi z ľavej nosnej dierky vychádzal do červena zafarbený sopeľ. Ale už sa to neopakuje.

A mám odpověď, která tu ještě nezazněla. V knize o vitamínu C (z badatele sk) se píše, že při vysokých dávkch C je krvácení z nosu běžné a dá se vyřešit suplementací vápníku, asi gram denně. To jen jako informace, vápník samozřejmě nedoplňuji, raději se zaměřuji na hořčík.

Momentálně užívám asi dva měsíce 30-50 g céčka denně a z nosu nekrvácím (k průjmu jsem se stále nedostala, jenže mi se opravdu nechce jít výše, jsem v osmém měsíci těhotenství a nechci v těle rozpoutat nic divokého).

Užívám askorbát sodný (AS), smícháním KA z DM a sody ve 3-5 dávkách denně a zajímalo by mě:

1. zda C-komplex s bioflavonidy je schopna utvořit jen KA, nebo i AS? Když kyselina zreaguje se sodou, je pak askorbát ještě schopen se nějak "navázat" na rajčata atp.? Nebo se tam už žádné navázání neděje a jde jen o současný příjem obou látek?

2. sodu kupuju v lékárně, 100g kelímek za 23 Kč od fy Vitar, píšou "složení: hydrogenuhličitan sodný v lékopisné kvalitě". Prášek je dokonale sypký, obsahuje nebo neobsahuje hliník? Na malých sáčcích sody z obchodu také není hliník uveden \":)\" a přece tam údajně soli hliníku jako protihrudkující příměs jsou...asi ho nejsou povinni uvádět, když se jedná o "malé" množství \":(\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte dub 12, 2011 1:46 am 
Offline

Registrován: pon úno 15, 2010 9:51 pm
Příspěvky: 58
Jarda píše:
Takto zreagovaná ta soda dle mého názoru nijak nevadí.

To už není soda, co přijímáme, jen kation Na+ navázaný na askorbát. Zbytek atomů ze sody unikne jako plyn CO2 do vzduchu a také vznikne molekula vody.

Jediné, co mě trápí, je ten možný hliník \":evil:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte dub 12, 2011 10:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
vitamin E po mesiaci pauzy opakovat toto davkovanie jeden krat, ci dlhodobejsie takto? alebo potom uz pravidelne mensi davky denne?

Takto se dá postupovat i dlouhodobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte dub 12, 2011 10:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Sarka píše:
Po roce dočítám 40 stran, co přibyly \":lol:\" až jsem došla ke svému dotazu:
Sarka píše:
Přibližně od té doby, co užívám doporučené doplňky, nevýrazně krvácí nosní sliznice. Už je to tak dva týdny... Může to být nějaká reakce na větší dávky něčeho, nebo detox (jsem na vitastravě)?
(brala jsem tehdy C, E, pangamin, B6+B12, Mg)

NOWOCAYN píše:
to Šárka : to s tou krvou z nosnej dierky, ten problém som mal aj ja, po nasadení väčšieho množstva vit. C, alebo možno práve po tej sírnej patlanine. Asi dva týždne pri fúkaní nosa mi z ľavej nosnej dierky vychádzal do červena zafarbený sopeľ. Ale už sa to neopakuje.

A mám odpověď, která tu ještě nezazněla. V knize o vitamínu C (z badatele sk) se píše, že při vysokých dávkch C je krvácení z nosu běžné a dá se vyřešit suplementací vápníku, asi gram denně. To jen jako informace, vápník samozřejmě nedoplňuji, raději se zaměřuji na hořčík.

Momentálně užívám asi dva měsíce 30-50 g céčka denně a z nosu nekrvácím (k průjmu jsem se stále nedostala, jenže mi se opravdu nechce jít výše, jsem v osmém měsíci těhotenství a nechci v těle rozpoutat nic divokého).

Užívám askorbát sodný (AS), smícháním KA z DM a sody ve 3-5 dávkách denně a zajímalo by mě:

1. zda C-komplex s bioflavonidy je schopna utvořit jen KA, nebo i AS? Když kyselina zreaguje se sodou, je pak askorbát ještě schopen se nějak "navázat" na rajčata atp.? Nebo se tam už žádné navázání neděje a jde jen o současný příjem obou látek?

2. sodu kupuju v lékárně, 100g kelímek za 23 Kč od fy Vitar, píšou "složení: hydrogenuhličitan sodný v lékopisné kvalitě". Prášek je dokonale sypký, obsahuje nebo neobsahuje hliník? Na malých sáčcích sody z obchodu také není hliník uveden \":)\" a přece tam údajně soli hliníku jako protihrudkující příměs jsou...asi ho nejsou povinni uvádět, když se jedná o "malé" množství \":(\"

Nicméně je to informace pro mnoho lidí důležitá, ovšem ta bude souviset i s nedostatkem opalování a tím pádem i deficitu vitamínu D3, který je nutný na navázání vápníku do tkání. Tento problém by lehce vyřešilo používání askorbátu vápenatého, místo askorbátu sodného, ale to berte pouze jako poznámku. Dávka, kterou berete, je opravdu bohatýrská, ale pokud nemáte průjem, tak ji evidentně tělo potřebuje. K těm dotazům, ono jde vždy o současný příjem obou látek, k nějaké chemické reakci tam s největší pravděpodobností nedochází, to se pojí až v těle. Lékopisná soda je určitě bez hliníku, toho se bát nemusíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte dub 12, 2011 10:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Sarka píše:
To už není soda, co přijímáme, jen kation Na+ navázaný na askorbát. Zbytek atomů ze sody unikne jako plyn CO2 do vzduchu a také vznikne molekula vody.

Jediné, co mě trápí, je ten možný hliník \":evil:\"

Tak vidíte, že to nevadí a pokud se týká té sody, tak v lékopisné hliník určitě není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř dub 13, 2011 9:50 am 
Offline

Registrován: pon úno 15, 2010 9:51 pm
Příspěvky: 58
Děkuji, to jste mě opravdu potěšil, snad máte pravdu \":)\"

S céčkem jsem se snažila jít až do průjmu, ale metoda C-sprchy mi přišla potenciálně drastická/zatěžující pro plod, takže jsem raději jen navyšovala ty běžné čtyři dávky denně s několikahodinovým odstupem...
Klidně i dva týdny v kuse jsem užívala 45-50 gramů denně (KA, plus k tomu odpovídající množství sody), takže kelímek na dva dny... A stolice stále jednou denně a tuhá.

Jeden den jsem užila asi 55 g a pak jsem ve střevech slyšela bouři, podobnou "epsomskému burácení" při jaterní kúře \":D\" Ale - na záchodě jsem byla ten den jen jednou navíc a zase kompaktní bobek.
Přesto to beru tak, že jsem se o toleranční mez aspoň otřela.

Z jiných důvodů se mi však už nechce užívat "mých" 50 g denně. Za měsíc rodím a musím si pohlídat, aby novorozenec netrpěl náhlým poklesem C v organismu a tedy i těmi paradoxními příznaky kurdějí.
Proto chci pozvolna snižovat dávky, až se dostanu na Klennerem vyzkoušené a osvědčené schéma u stovek těhotných a rodiček - druhý trimestr kolem 5 g denně, třetí trimestr 10-15 g denně, novorozenci od porodu cca 120 mg denně. Kdybych před porodem brala 50 g, byla bych na rozpacích, kolik suplementovat novorozenci, opravdu se mi v tomto nechce experimentovat.

Jestli k mým plánům máte nějakou kritiku nebo nápad, ráda si ho přečtu, děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz