Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte říj 08, 2024 12:32 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř kvě 04, 2011 7:06 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
sakul píše:
Nedávno jste tu Jardo psal, že s potravou je to prosté - pokud do hodiny po jídle jde PH nahoru, nekrmí kvasinky a tělu prospívá.

Je to ale opravdu tak jednoduché? Například mě po sušeném ovoci Ph letí až na 7.5 nicméně kvasinky mi zhoršuje prokazatelně. V nadcházející sezóně začíná být aktuální meloun - ten je jeden z největších zvedačů PH, nicméně vzhledem k obsahu cukru bývá vždy uváděn v seznamu zakázaných potravin při boji s kvasinkami.

protože cukr je v žebříčku zhoršujících faktorů daleko výš než nějaké PH...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř kvě 04, 2011 7:29 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Vševěd píše:
protože cukr je v žebříčku zhoršujících faktorů daleko výš než nějaké PH...

rekl bych ze pred cukrem je jeste jeden fatalnejsi faktor-Vsevedovy demagogie!!!

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř kvě 04, 2011 8:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Nedávno jste tu Jardo psal, že s potravou je to prosté - pokud do hodiny po jídle jde PH nahoru, nekrmí kvasinky a tělu prospívá.

Je to ale opravdu tak jednoduché? Například mě po sušeném ovoci Ph letí až na 7.5 nicméně kvasinky mi zhoršuje prokazatelně. V nadcházející sezóně začíná být aktuální meloun - ten je jeden z největších zvedačů PH, nicméně vzhledem k obsahu cukru bývá vždy uváděn v seznamu zakázaných potravin při boji s kvasinkami.

To se docela divím, protože jak se spustí kvasný proces, tak se ihned zvedá kyselost. U melounů je to taky trochu jinak, samotné jako zelenina problémy nevyvolávají, ale velice ochotně kvasí v přítomnosti jakékoliv jiné potraviny, čili pokud je budete jíst, tak rozhodně s ničím nekombinovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř kvě 04, 2011 9:32 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Petr 2 píše:
rekl bych ze pred cukrem je jeste jeden fatalnejsi faktor-Vsevedovy demagogie!!!

co Petře, ještě pořád praktikuješ ty krádeže na pracovišti?

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř kvě 04, 2011 9:41 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jarda píše:
To se docela divím, protože jak se spustí kvasný proces, tak se ihned zvedá kyselost. U melounů je to taky trochu jinak, samotné jako zelenina problémy nevyvolávají, ale velice ochotně kvasí v přítomnosti jakékoliv jiné potraviny, čili pokud je budete jíst, tak rozhodně s ničím nekombinovat.

Jardo díky za odpověď, ale přeci jenom mi to stále není jasné. Například zmiňované melouny, přestože je přeci jím samotné tak mají v sobě řádnou dávku cukrů a ty by měly krmit kvasinky a tedy podle toho co jste zmínil i krmit kvasinky.
Nebo tedy samotné nekrmí?

Pokud se podívám na druhou stranu spektra tak například vepřový vývar nemá důvod krmit mikroorganismy v těle, nicméně je silně kyselinotvorný.

Dá se opravdu rovnice - snižuje PH=krmí kvasinky - aplikovat opravdu obecně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř kvě 04, 2011 10:08 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 17, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 149
Sakule, pokud tě to uklidní, můj selský rozum má s tímto naprosto stejný "problém." Prostě to imho nedává smysl.
Skoro je mi to až líto někdy zkoušet, když jsem si téměř jistý, že si tím pohorším 8-/ Ale kdoví..jednak to třeba ještě Jarda nějak vyargumentuje a druhak se v létě stejně asi neudržím a na melouny naletím;)

_________________
With Universal flow, Candida Albicans is leaving back home.:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř kvě 04, 2011 10:19 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Dej si kuřecí na grilu, sněz ji a řekni mi, jestli se cítíš nafouklý.
A pak si dej ten svůj meloun.
Myslím, že takhle jednoduše si to může otestovat úplně každý.
Ano, PH škodí, ale jen pokud je velmi nízko, např. jako při hladovce nebo při ketoacidóze. K takovým číslům se dá běžnou stravou dostat jen velmi stěží.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř kvě 04, 2011 10:59 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 17, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 149
Problém se zácpou jsem vyřešil klystýrem. Bylo mi blbě a měl jsem pocit, že prasknu. Po klystýru jsem se cítil desetkrát líp. Asi nějaká za krize musela přijít. 3xdenně MMS2 + 3xdenně crchovatá čl lichoořešnice, 2 lžíce kokosového oleje, vitamíny, minerály..tak se něco začlo dít. Ten klystýr s dva týdny odstátou - v lednici - urinou byl slušný rachot. Poté co se tělo po několika hodinách uklidnilo po stresu jsem se cítil o mnoho lépe.

_________________
With Universal flow, Candida Albicans is leaving back home.:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv kvě 05, 2011 8:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Jardo díky za odpověď, ale přeci jenom mi to stále není jasné. Například zmiňované melouny, přestože je přeci jím samotné tak mají v sobě řádnou dávku cukrů a ty by měly krmit kvasinky a tedy podle toho co jste zmínil i krmit kvasinky.
Nebo tedy samotné nekrmí?

Pokud se podívám na druhou stranu spektra tak například vepřový vývar nemá důvod krmit mikroorganismy v těle, nicméně je silně kyselinotvorný.

Dá se opravdu rovnice - snižuje PH=krmí kvasinky - aplikovat opravdu obecně?

Cukr obsahují, ovšem ne každá forma přijatého cukru krmí kvasinky, to by jste již byl mrtvý, protože tělo jede také na cukr a pokud by jste ho musel zcela vyřadit, tak sice zvítězíte, ale zároveň zemřete, tedy nic moc radosti z vítězství. Prostě si to musíte vyzkoušet a uvidíte, většinou u samotných melounů není problém. Tím vývarem jste mě dorazil, pochopitelně to neplatí v absolutní rovině, toto pravidlo je použitelné pouze na reakci v organizmu, kterou způsobují potraviny s cukrem, respektive se sacharidy a ty snad vepřový vývar neobsahuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv kvě 05, 2011 8:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
AIM_FREEMAN píše:
Problém se zácpou jsem vyřešil klystýrem. Bylo mi blbě a měl jsem pocit, že prasknu. Po klystýru jsem se cítil desetkrát líp. Asi nějaká za krize musela přijít. 3xdenně MMS2 + 3xdenně crchovatá čl lichoořešnice, 2 lžíce kokosového oleje, vitamíny, minerály..tak se něco začlo dít. Ten klystýr s dva týdny odstátou - v lednici - urinou byl slušný rachot. Poté co se tělo po několika hodinách uklidnilo po stresu jsem se cítil o mnoho lépe.

Tak vyčistit střeva při jakémkoliv problému je naprostý základ a čekat až zahřmí, je pouze zbytečné trápení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv kvě 05, 2011 10:45 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Loni v létě, když byla sezona melounů, jsem si několikrát do týdne dala k večeři pořádný kus melounu a potom ještě kefír. Nic se nedělo a bylo mi výborně.
Teď celou zimu večeřím zeleninu, je mi hůř a kvasinka je horší.
Miluju teplo a jak se ochladí, tak mi všechno funguje hůř. Zdá se mi, že tohle je u mě rozhodující faktor i pro kandidu. Pane Jardo, je to možné?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv kvě 05, 2011 2:07 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Jarda píše:
Tak vyčistit střeva při jakémkoliv problému je naprostý základ a čekat až zahřmí, je pouze zbytečné trápení.

Pokud jsem na chalupě a nemám možnost udělat si klystýr, co byste doporučil jako nejlepší na pročištění?
Většinou tam změnou prostředí trpím zácpou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv kvě 05, 2011 3:13 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Beladona píše:
Pokud jsem na chalupě a nemám možnost udělat si klystýr, co byste doporučil jako nejlepší na pročištění?
Většinou tam změnou prostředí trpím zácpou.

Ja už zápchami netrpím a idem minimálne jedenkrát do dňa na Wc. Hlavne ráno si trocha ohrejem vodu aby bola teplá asi tak 1 liter a to mi potom spôsobí, že idem na WC. Stále to tak robievam a je to veľmi dobre teda aspoň mne to tak funguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv kvě 05, 2011 8:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Loni v létě, když byla sezona melounů, jsem si několikrát do týdne dala k večeři pořádný kus melounu a potom ještě kefír. Nic se nedělo a bylo mi výborně.
Teď celou zimu večeřím zeleninu, je mi hůř a kvasinka je horší.
Miluju teplo a jak se ochladí, tak mi všechno funguje hůř. Zdá se mi, že tohle je u mě rozhodující faktor i pro kandidu. Pane Jardo, je to možné?

Určitě je to možné a je potřeba si uvědomit, že jakýkoliv negativní vjem okamžitě oslabuje celé tělo a tím dává šanci parazitům.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv kvě 05, 2011 8:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Pokud jsem na chalupě a nemám možnost udělat si klystýr, co byste doporučil jako nejlepší na pročištění?
Většinou tam změnou prostředí trpím zácpou.

Vypít roztok epsomské soli, což na jedné straně dodá tělu síru a hořčík a na straně druhé umožní defekaci. Dávkovat se dá celkem přesně a postupně budete patrně schopna docílit vychytání správné dávky, kdy budete kadit, ale nebude přímo průjem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz