Antiparazitná kúra. Komu sa nechce šaškovať s bylinkami a má možnosť si zohnať v lekárni antihelmetikum, najčastejšie sa jedná o Vermox, Zentel a Praziquantel. Praziquantel nie je na SK dokonca ani evidovaný ale napr. v Nemecku sa dá na predpis zohnať. U nás ho jedine voľne predávajú veterinári pre psov a mačky.
Vermox je sa u nás predáva, ale len na lekársky predpis. Ak pozná niekto lekárnika dá sa dohodnúť. Osobná skúsenosť. ČO OBSAHUJE VERMOX? Liečivo: mebendazolum (mebendazol) 100 mg v 1 tablete. Pomocné látky: cellulosum microcristallinum (mikrokryštalická celulóza), carboxymethylamylum natricum (sodná soľ karboxymetylškrobu, talcum (mastenec), maydis amylum (kukuricovný škrob), saccharinum natricum dihydricum (dihydrát sodnej soli sacharínu), magnesii stearas (magnéziumstearát), oleum vegetabile hydrogenatum (hydrogenovaný rastlinný olej), aroma aurantii (pomarančová príchuť), silica colloidalis anhydrica (koloidný oxid kremičitý), natrii laurilsulfas (nátriumlaurylsulfát), flavum orangeatum (oranžová žltá).
FARMAKOTERAPEUTICKÁ SKUPINA Anthelmintikum
CHARAKTERISTIKA Mebendazol reaguje s bunkovým tubulínom červov a tým narúša absorpciu glukózy a normálne tráviace funkcie červov až po ich autolýzu. Mebendazol sa nepatrne po perorálnom podaní vstrebáva. Pri normálnej dávke je biologická dostupnosť nízka, pretože sa kombinuje účinok prvého prechodu pečeňou a veľmi nízka rozpustnosť lieku. 90% takto málo absorbovanej frakcie sa viaže na plazmatické bielkoviny. NA ČO SA VERMOX POUŽÍVA? Vermox je liek proti červom. Užíva sa na liečbu infekcií spôsobených jedným alebo niekoľkými z nasledujúcich červov: - mrľa ľudská (Enterobius vermicularis); - bičíkovec tenkohlavý (Trichuris trichiura); - škrkavka detská (Ascaris lumbricoides); - machovec (Ancylostoma duodenale, Necator americanus); - tropické hlísty (Strongyloides stercoralis); - pásomnica (Taenia sp.). Na základnú kúru je treba 4 balenia: Po tři dny 2 tablety ráno a 2 tablety večer, pak 14 dní pauza a znovu zopakovat. Vermox je samozřejmě chemický sajrajt, ale patří k těm nejslabším, od nichž doporučuji začínat a ne se hned vypráškovat něčím silným s velikým rizikem prudké reakce.
ZENTEL - účinná látka albendazol.
Používa na liečbu veľkého počtu črevných ťažkostí spôsobených červami alebo parazitmi. ZENTEL je okrem iného účinný proti vlásovcom alebo mrliam, hlístam, bičíkovcom, pásomniciam a machovcom. Predpokladá sa, že ZENTEL zneškodňuje červy a parazity tým, že vyvoláva ich vyhladovanie a usmrtenie. Ovplyvňuje vajíčka, larvy a dospelé parazity.
Toto sú najčastejšie antiparazitné prípravky, ktoré sa dajú zohnať. Treba mať na pamäti, že je to chémia a teda to pri dlhodobom používaní zaťažuje pečen, ktorej je vhodné po týchto chemických kúrach dopriať čas na zregenoravanie. Vhodné je užívať Ostropestřecovú kašička na regeneráciu pečene.
TROJČÁTKO
Jedná sa o trojkombináciu pelyňek, hřebíček a lugolov roztok / palina, klinček, lugolov roztok. Lugolov roztok je možné nahradiť tinkturov pod názvom Orešák amerký - čierny podľa Dr.H.R.Clarkovej. Jedná sa o tiež veľmi účinný tinktúru ale má aj nevýhodu, že je okrem parazitov účinná aj na peňaženku. Lugolov roztok je teda rovnaká muzika za zlomok peňazí.
Jarda píše: Aby to tedy nikoho nemátlo, tak celý postup popíšu přesně ať nemusíte hledat jednotlivé zmínky. Je na 21 dní a začíná se rozmixovaným pelyňkem. První den si dáte třikrát denně, cca 20 minut před jídlem, 1/3 kávové lžičky toho prášku do úst a zapijete vodou. Pokud vám nic nebude, tak ve stejný čas a ve stejné frekvenci denního užívání, dáte druhý den třikrát 1/2 kávové lžičky a další den třikrát celou lžičku. Dále se již dávka nezvyšuje a stejnou dávku berete třikrát denně až do konce procedury. Další dva komponenty přidáte 11 den a přidává se lugol a rozmixovaný hřebíček naplněný do tobolek velikosti 0. Lugol dáváte pouze jednou denně a to v poledne, kdy dáte 10 kapek lugolu do 0,5 dcl vody a zapijete tím polední pelyněk, což jeho chuť zásadně zpříjemní. Hřebíček se dává třikrát denně vždy po jídle a začíná se dávkováním 1-2-1, další den 3-2-3 a pak 4-4-4, dále se již až do konce kůry bere stále stejně a celá procedura končí 21 den, kdy se pak přechází na pravidelné odčervování jednou týdně v poledne. Rozhodně se kůru nesnažte nijak prodlužovat, ani upravovat, to může být dost nebezpečné, protože tujon z pelyňku je celkem dost silně jedovatá látka.
Po absolvovaní 21 dňovej kúry sa prechádza dlhodobo na 1x za týždeň, napríklad každú stredu. Frekvencia 1x za týždeň je zvolená kôli tomu, že keď sa nám podarí niečo chytiť a jeden týžden to z tela dostaneme von, tak ešte stále môžu v nás ostať vajíčka, ktoré sa do týždňa vyliahnu resp. zmenia na parazitov. Preto je pravidelnosť dôležitá. Pri takomto pravidelnom užívaní sa telo udržuje vo veľmi čistom stave, inak povedané oproti bežným ľudom máme minimum parazitov. Prejaví sa to na celkovom prílive energie nehovoriac o tom, že viacej výživných látok sa dostane do nášho tela a nie našim hosťom.
Niečo o pelyňku Jarda píše: Pelyňková kůra se běžně neopakuje, ale dává se každou středu polovina polévkové lžíce v poledne před jídlem, což celkem spolehlivě vyžene nové nájemníky z jejich dočasného bydliště a tělo je zase na týden čisté. Tujon je nervový jed a není se ho potřeba zase tolik bát i když je určitě nebezpečný a nezodpovědné pokusy mohou skončit dost blbě. Nejdůležitější je správné dávkování a pak je bezpečný. Celý proces jeho aplikace využívá rozdílné snášenlivosti nervového systému parazita a nervového systému člověka. Je velice dobré, že prostě sneseme víc, než naši kámoši paraziti. Tímto postupem se dá udržet organizmus nezamořený prakticky neomezenou dobu a vhodné je to kombinovat s hřebíčkem a lugolovým roztokem.
Ďalej je možné proti parazitom bojovať aj pálivými potravinami. Jarda píše: Ano většina ostrých potravin je schopna likvidovat parazity, což si empiricky odvodíte, při návštěvě exotických zemí. Místní jídlo netrénovaný našinec vezme do úst, pak vystrčí oči jak šnek, půl hodiny se dáví jak mu hoří drška a pomalu potřebuje resuscitovat. Po tomto zážitku vám snadno dojde, že ti místní nejedí něco takového jen z nějakých masochistických pohnutek, ale úspěšně tím průběžně likvidují parazity. Oni na rozdíl od nás žijí přírodně a vědí, že to není program na týden, ale na celý život a musí to tedy být součástí stravy, ne pouze občasné kůry, které nic neřeší, akorát ničí játra. Nestojí to skoro nic a dá se na to zvyknout. Vyčištěný člověk snese daleko jiné dávky pálivých jídel a celé to je dané přítomností parazitů v těle. Tělu totiž tyto látky nijak zvlášť nevadí , ale vadí parazitům, proto je po nich zamořeným lidem tak špatně a blbě je snášejí.
PROTIPARAZITÁRNY ČAJ PRE DETI I DOSPELÝCH Potrebujeme: v rovnakom pomere z vňate paliny pravej, sladkého drievka, zemežlče, saturejky, žihľavy a vratiča obyčajného, tekvicové jadrá Ako na to: Asi 15 rozdrvených tekvicových semien vhodíme do hrnčeka s vodou, necháme zovrieť a pridáme polievkovú lyžicu ostatnej zmesi. Necháme chvíľu povariť, odstavíme a necháme ešte 5 minút lúhovať a potom precedíme. Polovicu nesladeného čaju dáme vypiť večer pred spaním a polovicu ráno nalačno – medzitým sa nesmie jesť ani piť a len pol hodiny potom raňajkovať. Pre dospelých je dvojnásobná dávka na pol litra.
Naposledy upravil mohy dne stř čer 15, 2011 2:44 pm, celkově upraveno 3
|