Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 4:23 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned kvě 22, 2011 9:07 am 
Offline

Registrován: čtv říj 01, 2009 1:17 pm
Příspěvky: 39
zdravyzivot píše:
Dobrý den,

v těhotenství se má tedy dodávat více selen a vitamín C? Kolik toho selenu? Stačí brát řasu spirulina? Tato řasa se dá brát dlouhodobě (teď myslím i mimo těhotenství) nebo je lepší udělat nějakou kůru a pak na nějaký čas vysadit? (to samé chlorella? )

Ten vitamín C, jak přesně působí na ten hladší porod, co to přesně způsobuje?

Pomáhá ještě něco na lepší porod? (kromě fyzické připravenosti, teď myslím vysloveně stravu, doplňky atd.)

Předem díky za odpovědi.

Moc prosím o odpovědi,

děkuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon kvě 23, 2011 9:16 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
zdravyzivot píše:
zdravyzivot píše:
Dobrý den,

v těhotenství se má tedy dodávat více selen a vitamín C? Kolik toho selenu? Stačí brát řasu spirulina? Tato řasa se dá brát dlouhodobě (teď myslím i mimo těhotenství) nebo je lepší udělat nějakou kůru a pak na nějaký čas vysadit? (to samé chlorella? )

Ten vitamín C, jak přesně působí na ten hladší porod, co to přesně způsobuje?

Pomáhá ještě něco na lepší porod? (kromě fyzické připravenosti, teď myslím vysloveně stravu, doplňky atd.)

Předem díky za odpovědi.

Moc prosím o odpovědi,

děkuju.

Nevím, zda je to myšleno na mě, ale jinak vždy odpovídá ten, koho citujete s tím je potřeba počítat, nebo napsat od koho odpověď chcete. Každá žena by si měla srovnat prvky a vitamíny ještě před početím, což dává největší jistotu k dokonalému průběhu těhotenství i porodu. Zelené potraviny-řasy se dají brát stále a držet vysokou hladinu céčka vidím jako krajně důležité, což zdejší informace od spokojených uživatelek jenom potvrzují. Ten selen tam už opatrně a rozhodně není vhodné ho přehnat. Jak přesně na tělo ženy působí céčko, to jako muž opravdu nevyhodnotím s tím musíte oslovit přispěvatelky, které si to vyzkoušely. Pomáhá maximalizace pohybu, lehká živá strava a psychická pohoda, jinak držet se pokud možno na horní hranici ve všech měřitelných prvcích, aby tělo mělo při výživě plodu všeho dostatek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte kvě 24, 2011 8:39 am 
Offline

Registrován: pon úno 15, 2010 9:51 pm
Příspěvky: 58
[quote="ovekyska":1bc8n2lv][quote="Sarka":1bc8n2lv]Předevčírem se mi narodil syn a byl to vskutku céčkový porod alá Klenner \":)\"

Jen to shrnu, ve druhém trimestru jsem brala kolem 10 g denně, pak jsem se rozhodla navyšovat a dolézt pozvolna k průjmu, což se nedařilo, ve třetím trimestru jsem pár týdnů brala až kolem 50 g denně. Pak postupné snižování na asi 17-20 g denně.
Porod začal den před termínem, a to odtokem plodové vody bez kontrakcí, dítě se narodilo po 13.5 hodinách. Kontrakce jsem měla jen posledních 40 minut. Stahy snesitelné a daleko daleko příjemnější než poprvé. Porodní poranění žádné, hráz byla tentokrát zvýhodněna nejen céčkem, ale i vhodnou porodní polohou, a tréninkem s epi-no. Během porodu (za těch 13.5h) jsem užila postupně 65 g AS (ze 45 gramů kyseliny askorbové + asi 20 g sody).
Dítě se narodilo ve 14:55, do večera jsem vypila ještě AS z 18 g kyseliny askorbové. Druhý a třetí den po porodu užívám denně AS z asi 35 g kyseliny askorbové. Bez projímacích účinků.
Já i dítě jsme naprosto v pořádku. Novorozenci jsem první a druhý den podala orálně asi 20 mg kyseliny ve vodě, více moc nechtěl. Třetí den už nic, určitě má dostatek z mateřského mléka.
Všechna pozitiva tohoto porodu lze přičíst různým vlivům a můj osobní prožitek nemůže "potvrdit" žádnou teorii, nicméně je zcela v souladu s pozorováními dr. Klennera.[/quote:1bc8n2lv]
gratulujem k babatku a prajem vsetko dobre!
dakujem za pozitivny vyseldok, mohli by ste prsim tento svoj prispevok skopirovat aj sem?


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1bc8n2lv


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte kvě 24, 2011 8:56 am 
Offline

Registrován: pon úno 15, 2010 9:51 pm
Příspěvky: 58
zdravyzivot píše:
zdravyzivot píše:
Dobrý den,

v těhotenství se má tedy dodávat více selen a vitamín C? Kolik toho selenu? Stačí brát řasu spirulina? Tato řasa se dá brát dlouhodobě (teď myslím i mimo těhotenství) nebo je lepší udělat nějakou kůru a pak na nějaký čas vysadit? (to samé chlorella? )

Ten vitamín C, jak přesně působí na ten hladší porod, co to přesně způsobuje?

Pomáhá ještě něco na lepší porod? (kromě fyzické připravenosti, teď myslím vysloveně stravu, doplňky atd.)

Předem díky za odpovědi.

Moc prosím o odpovědi,

děkuju.

Porod:
doporučuje se od 34/36tt denně pít maliníkový čaj, jíst lněné semínko (1-2 pol. lžíce, důkladně rozžvýkat a zapít), masírovat hráz (ale osobně mi přijde o 100% lepší a účinnější balonek epi-no, vygooglíte).
Céčko...
A psychika. Knihy, šest biblí: Nová doba porodní, Znovuzrozený porod, Hypnoporod, Aby porod nebolel, Zázrak porodu, Průvodce přemýšlivé ženy na cestě k lepšímu porodu - vše zaměřené na přirozený porod, od vědeckého pojetí až po značně hipísácké \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte kvě 24, 2011 11:45 am 
Offline

Registrován: pon úno 15, 2010 9:51 pm
Příspěvky: 58
Selen: denně 2-6 oříšků para, ale musí být z Brazílie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv kvě 26, 2011 10:54 am 
Offline

Registrován: čtv říj 01, 2009 1:17 pm
Příspěvky: 39
Proč musí být z Brazílie? Mám teď nabídku koupě velkého množství, ale z Bolívie, myslíte, že nemají takové hodnoty?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv kvě 26, 2011 8:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
zdravyzivot píše:
Proč musí být z Brazílie? Mám teď nabídku koupě velkého množství, ale z Bolívie, myslíte, že nemají takové hodnoty?

Ono na různých místech je v půdě různé množství selenu a tak se pak liší i obsah této látky v plodech, nicméně zrovna toto jsem detailně nezkoumal a nevím, jak je to u těch vašich.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv kvě 26, 2011 9:27 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 20, 2010 3:50 pm
Příspěvky: 31
Dobrý den pane Jardo

prosím o radu ohledně vitamínu B12. Dle Vašich rad mám na doplnění tohoto vitamínu brát 2 tablety denně. Mám teď tento vitamín od dvou výrobců s tímto složením : Natures Bounty - 500 ug uvádí že je to 50 000 DD a Swanson -500 mcg uvádí že je to 20 000 DD. Nevím jestli mohu od obou brát ty doporučené 2 tablety a nebo jestli ten první je 2,5 x silnější.
Dále bych se ještě chtěla zeptat na doplnění Lithia. Od paní doktorky mám napsané to Lithium carbonicum. Kolik byste doporučoval brát tablet denně ( deficit - 10 % ) a jak dlouhou dobu. A dále jestli je možné tyto tablety přidat ráno k jódu, bóru, mědi, selenu,vanádu a chromu.

předem děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv kvě 26, 2011 9:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
lenka 67 píše:
Dobrý den pane Jardo

prosím o radu ohledně vitamínu B12. Dle Vašich rad mám na doplnění tohoto vitamínu brát 2 tablety denně. Mám teď tento vitamín od dvou výrobců s tímto složením : Natures Bounty - 500 ug uvádí že je to 50 000 DD a Swanson -500 mcg uvádí že je to 20 000 DD. Nevím jestli mohu od obou brát ty doporučené 2 tablety a nebo jestli ten první je 2,5 x silnější.
Dále bych se ještě chtěla zeptat na doplnění Lithia. Od paní doktorky mám napsané to Lithium carbonicum. Kolik byste doporučoval brát tablet denně ( deficit - 10 % ) a jak dlouhou dobu. A dále jestli je možné tyto tablety přidat ráno k jódu, bóru, mědi, selenu,vanádu a chromu.

předem děkuji za odpověď

Tou doporučenou denní dávkou bych se vůbec nezabýval, to vám není k ničemu, prostě máte dodávat 1000-1500 mcg denně a kolikanásobek denní dávky to je, není podstatné. Účinná látka je v tom stejná a její gramáž také, čili to ostatní je už pouze komerční záležitost. To lithium vám stačí tableta denně, víc bych viděl jako zbytečné a dodávat tak dva až tři měsíce, což by vám to balení mělo dát. Nemělo by se s ničím z těch uvedených látek tlouct a přidat se tedy dle mého názoru dá, moc se nemusí s draslíkem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát kvě 27, 2011 10:56 am 
Offline

Registrován: čtv říj 01, 2009 1:17 pm
Příspěvky: 39
Jarda píše:
Ono na různých místech je v půdě různé množství selenu a tak se pak liší i obsah této látky v plodech, nicméně zrovna toto jsem detailně nezkoumal a nevím, jak je to u těch vašich.

ok, děkuji, raději seženu z Brazílie.

Nevíte o nějakém dobrém zdroji, kde mi prodají velké množství za výhodnou cenu?

Pak bych se chtěla ještě zeptat, zda je lepší brát vitamín C 1000 se šípky na části, třeba pár tabletek dopoledne, zbytek odpoledne nebo všechny najednou ráno do jídla? Nebo je lepší koupit si kyselinu askorbovou? S ní se pak dělá co a jaké množství se bere?

předem děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát kvě 27, 2011 11:02 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 08, 2010 12:01 pm
Příspěvky: 56
Chci se zeptat s čím se bije chlorid manganatý a molybdenan sodný jestli je vhodnější je brát odděleně nebo jdou k sobě třeba, když do sebe kopu večerní dávku zinku, mědi, bóru atd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát kvě 27, 2011 9:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
zdravyzivot píše:
ok, děkuji, raději seženu z Brazílie.

Nevíte o nějakém dobrém zdroji, kde mi prodají velké množství za výhodnou cenu?

Pak bych se chtěla ještě zeptat, zda je lepší brát vitamín C 1000 se šípky na části, třeba pár tabletek dopoledne, zbytek odpoledne nebo všechny najednou ráno do jídla? Nebo je lepší koupit si kyselinu askorbovou? S ní se pak dělá co a jaké množství se bere?

předem děkuji za odpověď

Tak zdroje neovládám, já je zase tolik nekupuji. Céčko vždy raději rozložit do celého dne, ono naráz se ho moc vzít nedá, to pak dostanete průjem. Cenově je daleko nejvhodnější práškové a dělat si z toho C askorbát, což se zde již probíralo a bere se dávka, která těsně nevyvolává průjem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát kvě 27, 2011 9:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
qup píše:
Chci se zeptat s čím se bije chlorid manganatý a molybdenan sodný jestli je vhodnější je brát odděleně nebo jdou k sobě třeba, když do sebe kopu večerní dávku zinku, mědi, bóru atd.

Se zinkem a mědí se moc nesnesou, čili se to sice naráz dá brát, ale využitelnost zásadně klesá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř čer 01, 2011 8:59 pm 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
Pangrol obsahuje enzymy Amylázu, Proteázu, Lipázu z jatečních zvířat.
Ale dočetl jsem se že fungují akorát při pH 7-8.5.
Prý narozdíl od bakteriálních se jich 90% rozloží v žaludku.

Pak jsou tu stejné enzymy získané z baktérií (plísně, kvasinky).
Směs enzymů funguje při pH 2-11,5.
Aspergillus oryzae
Aspergillus niger
Candida rugosa
Rhizopus oryzae
Saccharomyces cerevisiae
Trichoderma longibrachiatum

Které z těch dvou typů zvolit?


Přílohy:
Thera Blend.jpg
Thera Blend.jpg [ 42.37 KiB | Zobrazeno 5668 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv čer 02, 2011 9:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Jenik2011 píše:
Pangrol obsahuje enzymy Amylázu, Proteázu, Lipázu z jatečních zvířat.
Ale dočetl jsem se že fungují akorát při pH 7-8.5.
Prý narozdíl od bakteriálních se jich 90% rozloží v žaludku.

Pak jsou tu stejné enzymy získané z baktérií (plísně, kvasinky).
Směs enzymů funguje při pH 2-11,5.
Aspergillus oryzae
Aspergillus niger
Candida rugosa
Rhizopus oryzae
Saccharomyces cerevisiae
Trichoderma longibrachiatum

Které z těch dvou typů zvolit?

Tak pro tělo přijatelnější budou asi ty druhé, ovšem nedovedu posoudit do jaké míry to může něco narušovat, to by asi bylo vhodné se bavit o naprosto konkrétním přípravku.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz