Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 23, 2024 10:28 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 122  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř dub 13, 2011 9:57 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 11:20 pm
Příspěvky: 110
Zdravím Sakule nebuďte smutný určitě jste na něco jiného šikovný, člověk nemůže být dokonalý, jsme ve vývoji \":roll:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 13, 2011 10:11 pm 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
Jindra píše:
Jé to je náhoda, já jsem doma zprovoznil cca před třemi týdny totéž. Mohu se ale pochlubit lepší výtěžností - z 2 kg lnu mám 820 ml a teplotu jsem taky měřil, těsně u výstupu, aby byl výsledek co nejpřesnější, naměřeno 38 °C. Takže už si děláme lněný olej doma na počkání. Len kupuju v DM Drogerii, půlkilo za 25 Kč.
Lisuju na tom též sezamový a makový olej.

Super.

Já na Huromu \":lol:\" 5kg pytel 149,- 1920ml oleje 1h35min. => 2kg 768ml oleje 38minut.
Moje spotřeba 2,5l za 60dní.


Naposledy upravil Jenik2011 dne stř dub 13, 2011 10:47 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 13, 2011 10:26 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Super, sú takéto vecičky a zlepšováky. Len som si to teraz dal do súvisu s tým, čo tu p. Jarda písal, že niektorý ľan už nemusí mať skoro vôbec omega3. Niekde tu bol vlozeny dokument od Agro-el kde bolo meranie na omega3 a boli tam namerane. Ich ľan teda omega 3 obsahuje. To ma napadlo, že by bola škoda si doma takto poctivo robiť ľanový olej, ak by bol ochudobnený o omega 3.
http://www.uloz.to/7748782/agro-el-lneny-olej-pdf


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 13, 2011 11:33 pm 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
Nabídka otestování oleje z AGRO-EL na Omega-3:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 14, 2011 9:28 am 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
mohy píše:
Super, sú takéto vecičky a zlepšováky. Len som si to teraz dal do súvisu s tým, čo tu p. Jarda písal, že niektorý ľan už nemusí mať skoro vôbec omega3. Niekde tu bol vlozeny dokument od Agro-el kde bolo meranie na omega3 a boli tam namerane. Ich ľan teda omega 3 obsahuje. To ma napadlo, že by bola škoda si doma takto poctivo robiť ľanový olej, ak by bol ochudobnený o omega 3.
http://www.uloz.to/7748782/agro-el-lneny-olej-pdf

Brýle nenosím ale žádný datum tam nevidím.
Důvěřuj ale prověřuj.
Je lepší mít více zdrojů než jeden.

Já teď beru len od zavedeného prodejce který bere léta od zemědělce v ČR.
Osobně mi oba sdělili že len je neozářený s vysokým podílem Omega-3.
Což mi potvrdilo otestování v SVU Praha.
Doma mi klíčí.
Nemá BIO certifikát! \":lol:\"

To víte sám zblajznu 20kg lnu na olej za rok.


Dokonce jsem si upravill 28l chladící box s 65W peltierem za 990,- a jezdím si pro kozí mléko.
Teď umí chladit i ohřívat a držet nastavenou teplotu.
(Vlastní regulace mě přišla na cca. 400,-, z továrny obdobný nejlevněji 3600,-)

Zdraví málo, peněz málo, času hodně \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 14, 2011 8:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Super, sú takéto vecičky a zlepšováky. Len som si to teraz dal do súvisu s tým, čo tu p. Jarda písal, že niektorý ľan už nemusí mať skoro vôbec omega3. Niekde tu bol vlozeny dokument od Agro-el kde bolo meranie na omega3 a boli tam namerane. Ich ľan teda omega 3 obsahuje. To ma napadlo, že by bola škoda si doma takto poctivo robiť ľanový olej, ak by bol ochudobnený o omega 3.
http://www.uloz.to/7748782/agro-el-lneny-olej-pdf

Tam jde především o konkrétní odrůdu lnu a také podmínky za kterých je pěstován. Navíc pokud vím, tak nejlépe vycházejí ty nejstarší odrůdy a o ně zase nyní není takový zájem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 14, 2011 8:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Jenik2011 píše:
Brýle nenosím ale žádný datum tam nevidím.
Důvěřuj ale prověřuj.
Je lepší mít více zdrojů než jeden.

Já teď beru len od zavedeného prodejce který bere léta od zemědělce v ČR.
Osobně mi oba sdělili že len je neozářený s vysokým podílem Omega-3.
Což mi potvrdilo otestování v SVU Praha.
Doma mi klíčí.
Nemá BIO certifikát! \":lol:\"

To víte sám zblajznu 20kg lnu na olej za rok.


Dokonce jsem si upravill 28l chladící box s 65W peltierem za 990,- a jezdím si pro kozí mléko.
Teď umí chladit i ohřívat a držet nastavenou teplotu.
(Vlastní regulace mě přišla na cca. 400,-, z továrny obdobný nejlevněji 3600,-)

Zdraví málo, peněz málo, času hodně \":)\"

Je vidět, že jste velice zručný kutil, to já taky, ale bohužel nemám ten čas, což mě dost štve, protože jsem hrozný puntičkář a zkoumal s vysokou schopností improvizace.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 17, 2011 3:39 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 11:20 pm
Příspěvky: 110
Zdravím pane Jardo,ráda by byla jen trošku taková jako Vy- jste perfektní pro nás jak v odpovědích, radách a Vaše trpělivost je nekonečná - jak přečítám témata tak se někdy docela divím jak hezky a pěkně odpovídáte. Jste podle mne perfektní panna. Určitě byste ty přístroje udělal, ale kdo by se věnoval nám? \":(\" Moc Vám děkujeme a myslím chápeme co pro nás děláte.Konkretně já - už mám dost let a nikdo nepřišel na to, že mám tu nedostatečnost žaludeční kyseliny a tím vše ostatní. Také Vám přejeme vše dobré a aŤ se Vám vše daří. magdalena \":P\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 17, 2011 10:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
magdalena píše:
Zdravím pane Jardo,ráda by byla jen trošku taková jako Vy- jste perfektní pro nás jak v odpovědích, radách a Vaše trpělivost je nekonečná - jak přečítám témata tak se někdy docela divím jak hezky a pěkně odpovídáte. Jste podle mne perfektní panna. Určitě byste ty přístroje udělal, ale kdo by se věnoval nám? \":(\" Moc Vám děkujeme a myslím chápeme co pro nás děláte.Konkretně já - už mám dost let a nikdo nepřišel na to, že mám tu nedostatečnost žaludeční kyseliny a tím vše ostatní. Také Vám přejeme vše dobré a aŤ se Vám vše daří. magdalena \":P\"

To, že jsem panna jste vydedukovala jak, jsem štír.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 18, 2011 8:30 am 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 11:20 pm
Příspěvky: 110
Podle toho,že jste tak perfektní a to bývají obvykle panny. Takže jako štírovi Vám pracuje hodně intuice. Ale stejně si myslím,že ascedent nebo něco máte v panně.Krásný den \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 18, 2011 9:27 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
magdalena píše:
Podle toho,že jste tak perfektní a to bývají obvykle panny. Takže jako štírovi Vám pracuje hodně intuice. Ale stejně si myslím,že ascedent nebo něco máte v panně.Krásný den \":)\"

To jsem nikdy do takové hloubky nezkoumal.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 18, 2011 9:54 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Rád bych tady upozornil na jedno drobné úskalí SP, které se přihodilo mne. SP a kefír konzumuji cca od října téměř každý den v množství půl litru kefíru a cca půl kila SP a přivodil jsem si docela slušné převápění. Podle vlasové analýzy skoro 200 procent. Ani mé tělo mne na nic neupozornilo, vzhledem k tomu že mi obojí do poslední chvíle skvěle chutnalo a cítil jsem se dobře. Navíc hořčík jsem bral na hranici průjmu, takže měl vápník rozpouštět

Možná jsem obojího konzumoval příliš, nebo svoji roli hrálo vyrovnané PH které mám takže nemohlo docházet k odvápňování.

Předávám tedy jako zajímavost


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 19, 2011 8:39 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Rád bych tady upozornil na jedno drobné úskalí SP, které se přihodilo mne. SP a kefír konzumuji cca od října téměř každý den v množství půl litru kefíru a cca půl kila SP a přivodil jsem si docela slušné převápění. Podle vlasové analýzy skoro 200 procent. Ani mé tělo mne na nic neupozornilo, vzhledem k tomu že mi obojí do poslední chvíle skvěle chutnalo a cítil jsem se dobře. Navíc hořčík jsem bral na hranici průjmu, takže měl vápník rozpouštět

Možná jsem obojího konzumoval příliš, nebo svoji roli hrálo vyrovnané PH které mám takže nemohlo docházet k odvápňování.

Předávám tedy jako zajímavost

Ono dost záleží na vitamínu D3, čili pokud jste byl třeba hodně často na slunci, nebo ho suplementoval, je to možné, jinak by hořčík a vitamín B6 měl udržet stav vápníku srovnaný. Další možnost je už méně běžná, ale můžete mít špatnou resorpci ze střeva a pak sice hořčík berete do stavu průjmu, ale nevstřebáváte, to se dá řešit buď koupelemi, nebo mazáním na pokožku, případně požádat lékaře o infuzi hořčíku a stav srovnat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 19, 2011 9:05 pm 
Offline

Registrován: sob zář 04, 2010 10:18 am
Příspěvky: 18
[quote="Jenik2011":35xw7hu6]Nabídka otestování oleje z AGRO-EL na Omega-3:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 23, 2011 12:03 pm 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
Trh Náplavka v Praze:

Kozí tvarohy:
Bio 150g Pěnčín ..... 30Kč (204Kč/kg, na farmě 170Kč/kg)
200g Krasolesí ..... 45Kč (225Kč/kg, BIO bez certifikátu)

250g = 2,5l mléka (v průměru 30Kč/l)
(U krav 1,8-2l.)


Přílohy:
Kozí tvaroh.jpg
Kozí tvaroh.jpg [ 127.24 KiB | Zobrazeno 13397 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz