Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 6:32 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned kvě 08, 2011 7:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Podla toho hore, teda tento produkt:
http://www.swansonvitamins.com/SWU132/ItemDetail?n=0

nema ziaden vyuzitelny selen. \":-)\"

Ono nic neplatí absolutně a pokud má tělo něčeho přebytek, tak to prostě nebere i když to dodáváte lopatou a pokud je něčeho nedostatek, tak to vychytává i v nepatrných dávkách, jinak by jsme nepřežili ani týden.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned kvě 08, 2011 9:49 am 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Znáte nějaký levnější český web s vitamíny než je swanson.cz?

A ještě jeden dotaz ... myslíte že selen v chelátu má nějaký význam jako u zinka například ?
http://www.swanson.cz/selen-chelat-90pcs-200mcg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned kvě 08, 2011 9:37 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
mozu nejako suvisiet nadmerne davky doplnkov s mojimi problemami som zapchou?
doplnky (podla vysledkov vlasovej analizy) beriem mesiac. doplnky od vas Jarda - zinok, bor, med, biely il, mangan, molybdeb. tieto vsetky maximalne davky. chlorid horecnaty momentalne asi 8g.
inac lugol 10kv + selen 100, od swansonu, B50, B12. D 4000mg, E prve 2 tyzdne 800, teraz 400.
pri predavkovani niektorych doplnkov byva uvadzane traviace tazkosti, preto mi to napadlo.
totizto, zapchu som mavala vzdy, polroka na zivej strave,na zac. sa to najprv zhorsilo, potom, pravdepodobne pomohol lugol, sa to zo dna na den zlepsilo, creva sa dali do pohybu , a teraz toto, je to horsie, ako bolo pred prechodom na zivu stravu.
samozrejme, dost sa stresujem, toto tiez zvazujem, (ale stres bol vzdy, dokonca aj ovla lepsi a nebolo to taketo zle)
snazim sa udrzovat pH v spravnej rovine, no nie vzdy sa dari.
kvasinky pozitivne.
okrem zapchy, prelievanie akoby vody v crevach, nemozno dostat plyny z criev, ani po nasadeni nejakych protinadymacich korenin, akob mi ostavala voda v zaludku, nic sa nehybe, netravi. klystir tiez ide tazko von.
no toto je na inu temu, proste iba uvazujem nad tymi doplnkami.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon kvě 09, 2011 7:37 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Znáte nějaký levnější český web s vitamíny než je swanson.cz?

A ještě jeden dotaz ... myslíte že selen v chelátu má nějaký význam jako u zinka například ?
http://www.swanson.cz/selen-chelat-90pcs-200mcg

To neznám, pak už jen zahraniční a tam je to nyní zcela dost podělané, já už čekám na balík 5 týdnů a ti debilní pošťáci ani netuší kde je. Prostě klasika, čurbes jako všude v našem švejkovském státě, kde panuje hybridní socanský kapitalizmus. Osobně se domnívám, že to velký význam nemá a bohatě vám stačí běžné selenové tabletky, které také prodávají a jsou levnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon kvě 09, 2011 7:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
mozu nejako suvisiet nadmerne davky doplnkov s mojimi problemami som zapchou?
doplnky (podla vysledkov vlasovej analizy) beriem mesiac. doplnky od vas Jarda - zinok, bor, med, biely il, mangan, molybdeb. tieto vsetky maximalne davky. chlorid horecnaty momentalne asi 8g.
inac lugol 10kv + selen 100, od swansonu, B50, B12. D 4000mg, E prve 2 tyzdne 800, teraz 400.
pri predavkovani niektorych doplnkov byva uvadzane traviace tazkosti, preto mi to napadlo.
totizto, zapchu som mavala vzdy, polroka na zivej strave,na zac. sa to najprv zhorsilo, potom, pravdepodobne pomohol lugol, sa to zo dna na den zlepsilo, creva sa dali do pohybu , a teraz toto, je to horsie, ako bolo pred prechodom na zivu stravu.
samozrejme, dost sa stresujem, toto tiez zvazujem, (ale stres bol vzdy, dokonca aj ovla lepsi a nebolo to taketo zle)
snazim sa udrzovat pH v spravnej rovine, no nie vzdy sa dari.
kvasinky pozitivne.
okrem zapchy, prelievanie akoby vody v crevach, nemozno dostat plyny z criev, ani po nasadeni nejakych protinadymacich korenin, akob mi ostavala voda v zaludku, nic sa nehybe, netravi. klystir tiez ide tazko von.
no toto je na inu temu, proste iba uvazujem nad tymi doplnkami.

To máte pravdu, trávicí problémy by u předávkování některých uvedených látek nastat mohly, ale tím většinou není myšlena zácpa, ale spíše průjem. Samozřejmě nic nebrání tomu vše na pár dní, třeba týden, vynechat a pak dle výsledku pokusu zase pokračovat, nebo snížit dávky. Spíše bych podezíral ten stres, protože to se tělo stáhne a nechce dělat nic tedy ani se vyprazdňovat. Ani jedna z uvedených látek kvasinky nepodporuje, spíše je likvidují, tak nevím, ale na ně má také zásadní vliv stres, což je stále o deficitu hořčíku a oslabených nadledvinkách. To právě dobře řeší i vitamíny skupiny B a ty jsem vám doporučil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon kvě 09, 2011 11:06 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Jarda píše:
To máte pravdu, trávicí problémy by u předávkování některých uvedených látek nastat mohly, ale tím většinou není myšlena zácpa, ale spíše průjem. Samozřejmě nic nebrání tomu vše na pár dní, třeba týden, vynechat a pak dle výsledku pokusu zase pokračovat, nebo snížit dávky. Spíše bych podezíral ten stres, protože to se tělo stáhne a nechce dělat nic tedy ani se vyprazdňovat. Ani jedna z uvedených látek kvasinky nepodporuje, spíše je likvidují, tak nevím, ale na ně má také zásadní vliv stres, což je stále o deficitu hořčíku a oslabených nadledvinkách. To právě dobře řeší i vitamíny skupiny B a ty jsem vám doporučil.

dakujem.
no vysadit to vsetko nechcem, ale ked hovorite, ze by skor mal byt problemmom prujem...
ten stres je fakt neprijemny...
becka beriem, teda snad dostatocne...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon kvě 09, 2011 8:13 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
ovekyska píše:
dakujem.
no vysadit to vsetko nechcem, ale ked hovorite, ze by skor mal byt problemmom prujem...
ten stres je fakt neprijemny...
becka beriem, teda snad dostatocne...

Vynechat vse neprirozene a delat vse prirozene...chodit do prirody, relaxovat a myslet na sebe, uspokojovat svoje potreby.
odhalit manipulatory kolem sebe a branit se viz knizka:
http://www.uloz.to/7669094/nenechte-seb ... ulovat-pdf

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon kvě 09, 2011 10:07 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Petr 2 píše:
Vynechat vse neprirozene a delat vse prirozene...chodit do prirody, relaxovat a myslet na sebe, uspokojovat svoje potreby.
odhalit manipulatory kolem sebe a branit se viz knizka:
http://www.uloz.to/7669094/nenechte-seb ... ulovat-pdf

to by som rada, ale s dvoma malymi detmi je to malicko tazsie, ked od rana do vecera kmitam a nestiham, takze tak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř kvě 11, 2011 8:05 am 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Dobrý den. Jak dlouho se může brát měď a zinek v maximálních dávkách? Po třech měsících jsem se dostala na max. dávky, a jsem na nich už skoro 14 dní. Ještě trochu s občasnými problémy (po mědi zlobí žaludek, třes rukou a malátnost, zinek už je ok), ale jde to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř kvě 11, 2011 10:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Dobrý den. Jak dlouho se může brát měď a zinek v maximálních dávkách? Po třech měsících jsem se dostala na max. dávky, a jsem na nich už skoro 14 dní. Ještě trochu s občasnými problémy (po mědi zlobí žaludek, třes rukou a malátnost, zinek už je ok), ale jde to.

Dost záleží na počátečním deficitu, ale tři měsíce se to dá, nicméně pokud chcete mít jistotu, tak není od věci si nechat občas laboratorně tyto prvky zkontrolovat, což je možné a není to zase tak drahé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv kvě 12, 2011 8:37 am 
Offline

Registrován: čtv úno 24, 2011 11:10 am
Příspěvky: 11
Jarda píše:
To neznám, pak už jen zahraniční a tam je to nyní zcela dost podělané, já už čekám na balík 5 týdnů a ti debilní pošťáci ani netuší kde je. Prostě klasika, čurbes jako všude v našem švejkovském státě, kde panuje hybridní socanský kapitalizmus. Osobně se domnívám, že to velký význam nemá a bohatě vám stačí běžné selenové tabletky, které také prodávají a jsou levnější.

A vypadá to spíš na to, že se balík v dohledné době objeví, nebo je to spíš na dlouho?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv kvě 12, 2011 1:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Elliška píše:
A vypadá to spíš na to, že se balík v dohledné době objeví, nebo je to spíš na dlouho?

Včera to došlo a trvalo to skvělých pět a půl týdne, což je opravdu na naše orgány nádherný výkon. Předpokládám, že na bordelu v české legislativě by si vylámal zuby i světově proslulý Fedex a v místních podmínkách by zásilku nedokázal doručit. Můžeme pouze tajně doufat, že nebude hůře, ale opravdu tajně, protože asi hůře bude. Těch pár zlodějů prostě chce svůj balík peněz ukradnout za každou cenu a je jim naprosto jedno jakou cestou se k těm prachům dostanou, to ostatně vidíte každý večer ve večerníčku pro dospělé a duševně choré - myslím tím televizní noviny. Jediná světlá zpráva je malé koťátko na závěr a to mě tedy určitě nijak neokouzlí po té záplavě hnusu, který by do mě nějaký hajzl, chtěl prát skoro hodinu. Bednu sice platím, protože musím, ale nezapínám, to naštěstí nemusím a mám vyřešeno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát kvě 13, 2011 4:30 pm 
Offline

Registrován: pon úno 15, 2010 9:51 pm
Příspěvky: 58
Předevčírem se mi narodil syn a byl to vskutku céčkový porod alá Klenner \":)\"

Jen to shrnu, ve druhém trimestru jsem brala kolem 10 g denně, pak jsem se rozhodla navyšovat a dolézt pozvolna k průjmu, což se nedařilo, ve třetím trimestru jsem pár týdnů brala až kolem 50 g denně. Pak postupné snižování na asi 17-20 g denně.
Porod začal den před termínem, a to odtokem plodové vody bez kontrakcí, dítě se narodilo po 13.5 hodinách. Kontrakce jsem měla jen posledních 40 minut. Stahy snesitelné a daleko daleko příjemnější než poprvé. Porodní poranění žádné, hráz byla tentokrát zvýhodněna nejen céčkem, ale i vhodnou porodní polohou, a tréninkem s epi-no. Během porodu (za těch 13.5h) jsem užila postupně 65 g AS (ze 45 gramů kyseliny askorbové + asi 20 g sody).
Dítě se narodilo ve 14:55, do večera jsem vypila ještě AS z 18 g kyseliny askorbové. Druhý a třetí den po porodu užívám denně AS z asi 35 g kyseliny askorbové. Bez projímacích účinků.
Já i dítě jsme naprosto v pořádku. Novorozenci jsem první a druhý den podala orálně asi 20 mg kyseliny ve vodě, více moc nechtěl. Třetí den už nic, určitě má dostatek z mateřského mléka.
Všechna pozitiva tohoto porodu lze přičíst různým vlivům a můj osobní prožitek nemůže "potvrdit" žádnou teorii, nicméně je zcela v souladu s pozorováními dr. Klennera.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát kvě 13, 2011 8:41 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Jarda píše:
Dost záleží na počátečním deficitu, ale tři měsíce se to dá, nicméně pokud chcete mít jistotu, tak není od věci si nechat občas laboratorně tyto prvky zkontrolovat, což je možné a není to zase tak drahé.

No taky si myslím, že to asi stačí a budu to brát už jen preventivně. Měď byla -18%, zinek -13%. Preventivní dávka těchto prvků se dá dávat max dávka jednou týdně? A dá se nějak dodávat železo kromě z potravy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát kvě 13, 2011 9:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Sarka píše:
Předevčírem se mi narodil syn a byl to vskutku céčkový porod alá Klenner \":)\"

Jen to shrnu, ve druhém trimestru jsem brala kolem 10 g denně, pak jsem se rozhodla navyšovat a dolézt pozvolna k průjmu, což se nedařilo, ve třetím trimestru jsem pár týdnů brala až kolem 50 g denně. Pak postupné snižování na asi 17-20 g denně.
Porod začal den před termínem, a to odtokem plodové vody bez kontrakcí, dítě se narodilo po 13.5 hodinách. Kontrakce jsem měla jen posledních 40 minut. Stahy snesitelné a daleko daleko příjemnější než poprvé. Porodní poranění žádné, hráz byla tentokrát zvýhodněna nejen céčkem, ale i vhodnou porodní polohou, a tréninkem s epi-no. Během porodu (za těch 13.5h) jsem užila postupně 65 g AS (ze 45 gramů kyseliny askorbové + asi 20 g sody).
Dítě se narodilo ve 14:55, do večera jsem vypila ještě AS z 18 g kyseliny askorbové. Druhý a třetí den po porodu užívám denně AS z asi 35 g kyseliny askorbové. Bez projímacích účinků.
Já i dítě jsme naprosto v pořádku. Novorozenci jsem první a druhý den podala orálně asi 20 mg kyseliny ve vodě, více moc nechtěl. Třetí den už nic, určitě má dostatek z mateřského mléka.
Všechna pozitiva tohoto porodu lze přičíst různým vlivům a můj osobní prožitek nemůže "potvrdit" žádnou teorii, nicméně je zcela v souladu s pozorováními dr. Klennera.

Blahopřeji a musím říci, že mám rád pozitivní zprávy. Je to extrémně zajímavá a inspirativní zkušenost, tak doufejme, že to osloví více mladých žen.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz