Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 23, 2024 10:28 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 122  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: lněný olej s tvarohem
PříspěvekNapsal: čtv kvě 12, 2011 6:26 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 12, 2011 6:23 pm
Příspěvky: 1
ahoj,
zaujala mě léčba lněným olejem.
Chci se zeptat, když si připravuju olej + tvaroh + lněný semínko, můžu přidat med + nějaký ovoce.
či můžu olej + tvaroh + lněný semínko + chleba?
Děkuji za odpověď Tomáš


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lněný olej s tvarohem
PříspěvekNapsal: čtv kvě 12, 2011 8:27 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
angliefree píše:
ahoj,
zaujala mě léčba lněným olejem.
Chci se zeptat, když si připravuju olej + tvaroh + lněný semínko, můžu přidat med + nějaký ovoce.
či můžu olej + tvaroh + lněný semínko + chleba?
Děkuji za odpověď Tomáš

Myslím, že se Vám dostane pokárání že nečtete a přesunutí příspěvku do tématu sirné patlanice kde je vše z mnohokrát probráno \":)\"

Nicméně pokud se již ptáte tak zcela výborné příměsy do této směsi které zvyšují její pozitivní účinky, jsou cibule, česnek, koření a zelené věci. Podle pravidel dělené stravy by mělo být ještě v pohodě ovoce, pokud možno méně sladké. Chleba nebo jakákoli mouka či sacharidy obecně, luštěniny a jiné druhy bílkovin jako např. maso jsou kombinace zcela nevhodné. Med to je otázka, pokud nemáte problémy s kvasinkami tak asi ano, ale doplnil bych to hromadou skořice a zázvoru nebo jiným fungicidem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lněný olej s tvarohem
PříspěvekNapsal: čtv kvě 12, 2011 10:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
angliefree píše:
ahoj,
zaujala mě léčba lněným olejem.
Chci se zeptat, když si připravuju olej + tvaroh + lněný semínko, můžu přidat med + nějaký ovoce.
či můžu olej + tvaroh + lněný semínko + chleba?
Děkuji za odpověď Tomáš

Jak vám píše sakul, hlavně čtěte a teprve pak se ptejte, obráceně to je velice nevhodný způsob a nikam nevede, vše je zde již mnohokrát popsáno a není třeba to stále opakovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lněný olej s tvarohem
PříspěvekNapsal: čtv kvě 12, 2011 10:07 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jarda píše:
angliefree píše:
ahoj,
zaujala mě léčba lněným olejem.
Chci se zeptat, když si připravuju olej + tvaroh + lněný semínko, můžu přidat med + nějaký ovoce.
či můžu olej + tvaroh + lněný semínko + chleba?
Děkuji za odpověď Tomáš

Jak vám píše sakul, hlavně čtěte a teprve pak se ptejte, obráceně to je velice nevhodný způsob a nikam nevede, vše je zde již mnohokrát popsáno a není třeba to stále opakovat.

\":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 21, 2011 10:07 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 17, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 149
Dobrý den, psala tu Kometa dotaz o užívání MSM jako sirné části sirné patlanice. Máte s tím již někdo zkušenosti, nebo nějaké reference? Jsem to viděl doporučené na nějakém fóru, myslím U Pramene a usoudil že to určitě půjde a možná jsem se unáhlil. Díky za info.

MSM mi práve dorazilo a chci ho naordinovat i tátovi v co nejlepší formě. Myslíte, že kefír + len + MSM je dobrý nápad?

_________________
With Universal flow, Candida Albicans is leaving back home.:)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 22, 2011 8:55 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
AIM_FREEMAN píše:
Dobrý den, psala tu Kometa dotaz o užívání MSM jako sirné části sirné patlanice. Máte s tím již někdo zkušenosti, nebo nějaké reference? Jsem to viděl doporučené na nějakém fóru, myslím U Pramene a usoudil že to určitě půjde a možná jsem se unáhlil. Díky za info.

MSM mi práve dorazilo a chci ho naordinovat i tátovi v co nejlepší formě. Myslíte, že kefír + len + MSM je dobrý nápad?

To určitě funguje a dokonce i bez toho kefíru, určitě jsem se zde o této variantě již zmiňoval tak si to dohledejte.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 27, 2011 10:30 am 
Offline

Registrován: pát dub 10, 2009 12:45 pm
Příspěvky: 87
Dobrý den,

Chtěl bych poradit s věcí ohledně sirné patlaniny. Dnes jsem koupil v obchodě se zdravou výživou lněný olej 250 ml za 98 kč.
Skladovali ho v lednici což mě potěšilo a řekli, že jim přišel už včera.... chtěl bych tuto patlanici zkusit, koupím k tomu ten tvaroch s tučností 10%.
Ale mám problém z hlediska toho, že jsem si plánoval jaterní detox a dokonce to vychází i podle měsíce optimálně. Samozřejmě před ani po téhle
očistě nemůžu nic z tuků protože si střádám žluč. No a teď nevím jestli to mám odložit kvůli zmíněnému rychlekazícímu oleji který by měl být čerstvý...
Jde mi o to jestli mi to tech 5 dní možná stačí jen 3 dny vydrží.... detox plánuji zítra. Díky moc za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 27, 2011 8:41 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 11:20 pm
Příspěvky: 110
Mikard píše:
Dobrý den,

Chtěl bych poradit s věcí ohledně sirné patlaniny. Dnes jsem koupil v obchodě se zdravou výživou lněný olej 250 ml za 98 kč.
Skladovali ho v lednici což mě potěšilo a řekli, že jim přišel už včera.... chtěl bych tuto patlanici zkusit, koupím k tomu ten tvaroch s tučností 10%.
Ale mám problém z hlediska toho, že jsem si plánoval jaterní detox a dokonce to vychází i podle měsíce optimálně. Samozřejmě před ani po téhle
očistě nemůžu nic z tuků protože si střádám žluč. No a teď nevím jestli to mám odložit kvůli zmíněnému rychlekazícímu oleji který by měl být čerstvý...
Jde mi o to jestli mi to tech 5 dní možná stačí jen 3 dny vydrží.... detox plánuji zítra. Díky moc za odpověď

zdravím, troufnu si Vám odpovědět- my tady dáváme lněný olej do mrazničky kde ,Vám určitě těch 5 dnů vydrží. Držím palečky . \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 27, 2011 10:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Mikard píše:
Dobrý den,

Chtěl bych poradit s věcí ohledně sirné patlaniny. Dnes jsem koupil v obchodě se zdravou výživou lněný olej 250 ml za 98 kč.
Skladovali ho v lednici což mě potěšilo a řekli, že jim přišel už včera.... chtěl bych tuto patlanici zkusit, koupím k tomu ten tvaroch s tučností 10%.
Ale mám problém z hlediska toho, že jsem si plánoval jaterní detox a dokonce to vychází i podle měsíce optimálně. Samozřejmě před ani po téhle
očistě nemůžu nic z tuků protože si střádám žluč. No a teď nevím jestli to mám odložit kvůli zmíněnému rychlekazícímu oleji který by měl být čerstvý...
Jde mi o to jestli mi to tech 5 dní možná stačí jen 3 dny vydrží.... detox plánuji zítra. Díky moc za odpověď

Tak pokud ho zmrazíte, jak správně píše členka magdalena, tak vydrží daleko déle klidně i rok.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř čer 01, 2011 12:28 pm 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
Vegan patlanice:

Cizrna vařená 100-150g.
(Namočená přes noc 12hod..)
(V suchém stavu važí polovic.)
Sezam neloupaný 75-100g.
Lněné semínko 35-50g.
Lněný olej 75-100g.
Him. sůl + KCl.
Šťáva z 1 a 1/2 většího citrónu.

Volitelně koriandr, česnek, naťová cibulka, červená cibul,kmín, MSM, chilli paprika, kurkuma.

Podle poměru ingrediencí lze získat buď výbornou rybí pomazánku ala makrela nebo Hummus.
http://www.mebio.cz/recepty/zelenina/hummus/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 02, 2011 9:40 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Jenik2011 píše:
Vegan patlanice:

Cizrna vařená 100-150g.
(Namočená přes noc 12hod..)
(V suchém stavu važí polovic.)
Sezam neloupaný 75-100g.
Lněné semínko 35-50g.
Lněný olej 75-100g.
Him. sůl + KCl.
Šťáva z 1 a 1/2 většího citrónu.

Volitelně koriandr, česnek, naťová cibulka, červená cibul,kmín, MSM, chilli paprika, kurkuma.

Podle poměru ingrediencí lze získat buď výbornou rybí pomazánku ala makrela nebo Hummus.
http://www.mebio.cz/recepty/zelenina/hummus/

Inspirativní recept, to může být opravdu dobré.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 02, 2011 11:59 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 08, 2010 12:01 pm
Příspěvky: 56
Jenik2011 píše:
Vegan patlanice: Cizrna vařená

Jak dlouho zhruba tu cizrnu vaříte? Nebo nějaký postup podobný Jardovému u vařených fazolí s vyměňováním vody?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 02, 2011 1:00 pm 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
qup píše:
Jak dlouho zhruba tu cizrnu vaříte? Nebo nějaký postup podobný Jardovému u vařených fazolí s vyměňováním vody?


Je vhodné namáčecí vodu po prvních 2-3hod. vyměnit.

Vodu jak z namáčení tak z vaření vylévám.

Vyhazuji ty s hnědou šlupkou nebo s tmavým flíčkem.

Hrnec Tescoma Tulip D18cm s tlustým dnem.
Cizrnu v jedné vrstvě, vody na výšku cizrny.
Vařím (spíš k 90°C kvůly odparu vody) 3 minuty a pak nechám dojít.
(Celkově <10min.. Přitom si připravuji ostatní.)
Průběžně zkouším až je akorát na zkus.


Přílohy:
Cizrna 150g.jpg
Cizrna 150g.jpg [ 43.54 KiB | Zobrazeno 14928 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 02, 2011 5:28 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Lze velmi hustý kefír z tibetské houby (po 48h a více) použít namísto tvarohu do sirné patlaniny nebo je to pořád příliš vodové? Někde jsem tu našel, že to musí být nějaký vysoce tučný až smetanový kefír, který dokáže produkovat jen trénovaná houba? To pak znamená, že je lepší kefír používat radši samostatně? Napadlo mě zabít 2 mouchy 1 ranou a mít jak kefír tak patlaninu v jednom...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 02, 2011 6:20 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 11:20 pm
Příspěvky: 110
Zdravím pan Jarda to tak dělá , naučil houbičku na smetanu na šlehání a pak ji používá na tu sirnou patlaninu aspoň jsem to tak pochopila- \":)\" je to napsané o pár čísel nazpět.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz