Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 22, 2024 8:30 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 871 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 59  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř bře 02, 2011 9:03 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Dandy píše:
Můžu poprosit informaci, kde se dá objednat vlasová analýza? Nebo testovací sada?

Eliška vám již odpověděla, ale pro upřesnění, je zde na toto téma celé vlákno, tak si ho najděte a pročtěte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř bře 02, 2011 8:40 pm 
Offline

Registrován: sob úno 05, 2011 4:38 pm
Příspěvky: 8
Děkuji, objednáno. Na vlákno se hned podívám.

Chtěl bych se ještě zeptat jednu věc. Ta moje hyperfunce se v podstatě objedvila v dobe kdy jsem provedl Šankhapraksalanu. Očista proběhla v pohodě jenom s jedným rozdílem a to, že jsem po ní vůbec neměl žízeň a celé dopoledne jsem pak vůbec nepil. V návodu, ale píšete, že je normální pociťovat velkou žízeň. Na druhou stranu je fakt, že jsem se před očistou pořádně zavodnil.

Myslíte, že to jód obsažen v solním roztoku mohl tak nabudit štítnou žlázu, že došlo až k hyperfunkcií?
Doktor mi doporučil zcela vyloučit potraviny s obsahem jódu, aby se činnost štítné žlázy co nejvíc omezila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř bře 02, 2011 9:52 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Dandy píše:
Děkuji, objednáno. Na vlákno se hned podívám.

Chtěl bych se ještě zeptat jednu věc. Ta moje hyperfunce se v podstatě objedvila v dobe kdy jsem provedl Šankhapraksalanu. Očista proběhla v pohodě jenom s jedným rozdílem a to, že jsem po ní vůbec neměl žízeň a celé dopoledne jsem pak vůbec nepil. V návodu, ale píšete, že je normální pociťovat velkou žízeň. Na druhou stranu je fakt, že jsem se před očistou pořádně zavodnil.

Myslíte, že to jód obsažen v solním roztoku mohl tak nabudit štítnou žlázu, že došlo až k hyperfunkcií?
Doktor mi doporučil zcela vyloučit potraviny s obsahem jódu, aby se činnost štítné žlázy co nejvíc omezila.

Nedomnívám se že by to bylo možné, tolik jódu tam zase není a jednorázové zatížení to ani způsobit nedovede, nebo určitě ne natrvalo. Navíc je otázkou, zda celkové vynechání zdrojů jódu je rozumný krok, protože v mnoha případech to právě k této hyperfunkci spíše vede. Příště na očistu aplikujte sůl epsomskou, ta jód určitě neobsahuje a nebude s ní tedy nejmenší problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pát dub 15, 2011 8:16 pm 
Offline

Registrován: stř pro 08, 2010 10:12 am
Příspěvky: 54
Dobrý večer, mám sestru, ktorá je asi 2 roky na umelých hormónoch pre hypotyreózu. Mám pre ňu namiešaný lugol aj selén, horčík už doplňa /na zahraničných fórach odporúčajú ako tretiu zložku/, ale netuším ako začať, vzhľadom na tie hormóny. Pokračovať súbežne, postupne uberať hormóny, alebo vysadiť úplne, alebo ako ? Aby sa to nejako nebilo, nemáte s tým niekto skúsenosti ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pát dub 15, 2011 10:11 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
trampota píše:
Dobrý večer, mám sestru, ktorá je asi 2 roky na umelých hormónoch pre hypotyreózu. Mám pre ňu namiešaný lugol aj selén, horčík už doplňa /na zahraničných fórach odporúčajú ako tretiu zložku/, ale netuším ako začať, vzhľadom na tie hormóny. Pokračovať súbežne, postupne uberať hormóny, alebo vysadiť úplne, alebo ako ? Aby sa to nejako nebilo, nemáte s tým niekto skúsenosti ?

Pokud je dva roky na hormonech, tak je naráz nemůžete vysadit, ale je potřeba pozvolna porovnávat stav, čili dodávat suplementy a citlivě snižovat dávky hormonů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob dub 16, 2011 9:44 am 
Offline

Registrován: stř pro 08, 2010 10:12 am
Příspěvky: 54
Som rozmýšľala na začiatok - 4 kvapky lugolu v dvoch dávkach denne + 100 selén, nejaké 2 mesiace, aby si telo zvyklo, lebo aj iné časti potrebujú jód a potom začať uberať hormóny.
Užíva iba 1 pilulku ráno, teda uberať sa dá v rámci týždennej dávky = 7ks. To by potom postupne mohlo byť - na každý ďalší mesiac dodávania lugolu ubrať jednu pilulku z tej týždennej dávky hormónov. Ja viem, že sa to nedá naplánovať dopredu úplne, treba to kontrolovať škvrnou, po mesiaci lugolu týždeň pauza, atd., ale ako hrubý orientačný plán, by to takto šlo ?
Je cca 9 mesiacov dosť, aby sa štítna spamätala, vyprodukovala nejaké vlastné hormóny a neboli by potrebné tie umelé ?
Nikde tu vo vláknach, a na bežných stránkach už vôbec, nemôžem nájsť výsledok tejto kombinácie - tzn. umelé hormóny a ich vysadzovanie. Prípadne nejaký postup, ako to dopadlo, koľko to trvalo, či sa stav zlepšil, alebo nie. By tí, čo majú už "vyriešené" mohli napísať. Lebo tá štítna, to vyzerá ako epidémia a čo som čítala, tak od mudrcov je to definitíva - do konca života pilule, ak vám medzitým ešte niečo tu a tam neodrežú, lebo vraj to treba. To je úplne príšerné o tom iba čítať.
Takže, ak by som mohla poprosiť tých, čo užívali umelé hormóny a prešli na suplementáciu lugolom, nech napíšu svoje skúsenosti, postup, výsledok, atd. To tu chýba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned dub 17, 2011 6:54 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
trampota píše:
Som rozmýšľala na začiatok - 4 kvapky lugolu v dvoch dávkach denne + 100 selén, nejaké 2 mesiace, aby si telo zvyklo, lebo aj iné časti potrebujú jód a potom začať uberať hormóny.
Užíva iba 1 pilulku ráno, teda uberať sa dá v rámci týždennej dávky = 7ks. To by potom postupne mohlo byť - na každý ďalší mesiac dodávania lugolu ubrať jednu pilulku z tej týždennej dávky hormónov. Ja viem, že sa to nedá naplánovať dopredu úplne, treba to kontrolovať škvrnou, po mesiaci lugolu týždeň pauza, atd., ale ako hrubý orientačný plán, by to takto šlo ?
Je cca 9 mesiacov dosť, aby sa štítna spamätala, vyprodukovala nejaké vlastné hormóny a neboli by potrebné tie umelé ?
Nikde tu vo vláknach, a na bežných stránkach už vôbec, nemôžem nájsť výsledok tejto kombinácie - tzn. umelé hormóny a ich vysadzovanie. Prípadne nejaký postup, ako to dopadlo, koľko to trvalo, či sa stav zlepšil, alebo nie. By tí, čo majú už "vyriešené" mohli napísať. Lebo tá štítna, to vyzerá ako epidémia a čo som čítala, tak od mudrcov je to definitíva - do konca života pilule, ak vám medzitým ešte niečo tu a tam neodrežú, lebo vraj to treba. To je úplne príšerné o tom iba čítať.
Takže, ak by som mohla poprosiť tých, čo užívali umelé hormóny a prešli na suplementáciu lugolom, nech napíšu svoje skúsenosti, postup, výsledok, atd. To tu chýba.

To budete muset celkem dost sledovat reakce, dopředu se to naplánovat nedá, ale jako záměr asi ano. Doba se nedá odhadnout, to může naskočit skoro hned a také třeba nemusí naskočit vůbec. Postup vám nikdo neporadí, vždy to bude experimentování. Jinak je to opravdu epidemie a to řezání netřeba komentovat. Jak někdo něco vyřeší, tak již bohužel většinou nepíše, čili těchto zpráv je poskrovnu, ale vyléčených lidí je naštěstí docela dost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv dub 21, 2011 6:48 am 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 11:20 pm
Příspěvky: 110
Zdravím, jelikož jsem zjistila,že mám nedostatek jodu (ranním měřením) a podařilo se mi sehnat jen 1% lugol tak Vás pane Jardo prosím o určení dávky ,nebo si to mám vyzkoušet jak u MMS?
Na vlasovou analyzu chci ještě počkat- stejně dělám koupele MMS a musela by nejmíň dva měsíce počkat.Půjdu totiž na to vyšetření a zkusím zda by to nešlo přes alergologii.Děkuji moc za ochotu a Váš čas. Hezký den


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv dub 21, 2011 9:29 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
magdalena píše:
Zdravím, jelikož jsem zjistila,že mám nedostatek jodu (ranním měřením) a podařilo se mi sehnat jen 1% lugol tak Vás pane Jardo prosím o určení dávky ,nebo si to mám vyzkoušet jak u MMS?
Na vlasovou analyzu chci ještě počkat- stejně dělám koupele MMS a musela by nejmíň dva měsíce počkat.Půjdu totiž na to vyšetření a zkusím zda by to nešlo přes alergologii.Děkuji moc za ochotu a Váš čas. Hezký den

Je to popsáno patrně ve vlákně o jódu, nebo o lugolově roztoku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv dub 21, 2011 11:09 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
trampota píše:
Nikde tu vo vláknach, a na bežných stránkach už vôbec, nemôžem nájsť výsledok tejto kombinácie - tzn. umelé hormóny a ich vysadzovanie. Prípadne nejaký postup, ako to dopadlo, koľko to trvalo, či sa stav zlepšil, alebo nie. By tí, čo majú už "vyriešené" mohli napísať. Lebo tá štítna, to vyzerá ako epidémia a čo som čítala, tak od mudrcov je to definitíva - do konca života pilule, ak vám medzitým ešte niečo tu a tam neodrežú, lebo vraj to treba. To je úplne príšerné o tom iba čítať.
Takže, ak by som mohla poprosiť tých, čo užívali umelé hormóny a prešli na suplementáciu lugolom, nech napíšu svoje skúsenosti, postup, výsledok, atd. To tu chýba.

Zatím jsem ve stádiu, kdy po ročním detoxu beru 1/4 euthyroxu místo 1 a k tomu 12 kapek lugolu a daří se mi střídavě, ale je to výrazně lepší než kdysi. Hormony mám v pořádku.
Návod nelze říct, jak píše Jarda, pomalu, s citem a podle vaší aktuální situace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv dub 28, 2011 6:31 pm 
Offline

Registrován: stř pro 08, 2010 10:12 am
Příspěvky: 54
sestra má tiež hormóny v poriadku, len sa jej občas nedalo nadýchnuť, hlavne v noci a vraj to je zo zväčšenej štítnej. odvtedy berie tyroxín 75, 1x denne. výsledky pokroku žiadne, akurát "sa to nezväčšuje". sa mi zdá po dvoch rokoch jaksi malý výsledok. inak nemá žiadne problémy ani neobvyklé symptómy, prípadne ich iba nevie správne priradiť k tej žľaze.
neviem z toho vášho príspevku určiť, ako dlho už beriete lugol - ten ročný detox bol s alebo bez lugolu ? a ako sa prejavuje to - "mám se výrazne lépe" ? ktoré príznaky vám zmizli, alebo ustúpili ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Štítná žláza !
PříspěvekNapsal: pát dub 29, 2011 9:34 am 
Offline

Registrován: pát dub 29, 2011 9:28 am
Příspěvky: 4
Dobrý den,

obracím se na Vás s prosbou o Váš názor na můj zdravotní problém.

Je mi 21 let, asi před 4 roky mi na imunologii zjistili, že mám problémy se štítnou žlázou. V té době byla čísla týkající se protilátek jen mírně nad normálem, ale pro jistotu mi předepsali euthyrox, na začátku to byl 25 (nejslabší). Doktorka mi řekla, že se jedná o zánět štítné žlázy (autoimunitní reakci), který ale není infekční, prý se jen tak nazývá. Postupem času, ale dávky rostly, až jsem se dostal na euthyrox 75 1 prášek denně. Dřív jsem hodně posiloval a jedl doplňky stravy a po nějaké době se mi dostavily zdravotní problémy (ranní zvracení atd.), kvůli problémům se zdravím jsem se začal zajímat o zdravý životní styl a začal ho dodržovat.. Začal jsem chodit k paní Šimůnkové, která mi předepisovala kapičky joalis. Chodím k ní již 2 roky, ale nejsem si plně jistý jejich účinností. Začal jsem jíst Chlorellu 16 kousků denně a pít 2x zelený ječmen, mám za sebou jednu šank prakšalánu a chci ji dělat 2x ročně. Snažím se jíst hodně zeleniny, málo pečiva, mléčných výrobků, masa,... Doopravdy hodně sportuji, takže moje tělo toho spotřebuje velice hodně.

A teď k mému dotazu. Když jsem bral 1prášek euthyroxu 75 denně dostaly se mé výsledky ANTI TPO do normy(60), a anti TG na 320, ale vzhledem k tomu, že se mi dost příčí představa, že bych bral prášky po celý zbytek života, zkusil jsem si brát jen půlku prášku 75 1*denně a testy se mi hned zhoršily. Snažil jsem se zjistit co nejvíc, ale doktoři se tváří, jako že nemoc prostě přijde a oni sami neví proč. Shrnu-li to, měla by to být autoimunitní reakce a zánět štítné žlázy, anti TG IUml mám 326, takže se zvýšil jen o 6, když jsem bral o půl prášku méně a norma je 60 a anti TPO IU/ml mám 220 a norma je 60, a to se mi zhoršilo cca o 160.
Chtěl bych se zeptat, jestli nevíte, co bych měl udělat, abych mohl dávku prášků snížit nebo postupem času úplně přestat používat. Zda mám jíst více jódu nebo naopak, zda mám nějaké potraviny úplně omezit, popřípadě užívat nějaké vitamíny či minerály. Klidně za Vámi i dorazím na nějakou schůzku, mým cílem je přestat brát tyto hormony úplně.

Děkuji předem za Vaši odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza !
PříspěvekNapsal: pát dub 29, 2011 3:30 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Jake si konkretne bral doplnky? Pokud nechces uvadet zde muzem po mejlu nebo soukromou spravou SZ. Me osobne tvuj problem zaujal, lekari nemohou vedet vsechno, telo funguje komplexne. Telo vydrzi hodne ale ne dlouhodobe ikdyby si jedl to nejlepsi z matky prirody. Krom suplementace mineraly a stopovymi prvky, bych zkusil estli to neni tim fyzickym pretezovanim, holt co telo snese v 20r nesnese v 25r, nadruhou stranu neni to ani tak o veku jako o vyladenosti metabolismu, harmonii v procesech, endokrinni zlazy o jejich opotrebovani, nastesti ma telo dobrou regeneracni schopnost ale chce to mu dat moznost a cas. Prestal bych s premahanim, sport jen obcas a mirne tak aby bavil, najit si v nem zalibeni i bez toho ze se znicis, relax v prirode u vody, dodrzovat striktne spankovou hygienu se slepicma a denni rytmus v souladu s vseobecne prirozenymi cirkadialnimi rytmy, naslouchat vic hlasu sveho tela, telo si samo rekne co chce, tedy necpat se kdyz mi to nechutna ikdyz toto neplati u vseho.

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza !
PříspěvekNapsal: pát dub 29, 2011 3:48 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Jo nastudoval bych si alespon neco odborneho o stitne zlaze treba ang. Wiki a vsimal si toho jak a cim mohou byt ovlivneny procesy v stitine zlaze, tim myslim ze i stitna zlaza je propojena metabolicky s jinymi castmi v tele s jinymi zlazami, takze zamerit se jen na ni je ci muze byt kratkozrakke, neznam vsechny procesy, enzymy, hormony muzes si je dohledat, dulezite je ale podle mne cist mezi radky a nebrat to jako striktne danne, dnesni stav poznani nemusi postihovat komplexni provazani. Takze kdyz bych to podtrh a secetl. Zmenit zivotospravu na takovou ktera je vseobecne neutralni. Podchytit psychiku-eliminovat stresy a dalsi veci co brani mysli dostat se do pohody. Nepodlehat manipulacnimu chovani, identifikovat manipulatory a eliminovat jejich vliv. Zvysovat si sebevedom a branit se manipulacii asertivitou, seberealizaci,atd. Vynechat preventivne stimulanty, doplnky, leky. Ale nevim jak s tema co musis brat. Postupne bych je casem vysadil, protoze neleci primarni pricinu ale nahrazuji defakto nejake endokrinni bunky co maji produkovat hormon a udrzovat hormonalni rovnovahu.

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pát dub 29, 2011 4:37 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 11:20 pm
Příspěvky: 110
Zdravím pane Jardo a děkuji za odpověď. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 871 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 59  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz