Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 5:21 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 54  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte bře 08, 2011 9:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
eňa píše:
Dobrý deň,pán Jarda chcem sa Vás opýtať aký máte názor na uchovávanie zeleninovej šťavy v nerezovej termoske. Ja si večer urobím šťavu,naplním termosku až do vrchu a uskladním v chladničke, na druhý deň si ju vezmem do práce , dám do chladničky a vypijem pred dvanástou.Som tu na fóre nová, takže sa stále učím, až dnes som si prečítala že do šťavy môžem pridať Céčko.
Ešte sa Vám chcem poďakovať a vyjadriť obdiv k tomu čo tu pre ľudí robíte,oceňujem aj váš zmysel pre humor, odkedy som objavila tieto stránky trávim pri nich všetok svoj voľný čas.Ďakujem!

Tak nerez není zrovna nejideálnější na uchovávání šťáv, protože může uvolňovat nikl a dokonce i jiné látky, které mohou dost škodit. Vhodná je nerezová termoska se skleněným vnitřkem, která vydrží také hodně. Jinak přidávat céčko je velice rozumné, šťáva déle vydrží a dodá vitamín C, kterého má skoro každý málo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv bře 10, 2011 5:55 pm 
Offline

Registrován: pon led 17, 2011 10:19 pm
Příspěvky: 22
Dobrý večer,pán Jarda.
Ďakujem za promptnú odpoveď, takže radšej zvolím nejakú inú nádobu, keďže sklených termosiek som už zopár rozbila,asi to bude pet fľaša a pridám aj vitamín C.
Mám ešte jednu otázku. Zvyknem si dávať do zeleninového šalátu brokolicové ružičky.Čítala som niekde na nete, že je vhodné využiť brokolicové stonky na výrobu polievky - uvariť, vymixovať a prichutiť, čo som aj vyskúšala a celkom mi to chutilo. Aký máte na to názor, je vhodné vôbec konzumovať tieto hlúby? A ak áno, tak by zrejme vyhovovalo aj odšťaviť ich, čo som už tiež pár krát urobila, len neviem či dobre.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát bře 11, 2011 12:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
eňa píše:
Dobrý večer,pán Jarda.
Ďakujem za promptnú odpoveď, takže radšej zvolím nejakú inú nádobu, keďže sklených termosiek som už zopár rozbila,asi to bude pet fľaša a pridám aj vitamín C.
Mám ešte jednu otázku. Zvyknem si dávať do zeleninového šalátu brokolicové ružičky.Čítala som niekde na nete, že je vhodné využiť brokolicové stonky na výrobu polievky - uvariť, vymixovať a prichutiť, čo som aj vyskúšala a celkom mi to chutilo. Aký máte na to názor, je vhodné vôbec konzumovať tieto hlúby? A ak áno, tak by zrejme vyhovovalo aj odšťaviť ich, čo som už tiež pár krát urobila, len neviem či dobre.

Klidně to tak dělat můžete a co se týká brokolice je zpracovatelná celá, není třeba nic vyhazovat, dokonce i ty tvrdší stonky se dají odšťavnit, pokud na to máte adekvátně silný odšťavovač, což já třeba běžně dělám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř bře 30, 2011 6:54 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Zkoušel někdo odšťavnit dýni? Měla by mít až 90% vody a jako zelenina by mohla v mixu celkem fungovat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř bře 30, 2011 8:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Zkoušel někdo odšťavnit dýni? Měla by mít až 90% vody a jako zelenina by mohla v mixu celkem fungovat...

Odšťavňovat určitě jde, ale co se týká chuti, tak nic moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv bře 31, 2011 9:08 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 21, 2010 8:02 pm
Příspěvky: 98
Stal jsem se šťastným majitelem odšťavňovače Angel 7500 a tak bych nejraději pořád odšťavňoval...\":-)\". Líbí se mi, jak strojek pokojně chroustá potravu... No a tak došlo po oblíbených šťávách ovocných taky na zeleninovoé... Ty mi moc nešmakujou, tak jen tak na zkoušku jsem tam naházel, co zrovna bylo po ruce: 3 mrkve, kousek celeru, maličký hlávkový salát a jednu velkou bramboru. Pochutnání to fakt nebylo, ALE.... pil jsem to v pět odpoledne a celo noc až do rána 9.00 jsem měl pH moči mezi 6.5 a 7,0, což je pro mne v poslední době nevídané. Při běžné stravě s velkým procentem ovoce a ovocné šťávy mám papírek pořád žlutý, prostě určitě pod 6... No a tady zřejmě ta brambora (jak Jarda často uvádí) způsobila ten zázrak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv bře 31, 2011 10:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
tomaso píše:
Stal jsem se šťastným majitelem odšťavňovače Angel 7500 a tak bych nejraději pořád odšťavňoval...\":-)\". Líbí se mi, jak strojek pokojně chroustá potravu... No a tak došlo po oblíbených šťávách ovocných taky na zeleninovoé... Ty mi moc nešmakujou, tak jen tak na zkoušku jsem tam naházel, co zrovna bylo po ruce: 3 mrkve, kousek celeru, maličký hlávkový salát a jednu velkou bramboru. Pochutnání to fakt nebylo, ALE.... pil jsem to v pět odpoledne a celo noc až do rána 9.00 jsem měl pH moči mezi 6.5 a 7,0, což je pro mne v poslední době nevídané. Při běžné stravě s velkým procentem ovoce a ovocné šťávy mám papírek pořád žlutý, prostě určitě pod 6... No a tady zřejmě ta brambora (jak Jarda často uvádí) způsobila ten zázrak.

Tak on to není zázrak, prostě jste použil samé ostře zásadotvorné potraviny, čili výsledek je to logický.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob dub 02, 2011 8:58 am 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Môžem namiesto ovocnej piť ráno zeleninovú šťavu? Dôvod je ten, že som zvykla piť zeleninovú poobede, no teraz mi to nejako nevychádza, jednak časovo, ale hlavne finančne musíme trochu skresať, teda radšej by som pila zeleninovú, aj kvôli kandide. Zvyknem si miešať cviklu, uhorku, zemiak a mrkvu. Nikdy som s touto kombináciou problém nemala. Teda je tu tá otázka, či je vhodne piť ráno na lačno. Tiež, po akom čase si môžem dať ovocie. Trávi mi dosť pomaly vlastne všetko, včetne šťavy a ovocia (vždy jem v jeden deň iba jeden druh).
Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob dub 02, 2011 8:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
Môžem namiesto ovocnej piť ráno zeleninovú šťavu? Dôvod je ten, že som zvykla piť zeleninovú poobede, no teraz mi to nejako nevychádza, jednak časovo, ale hlavne finančne musíme trochu skresať, teda radšej by som pila zeleninovú, aj kvôli kandide. Zvyknem si miešať cviklu, uhorku, zemiak a mrkvu. Nikdy som s touto kombináciou problém nemala. Teda je tu tá otázka, či je vhodne piť ráno na lačno. Tiež, po akom čase si môžem dať ovocie. Trávi mi dosť pomaly vlastne všetko, včetne šťavy a ovocia (vždy jem v jeden deň iba jeden druh).
Ďakujem.

To nijak nevadí, já to často dělám a je to možná lepší, než ty šťávy ovocné. Vhodné je od ovocné snídaně udržet dostatečný odstup, ideálně déle než hodinu, ale většinou stačí cca 20-30 minut.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv dub 28, 2011 10:37 pm 
Offline

Registrován: sob úno 05, 2011 4:38 pm
Příspěvky: 8
Dobrý den pane Jardo,

chctěl bych se zeptat jak je to s lipofilními vitamíny v zeleninových štávách. Jaká je vstřebatelnost třeba Ačka v ranní mrkvovo-jabkové štávě? Nemělo by se přidávat do štávy třeba pár kapek oleje?

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát dub 29, 2011 9:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Dandy píše:
Dobrý den pane Jardo,

chctěl bych se zeptat jak je to s lipofilními vitamíny v zeleninových štávách. Jaká je vstřebatelnost třeba Ačka v ranní mrkvovo-jabkové štávě? Nemělo by se přidávat do štávy třeba pár kapek oleje?

Děkuji

Tak je to určitě vhodné, ale obecně stejně nějaké tuky jíte a pak se stejně vstřebávají. Jinak z tohoto pohledu je velice dobré ořechové mléko, tím řešíte všechno najednou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát dub 29, 2011 11:29 am 
Offline

Registrován: sob úno 05, 2011 4:38 pm
Příspěvky: 8
To jsem už jednou zkoušel, bylo to ale spíše jídlo než pití \":)\". Mandle nebo kokosové mléko je supr. Neveděl jsem jenom jak využít tu drahou ořechovou drť namíchanou třeba s mrkví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát dub 29, 2011 11:50 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Dandy píše:
Dobrý den pane Jardo,

chctěl bych se zeptat jak je to s lipofilními vitamíny v zeleninových štávách. Jaká je vstřebatelnost třeba Ačka v ranní mrkvovo-jabkové štávě? Nemělo by se přidávat do štávy třeba pár kapek oleje?

Děkuji

Uz v samotnej stave je male % mastnych kyselin. Ale niekedy si dam ku stave polku cajovej lyzicky kokosoveho oleja, to mi pripada tiez ako dobry postup. Alebo, ak vlastnis dobry odstavovac, prihod zopar slnecnicovych semienok.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob dub 30, 2011 7:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Dandy píše:
To jsem už jednou zkoušel, bylo to ale spíše jídlo než pití \":)\". Mandle nebo kokosové mléko je supr. Neveděl jsem jenom jak využít tu drahou ořechovou drť namíchanou třeba s mrkví.

Drť můžete přidat do jídla v tom není problém, není sice již nijak moc výživná, ale jíst se dá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát kvě 13, 2011 8:50 am 
Offline

Registrován: pát dub 01, 2011 7:38 am
Příspěvky: 107
Tak jsem dnes rano dal asi deci stavy z cervene repy a po chvili se mi zaclo delat zle. Neustal jsem to a stava sla ven. Myslim, ze jsem v tom citil zluc, jedna vlna byla horka. Ted tu sedim a nevim, co to melo znamenat. Rano jsem se necitil nijak divne nebo rozdilne proti jinym dnum.
Vcera jsem mel po delsi dobe dve piva ale spatne mi nebylo ani vecer ani rano. Stavu jsem nepil nalacno. Mel jsem po probuzeni sklenici vody a potom trochu odvaru z kotvicniku, tak leda ze by tam nejaka reakce?

No aby toho nebylo malo, tak, prestoze pry mam ledviny v naprostem poradku, jsem ted mel cervenou moc. Predpokladam barvivo z toho zbytku repy, ktera zustala po zvraceni v zaludku.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 54  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz