Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 8:14 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát dub 15, 2011 3:47 pm 
Offline

Registrován: pon úno 15, 2010 9:51 pm
Příspěvky: 58
Petr 2 píše:
Coz rika ze neni pravdepodobne prokazana lecba nachlazeni pomoci Vit C.
...
Uz me to nebavi z te wiki prekladat, je to plne faktu, ktere mi hrajou do karet. Bohuzel nikdo tady tomu neveri,asi neumite AJ.

1. Jistě, řada studií neprokázala účinnost céčka, neb se ÚMYSLNĚ nasazovaly dávky ne o moc vyšší než DDD. Ověř si to! Farmakologický efekt mají desítky gramů, ne stovky miligramů. Na tohle studie existují. Farma firmy nemají zájem, aby se to vědělo. Drahé, spíše neúčinné léky plné vedlejších účinků jsou lepší byznis než superlevný a jednoduchý potravinářský konzervat, který nelze patentovat a ó hrůzo, on dokonce fakt léčí a okrádá nás o "doživotní zákazníky" \":P\"
...
2. Už mě taky nebaví ti pořád citovat z jisté knihy (sepsané na základě stovek studií). Bohužel asi neumíš slovensky \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát dub 15, 2011 4:02 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Sarka píše:
Jistě. Je to souhrn všech studií o C z medicínských análů, tak si to přečti a učetříš si dost vlastního objevování.

Vitamín C je pro tělo velmi důležitý a jeho získání není snadné, takže má přirozeně několik možností, jak minimalizovat jeho ztráty. Jinak bychom už dávno vymřeli. Při svém fungování v těle se askorbát mění (oxiduje sám sebe, tedy působí pro tělo jako antioxidant) na dehydroaskorbát. Většina buněk, nejen červené krvinky, umí dehydroaskorbát měnit zpět na askorbát! Ale samozřejmě to nefunguje na sto procent, nelze recyklovat vše, proces závisí i na dalších látkách (rozhodně selenu, ale jistě nejenom). Organismus vždy část céčka ztrácí a jeho doplňování stravou je prostě nevyhnutelné. (Pomlčím o breatheriánech a dalších fantastických lidech, co nepotřebují žádnou stravu, bavme se o běžných lidech, co prostě bez vody zahynou žízní, bez céčka dostanou kurděje a podobně.)
Také ledviny dokáží vracet vitamín C zpět do oběhu prostřednictvím sodíkových transportérů, ale zase to stojí dost energie a ledviny to dělají JEN tehdy, když hladina céčka klesne pod jistou úroveň. Není to běžný proces, jde o nouzové opatření! Když je vitamínu dost, ledviny ho nechají volně procházet ven, protože s sebou odnáší neutralizované toxiny a navíc v samotných močových cestách působí antibakteriálně a protirakovinově...zkrátka to, že se vylučuje močí, není žádné plýtvání, ale rozumné opatření. (Analogicky - odchod vody z těla je důležitý a byla by hloupost omezovat pití jen proto, že tolik vody "vymočíme zbytečně", snažit se pít tak málo, aby "ztráty" močí byly minimální a zpětné vstřebávání maximální, je nebezpečné.)
Věřím tomu, že přirozená strava, srovnaná psychika a čisté prostředí by stačily k tomu, aby si tělo vystačilo s těmi pár gramy příjmu denně.
Osobně ale psychiku na 1* nemám \":)\", jím příšerně (co na tom, že vitariánsky, o těch krásných kápiích z Maďarska nebo banánech z tropů si nedělám iluze, ne že by české zelí na tom bylo lépe), prostředí je silně znečištěné (vzduch, voda, půda, uvolňování různých těkavých karcinogenních látek z dnešního nábytku, nátěrů, podlahových krytin, oblečení, hraček...). Pro tohle všechno potřebujeme silný antioxidant. To vitamín C umí a zastane dobře, ale až ve větších dávkách. Tělo sice nestíhá tak obrovské dávky recyklovat a vylučuje je, ale to nevadí, svou úlohu splnily - léčí virové infekce, otravy atd. Placebo to není, žádné jiné placebo nedokáže u psů vyléčit tzv. nevyléčitelnou psinku...
Tobě se nelíbí preventivní užívání C, nebo léčba megadávkami? Takže když tvou manželku zkosí silná chřipka nebo požahá medúza, že málem umírá, sáhneš po toxických antivirotikách a pol., nebo užiješ prokazatelně léčebný vitamín C, který pro tělo není toxický a nemá vedlejší účinky?

No nic, slovenskou pdf knihu si můžeš přečíst i sám, mizím dělat něco užitečného \":)\"

me se nelibi oboji, jak preventivni uzivani natoz megasuplementace. neni toxicky tim bych si nebyl jisty, stejne jako nema vedlejsi ucinky tim si uz vubec nejsem jisty. Ledvinove kameny sou ty nejhmatatelnejsi ucinky. viz angl. wiki doporucuji prelouskat je tam toho vice a uz sem to zde uvadel.
Me akorat nejde na rozum proc bych mel do tela cpat preventivne vit C kdyz si s nim umi sam nejlepe hospodarit a ziskavat ho z prirodnich zdroju. navic si mi neodpovedela na dalsi a dalsi predchozi argumenty viz. angl. wiki.

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát dub 15, 2011 4:38 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Sarka píše:
Jistě. Je to souhrn všech studií o C z medicínských análů, tak si to přečti a učetříš si dost vlastního objevování.

Vitamín C je pro tělo velmi důležitý a jeho získání není snadné, takže má přirozeně několik možností, jak minimalizovat jeho ztráty. Jinak bychom už dávno vymřeli. Při svém fungování v těle se askorbát mění (oxiduje sám sebe, tedy působí pro tělo jako antioxidant) na dehydroaskorbát. Většina buněk, nejen červené krvinky, umí dehydroaskorbát měnit zpět na askorbát! Ale samozřejmě to nefunguje na sto procent, nelze recyklovat vše, proces závisí i na dalších látkách (rozhodně selenu, ale jistě nejenom). Organismus vždy část céčka ztrácí a jeho doplňování stravou je prostě nevyhnutelné. (Pomlčím o breatheriánech a dalších fantastických lidech, co nepotřebují žádnou stravu, bavme se o běžných lidech, co prostě bez vody zahynou žízní, bez céčka dostanou kurděje a podobně.)
Také ledviny dokáží vracet vitamín C zpět do oběhu prostřednictvím sodíkových transportérů, ale zase to stojí dost energie a ledviny to dělají JEN tehdy, když hladina céčka klesne pod jistou úroveň. Není to běžný proces, jde o nouzové opatření! Když je vitamínu dost, ledviny ho nechají volně procházet ven, protože s sebou odnáší neutralizované toxiny a navíc v samotných močových cestách působí antibakteriálně a protirakovinově...zkrátka to, že se vylučuje močí, není žádné plýtvání, ale rozumné opatření. (Analogicky - odchod vody z těla je důležitý a byla by hloupost omezovat pití jen proto, že tolik vody "vymočíme zbytečně", snažit se pít tak málo, aby "ztráty" močí byly minimální a zpětné vstřebávání maximální, je nebezpečné.)
Věřím tomu, že přirozená strava, srovnaná psychika a čisté prostředí by stačily k tomu, aby si tělo vystačilo s těmi pár gramy příjmu denně.
Osobně ale psychiku na 1* nemám \":)\", jím příšerně (co na tom, že vitariánsky, o těch krásných kápiích z Maďarska nebo banánech z tropů si nedělám iluze, ne že by české zelí na tom bylo lépe), prostředí je silně znečištěné (vzduch, voda, půda, uvolňování různých těkavých karcinogenních látek z dnešního nábytku, nátěrů, podlahových krytin, oblečení, hraček...). Pro tohle všechno potřebujeme silný antioxidant. To vitamín C umí a zastane dobře, ale až ve větších dávkách. Tělo sice nestíhá tak obrovské dávky recyklovat a vylučuje je, ale to nevadí, svou úlohu splnily - léčí virové infekce, otravy atd. Placebo to není, žádné jiné placebo nedokáže u psů vyléčit tzv. nevyléčitelnou psinku...
Tobě se nelíbí preventivní užívání C, nebo léčba megadávkami? Takže když tvou manželku zkosí silná chřipka nebo požahá medúza, že málem umírá, sáhneš po toxických antivirotikách a pol., nebo užiješ prokazatelně léčebný vitamín C, který pro tělo není toxický a nemá vedlejší účinky?

No nic, slovenskou pdf knihu si můžeš přečíst i sám, mizím dělat něco užitečného \":)\"

Rikas:ro tohle všechno potřebujeme silný antioxidant. To vitamín C umí a zastane dobře, ale až ve větších dávkách.
Moje odpoved zni cituji strojovy preklad: "Studie s mnohem vyšší dávky vitamínu C, obvykle mezi 200 a 6000 mg / den, pro léčbu infekcí a ran prokázaly rozporuplné výsledky. [54] Kombinace antioxidantů Zdá se, že zlepšení hojení ran."

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát dub 15, 2011 6:55 pm 
Offline

Registrován: pon úno 15, 2010 9:51 pm
Příspěvky: 58
Šest gramů je slabota. To není farmakologická dávka. Natož 200 mg, pouhý dvojnásobek DDD.
Ledvinové šutry jsou fáma.
Necituj Wiki a pověry, ale lékařská fakta - celá problematika je daleko složitější. [url=http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf:3ca88bdv]Strana 97[/url:3ca88bdv] a dále, za každou druhou větou máš odkazy na dvě až dvanáct různých studií, které prokazují, že souvislost mezi příjmem C a vylučováním oxalátů, stejně jako souvislost mezi množstvím oxalátů a tvorbou jejich kamenů, vůbec není jednoznačná \</div

Naposledy upravil Sarka dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 410
1302886824


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát dub 15, 2011 6:58 pm 
Offline

Registrován: pon úno 15, 2010 9:51 pm
Příspěvky: 58
Trochu americké, ale svým způsobem k obsahu nemám výhrad: film Food matters, vitariánská klasika, znáš?
http://www.mustwatch.cz/film/food-matters/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob dub 16, 2011 7:38 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Sarka píše:
Trochu americké, ale svým způsobem k obsahu nemám výhrad: film Food matters, vitariánská klasika, znáš?
http://www.mustwatch.cz/film/food-matters/

Video mi neprehrava. Asi nejaka nekompatibilita. Ale jinak myslim ze sem se na to uz koukal je to stare tak 4 roky nejmene. Mozna ze me to trochu ovlivnilo a le vydrenej z toho nejsem. POkud si dobre vzpominam tak tam porad melou o tom jak je cerstva strava nejlepsi na vsechno.

a tohle znas?
http://www.mustwatch.cz/film/lecba-rako ... nside-out/

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob dub 16, 2011 11:36 am 
Offline

Registrován: pon úno 15, 2010 9:51 pm
Příspěvky: 58
Petr 2 píše:
POkud si dobre vzpominam tak tam porad melou o tom jak je cerstva strava nejlepsi na vsechno.

To taky, ale hovoří tam mj. několik lékařů, kteří léčí různé (ne)vyléčitelné nemoci právě velkými dávkami vitamínu C (rakovinu aj.), niacinu (těžké deprese) atd. Vzhledem k předchozí debatě mi šlo hlavně o tuhle část. Když prostě vidím lékaře, kteří se tím zabývají desítky let, nebo videa konkr. vyléčených (http://www.stream.cz/video/201409-rakov ... nesmis-bat), tak tomu céčku opravdu věřím.
Ještě tam hovoří o tom, jak je půda podvyživená, neobsahuje už dost stopových prvků, plodiny nedozrávají na slunci a další věci, které vysvětlují, proč dobrá strava prostě nestačí a lidé trpí nejrůznějšími chorobami - ty potom lze samozřejmě řešit umělými doplňky, které odstraní příčinu, srovnají deficit a konečně umožní tělu fungovat tak, jak má. V běžných plodinách tyhle věci prostě skoro nejsou... (Aniž bych popírala, že k rozvoji fyzických příznaků je třeba i psychických bloků nebo tak něčeho.)

Léčbu rakoviny zevnitř jsem myslím viděla, jako většinu filmů tam s podobnou tématikou, ale dneska se mi taky nic z mustwatch nepřehrává, divné, tak si to nemůžu ověřit. Asi se budu muset pohrabat v pc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned dub 17, 2011 4:26 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 402
Chci si už konečně objednat irigátor, tak si říkám, že si rovnou objednám nějaké minerály. Mohli byste mi prosím zhodnotit jestli jsem vybral dobře?
hořčík - http://www.eod.cz/lekarna/vitaminy-a-mi ... 250-tbl.30 ten má deficitní skoro každý
jód - http://www.eod.cz/lekarna/vitaminy-a-mi ... min-200tbl. sice mám pozitivní plivací test, ale myslím, že to není až tak špatné.
křemík - http://www.eod.cz/lekarna/vitaminy-a-mi ... 0-x-125-mg protože mi vypadávají vlasy, nevím jestli to má smysl nebo koupit raději zinek.
Kdyžtak bych byl rád kdyby mi někdo zkušený napsal kdy je nejlepší brát jednotlivé doplňku(nalačno, po jídle, ráno, večer..), vím, že to tu už určitě někde psal pan Jarda a plně chápu, že to nechce pořád opakovat, tak kdyby se chtělo někomu jinému to tu shnout ať to tady nemusím hledat.
Jinak později mám v plánu si objednat chlorid hořečnatý a další věci od pana Jardy, jen škoda, že nemá v nabídce i kyselinu chlorovodíkovou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned dub 17, 2011 10:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Sarka píše:
To taky, ale hovoří tam mj. několik lékařů, kteří léčí různé (ne)vyléčitelné nemoci právě velkými dávkami vitamínu C (rakovinu aj.), niacinu (těžké deprese) atd. Vzhledem k předchozí debatě mi šlo hlavně o tuhle část. Když prostě vidím lékaře, kteří se tím zabývají desítky let, nebo videa konkr. vyléčených (http://www.stream.cz/video/201409-rakov ... nesmis-bat), tak tomu céčku opravdu věřím.
Ještě tam hovoří o tom, jak je půda podvyživená, neobsahuje už dost stopových prvků, plodiny nedozrávají na slunci a další věci, které vysvětlují, proč dobrá strava prostě nestačí a lidé trpí nejrůznějšími chorobami - ty potom lze samozřejmě řešit umělými doplňky, které odstraní příčinu, srovnají deficit a konečně umožní tělu fungovat tak, jak má. V běžných plodinách tyhle věci prostě skoro nejsou... (Aniž bych popírala, že k rozvoji fyzických příznaků je třeba i psychických bloků nebo tak něčeho.)

Léčbu rakoviny zevnitř jsem myslím viděla, jako většinu filmů tam s podobnou tématikou, ale dneska se mi taky nic z mustwatch nepřehrává, divné, tak si to nemůžu ověřit. Asi se budu muset pohrabat v pc.

Svatá pravda, nikde není obsaženo to, co tam má být, čili vyjádřeno jednoduše, ve všem je bordel akorát v mlíce je radioaktivita.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned dub 17, 2011 10:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Chci si už konečně objednat irigátor, tak si říkám, že si rovnou objednám nějaké minerály. Mohli byste mi prosím zhodnotit jestli jsem vybral dobře?
hořčík - http://www.eod.cz/lekarna/vitaminy-a-mi ... 250-tbl.30 ten má deficitní skoro každý
jód - http://www.eod.cz/lekarna/vitaminy-a-mi ... min-200tbl. sice mám pozitivní plivací test, ale myslím, že to není až tak špatné.
křemík - http://www.eod.cz/lekarna/vitaminy-a-mi ... 0-x-125-mg protože mi vypadávají vlasy, nevím jestli to má smysl nebo koupit raději zinek.
Kdyžtak bych byl rád kdyby mi někdo zkušený napsal kdy je nejlepší brát jednotlivé doplňku(nalačno, po jídle, ráno, večer..), vím, že to tu už určitě někde psal pan Jarda a plně chápu, že to nechce pořád opakovat, tak kdyby se chtělo někomu jinému to tu shnout ať to tady nemusím hledat.
Jinak později mám v plánu si objednat chlorid hořečnatý a další věci od pana Jardy, jen škoda, že nemá v nabídce i kyselinu chlorovodíkovou.

To jsou suplementy zbytečně drahé, hořčík a křemík řeší chlorid hořečnatý a bílý jíl, jód řeší lugolův roztok a vše vám mohu poslat i s tou kyselinou chlorovodíkovou, případně i jiné doplňky, podívejte se do soukromé zprávy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon dub 18, 2011 9:59 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Mám dotaz k vitamínu A, který nemám moc zvládlý.

Je vhodné jej suplementovat, případně jakou formou a v jakých dávkách (walmark dělá tobolky s 6000iu - co to je za dávku?) , nebo spíše čerpat ze stravy?

Kde všude se vyskytuje kromě mrkve a suš. meruněk.

Jsou nějaké prvky v těle, které jeho tvorbu podporují nebo naopak brzdí?

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte dub 19, 2011 8:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Mám dotaz k vitamínu A, který nemám moc zvládlý.

Je vhodné jej suplementovat, případně jakou formou a v jakých dávkách (walmark dělá tobolky s 6000iu - co to je za dávku?) , nebo spíše čerpat ze stravy?

Kde všude se vyskytuje kromě mrkve a suš. meruněk.

Jsou nějaké prvky v těle, které jeho tvorbu podporují nebo naopak brzdí?

Děkuji

V pilulkách bych ho rozhodně nebral, to se dá celkem snadno předávkovat a je vyloženě nebezpečný. Je obsažen ve formě betakarotenu prakticky v jakékoliv oranžové, nebo zelené potravině a to v takovém množství, že je nemožné ho mít málo. Problém je většinou v nedostatku zinku, který ho aktivuje a bez zinku tedy trpíme jeho nedostatkem i při relativně vysokém příjmu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte dub 19, 2011 8:54 am 
Offline

Registrován: pát dub 02, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 78
pouzivam sodu bikarbonu na neutralizaciu kyseliny ascorbovej, jeden znamy mi povedal ze by som tu sodu bik. nemal dlhodobo uzivat lebo obsahuje niaku latku zabudol som nazov ale tusim ta co sposobuje sumenie, ktoru telo nedokaze vylucit a ze casom sa to v tele nazbiera a robi to problemy, viete nieco o tom?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte dub 19, 2011 9:40 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Lubyx píše:
pouzivam sodu bikarbonu na neutralizaciu kyseliny ascorbovej, jeden znamy mi povedal ze by som tu sodu bik. nemal dlhodobo uzivat lebo obsahuje niaku latku zabudol som nazov ale tusim ta co sposobuje sumenie, ktoru telo nedokaze vylucit a ze casom sa to v tele nazbiera a robi to problemy, viete nieco o tom?

Tak se ho znovu zeptejte, ale pokud vím, tak v tom není nic, co by mohlo zásadně vadit a to i při dlouhodobém používání. Něco jiného je používání čisté nezreagované sody, tam už problémy být mohou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte dub 19, 2011 10:32 am 
Offline

Registrován: pon úno 15, 2010 9:51 pm
Příspěvky: 58
Soda bikarbona šumí sama o sobě, není na ní nic toxického. Užívat ji samotnou má samozřejmě svá pravidla, ale spolu s C vlastně už nepijete sodu! Při reakci s kyselinou askorbovou se uvolní CO2, ten vyšumí, pak molekula vody no a zbyde Na+, který se naváže na kyselinu a udělá z ní askorbát.

V potravinářské sodě z obchodu bývají jako příměs hliníkaté soli (jako protihrudkující látka). U sody z lékárny by tomu tak být nemělo. Hliník se samozřejmě v tělě ukládá a poškozuje mj. neurony, a to 100x účinněji, když se přidají stopy rtuti, než kdyby byl samotný.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz