Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 3:21 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 79  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř kvě 11, 2011 9:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Tak pridal som 33% smotanu. Vsimol som si, ze ta smotana aj tak plava navrchu, cize tie huby, co plavaju na vrchu, plavu vlastne v smotane. Nieje teda mozne dosiahnut nizsiu koncentraciu, huby vzdy plavu na hladine a tym padom su vlastne v tej 33% smotane. Jedine, ze by som pridal 10% smotanu na varenie.

Takisto ma napadlo, ked chcem hustejsi kefir, ci by nebolo vhodne tu smotanu vyslahat na slahacku, a pridat tam tu slahacku vo forme peny.

Nebojte se, ono to fungovat bude, mám to vyzkoušené a dělám to tímto způsobem poměrně dlouho, zcela bez problémů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv čer 02, 2011 7:21 pm 
Offline

Registrován: pon led 10, 2011 7:36 pm
Příspěvky: 9
Dobrý den, chtěla bych se zeptat k mléčnému kaseinu.
MUDr. Jonáš píše, že podmáslí a syrovátka jsou protijed proti mléčnému hlenu. Že syrovátka neobsahuje kasein je mi jasné. Co mně ale rozum nebere je to s tím podmáslím, protože když si přečtu informace na obalu, tak zjistím, že podmáslí má úplně stejný podíl mléčné bílkoviny a tudíž i kaseinu jako mléko. Jak to pak může být protijed? Chápete to tady někdo? Jinak jsem zjistila, že z podmáslí se dá vyrábět tvaroh stejně jako z kefíru takže to by pak byla super varianta tvarohu pro výrobu sirné patlaniny, kdyby tomu tak skutečně bylo..
Přesto že jsem jedla pouze sirnou patlaninu a pila kefír z tibetské houby, objevil se ekzém, který vždy zas zmizí když nejím nic mléčného..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv čer 02, 2011 10:39 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 17, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 149
Máte vyzkoušené zda houba naučená na smetanu je schopná pak po zalití mlékem zas hned zpracovávat zas jen čisté mléko?

_________________
With Universal flow, Candida Albicans is leaving back home.:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pát čer 03, 2011 10:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Daasa píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat k mléčnému kaseinu.
MUDr. Jonáš píše, že podmáslí a syrovátka jsou protijed proti mléčnému hlenu. Že syrovátka neobsahuje kasein je mi jasné. Co mně ale rozum nebere je to s tím podmáslím, protože když si přečtu informace na obalu, tak zjistím, že podmáslí má úplně stejný podíl mléčné bílkoviny a tudíž i kaseinu jako mléko. Jak to pak může být protijed? Chápete to tady někdo? Jinak jsem zjistila, že z podmáslí se dá vyrábět tvaroh stejně jako z kefíru takže to by pak byla super varianta tvarohu pro výrobu sirné patlaniny, kdyby tomu tak skutečně bylo..
Přesto že jsem jedla pouze sirnou patlaninu a pila kefír z tibetské houby, objevil se ekzém, který vždy zas zmizí když nejím nic mléčného..

U toho podmáslí to opravdu nemusí být tak jednoznačné, ale špatné určitě není. Tvaroh se z něho dá vyrábět určitě, ovšem nějaké procento lidí prostě mléčné produkty nesnese ani v této kysané podobě a pak se jich asi budete muset vzdát. Chce to je na 14 dní vysadit a pokud problém odezní, tak znovu dodat. V případě že se znovu problém objeví, máte jasno a už se k nim nevracet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pát čer 03, 2011 10:06 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
AIM_FREEMAN píše:
Máte vyzkoušené zda houba naučená na smetanu je schopná pak po zalití mlékem zas hned zpracovávat zas jen čisté mléko?

Určitě ano, ale musí si zase postupně odvyknout, čili ji dopřejte pomalý přechod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Jiný typ kefírek?
PříspěvekNapsal: sob čer 04, 2011 12:27 pm 
Offline

Registrován: stř črc 08, 2009 8:50 pm
Příspěvky: 142
Loni při přebytku tibetských kefírových houbiček jsem jich pár usušil a v lahvičce dal do lednice.
Letos na jaře jsem je začal znovu používat.

Jenže fungují trochu jinak, než loni:
- z mléka (používal jsem loni i letos- krabicové plnotučné) vznikne nakyslé mléko, pak rovnou směs voda(syrovátka?) + "tvaroh". Po rozmíchání a vychlazení v lednici piju, je to řidší, než kefír, ale celkem dobré. Ovšem po pár hodinách v lednici se zase dole v hrku usadí "voda" a nahoře "tvaroh" a musí se rozmíchat.
- kefírky se vůbec nemnoží. Po dvou měsících mám pořád necelou polévkovou lžíci houbičky.

Má nekdo podobnou zkušenost?

_________________
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jiný typ kefírek?
PříspěvekNapsal: ned čer 05, 2011 8:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
milda píše:
Loni při přebytku tibetských kefírových houbiček jsem jich pár usušil a v lahvičce dal do lednice.
Letos na jaře jsem je začal znovu používat.

Jenže fungují trochu jinak, než loni:
- z mléka (používal jsem loni i letos- krabicové plnotučné) vznikne nakyslé mléko, pak rovnou směs voda(syrovátka?) + "tvaroh". Po rozmíchání a vychlazení v lednici piju, je to řidší, než kefír, ale celkem dobré. Ovšem po pár hodinách v lednici se zase dole v hrku usadí "voda" a nahoře "tvaroh" a musí se rozmíchat.
- kefírky se vůbec nemnoží. Po dvou měsících mám pořád necelou polévkovou lžíci houbičky.

Má nekdo podobnou zkušenost?

To je nějaké divné, většinou po pár dnech naskočí a pracují normálně. Možná by bylo vhodné jim dát na vzorek ochutnat naprosto čerstvé mléko, tam by mělo dojít k regeneraci nejrychleji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jiný typ kefírek?
PříspěvekNapsal: ned čer 05, 2011 12:26 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
milda píše:
Loni při přebytku tibetských kefírových houbiček jsem jich pár usušil a v lahvičce dal do lednice.
Letos na jaře jsem je začal znovu používat.

Jenže fungují trochu jinak, než loni:
- z mléka (používal jsem loni i letos- krabicové plnotučné) vznikne nakyslé mléko, pak rovnou směs voda(syrovátka?) + "tvaroh". Po rozmíchání a vychlazení v lednici piju, je to řidší, než kefír, ale celkem dobré. Ovšem po pár hodinách v lednici se zase dole v hrku usadí "voda" a nahoře "tvaroh" a musí se rozmíchat.
- kefírky se vůbec nemnoží. Po dvou měsících mám pořád necelou polévkovou lžíci houbičky.

Má nekdo podobnou zkušenost?

Ano, presne rovnaku skusenost mam. Odvtedy uz nenabehli a nikdy nerobili dobry kefir. Nic nezafungovalo, ani zmensenie mnozstva mlieka, ani zvacsenie, ani surove mlieko, ani pasterizovane, dokonca ani 1 dnovy post vo vode raz za tyzden. Akoby im dosla "para".

Ked vyberem mlieko trochu predcasne, aby sa este nestihlo tak "zrazit", je to dost nechutne... citim tam este nedorobene mlieko, ma to taku divnu horko-kyslu chut. Ked to pijem potom, je to uz dost kysle, vzdy to treba premiesat, a su v tom hrudky. Trochu pomoze rozmixovat to, ale na huste dobre kefiry to zdaleka nema. Je to taky tvaroh zo syrovatkov.. proste zda sa mi, ze je to viac skysnute mlieko ako kefir. Preto aj postupne kefir prestavam riesit, rozmyslam, ze to zabalim. Proste, treba tam viac poznania, nez co ma mame, zjavne nam nieco uchadza, co v navodoch nieje spomenute.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jiný typ kefírek?
PříspěvekNapsal: pon čer 06, 2011 8:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Ano, presne rovnaku skusenost mam. Odvtedy uz nenabehli a nikdy nerobili dobry kefir. Nic nezafungovalo, ani zmensenie mnozstva mlieka, ani zvacsenie, ani surove mlieko, ani pasterizovane, dokonca ani 1 dnovy post vo vode raz za tyzden. Akoby im dosla "para".

Ked vyberem mlieko trochu predcasne, aby sa este nestihlo tak "zrazit", je to dost nechutne... citim tam este nedorobene mlieko, ma to taku divnu horko-kyslu chut. Ked to pijem potom, je to uz dost kysle, vzdy to treba premiesat, a su v tom hrudky. Trochu pomoze rozmixovat to, ale na huste dobre kefiry to zdaleka nema. Je to taky tvaroh zo syrovatkov.. proste zda sa mi, ze je to viac skysnute mlieko ako kefir. Preto aj postupne kefir prestavam riesit, rozmyslam, ze to zabalim. Proste, treba tam viac poznania, nez co ma mame, zjavne nam nieco uchadza, co v navodoch nieje spomenute.

Tam je opravdu největší problém v tom mléku z obchodní sítě na čerstvém mléku zpravidla jedou ihned.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jiný typ kefírek?
PříspěvekNapsal: pon čer 06, 2011 9:03 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Xion píše:
Ano, presne rovnaku skusenost mam. Odvtedy uz nenabehli a nikdy nerobili dobry kefir. Nic nezafungovalo, ani zmensenie mnozstva mlieka, ani zvacsenie, ani surove mlieko, ani pasterizovane, dokonca ani 1 dnovy post vo vode raz za tyzden. Akoby im dosla "para".

Ked vyberem mlieko trochu predcasne, aby sa este nestihlo tak "zrazit", je to dost nechutne... citim tam este nedorobene mlieko, ma to taku divnu horko-kyslu chut. Ked to pijem potom, je to uz dost kysle, vzdy to treba premiesat, a su v tom hrudky. Trochu pomoze rozmixovat to, ale na huste dobre kefiry to zdaleka nema. Je to taky tvaroh zo syrovatkov.. proste zda sa mi, ze je to viac skysnute mlieko ako kefir. Preto aj postupne kefir prestavam riesit, rozmyslam, ze to zabalim. Proste, treba tam viac poznania, nez co ma mame, zjavne nam nieco uchadza, co v navodoch nieje spomenute.

Otázkou je zda to není tím mlékem z obchodu.Já co jsem začal používat syrové mléko tak bych už kefír z jiného nedělal protože mi vadí právě to jak je hustý a kyselý,dokonce mi přijde že i smrdí.Ze syrového je to jak píše někde Jarda lehonce nakyslý,perlivý jemný kefír.Zkoušel jsem tam nechat houbičky déle jestli to nezhoustne a nestalo se tak ani po týdnu,po 10 dnech už to sice zhoustlo ale bylo to na vyhození takže to spíš zkejslo.Jinak houba přibývá takže bych neřek že ji něco na tom syrovém mléce vadí.Je ale fakt že z tohoto kefíru nejde vyrobit tvaroh protože mi celý proteče přes plátno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jiný typ kefírek?
PříspěvekNapsal: pon čer 06, 2011 9:04 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Jarda píše:
Tam je opravdu největší problém v tom mléku z obchodní sítě na čerstvém mléku zpravidla jedou ihned.

Koukám že přemýšlíme stejně a ve stejnou dobu \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pon čer 06, 2011 5:56 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Robim ho zo suroveho mlieka, z ineho som ho nikdy nerobil. Takze v tom, ze je z obchodnej siete asi problem nebude.
Takisto kefirky vazim a za 2 mesiace sa ich hmotnost vobec nezdvihla.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pon čer 06, 2011 6:28 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 17, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 149
Tak můj test s přisypáváním probiotických kapslí do kefíru skončil fiaskem. Záměrem bylo vytvořit superhoubu, kdy by žily některé další kmeny. V kapslích jich bylo snad 13. Jenže najednou kefír byl řidčí a přestal a postupně přestal být kyselý. Zřejmě s imigranty byly problémy a rozvrátilo to celou mega kolonii. Tak jsem dnes poslední dávku kefíru snědl a houbu sežral (asi 6 lžic). RIP, in my intestines, dear houba.

_________________
With Universal flow, Candida Albicans is leaving back home.:)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 06, 2011 8:53 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 26, 2011 11:26 am
Příspěvky: 150
Bydliště: Košice
100 g jogurtu vyrobeného fermentáciou tibetských húb a mlieka obsahuje:

* Vitamín A - od 0,04 do 0,12 mg (denná potreby človeka je asi 1,5-2 mg);
* Vitamín B1 (tiamín) - asi 0,1 mg (denná požiadavka je asi 1,4 mg);
* vitamín B2 (riboflavín) - od 0,15 do 0,3 mg (dennej potreba - cca 1,5 mg);
* karotenoidy, ktoré sú transformované do vitamínu A - z 0,02 na 0,06 mg;
* Niacín (PP) - asi 1 mg (denná potreba je asi 18 mg);
* Vitamín B6 (pyridoxín) - 0,1 mg (denná potreba - asi 2 mg);
* Vitamín B12 (kobalamín) - asi 0,5 mg (denná potreba - asi 3 mg);
* Vápnik - 120 mg (denná potreba - asi 800 mg);
* železo - asi 0,1-0,2 mg (denná potreba - od 0,5 do 2 mg). Stojí za zmienku, že čím je vyšší obsah tuku v jogurte, tým je vyšší obsah železa;
* Jód - asi 0,006 mg (denná potreba - asi 0,2 mg);
* Zinok - asi 0,4 mg (dennej potreby - asi 15 mg). Okrem toho jogurt podporuje vstrebávanie zinku;
* Kyselina listová - 20% viac ako v mlieku. Čím je hustejší jogurt, tým viac je kyseliny listovej;
* mliečne baktérie (laktobacily);
* kvasinky-ako mikroorganizmy (nepliesť si s nimi kvasnice Moderné štúdie dokázali, že nutričné kvasnice pridávané do pekárskych a cukrárskych výrobkov, podporujú vznik rakovinových buniek a potláčajú zdravé bunky v tele.);
* alkohol;
* najužitočnejšie pre ľudské telo enzými, kyselny (vrátane oxidu uhličitého), ľahko stráviteľné bielkoviny, polysacharidy, rovnako ako vitamín D.

Každá z týchto živín pôsobí jeho blahodarné účinky na ľudský organizmus takto:

Železo zabraňuje depresii, poruchám nervového systému. Posilňuje nechty, zlepší farbu a obnovu vitalitu vlasov.

Jód normalizuje funkciu štítnej žľazy.

Vitamín A je potrebný pre kožné a slizničné pochody, ktoré bránia rozvoju rakoviny a infekčných ochorení, ako aj poškodenie zraku.

Vitamín D posilňuje kosti a zuby, bráni rozvoju zápalových procesov, zlepšuje koncentráciu.

Kyselina listová je dôležitá pri zastavení starnutia ľudského tela a jeho ochrana pred rakovinou. Je taktiež potrebné pre krvinotvorbu a vytvorá protilátky je dôležité najmä u tehotných žien pre vývoj zdravého plodu v tele matky.

Kobalamín (vitamín B12), zabraňuje vzniku ochorenia ciev.

Tiamín (vitamín B1) ,neurologické poruchy, má analgetické vlastnosti.

Riboflavín (vitamín B2) - sľubuje radosť a dobrú náladu po celý deň.

Niacín zmierňuje podráždenosť, zabraňuje ochorenia ciev a infarktu myokardu.

Pyridoxín (vitamín B6), prispieva na nervový systém a ucelenejší trávenie bielkovín v žalúdku.

Mliečne baktérie (laktobacily), sú zodpovedné za zdravie črevnej flóry človeka.

Oxid uhličitý povzbudzuje chuť k jedlu.

Vápnik je nevyhnutný pre nervový systém, zubov a kostí je nástroj pre prevenciu osteoporózy.

Polysacharidy na detoxikáciu organizmu od toxických látok, reguluje hladinu cholesterolu v krvi.

Proteíny zlepšuju stráviteľnosť minerálnych látok.

Kvasinky - ako mikroorganizmy zodpovedných za zdravú črevnú flóru človeka.

_________________
PRED NAKUPEM V OBCHODNYCH RETAZCOCH SI POZRI STRANKU: http://www.potravinynapranyri.cz/
Výrobca vakcín Merck (MSD) v 2. polroku 2009 zaplatil lekárom najmenej 18,8 milióna dolárov:
http://bit.ly/OuRIXq


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pon čer 06, 2011 10:52 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
AIM_FREEMAN píše:
Tak můj test s přisypáváním probiotických kapslí do kefíru skončil fiaskem. Záměrem bylo vytvořit superhoubu, kdy by žily některé další kmeny. V kapslích jich bylo snad 13. Jenže najednou kefír byl řidčí a přestal a postupně přestal být kyselý. Zřejmě s imigranty byly problémy a rozvrátilo to celou mega kolonii. Tak jsem dnes poslední dávku kefíru snědl a houbu sežral (asi 6 lžic). RIP, in my intestines, dear houba.

Hehe, dufam, ze si na tento test nepouzil vsetky.
Mna by najviac zaujimalo, kolko probiotik prezije travenie a dostane sa do creva, a ci ich MMS, koloidne striebro a kyselina askorbova likviduje. Skoda, ze nevlastnim laboratorium. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 79  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz