Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 23, 2024 12:34 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 122  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon bře 14, 2011 9:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Drobný tip ode mne ... dělám SP z tibet, kefíru a klasického tučného tvarohu z obchodu (teď jsem sehnal 40 procentní) a abych neničil kefírky, rozmixuje prvni semínka a tvaroh s olejem a teprve potom přidám kefír, který vmíchám už jen lžící.

No není to asi na nobelovu cenu:) nicméně myslím že to zachrání pár miliónu fajn bakterií.

No na Nobelovu cenu to asi opravdu není, ale je to dobrý nápad a ten se vždy hodí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 15, 2011 9:34 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
sakul píše:
Drobný tip ode mne ... dělám SP z tibet, kefíru a klasického tučného tvarohu z obchodu (teď jsem sehnal 40 procentní) a abych neničil kefírky, rozmixuje prvni semínka a tvaroh s olejem a teprve potom přidám kefír, který vmíchám už jen lžící.

Ak správne rozumiem tomu mixovaniu, tak tam ide o to naviazanie sa ľanového oleja na tie sírne molekuly k comu teda nedojde, lebo sa tam ten kefír domieša ručne. Z tohoto dôvodu teda nevidím väčší význam tam domiešavať kefír, keď sa dá konzumovať samostatne. Jedine, žeby chuťovo vylepšoval sírnu patlaninu, potom hej.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 29, 2011 11:59 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 10, 2011 8:28 pm
Příspěvky: 4
Pro vysoký cholesterol - celkový, LDL i HDL - už i arteriosklerósa /následek odstráněné štítné žlázy - 35 let/ užívám statiny, zatím jen krátký čas 3 týdny, chtéla bych zkusit sirnou patlanici, ale je problém sehnat v SR kvalitní lněný olej. Už jsem skusila v bio prodejně, ale jak upozorňujete tady na diskusi, byl žluklý . Dal by se nahradit kvalitním olivovým olejem + rozemleté semena? Za jakou dobu se projeví účinek užívání? Při užívání sirné patlanice je třeba vysadit statiny - bude moc silný účinek anebo se bude rušit? Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 30, 2011 9:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Elíz píše:
Pro vysoký cholesterol - celkový, LDL i HDL - už i arteriosklerósa /následek odstráněné štítné žlázy - 35 let/ užívám statiny, zatím jen krátký čas 3 týdny, chtéla bych zkusit sirnou patlanici, ale je problém sehnat v SR kvalitní lněný olej. Už jsem skusila v bio prodejně, ale jak upozorňujete tady na diskusi, byl žluklý . Dal by se nahradit kvalitním olivovým olejem + rozemleté semena? Za jakou dobu se projeví účinek užívání? Při užívání sirné patlanice je třeba vysadit statiny - bude moc silný účinek anebo se bude rušit? Děkuji za odpověď.

Olivový olej není z tohoto pohledu k ničemu, protože obsahuje velice málo omega 3 mastných kyselin. Pokud není k dispozici kvalitní olej lněný, tak můžete vyzkoušet olej konopný, ale už to stejně nebude ono. Jaká bude reakce s tím léčivem nedovedu posoudit, ale asi se to mlátit nebude, spíše naskočí sinergický efekt a účinky se zesílí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2011 11:51 am 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
BIO Tvaroh Filoun:
- na farmě 500g min.10% ..... 32,-
- z bioprodejny v Praze
- trvanlivost 7dní

5.4. (ÚT) - čerstvý ..... 60,-
8.4. (PA) - ..... 46,-
11.4. (PO) - chutná stejně výborně jako ten z úterý ba dokonce lépe ..... 31,-

Lněné semínko:
- dnes z Kauflandu (vybrala intuice \":-)\" )
- lesklé, krásně a více vonící než BIO Lněné semínko EVROPA (Maďarsko)
- 500g 29,90,-
- původ ČR
- za stejný peníz dostanu v prodejně krmiv 1kg toho samého

Za 800,- (spojka 200,- soustružník, 600,- idilna.cz díly z plechu) lze provozovat Oilpress pro Omegu 800x i na Huromu.
Bohužel se musí vyndat motor s přívodním kabelem + spínač z plastů Huroma.
Lis má vodní chlazení.

Můj vypadá jako komerční produkt narozdíl od přiloženého který mě inspiroval.
http://www.youtube.com/watch?v=__R8x9ckaPk
Za 45min. z 2kg lnu 500ml oleje.

Otestování oleje na obsah mastných kyselin stojí 2200,- bez DPH svupraha.cz (jinde o 50% dráž).


Přílohy:
Tvaroh a Len.jpg
Tvaroh a Len.jpg [ 43.16 KiB | Zobrazeno 15130 krát ]
Flax Seed Oilpress 1.jpg
Flax Seed Oilpress 1.jpg [ 50.54 KiB | Zobrazeno 15130 krát ]
Flax Seed Oilpress 2.jpg
Flax Seed Oilpress 2.jpg [ 51.13 KiB | Zobrazeno 15130 krát ]
Flax Seed Oilpress 3.jpg
Flax Seed Oilpress 3.jpg [ 54.81 KiB | Zobrazeno 15130 krát ]
Flax Seed Oilpress 4.jpg
Flax Seed Oilpress 4.jpg [ 53.94 KiB | Zobrazeno 15130 krát ]
Flax Seed Oilpress 5.jpg
Flax Seed Oilpress 5.jpg [ 16.67 KiB | Zobrazeno 15130 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 12, 2011 9:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Jenik2011 píše:
BIO Tvaroh Filoun:
- na farmě 500g min.10% ..... 32,-
- z bioprodejny v Praze
- trvanlivost 7dní

5.4. (ÚT) - čerstvý ..... 60,-
8.4. (PA) - ..... 46,-
11.4. (PO) - chutná stejně výborně jako ten z úterý ba dokonce lépe ..... 31,-

Lněné semínko:
- dnes z Kauflandu (vybrala intuice \":-)\" )
- lesklé, krásně a více vonící než BIO Lněné semínko EVROPA (Maďarsko)
- 500g 29,90,-
- původ ČR
- za stejný peníz dostanu v prodejně krmiv 1kg toho samého

Za 800,- (spojka 200,- soustružník, 600,- idilna.cz díly z plechu) lze provozovat Oilpress pro Omegu 800x i na Huromu.
Bohužel se musí vyndat motor s přívodním kabelem + spínač z plastů Huroma.
Lis má vodní chlazení.

Můj vypadá jako komerční produkt narozdíl od přiloženého který mě inspiroval.
http://www.youtube.com/watch?v=__R8x9ckaPk
Za 45min. z 2kg lnu 500ml oleje.

Otestování oleje na obsah mastných kyselin stojí 2200,- bez DPH svupraha.cz (jinde o 50% dráž).

To jste opravdu schopný kutil a akorát by možná bylo vhodné pro zájemce uvést výstupní otáčky a výkon motoru, případně další detaily potřebné ke zkonstruování takového zařízení. Také například mě by zajímalo, zda olej takto bez chlazení je opravdu lisovaný do teploty 40 °C, nebo jakou docilujete teplotu při jeho výrobě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 12, 2011 2:17 pm 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
To Jarda:

Omega 800x, Matstone (Samson) a Hurom to mají nastejno.
- Výstupní hřídel 80RPM * 178Nm.
- (P = 2*pí*M*f, f = RPM/60)

http://www.youtube.com/watch?v=0k5tzu8uFKk
- Samson 80RPM
- 908g lnu -> 325ml oleje 47°C (116,6F)

http://www.youtube.com/watch?v=__R8x9ckaPk
- DIY 73RPM
- 2kg lnu -> 500ml oleje 42°C

S vodním chlazením max. 36°C (voda samospádem z jedné 5l PETky přes škrtící ventil do lisu a ven do druhé 5l PET).
Později čerpadýlko + chladič s ventilátorem integ. v šasi kam upevňuji motor z Huroma.


Přílohy:
Hurom Motor 2.jpg
Hurom Motor 2.jpg [ 103 KiB | Zobrazeno 15030 krát ]
Hurom Motor.jpg
Hurom Motor.jpg [ 59.31 KiB | Zobrazeno 15107 krát ]


Naposledy upravil Jenik2011 dne stř dub 13, 2011 9:34 pm, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 12, 2011 2:21 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Na http://www.budwigcenter.com/downloads/budwig-cancer-guide.pdf sa píše:
Blend 3 Tablespoons (British dessert spoons) of flaxseed oil with 6 Tbps low-fat Quark or
Cottage Cheese. (Maximum 2% fat, however less is better otherwise the oil will not mix
well and the product will not bring the oxygen to the cells). If you have a reaction to the
dairy in the Cottage cheese this would indicate a problem with your duodenum. Replace
the cottage cheese with Soy yogurt or Soy milk for about 2 or 3 weeks and then the
problem should be cleared up. No Soy is encouraged other than in this temporary
situation) with a hand-held immersion electric blender (do not mix by hand, this is not fast
enough) for up to a minute If the oil does not disappear you may need to add 2 or 3
Tablespoons of milk or natural yogurt. Avoid adding water or juices when blending FO with
CC or quark. The mixture should be like rich whipped cream with no separated oil.
 VERY IMPORTANT: Many people do not understand that you must blend ONLY the
flaxseed oil and cottage cheese on their own FIRST before adding any other products….
 Layer or stir in the following ingredients: Grind 2 Tbps of whole flaxseeds and add. Freshly
ground seeds become rancid within 20 minutes, eat recipe immediately.

V preklade:
Blend 3 polévkové lžíce (britský dezert lžiček) lněného oleje s 6 Tb / s nízkým obsahem tuku-Quark nebo
Tvarohem. (Maximálně 2% tuku, ale méně je lépe, jinak olej nebude mix
dobře a produkt nepřinese kyslíku do buněk
). Máte-li reakce na
mléka a mléčných výrobků v Tvaroh by to znamenat problém s vaším dvanáctníku. Nahradit
tvaroh s jogurtem nebo Sojové Sojové mléko po dobu asi 2 nebo 3 týdny a pak
Problém by měl být odstraněn. Č. Sója je povzbudil jiné než v této dočasné
situace), s ruka-konat ponoření elektrický mixér (Nesměšujte ručně, to není rychle
dost) až minutu Pokud olej nezmizí možná budete muset přidat 2 nebo 3
Lžíce mléka nebo přírodního jogurtu. Vyhněte se přidáním vody nebo šťávy při smíchání s PRO
CC nebo tvarohu. Směs by měla být jako bohatý šlehačka bez oddělené olejem.
VELMI DŮLEŽITÉ: Mnoho lidí nerozumí tomu, že je třeba míchat pouze
lněného oleje a tvarohem na svůj první před přidáním jiných productsâ Ś.
Vrstvy nebo míchá v těchto složkách: Brousící 2 Tb / s na celý lněných semínek a přidat. Čerstvě
rozemletá semena se žluklé do 20 minut, jíst recept okamžitě.

Knižku od dr. Budwig som zatiaľ nečítal, ale čo všetci majú s tým nízkym obsahom tuku???? Je to nejaké Budwig centrum
a toto majú v oficiálnom dokumente + to zdôvodňujú, že produkt neprenesie kyslík do buniek.
Pokiaľ si dobre pamätám, tak sme v tomto vlákne riešili pravý opak, ako nahnať čo najviac tučnotu tvarohu, dokonca výrobu
tvarohu zo šľahačky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 12, 2011 5:10 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 11:20 pm
Příspěvky: 110
Zdravím šikulky, pokud by jste chtěli prodávat, tak se hlásím! \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 12, 2011 9:54 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
mohy píše:
Na http://www.budwigcenter.com/downloads/budwig-cancer-guide.pdf sa píše:
Blend 3 Tablespoons (British dessert spoons) of flaxseed oil with 6 Tbps low-fat Quark or
Cottage Cheese. (Maximum 2% fat, however less is better otherwise the oil will not mix
well and the product will not bring the oxygen to the cells). If you have a reaction to the
dairy in the Cottage cheese this would indicate a problem with your duodenum. Replace
the cottage cheese with Soy yogurt or Soy milk for about 2 or 3 weeks and then the
problem should be cleared up. No Soy is encouraged other than in this temporary
situation) with a hand-held immersion electric blender (do not mix by hand, this is not fast
enough) for up to a minute If the oil does not disappear you may need to add 2 or 3
Tablespoons of milk or natural yogurt. Avoid adding water or juices when blending FO with
CC or quark. The mixture should be like rich whipped cream with no separated oil.
 VERY IMPORTANT: Many people do not understand that you must blend ONLY the
flaxseed oil and cottage cheese on their own FIRST before adding any other products….
 Layer or stir in the following ingredients: Grind 2 Tbps of whole flaxseeds and add. Freshly
ground seeds become rancid within 20 minutes, eat recipe immediately.

V preklade:
Blend 3 polévkové lžíce (britský dezert lžiček) lněného oleje s 6 Tb / s nízkým obsahem tuku-Quark nebo
Tvarohem. (Maximálně 2% tuku, ale méně je lépe, jinak olej nebude mix
dobře a produkt nepřinese kyslíku do buněk
). Máte-li reakce na
mléka a mléčných výrobků v Tvaroh by to znamenat problém s vaším dvanáctníku. Nahradit
tvaroh s jogurtem nebo Sojové Sojové mléko po dobu asi 2 nebo 3 týdny a pak
Problém by měl být odstraněn. Č. Sója je povzbudil jiné než v této dočasné
situace), s ruka-konat ponoření elektrický mixér (Nesměšujte ručně, to není rychle
dost) až minutu Pokud olej nezmizí možná budete muset přidat 2 nebo 3
Lžíce mléka nebo přírodního jogurtu. Vyhněte se přidáním vody nebo šťávy při smíchání s PRO
CC nebo tvarohu. Směs by měla být jako bohatý šlehačka bez oddělené olejem.
VELMI DŮLEŽITÉ: Mnoho lidí nerozumí tomu, že je třeba míchat pouze
lněného oleje a tvarohem na svůj první před přidáním jiných productsâ Ś.
Vrstvy nebo míchá v těchto složkách: Brousící 2 Tb / s na celý lněných semínek a přidat. Čerstvě
rozemletá semena se žluklé do 20 minut, jíst recept okamžitě.

Knižku od dr. Budwig som zatiaľ nečítal, ale čo všetci majú s tým nízkym obsahom tuku???? Je to nejaké Budwig centrum
a toto majú v oficiálnom dokumente + to zdôvodňujú, že produkt neprenesie kyslík do buniek.
Pokiaľ si dobre pamätám, tak sme v tomto vlákne riešili pravý opak, ako nahnať čo najviac tučnotu tvarohu, dokonca výrobu
tvarohu zo šľahačky.

Ano také jsem na tohle narazil a je to v přímém rozporu s tím co doporučovala Budwig. Na druhou stranu mne potěšilo, že je i po těch desetiletích centrum které je postaveno na teorii a praxi Dr. Budwig, tedy že je metoda aplikována oficiálně


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 13, 2011 10:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Na http://www.budwigcenter.com/downloads/budwig-cancer-guide.pdf sa píše:
Blend 3 Tablespoons (British dessert spoons) of flaxseed oil with 6 Tbps low-fat Quark or
Cottage Cheese. (Maximum 2% fat, however less is better otherwise the oil will not mix
well and the product will not bring the oxygen to the cells). If you have a reaction to the
dairy in the Cottage cheese this would indicate a problem with your duodenum. Replace
the cottage cheese with Soy yogurt or Soy milk for about 2 or 3 weeks and then the
problem should be cleared up. No Soy is encouraged other than in this temporary
situation) with a hand-held immersion electric blender (do not mix by hand, this is not fast
enough) for up to a minute If the oil does not disappear you may need to add 2 or 3
Tablespoons of milk or natural yogurt. Avoid adding water or juices when blending FO with
CC or quark. The mixture should be like rich whipped cream with no separated oil.
 VERY IMPORTANT: Many people do not understand that you must blend ONLY the
flaxseed oil and cottage cheese on their own FIRST before adding any other products….
 Layer or stir in the following ingredients: Grind 2 Tbps of whole flaxseeds and add. Freshly
ground seeds become rancid within 20 minutes, eat recipe immediately.

V preklade:
Blend 3 polévkové lžíce (britský dezert lžiček) lněného oleje s 6 Tb / s nízkým obsahem tuku-Quark nebo
Tvarohem. (Maximálně 2% tuku, ale méně je lépe, jinak olej nebude mix
dobře a produkt nepřinese kyslíku do buněk
). Máte-li reakce na
mléka a mléčných výrobků v Tvaroh by to znamenat problém s vaším dvanáctníku. Nahradit
tvaroh s jogurtem nebo Sojové Sojové mléko po dobu asi 2 nebo 3 týdny a pak
Problém by měl být odstraněn. Č. Sója je povzbudil jiné než v této dočasné
situace), s ruka-konat ponoření elektrický mixér (Nesměšujte ručně, to není rychle
dost) až minutu Pokud olej nezmizí možná budete muset přidat 2 nebo 3
Lžíce mléka nebo přírodního jogurtu. Vyhněte se přidáním vody nebo šťávy při smíchání s PRO
CC nebo tvarohu. Směs by měla být jako bohatý šlehačka bez oddělené olejem.
VELMI DŮLEŽITÉ: Mnoho lidí nerozumí tomu, že je třeba míchat pouze
lněného oleje a tvarohem na svůj první před přidáním jiných productsâ Ś.
Vrstvy nebo míchá v těchto složkách: Brousící 2 Tb / s na celý lněných semínek a přidat. Čerstvě
rozemletá semena se žluklé do 20 minut, jíst recept okamžitě.

Knižku od dr. Budwig som zatiaľ nečítal, ale čo všetci majú s tým nízkym obsahom tuku???? Je to nejaké Budwig centrum
a toto majú v oficiálnom dokumente + to zdôvodňujú, že produkt neprenesie kyslík do buniek.
Pokiaľ si dobre pamätám, tak sme v tomto vlákne riešili pravý opak, ako nahnať čo najviac tučnotu tvarohu, dokonca výrobu
tvarohu zo šľahačky.

Jak píše člen Sakul, je to v přímém rozporu s původním návodem, ale je otázkou co se tím sleduje a jak moc se za tu dobu změnila kvalita a složení používaných surovin. Ona totiž naprostá většina odrůd lnu se zatím vyšlechtila do stavu, kdy prakticky žádnou omega 3 mastnou kyselinu neobsahují a pak je tedy ten výsledný poměr asi dost nevyvážený.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 13, 2011 7:30 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jarda píše:
Jak píše člen Sakul, je to v přímém rozporu s původním návodem, ale je otázkou co se tím sleduje a jak moc se za tu dobu změnila kvalita a složení používaných surovin. Ona totiž naprostá většina odrůd lnu se zatím vyšlechtila do stavu, kdy prakticky žádnou omega 3 mastnou kyselinu neobsahují a pak je tedy ten výsledný poměr asi dost nevyvážený.

Na stránkách centra Budwig je zmíněno, že olej a sýr (tvaroh) je nutné ze začátku aspoň minutu mixovat samostatně a teprve poté přidávat další suroviny. To je zajímavý postřeh, jelikož já vždy vše najednou naháži a mixuji.

Bohužel si SP musím připravovat večer a mám trochu obavy z rozemletého semínka, které by se mělo ihned konzumovat. Nicméně je celou noc stojí v ledničce, alespoň však patlanici zaliji kefírem aby k ní nešel vzduch. Myslíte Jardo že je to dostatečný způsob konzervace jako třeba u ostrpestřecové kašičky nebo se raději takhle předem mletému semínku vyhnout?

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 13, 2011 9:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Na stránkách centra Budwig je zmíněno, že olej a sýr (tvaroh) je nutné ze začátku aspoň minutu mixovat samostatně a teprve poté přidávat další suroviny. To je zajímavý postřeh, jelikož já vždy vše najednou naháži a mixuji.

Bohužel si SP musím připravovat večer a mám trochu obavy z rozemletého semínka, které by se mělo ihned konzumovat. Nicméně je celou noc stojí v ledničce, alespoň však patlanici zaliji kefírem aby k ní nešel vzduch. Myslíte Jardo že je to dostatečný způsob konzervace jako třeba u ostrpestřecové kašičky nebo se raději takhle předem mletému semínku vyhnout?

Děkuji

Mixování jednotlivých komponentů bude spíše důvodem k lepšímu spojení, jinak mě rozumný důvod nenapadá. Pokud se týká skladování patlanice, je vždy vhodnější ji dělat těsně před spotřebou i když, tak jak to píšete, asi moc oxidovat nebude.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 13, 2011 9:35 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jenik2011 píše:
z 2kg lnu -> 500ml oleje 42°C
S vodním chlazením max. 36°C (voda samospádem z jedné 5l PETky přes škrtící ventil do lisu a ven do druhé 5l PET).
Později čerpadýlko + chladič s ventilátorem integ. v šasi kam upevňuji motor z Huroma.
Jé to je náhoda, já jsem doma zprovoznil cca před třemi týdny totéž. Mohu se ale pochlubit lepší výtěžností - z 2 kg lnu mám 820 ml a teplotu jsem taky měřil, těsně u výstupu, aby byl výsledek co nejpřesnější, naměřeno 38 °C. Takže už si děláme lněný olej doma na počkání. Len kupuju v DM Drogerii, půlkilo za 25 Kč.
Lisuju na tom též sezamový a makový olej.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 13, 2011 9:39 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jindra píše:
Jé to je náhoda, já jsem doma zprovoznil cca před třemi týdny totéž. Mohu se ale pochlubit lepší výtěžností - z 2 kg lnu mám 820 ml a teplotu jsem taky měřil, těsně u výstupu, aby byl výsledek co nejpřesnější, naměřeno 38 °C. Takže už si děláme lněný olej doma na počkání. Len kupuju v DM Drogerii, půlkilo za 25 Kč.
Lisuju na tom též sezamový a makový olej.

Když tu tak pozoruji jak si vyrábíte mašinky na olej a různé Godzily tak mne trochu mrzí že jsem takový kopyto na různá řemesla \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz