Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 8:19 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv dub 07, 2011 3:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
tomaso píše:
Asi bych to viděl jako Jarda. Používám Angela sice jen dva týdny, ale dost intenzivně a ani jednou nevznikla potřeba dávat zpětný chod kvůli pžetížení. Zpětný chod vždy jen tak ťuknu po šťavení před čištěním. Lépa se pak sundají hřídele. Pomalu se sžívám i se slabinami tohoto stroje. Plynulosti odšťavování pomáhá pokrájet ovoce na tenčí kousky, lépa pak zalézají mezi hřídele a nevzniká tolik kaše, která by se cpala nahoru. Také je potřeba trpělivě mírně tlačit na jablka či jiné problémové plody. Jen tak, aby stačila mizet šťáva mezi hřídeli.

Ono spěchání je vždy na prd a nevede k rychlejšímu dosažení výsledku, spíše se dělají chyby a vše se prodlužuje.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 10, 2011 8:44 pm 
Offline

Registrován: pon dub 04, 2011 4:36 pm
Příspěvky: 5
Dekuji za Vase nazory diky nim jsem rozhodnut pro "levnejsi" variantu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 12, 2011 9:25 pm 
Offline

Registrován: úte úno 01, 2011 3:23 pm
Příspěvky: 2
flowergrower píše:
Dekuji za Vase nazory diky nim jsem rozhodnut pro "levnejsi" variantu.

Urcite budete spokojen. Mam Angel 5500 cca 3 tydny a jsem velmi spokojen (dokonce me vzala na milost i manzelka, ktera se dozvedela jeho cenu \":-)\" . Jedina chybka je staveni ananasu (jine mekke ovoce - hrozny, meloun atd takove problemy kupodivu nema), ve vstupnim otvoru mi stava "peni" a je nutna trpelivost (vyzkousim popisovane pridavani drte ... diky vsem za vase zkusenosti a triky).
Mira


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 17, 2011 12:00 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 21, 2010 8:02 pm
Příspěvky: 98
Poté, co jsem si pořídil odšťavovač Angel 7500 a synovec nový Hurom, jsme uspořádali se skupinkou kamarádů srovnávací test.
Porovnávali jsme rychlost,výtěžnost a kvalitu z kila jablek (ne moc šťavnatá), pak z kila mrkve a také z kila pomerančů. nakonec jsme připravili směsné koktejly z mnoha druhů ovoce.

Jablka. Hurom je spapal snad za minutu (neměřili jsme), kdežto já musel trpělivě nakládat angelovi nejmíň 4x tak dlouho. Nechtěl jsem moc tlačit na pilu, aby nezačala vyjíždět dřeň. To se také nedělo...takže jsem to možná mohl trochu urychlit....no ale jasná porážka ... Výtěžnost u obou stejná 600ml. V kvalitě měl navrch Angel. Šťáva jemná, krémově lahodná, spojité chuti. U Huroma je chuť jakoby malinko rozpojená na vodu a dřeň. Tu dřeň tam je skutečně dost znát...

Mrkev. Tady se rychlost téměř srovnala. Do Huroma se to nedalo sypat, jako jablka, neb se v důsledku přetížení kousl... Pěkně vhodit kus mrkve, nechat zchroustnout a až pak další. U Angela jsem mohl libovolně přitlačit, tady nebezpečí vylézající drtě nehrozí. U výtěžnosti už se nůžky rozevřely. Hurom kolem 600, Angel 750 ml.. Konzistence stejně jako u jablek. Chuť v obou případech nic moc, neb jsme zjistili, že je mrkev mírně nahořklá (loňská).

Pomeranče. To se zas Huromovi líbilo, takže to do něj padalo jak do černé díry. Vzhledem k tomu, že jsme použili malé tvrdší pomeranče, držel Angel v rychlosti krok- opět žádná pěna, nicméně samozřejmě trochu pomalejší. Konzistence a chuť stejně jako o jablek. Hurom drsnější, Angel uhlazenější.

Nakonec jsme odělali výtečný mix jahody, mango, hrozno, hruška, ananas, kiwi. Tady už jsme nic nevážili ani neměřili. Hurom opět časově mnohonásobně rychlejší, jako u jablek. To bylo způsobeno použitím ananasu do směsi. To je Angelův konec... Však také výrobce nabízí na ananas zvláštní adaptér... Ananasem se asi přicpou síta...prostě dřeň začne vylézat plnicím otvorem nahoru a nijak výrazně nepomáhalo ani přidávaní suchého odpadu. ve směsi jsme neměli mrkev, která by tomu asi dost napomohla. Tak jsem se s tím mořil, zatímco hosté si už dávno libovali nas mixem z Huroma. No ale nakonec opět vyhodnotili moji sťávičku jako plnější, spojitější a jemnější.

Poslední akcí byl pokus o vytvoření zmrzliny z mražených banánů. těch jsem měl jenom pět, tak jsme nechtěli matlat oba stroje a zvolili jsme Angela. Hurom to evidentně umí, jak je vidět v klipech na Youtube. Banány jsem nechal zmrazit asi před třemi dny. Zmrzlina se vytvořila, ale měla dva minusy. První byl způsoben kvalitou suroviny. Banány jsem vybral z hromady polozelených. Ty moje byly čistě žluté, ale ze zmrzliny byl cítit takový ten nádech nedozrálosti. No a druhé malé minus bylo, že zmrzlina byla trochu moc hustá. Možná by bylo lepší dát banány do mrazáku jen na pár desítek minut... Zkusím příště...

Výsledek akce.

Hurom. Překvapivě tichý. Veeelmi rychlý. Velmi dobrá výtěžnost. Šťáva méně spojité chuti se znatelným obsahem jemné drti. Cena kolem 8000 kč.

Angel. Velmi tichý. Při šťavení je potřeba trpělivost, zejména při použití moučnatějších jablek a ANANASU. Vyšší výtěžnost zejména u mrkve (a zřejmě obecně u tvrdších surovin). Šťáva jemňoučké konzistence a gurmánské chuti. Cena kolem 24500 kč.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 17, 2011 8:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
tomaso píše:
Poté, co jsem si pořídil odšťavovač Angel 7500 a synovec nový Hurom, jsme uspořádali se skupinkou kamarádů srovnávací test.
Porovnávali jsme rychlost,výtěžnost a kvalitu z kila jablek (ne moc šťavnatá), pak z kila mrkve a také z kila pomerančů. nakonec jsme připravili směsné koktejly z mnoha druhů ovoce.

Jablka. Hurom je spapal snad za minutu (neměřili jsme), kdežto já musel trpělivě nakládat angelovi nejmíň 4x tak dlouho. Nechtěl jsem moc tlačit na pilu, aby nezačala vyjíždět dřeň. To se také nedělo...takže jsem to možná mohl trochu urychlit....no ale jasná porážka ... Výtěžnost u obou stejná 600ml. V kvalitě měl navrch Angel. Šťáva jemná, krémově lahodná, spojité chuti. U Huroma je chuť jakoby malinko rozpojená na vodu a dřeň. Tu dřeň tam je skutečně dost znát...

Mrkev. Tady se rychlost téměř srovnala. Do Huroma se to nedalo sypat, jako jablka, neb se v důsledku přetížení kousl... Pěkně vhodit kus mrkve, nechat zchroustnout a až pak další. U Angela jsem mohl libovolně přitlačit, tady nebezpečí vylézající drtě nehrozí. U výtěžnosti už se nůžky rozevřely. Hurom kolem 600, Angel 750 ml.. Konzistence stejně jako u jablek. Chuť v obou případech nic moc, neb jsme zjistili, že je mrkev mírně nahořklá (loňská).

Pomeranče. To se zas Huromovi líbilo, takže to do něj padalo jak do černé díry. Vzhledem k tomu, že jsme použili malé tvrdší pomeranče, držel Angel v rychlosti krok- opět žádná pěna, nicméně samozřejmě trochu pomalejší. Konzistence a chuť stejně jako o jablek. Hurom drsnější, Angel uhlazenější.

Nakonec jsme odělali výtečný mix jahody, mango, hrozno, hruška, ananas, kiwi. Tady už jsme nic nevážili ani neměřili. Hurom opět časově mnohonásobně rychlejší, jako u jablek. To bylo způsobeno použitím ananasu do směsi. To je Angelův konec... Však také výrobce nabízí na ananas zvláštní adaptér... Ananasem se asi přicpou síta...prostě dřeň začne vylézat plnicím otvorem nahoru a nijak výrazně nepomáhalo ani přidávaní suchého odpadu. ve směsi jsme neměli mrkev, která by tomu asi dost napomohla. Tak jsem se s tím mořil, zatímco hosté si už dávno libovali nas mixem z Huroma. No ale nakonec opět vyhodnotili moji sťávičku jako plnější, spojitější a jemnější.

Poslední akcí byl pokus o vytvoření zmrzliny z mražených banánů. těch jsem měl jenom pět, tak jsme nechtěli matlat oba stroje a zvolili jsme Angela. Hurom to evidentně umí, jak je vidět v klipech na Youtube. Banány jsem nechal zmrazit asi před třemi dny. Zmrzlina se vytvořila, ale měla dva minusy. První byl způsoben kvalitou suroviny. Banány jsem vybral z hromady polozelených. Ty moje byly čistě žluté, ale ze zmrzliny byl cítit takový ten nádech nedozrálosti. No a druhé malé minus bylo, že zmrzlina byla trochu moc hustá. Možná by bylo lepší dát banány do mrazáku jen na pár desítek minut... Zkusím příště...

Výsledek akce.

Hurom. Překvapivě tichý. Veeelmi rychlý. Velmi dobrá výtěžnost. Šťáva méně spojité chuti se znatelným obsahem jemné drti. Cena kolem 8000 kč.

Angel. Velmi tichý. Při šťavení je potřeba trpělivost, zejména při použití moučnatějších jablek a ANANASU. Vyšší výtěžnost zejména u mrkve (a zřejmě obecně u tvrdších surovin). Šťáva jemňoučké konzistence a gurmánské chuti. Cena kolem 24500 kč.

To jste tomu věnovali dost času, ale je jasné již dopředu, že každý přístroj má své mouchy a na trhu není nic naprosto dokonalého. Také vám tam chybí celková životnost a nezničitelnost a to bude asi jasným vítězem ten Angel. Já ho trápím denně již opravdu dlouhou dobu a rozhodně ho nešetřím, navíc moje dcera mě na něm odšťavnila i nerezovou kudlu a také to ustál, což by Hurom asi neschroustal.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 28, 2011 9:37 pm 
Offline

Registrován: pon led 17, 2011 1:20 pm
Příspěvky: 34
Chci si koupit nový Hurom,a mám prosbu pro Tomase i ostatní co vlastní tento odštavnovač , jak si přístroj radí s tvrdou zeleninou červenou řepou? jestli to není problém? ve vašem testu jste ji dělali? V připadě jaký odštavnovač v této ceně je vhodnýa doporučuete si pořídit,děkuji za odpověd


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 29, 2011 2:01 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 21, 2010 8:02 pm
Příspěvky: 98
To Slunce. Ad Hurom.
Řepu jsme nedělali, ale vzhledem k tomu, že je měkčí než mrkev, tak nebude problém. Mrkev zchroustá v pohodě, jen se tam musí dávat po jedné a počkat vteřinku, než ji stroj pozře...\":-)\". Synovec zkoušel i zmrzlinu z mražených banánů. Udělal zkušenost, že je optimální pracovat s banány zmraženými pouze kratší dobu (2 hodiny). Dlouho a hluboce zmražené banány dávaly stroji dost zabrat a hrozilo přetížení.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 29, 2011 5:26 pm 
Offline

Registrován: pon led 17, 2011 1:20 pm
Příspěvky: 34
Děkuji za odpověd a uvítam a myslím že nejen já další rady k tomuto odštavnovači .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 29, 2011 11:45 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
tomaso píše:
Poté, co jsem si pořídil odšťavovač Angel 7500 a synovec nový Hurom, jsme uspořádali se skupinkou kamarádů srovnávací test.
Porovnávali jsme rychlost,výtěžnost a kvalitu z kila jablek (ne moc šťavnatá), pak z kila mrkve a také z kila pomerančů. nakonec jsme připravili směsné koktejly z mnoha druhů ovoce.

Jablka. Hurom je spapal snad za minutu (neměřili jsme), kdežto já musel trpělivě nakládat angelovi nejmíň 4x tak dlouho. Nechtěl jsem moc tlačit na pilu, aby nezačala vyjíždět dřeň. To se také nedělo...takže jsem to možná mohl trochu urychlit....no ale jasná porážka ... Výtěžnost u obou stejná 600ml. V kvalitě měl navrch Angel. Šťáva jemná, krémově lahodná, spojité chuti. U Huroma je chuť jakoby malinko rozpojená na vodu a dřeň. Tu dřeň tam je skutečně dost znát...

Mrkev. Tady se rychlost téměř srovnala. Do Huroma se to nedalo sypat, jako jablka, neb se v důsledku přetížení kousl... Pěkně vhodit kus mrkve, nechat zchroustnout a až pak další. U Angela jsem mohl libovolně přitlačit, tady nebezpečí vylézající drtě nehrozí. U výtěžnosti už se nůžky rozevřely. Hurom kolem 600, Angel 750 ml.. Konzistence stejně jako u jablek. Chuť v obou případech nic moc, neb jsme zjistili, že je mrkev mírně nahořklá (loňská).

Pomeranče. To se zas Huromovi líbilo, takže to do něj padalo jak do černé díry. Vzhledem k tomu, že jsme použili malé tvrdší pomeranče, držel Angel v rychlosti krok- opět žádná pěna, nicméně samozřejmě trochu pomalejší. Konzistence a chuť stejně jako o jablek. Hurom drsnější, Angel uhlazenější.

Nakonec jsme odělali výtečný mix jahody, mango, hrozno, hruška, ananas, kiwi. Tady už jsme nic nevážili ani neměřili. Hurom opět časově mnohonásobně rychlejší, jako u jablek. To bylo způsobeno použitím ananasu do směsi. To je Angelův konec... Však také výrobce nabízí na ananas zvláštní adaptér... Ananasem se asi přicpou síta...prostě dřeň začne vylézat plnicím otvorem nahoru a nijak výrazně nepomáhalo ani přidávaní suchého odpadu. ve směsi jsme neměli mrkev, která by tomu asi dost napomohla. Tak jsem se s tím mořil, zatímco hosté si už dávno libovali nas mixem z Huroma. No ale nakonec opět vyhodnotili moji sťávičku jako plnější, spojitější a jemnější.

Poslední akcí byl pokus o vytvoření zmrzliny z mražených banánů. těch jsem měl jenom pět, tak jsme nechtěli matlat oba stroje a zvolili jsme Angela. Hurom to evidentně umí, jak je vidět v klipech na Youtube. Banány jsem nechal zmrazit asi před třemi dny. Zmrzlina se vytvořila, ale měla dva minusy. První byl způsoben kvalitou suroviny. Banány jsem vybral z hromady polozelených. Ty moje byly čistě žluté, ale ze zmrzliny byl cítit takový ten nádech nedozrálosti. No a druhé malé minus bylo, že zmrzlina byla trochu moc hustá. Možná by bylo lepší dát banány do mrazáku jen na pár desítek minut... Zkusím příště...

Výsledek akce.

Hurom. Překvapivě tichý. Veeelmi rychlý. Velmi dobrá výtěžnost. Šťáva méně spojité chuti se znatelným obsahem jemné drti. Cena kolem 8000 kč.

Angel. Velmi tichý. Při šťavení je potřeba trpělivost, zejména při použití moučnatějších jablek a ANANASU. Vyšší výtěžnost zejména u mrkve (a zřejmě obecně u tvrdších surovin). Šťáva jemňoučké konzistence a gurmánské chuti. Cena kolem 24500 kč.

Ja som Angel Juicer tiez testoval minuly rok a kedze mam na nom za rok a pol desiatky odstavovani, aj dzusove posty, kedy odstavujem 3-4x denne, mozem tiez prispiet svojimi postrehmi.
Mne moj test vysiel takto:

800g jablk
-662g stavy s penou (82,5% vytaznost)
-603g stavy po odstraneni peny (alebo lepsie povedane zjedeni \":-)\") (75% vytaznost)

Takze, ked zosumarizujem moj test:
Mrkva - 70%
Ananas - 80% (ale samotny ide velmi pomaly, oplati sa to stavit s mrkvou)
Pomaranc - 75%
Jablka - 82,5%/75%

pekne je, ze pri jablkach to odstavi do tej stavy aj jablkove semienka, a v grepovej stave sa bude nachadzat extrakt s grepovych jadierok.


Ja z mojej skusnosti mozem povedat, ze zalezi aj na samotnom druhu danej zeleniny/ovocia, kolko z nich Angel vyzmyka. Niekedy o trochu viac, niekedy otrochu menej. Takisto, zavisi na technike odstavovania. Co s cim miesas. Napriklad, ked odstavujes suche petrzleny, ziskas o nieco viac, ked medzi kazdym kuskom pridas jednu mrkvu. To iste zeler/pastrnak. Ked ich odstavis naraz za sebou a potom mrkvu zvlast, ziskas menej stavy z tych suchsich plodov. Od techniky zavisi, akou silou to tam tlacis... od toho zavisi aj rychlost, ktorou Angel berie. Na Angel treba proste techniku a zrucnost... "rozumiet mu".
Takisto, ked je Angel uplne cisty, prve kusky sa nalepia na medzery medzi hriadele, a tie sa neodstavia, cize prva varka dava mensiu vytaznost, nez varka druha a kazda dalsia. Preto sa aj vysledky testov niekedy lisia, niekto zobere 500g ovozelu a da ho do cisteho Angela, ziska 300g stavy... ale ked potom znovu odstavi 500g ovozelu, ziska uz 350g stavy.

Angel je nepochybne lepsi na zeleninu. Ta sa da donho doslova silou tlacit, a ide to ako po masle. Zabudol si testovat listovu zeleninu. To je najsilnejsia stranka Angela... nic lepsie si neviem predstavit, ide to rychlo a vytaznost je ohromna. Vlaknina z listov ide uplne sucha.
Mrkva, cvikla, zeler, pastrnak, petrzlen, zemiak, kapusta, vsetko zelene... tu je Angel jednicka.

Citrusove plody zvlada velmi dobre, hoci, tu uz treba trosku spomalit, lebo nachvilu sa vytvara ta kasicka, ktora ale pomerne rychlo oddteka. Na citrusove plody ma Angel okolo 80%, co som meral (uz niekolko krat). Tu je povedal by som stale vyborny, hoci specializovane automaticke citrusovace ho tu mozu prekonat... ale co sa tyka chuti, tazko (spomeniem nizsie).

Kamenom urazu je ovocie, kde nestraca na vytaznosti, ale na rychlosti, pretoze vacsina maksieho vytvara kasicku. Opat tu treba obrovsku znalost, co s cim, a kedy co a po com. Ked odstavujem stavu jablko kiwi hrusku a hrozno, ked davam jablko po hrozne, alebo hrozno po hruske, odstavovanie trva takmer 2x tak dlho. Preto zacinam jablkom, potom hruska, potom kiwi, a nakoniec hrozno. Ak to urobim v inom poradi, cas moze narast aj na dvojnasobok.

Dalsia vec, hlavne u ovocia to zavisi, ako ho nakrajate a akou silou tie kusky tlacite. A toto robi najvacsi rozdiel. Kym totiz je kusok ovocia polozeny na tociacich sa hriadeloch, tlak nemoze vytlacat kasicku do zasobnika, a teda je nutena oddtekat cez sitko. Napriklad, jablka treba nakrajat na stredne hrube platky a tlacit ich konstantnou silou tak, aby sa este v zasobniku nepomiagali na kasicku. V asi 2/3 treba nachvilu zastat, vtedy sa kasicka pohne dalej, no a po dvoch sekundach dotlacit zvysny kusok. U ananasu je to stale bieda, ale tato technika to tiez o nieco urychli.
Hodnotil by som to - jablka niekedy velmi dobre, niekedy dost tazko, hrusky o nieco horsie, niektore akoby sa "klzali" a tie idu fakt dost zle, ale vacsinou ich zobere v pohode. Lesne Plody, ceresne, visne... to vsetko v pohode, aj zahradne jahody. Akurat u jahod je dost "morka" drt co vychadza... vlastne je to kasa, je to velka skoda vyhodit. Je to vlastne jahodova pasta.
U rajcin je to podobne, tie treba odstavovat velmi opatrne, inak vznika kasicka, ked sa dostane do ruk ta spravna rychlost, ide to celkom rychlo. Rajciny sa teda odstavuju pomaly.
Hrozno, vytaznost genialna, ale opat treba trochu spomalit.

U ovocia pomimo citrusov, proste rychlost zaostava, paradoxne, mne sa pomimo citrusov ostavuju najlepsie jablka. Kiwi, ak sa tam dava so supkou, ide velmi dobre, aj celkom rychlo.
Broskyne a marhule som nikdy neskusal, to nedokazem nezjest v celosti. Mango som robil 2x minuly rok, a uz si nepamatam ako to islo. Ale co si pamatam, bola s tym velka piplacka. Ananas - ako bolo spomenute, katastrofa. Vytaznost je vsak cez 85%, je tam vsak aj vela peny.

No ale teraz najsilnejsie stranky Angela - a to je chut a kvalita stavy. Pochybujem, ze nejaky iny odstavovac robi tak kvalitnu stavu. A o vymackane ziviny predsa ide. Prave vdaka technologii dokaze Angel vymackat cenne veci a vodu az zo struktury buniek rastlin. Ja ked nad nim stojim aj dlhsie, nevadi mi to, lebo viem, ze: ziskam najviacsie mnozstvo, a najzdravsej stavy.

Dalsia silna stranka Angela je jeho schopnost odstavovat orechy/ semienka, a kokosovu duzinu, v tomto tiez exceluje. No a jeho "neznicitelnost" ako Jarda pisal, je dalsia dobra poistka.

Cize, podla mna tych 25 000 je zasluzenych, a prave pred par dnami mi kamos, co si teraz robi Bruessovu kuru (42 dni na stavach), ktoreho som minuly rok presvedcil, aby kupil Angel aj ked stoji tolko povedal, ze je velmi rad, ze dal na moju radu, a ze tych penazi vobec nelutuje.
Za mna Angel 9.5/10 (tych pol boda dole za umyvanie a ananas...)

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 30, 2011 12:46 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 21, 2010 8:02 pm
Příspěvky: 98
Jasně, zeleninu jsme netestovali... Ona zeleninová šťáva by se na "party" kamarádů tak snadno neudala...\":-)\". A je pravda, že zeleninu - jak kořeny tak listy- umí Angel skvěle. Též šťavit mladé osení mu jde velmi dobře. Lístky úplně požírá... Na závěr šťavení čehokoliv vždy strojem proženu trochu suchého odpadu. Z hřídelí se tak vymačkne ještě trochu šťávy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 30, 2011 1:16 pm 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
To slunce:
Řepa se musí na kousky.
(velikost podle toho jak zvučí a tancuje \":)\" )
Vojtěška a kopřiva apod. se musí nařezat na cca. 3 cm dlouhé kusy.
Na některé věci je vhodné přiotevřít tu gumovou podložku ve výstupu drtě.

Výběr je jednoduchý:
(Omega nebo Hurom)

EUJUICERS.COM (Největší distributor v EU)

Omega 8004 ..... 8490,- (AKCE do 10.5.)
- homogenizace, výroba past
(různé nástavce)
- prý se při lisování ucpává síto(jak moc nevím)
- pěchování paličkou
- záruka motor/díly 15+1/15+1 let
* podpora Oilpressu

Matstone (Samson) Advanced ..... 6950,-
- vyrábí se ve stejné továrně jako Omega
(kvůly USA patentům byl zhoršen)
- pěchovací palička bez těsníci gumy => reflux surovin
- 2fázové síto Omegy nahrazeno malým otvorem a sítem na nádobě na šťávu
(v praxi stejný výsledek)
- !pouze tento má GE Ultem šnek jako Omega!
(Deluxe a 6 in 1 nemají. Tento je 8x pevnější.)
- miň estetická kasle a jiné umístění tlačítek
- záruka motor/díly 10+1/2+1 let
* podpora Oilpressu

Hurom .... 7990,-
- zabere málo místa na lince
- odpadá pěchování => podává si sám
- samočištění síta při lisování
- rychlé zpracování surovin
- snadné a rychlé mytí dílů
- záruka motor/díly 4+1/2+1 let


Naposledy upravil Jenik2011 dne sob dub 30, 2011 9:59 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 30, 2011 9:07 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
TO SLUNCE:
hurom je sice super rychly, ale vytaznost sa zvysi, ked sa hadze drt spat na odstavenie, aj 2-3x. najma uhorky a rajciny idu mokre, preto ich prekladam mrkvou alebo cviklou.
tymto samozrejme odpada jeho super vyhoda, ktorou je rychlost, ale zas je viac stavy.
ak po opatovnom hadzani drte vznikne v stave trochu pyre, treba celu stavu prehnat strojom este raz a vysledok je takmer cista stava.
vynimkou je, ked sa odstavuju maksie jablka. to je pyre tak ci tak, ale bude to take na kazdom stroji.
jablka kupujem zasadne kysle a nezrele, konkretne nezrele goldenky este nesklamali.

hurom je za tu cenu myslim super stroj.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 30, 2011 11:48 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
tomaso píše:
Na závěr šťavení čehokoliv vždy strojem proženu trochu suchého odpadu. Z hřídelí se tak vymačkne ještě trochu šťávy.

Toto som dnes vyskusal, a nepacilo sa mi to. Stavy vyslo strasne malo, mozno par kvapiek, zato umyvanie bolo 3x tazsie. Ta duzina tam bola uplne nalepena, a bolo jej tam 2x tolko, cize nesla zmyt len oplachovanim, ako obvykle, a umyval som ju ovela dlhsie.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 01, 2011 11:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Toto som dnes vyskusal, a nepacilo sa mi to. Stavy vyslo strasne malo, mozno par kvapiek, zato umyvanie bolo 3x tazsie. Ta duzina tam bola uplne nalepena, a bolo jej tam 2x tolko, cize nesla zmyt len oplachovanim, ako obvykle, a umyval som ju ovela dlhsie.

Dost záleží na tom co tam na závěr dáte a ideální je vždy mrkev, ta se myje dobře.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 03, 2011 9:09 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 21, 2010 8:02 pm
Příspěvky: 98
Xion
Je zajímavé, že tady občas čtu o obtížnosti umývání Angela. Já mám velkou mísu ve které chystám materiál k odšťavnění. Do ní pak vložím lisovací zařízení a hřídele. Ve dřezu pod teplou vodou oškrábu a opláchnu síta a proroštuju kartáčkem. S žádným ulpíváním jsem se nikdy nesetkal (čistím vždy okamžitě po šťavení). Mezitím se hřídele v míse odmočí, tak je jen opláchnu... Nemilá činnost je otření vývodu hřídelí z motoru, které má nepravidelný tvar a místo je vždy ublemcané od dřeně...Taky ta objímka se musí nějak utřít... No ale jinak mi přijde, že je Angel malým počtem komponent na mytí docela pohodový... \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz