Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 4:31 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát kvě 13, 2011 9:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
No taky si myslím, že to asi stačí a budu to brát už jen preventivně. Měď byla -18%, zinek -13%. Preventivní dávka těchto prvků se dá dávat max dávka jednou týdně? A dá se nějak dodávat železo kromě z potravy?

Železo a dá dodávat melasou, nebo třeba čočka, ale v doplňcích je extrémně nebezpečné a užívání musíte stále kontrolovat, jinak hrozí i otrava. To raději vyzkoušejte vitamín B12, B10 - kyselinu para - amino - benzoovou (PABA) a B9 kyselinu listovou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob kvě 14, 2011 10:13 pm 
Offline

Registrován: stř bře 30, 2011 9:50 pm
Příspěvky: 113
Jarda píše:
Včera to došlo a trvalo to skvělých pět a půl týdne, což je opravdu na naše orgány nádherný výkon. Předpokládám, že na bordelu v české legislativě by si vylámal zuby i světově proslulý Fedex a v místních podmínkách by zásilku nedokázal doručit. Můžeme pouze tajně doufat, že nebude hůře, ale opravdu tajně, protože asi hůře bude. Těch pár zlodějů prostě chce svůj balík peněz ukradnout za každou cenu a je jim naprosto jedno jakou cestou se k těm prachům dostanou, to ostatně vidíte každý večer ve večerníčku pro dospělé a duševně choré - myslím tím televizní noviny. Jediná světlá zpráva je malé koťátko na závěr a to mě tedy určitě nijak neokouzlí po té záplavě hnusu, který by do mě nějaký hajzl, chtěl prát skoro hodinu. Bednu sice platím, protože musím, ale nezapínám, to naštěstí nemusím a mám vyřešeno.

Možem sa spýtat, čo konkrétne ste objednávali a kde?
5 apol týždna to je fakt rekord!

Predpokladám,že zásielka nešla cez Fedex alebo?
Ja som napr. objednával z Talianska a balík išiel prostredn. Fedexu a v utorok bol poslaný a v stredu som ho mal doma, takže ok. To sa síce týkalo úplne niečoho iného ako strava. resp. dolnky ale to je zrejme jedno.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2011 8:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Mat11 píše:
Možem sa spýtat, čo konkrétne ste objednávali a kde?
5 apol týždna to je fakt rekord!

Predpokladám,že zásielka nešla cez Fedex alebo?
Ja som napr. objednával z Talianska a balík išiel prostredn. Fedexu a v utorok bol poslaný a v stredu som ho mal doma, takže ok. To sa síce týkalo úplne niečoho iného ako strava. resp. dolnky ale to je zrejme jedno.
Ďakujem

Šlo o zboží z USA a doručovala to naše skvělá Česká pošta. Ta vaše trasa je něco jiného, unijních partnerů se ta buzerace netýká, zde je bezcelní zóna.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2011 10:42 pm 
Offline

Registrován: stř bře 30, 2011 9:50 pm
Příspěvky: 113
Jarda píše:
Šlo o zboží z USA a doručovala to naše skvělá Česká pošta. Ta vaše trasa je něco jiného, unijních partnerů se ta buzerace netýká, zde je bezcelní zóna.

Dobré vediet, dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon kvě 16, 2011 9:19 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
[quote="Sarka":3fn247gq]Předevčírem se mi narodil syn a byl to vskutku céčkový porod alá Klenner \":)\"

Jen to shrnu, ve druhém trimestru jsem brala kolem 10 g denně, pak jsem se rozhodla navyšovat a dolézt pozvolna k průjmu, což se nedařilo, ve třetím trimestru jsem pár týdnů brala až kolem 50 g denně. Pak postupné snižování na asi 17-20 g denně.
Porod začal den před termínem, a to odtokem plodové vody bez kontrakcí, dítě se narodilo po 13.5 hodinách. Kontrakce jsem měla jen posledních 40 minut. Stahy snesitelné a daleko daleko příjemnější než poprvé. Porodní poranění žádné, hráz byla tentokrát zvýhodněna nejen céčkem, ale i vhodnou porodní polohou, a tréninkem s epi-no. Během porodu (za těch 13.5h) jsem užila postupně 65 g AS (ze 45 gramů kyseliny askorbové + asi 20 g sody).
Dítě se narodilo ve 14:55, do večera jsem vypila ještě AS z 18 g kyseliny askorbové. Druhý a třetí den po porodu užívám denně AS z asi 35 g kyseliny askorbové. Bez projímacích účinků.
Já i dítě jsme naprosto v pořádku. Novorozenci jsem první a druhý den podala orálně asi 20 mg kyseliny ve vodě, více moc nechtěl. Třetí den už nic, určitě má dostatek z mateřského mléka.
Všechna pozitiva tohoto porodu lze přičíst různým vlivům a můj osobní prožitek nemůže "potvrdit" žádnou teorii, nicméně je zcela v souladu s pozorováními dr. Klennera.[/quote:3fn247gq]
gratulujem k babatku a prajem vsetko dobre!
dakujem za pozitivny vyseldok, mohli by ste prsim tento svoj prispevok skopirovat aj sem?


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
3fn247gq


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon kvě 16, 2011 10:03 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Několikrát zde na foru jste Jardo doporučoval doplňky sníst bezprostředně po jídle. Jak ale řešit situaci kdy beru cca 30 vitamínů, minerálů a doplňků na jednou z čehož některé jsou hodně velké kapsle, které bez zapití nejdou polknout.

Potřebuji deci vody abych to vše spláchl, nicméně ředit žaludeční kyselinu není zrovna vhodné. Doporučil byste tedy třeba půl hodiny, hodinu počkat a vše zapít až se strava natráví?

Je vůbec takové množství vhodné míchat do sebe?

Děkuji

PS: Jenom pro ukázku co všechno po jídle do mě spadne:

ostrpestřecová kaše, lichořešnice, chlorela, chrom, selen, B1, B5, B6, pangamin, železo, jod, ascorutin, koenzym Q10, quercetin, kys. listová, kys. kaprylová, pupalkový olej, lecitin, biotin, sylmarilin, biotin, betakaroten, vanad, síra ...

Jenom nachystat mi to zabere 10 minut:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte kvě 17, 2011 9:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Několikrát zde na foru jste Jardo doporučoval doplňky sníst bezprostředně po jídle. Jak ale řešit situaci kdy beru cca 30 vitamínů, minerálů a doplňků na jednou z čehož některé jsou hodně velké kapsle, které bez zapití nejdou polknout.

Potřebuji deci vody abych to vše spláchl, nicméně ředit žaludeční kyselinu není zrovna vhodné. Doporučil byste tedy třeba půl hodiny, hodinu počkat a vše zapít až se strava natráví?

Je vůbec takové množství vhodné míchat do sebe?

Děkuji

PS: Jenom pro ukázku co všechno po jídle do mě spadne:

ostrpestřecová kaše, lichořešnice, chlorela, chrom, selen, B1, B5, B6, pangamin, železo, jod, ascorutin, koenzym Q10, quercetin, kys. listová, kys. kaprylová, pupalkový olej, lecitin, biotin, sylmarilin, biotin, betakaroten, vanad, síra ...

Jenom nachystat mi to zabere 10 minut:)

Něco tam máte dvojmo a ostropestřcová kašička je jídlo, čili trochu ubude, navíc například lichořeřišnici je vhodné sypat přímo do jídla a zase toho máte méně, ale jinak nevidím problém dát to na jednu hromádku a spolknout. Na to vám bohatě stačí 0,5 dcl vody a to není žádný problém co se týká ředění žaludečních šťáv.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv kvě 19, 2011 10:53 am 
Offline

Registrován: čtv říj 01, 2009 1:17 pm
Příspěvky: 39
[quote="ovekyska":gvo15cut][quote="Sarka":gvo15cut]Předevčírem se mi narodil syn a byl to vskutku céčkový porod alá Klenner \":)\"

Jen to shrnu, ve druhém trimestru jsem brala kolem 10 g denně, pak jsem se rozhodla navyšovat a dolézt pozvolna k průjmu, což se nedařilo, ve třetím trimestru jsem pár týdnů brala až kolem 50 g denně. Pak postupné snižování na asi 17-20 g denně.
Porod začal den před termínem, a to odtokem plodové vody bez kontrakcí, dítě se narodilo po 13.5 hodinách. Kontrakce jsem měla jen posledních 40 minut. Stahy snesitelné a daleko daleko příjemnější než poprvé. Porodní poranění žádné, hráz byla tentokrát zvýhodněna nejen céčkem, ale i vhodnou porodní polohou, a tréninkem s epi-no. Během porodu (za těch 13.5h) jsem užila postupně 65 g AS (ze 45 gramů kyseliny askorbové + asi 20 g sody).
Dítě se narodilo ve 14:55, do večera jsem vypila ještě AS z 18 g kyseliny askorbové. Druhý a třetí den po porodu užívám denně AS z asi 35 g kyseliny askorbové. Bez projímacích účinků.
Já i dítě jsme naprosto v pořádku. Novorozenci jsem první a druhý den podala orálně asi 20 mg kyseliny ve vodě, více moc nechtěl. Třetí den už nic, určitě má dostatek z mateřského mléka.
Všechna pozitiva tohoto porodu lze přičíst různým vlivům a můj osobní prožitek nemůže "potvrdit" žádnou teorii, nicméně je zcela v souladu s pozorováními dr. Klennera.[/quote:gvo15cut]
gratulujem k babatku a prajem vsetko dobre!
dakujem za pozitivny vyseldok, mohli by ste prsim tento svoj prispevok skopirovat aj sem?


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
gvo15cut


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát kvě 20, 2011 9:51 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Dnes na Slovensku 1 som započul, že bola reč o soli, ktorá má znížený obsah sodíka + je tam pridaný draslík. Pán ktorý rozpravál tiež povedal, že v dnešných podmienkach okrem nadmernej fyzickej aktivity, kedy veľa vypotíme tak soliť skoro vôbec netreba.
Žeby sa začínala nová osveta?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát kvě 20, 2011 10:43 am 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Možná už se to tu řešilo, už si vlákno projíždím, ale než to pročtu, zeptám se hned: má dle Vás nějaký význam Wobenzym, koenzym apod? Když denně sním jedno ovocné samostatné jídlo a jedno zeleninové samostatné jídlo - samozřejmě syrové... jak je to prosím s těmi enzymy ze stravy versus z tabletek? Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát kvě 20, 2011 2:44 pm 
Offline

Registrován: stř črc 14, 2010 4:02 pm
Příspěvky: 113
Dobrý den pane Jardo,
chtěla bych vyzkoušet kůru lékořice + vit. B1 a vit. B5.
K mému překvapení jsem asi v 5 pražských lékárnách narazila na problém se sháněním vit B5 - vždy se lékárník trochu zamyslí - začne hledat a po chvíli mi předloží Panthenol - je to opravdu vit. B5?
Moc děkuji předem za odpověď a přeji hezký den \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob kvě 21, 2011 7:36 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
esie píše:
Dobrý den pane Jardo,
chtěla bych vyzkoušet kůru lékořice + vit. B1 a vit. B5.
K mému překvapení jsem asi v 5 pražských lékárnách narazila na problém se sháněním vit B5 - vždy se lékárník trochu zamyslí - začne hledat a po chvíli mi předloží Panthenol - je to opravdu vit. B5?
Moc děkuji předem za odpověď a přeji hezký den \":D\"

Vizamín B 5 inak aj:
kyselina pantoténová, pantothenic acid, acidum panthotenicum, panthenol, pantothenate, pantothenát


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob kvě 21, 2011 7:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Dnes na Slovensku 1 som započul, že bola reč o soli, ktorá má znížený obsah sodíka + je tam pridaný draslík. Pán ktorý rozpravál tiež povedal, že v dnešných podmienkach okrem nadmernej fyzickej aktivity, kedy veľa vypotíme tak soliť skoro vôbec netreba.
Žeby sa začínala nová osveta?

Tak je to možné a hlavně je to pravda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob kvě 21, 2011 7:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
Možná už se to tu řešilo, už si vlákno projíždím, ale než to pročtu, zeptám se hned: má dle Vás nějaký význam Wobenzym, koenzym apod? Když denně sním jedno ovocné samostatné jídlo a jedno zeleninové samostatné jídlo - samozřejmě syrové... jak je to prosím s těmi enzymy ze stravy versus z tabletek? Děkuji za odpověď.

Tak nic tím nezkazíte, i když Wobenzym já osobně zrovna nemusím, ale koenzym bych viděl jako velice vhodný. Vzhledem k tomu jak málo je ho v potravinách a kolik se ho z toho mála ještě zničí, je dodávání určitě vhodné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob kvě 21, 2011 7:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
esie píše:
Dobrý den pane Jardo,
chtěla bych vyzkoušet kůru lékořice + vit. B1 a vit. B5.
K mému překvapení jsem asi v 5 pražských lékárnách narazila na problém se sháněním vit B5 - vždy se lékárník trochu zamyslí - začne hledat a po chvíli mi předloží Panthenol - je to opravdu vit. B5?
Moc děkuji předem za odpověď a přeji hezký den \":D\"

To vám dává dobře a všechny možné používané názvy píše Sybilla, nicméně v našich lékárnách se nedá koupit prostředek s dostatečně vysokou dávkou v jedné tabletě a pak to vychází hrozně draho, přičemž polykáte hrst tablet.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz