Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 8:16 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte kvě 03, 2011 5:46 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
No to si ma nepochopil, ja ho umyvam celkom rad, a viem to urobit naozaj bleskovo. Som uz navyknuty na moj sposob oplachovanim pod strednym prudom tecucej vody, a ked koncim mrkvou, co je dost casto, tak to je zmyte asi za 4-5 sekund z jedneho hriadelu, takze do 10 sekund oplachnem obidva. Mam to uz automatizovane, no a ked som tam dal tu suchu dren, uz to takto neslo, a musel som to kartackom dostavat spomedzi medzier.
Nieje to najhorsie, ovela neradsej som umyval klasicku odstredivku, hlavne to sitko v nej, ale taky omega mi pripada, ze sa umyva 2x tak lahko. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 04, 2011 5:29 pm 
Offline

Registrován: pon led 17, 2011 1:20 pm
Příspěvky: 34
jaké máte zkušenosti s kupováním oskara 930? v obchodě mi dáváji záruku na motor pouze 2roky a cena o 200kč nižší než na internetu,kde píšou 20let záruka na motor a součásti 5let
http://www.nejodstavnovac.cz/snekovy-od ... -oscar-930.
Vím že za dvacet let bude kdo ví ale ty dva roky není to málo?Máte někdo zkušenosti s tímto prodejcem?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 12, 2011 11:03 am 
Offline

Registrován: čtv kvě 12, 2011 9:29 am
Příspěvky: 7
Také přemýšlím, že pořídím nějaký kvalitnější odšťavňovač a zatím mám spadeno na Oskar 930. Napsal jsem email pánovi, pán zavolal dopodrobna vše vysvětlil, nic nenutil. Udělal na mě velice dobrý dojem. Pořád ještě ale přemýšlím, jestli by v cenové kategorii do 10 tis. Kč nebyl lepší přístroj?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 12, 2011 9:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Čiko píše:
Také přemýšlím, že pořídím nějaký kvalitnější odšťavňovač a zatím mám spadeno na Oskar 930. Napsal jsem email pánovi, pán zavolal dopodrobna vše vysvětlil, nic nenutil. Udělal na mě velice dobrý dojem. Pořád ještě ale přemýšlím, jestli by v cenové kategorii do 10 tis. Kč nebyl lepší přístroj?

To se obávám, že nebyl, ale možná v cizině, kdo ví.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 13, 2011 8:48 am 
Offline

Registrován: pon led 17, 2011 1:20 pm
Příspěvky: 34
Tak odštavnovač oskar 930mám doma pár dní zatím spokojena zkouším co to umí .. je tichý chod , jeden den jsem objednala a druhý den byl doma . A pokud ho budete kupovat nezapomente se zaregistrovat píšou to tam . Poku má někdo Oskara 930 ráda uvítam rady a recepy kombinace .Co mrkev a třeba pomeranče jablka ? Nevadí tato kombinace ovoce a zelenina? chutově je to dobré , dík všem za odpovědi


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 13, 2011 8:50 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
slunce píše:
Tak odštavnovač oskar 930mám doma pár dní zatím spokojena zkouším co to umí .. je tichý chod , jeden den jsem objednala a druhý den byl doma . A pokud ho budete kupovat nezapomente se zaregistrovat píšou to tam . Poku má někdo Oskara 930 ráda uvítam rady a recepy kombinace .Co mrkev a třeba pomeranče jablka ? Nevadí tato kombinace ovoce a zelenina? chutově je to dobré , dík všem za odpovědi

Mně přišel teď omega 8006. Na pohled krásný. Zatím jsem nevyzkoušela všechno, jako přesnídávky, zmrzliny, ořechové mléko. Ale negativum už jsem našla. Od odstředivky (kterou mám) s vysokými otáčky se liší malým plnícím otvorem. U odstředivky jsem tam vše naházela, nic nemusela skoro krájet, tady se musí vše na malé kousky. A je mnohem pomalejší odšťavňování díky menším otáčkám. Tudíž se doba odštavení prodlužuje. Ale zase mnohem více štávy a jednodušší umývání


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 13, 2011 9:05 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
čím se dá vyčistit nerez sítko a vše okolo? Jarem to dolu nejde. U odstředivky je to sítko dost velké. A vše je zažloutlé od mrkve


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 13, 2011 9:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
slunce píše:
Tak odštavnovač oskar 930mám doma pár dní zatím spokojena zkouším co to umí .. je tichý chod , jeden den jsem objednala a druhý den byl doma . A pokud ho budete kupovat nezapomente se zaregistrovat píšou to tam . Poku má někdo Oskara 930 ráda uvítam rady a recepy kombinace .Co mrkev a třeba pomeranče jablka ? Nevadí tato kombinace ovoce a zelenina? chutově je to dobré , dík všem za odpovědi

Mrkev-jablko není problém, ale mrkev-pomeranče už každý snášet nemusí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 13, 2011 9:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
čím se dá vyčistit nerez sítko a vše okolo? Jarem to dolu nejde. U odstředivky je to sítko dost velké. A vše je zažloutlé od mrkve

Já to u Angela řeším namočením do Sava na studny, ovšem tak dvakrát za rok, jinak se většinou dodává taková škrabka a kartáček. U Omegy to neznám, ale asi to bude podobné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 13, 2011 9:32 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Jarda píše:
Já to u Angela řeším namočením do Sava na studny, ovšem tak dvakrát za rok, jinak se většinou dodává taková škrabka a kartáček. U Omegy to neznám, ale asi to bude podobné.

A udělalo by stejnou službu i MMS? Předpokládám, že normální savo asi ne. Kartáčkem už to dolu nejde


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 14, 2011 7:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
A udělalo by stejnou službu i MMS? Předpokládám, že normální savo asi ne. Kartáčkem už to dolu nejde

Tak to netuším, ale bude asi slabé a to běžné Savo je zase zbytečně silné, aby vám to nenaleptalo ta síta.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 14, 2011 9:18 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
zuzis píše:
čím se dá vyčistit nerez sítko a vše okolo? Jarem to dolu nejde. U odstředivky je to sítko dost velké. A vše je zažloutlé od mrkve

Skús napred práškom do pečiva, keby to celkom nezišlo, potravinárskou kyselinou citrónovou alebo obyčajnou sódou. Pre väčší lesk môžeš potom pretrieť octom. Keď by si sa nechcela vyhnúť chémii, tak potom bezchloridové prostriedky na čistenie skla.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 14, 2011 12:01 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 12, 2011 9:29 am
Příspěvky: 7
Tak už mi taky došel Oskar 930 PRO. Mám na majitele tohoto odšťavňovače jeden dotaz. Z předchozích příspěvků jsem pochopil/možná mylně/,že výrobce inovoval sítko a teď se přístroj dodává pouze s jedním sítkem jako Hurom. Já mám v dodávce sítka dvě - bílé a žluté. Mám tedy nějakou starou verzi odšťavňovače?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 14, 2011 2:33 pm 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
To Čiko:

Když vám prdne to bílý tak 100% máte starou verzi.

http://www.eujuicers.cz/cs/katalog/knih ... radni-dily
(Hurom update kit, GE Ultem sítko pro II. gen. sběrné nádoby)

http://www.juiceproducer.com/juicer_jui ... _KT100.php
Zjistil jsem že z praskacího plastu dělají i sítka pro druhou gen. sběrné nádoby.
(Ale prý díky změnám otvorů na drť vydrží více.)

Mrkněte na sítko.
Kterou generaci máte?
(HU-200 = II. generace)


HU-200 vylepšení:

- spínač krytý proti vlhkosti
- síto inovace otvoru pro drť
- sběr. nádoba druhé gen. má přepážku v otvoru na štávu, inovace otvoru pro drť

A buď má dvě síta II. gen. z Acetylu nebo jedno univerzální III.gen. z GE Ultem.

Poslední model je motorová základna II.gen., šnek I.gen, sběrná nádoba II.gen., síto III.gen.. Uff.


Přílohy:
HU 200.jpg
HU 200.jpg [ 70.74 KiB | Zobrazeno 10625 krát ]
GE Ultem sítko.jpg
GE Ultem sítko.jpg [ 14.47 KiB | Zobrazeno 10638 krát ]
Sítko.jpg
Sítko.jpg [ 38.79 KiB | Zobrazeno 10639 krát ]


Naposledy upravil Jenik2011 dne sob kvě 14, 2011 11:09 pm, celkově upraveno 12
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 14, 2011 3:00 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 12, 2011 9:29 am
Příspěvky: 7
Velice děkuji za detailní vysvětlení. Ještě se Vás zeptám- týkala se inovace i typu Oscar nebo jen Omega,Hurom? Bohužel i když jsem tuto problematiku předem konzultoval telefonicky s p.Kočím/nejodstavnovace.cz/, a p. Kočí mi potvrdil, že prodávají prý již pouze inovovaný typ, domů mi včera došel Oscar 930 PRO se starými sítky a nádobou.\":evil:\"
EDIT: Takže mám samozřejmě HU-100, i ty sítka vzhledově odpovídají. Jsem dost naštvanej a okamžitě jsem psal prodejci. Jsem zvědav jak se k tomu postaví. Kdybych se ho na to ještě před koupí neptal! Kdybych na přístroji už několikrát neodšťavňoval, okamžitě bych ho vrátil, takhle to bude asi problém.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz