Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 22, 2024 3:19 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 56  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát kvě 20, 2011 2:41 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 20, 2011 1:13 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den,
namontoval jsem RO mini 75GDP, první den byl poměr mezi čistou a odpadní vodou tak 1:4 a teď je to naopak možná i méně, že by se filtr tak rychle zanesl ?

Chtěl jsem se ještě zeptat zda RO mini 75GDP umí odfiltrovat tyto látky hliník, barium a stroncium.
Viz. dokument: http://dokumentarni.tv/zivotni-prostred ... y-spraying

Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob kvě 21, 2011 7:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
fress píše:
Dobrý den,
namontoval jsem RO mini 75GDP, první den byl poměr mezi čistou a odpadní vodou tak 1:4 a teď je to naopak možná i méně, že by se filtr tak rychle zanesl ?

Chtěl jsem se ještě zeptat zda RO mini 75GDP umí odfiltrovat tyto látky hliník, barium a stroncium.
Viz. dokument: http://dokumentarni.tv/zivotni-prostred ... y-spraying

Děkuji.

Běžný je i poměr 1:6 a dost to záleží na tlaku při kterém je provozována, jinak umí odfiltrovat prakticky vše i takové druhy kontaminace jako jsou fluoridy a estrogeny, čili ty látky, co uvádíte, celkem s jistotou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv kvě 26, 2011 5:17 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 20, 2011 1:13 pm
Příspěvky: 4
Ještě jsem se chtěl zeptat, zda ty výstupy co jsou vedle sebe mají být nahoře nebo dole ? Neteče mi totiž skoro žádná odpadní voda.
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv kvě 26, 2011 8:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
fress píše:
Ještě jsem se chtěl zeptat, zda ty výstupy co jsou vedle sebe mají být nahoře nebo dole ? Neteče mi totiž skoro žádná odpadní voda.
Děkuji.

Na takto položenou otázku nedovedu odpovědět, tu jsem ani nepochopil, nevím o jaké výstupy se jedná, jasnovidec opravdu nejsem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát kvě 27, 2011 9:05 am 
Offline

Registrován: pát kvě 20, 2011 1:13 pm
Příspěvky: 4
Jarda píše:
Na takto položenou otázku nedovedu odpovědět, tu jsem ani nepochopil, nevím o jaké výstupy se jedná, jasnovidec opravdu nejsem.

Omlouvám se, mám na mysli poslední filtr (membrána 75 GPD) z ní vedou dva výstupy a jeden vstup, nevím v jaké poloze ta celá filtrace má být upevněná na zdi, výstupy nahoře nebo dole, nebo je to jedno ? Neteče mi totiž skoro žádná odpadní voda a tak jestli to nemá na to vliv.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát kvě 27, 2011 9:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
fress píše:
Omlouvám se, mám na mysli poslední filtr (membrána 75 GPD) z ní vedou dva výstupy a jeden vstup, nevím v jaké poloze ta celá filtrace má být upevněná na zdi, výstupy nahoře nebo dole, nebo je to jedno ? Neteče mi totiž skoro žádná odpadní voda a tak jestli to nemá na to vliv.

V tom šroubovacím víčku je přítok a má být dole, nahoře je výstup permeátu a odpadní vody, přičemž odpadní voda je ten výstup, který je trochu níže a výstup permeáru-reverzní vody je až ten zcela nahoře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát kvě 27, 2011 10:32 am 
Offline

Registrován: pát kvě 20, 2011 1:13 pm
Příspěvky: 4
Jarda píše:
V tom šroubovacím víčku je přítok a má být dole, nahoře je výstup permeátu a odpadní vody, přičemž odpadní voda je ten výstup, který je trochu níže a výstup permeáru-reverzní vody je až ten zcela nahoře.

Mám to přesně naopak :/ (pan Jenik2011 asi též) jdu to tedy otočit o 180° \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv čer 09, 2011 11:44 pm 
Offline

Registrován: stř bře 30, 2011 9:50 pm
Příspěvky: 113
Nedávno som mal možnost vzhliadnut v TV reláciu na tému "zdravá voda z vodovodu", kde som bol šokovaný záverom "odborníkov", že usadeniny vo vode sú úplne neškodné a ten bordel v sitkách nijako organizmu nevadí, ani tie hromony apod. srajdy a že filtrorvaná voda nie je zdravá(ved ako by aj mohla byt ved je čistá a čo je čisté, bez hrdze,hormonov,zvyškov antibiotik apod, predsa logicky byt zdravé nemože).Neviem, ale mám dojem ako by boli títo odborníci pod vplyvom omamných látok, omamných látok typu "drž hubu a krok".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát čer 10, 2011 3:45 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř čer 16, 2010 11:44 pm
Příspěvky: 62
Bydliště: Banska Bystrica
Mat11 píše:
Nedávno som mal možnost vzhliadnut v TV reláciu na tému "zdravá voda z vodovodu", kde som bol šokovaný záverom "odborníkov", že usadeniny vo vode sú úplne neškodné a ten bordel v sitkách nijako organizmu nevadí, ani tie hromony apod. srajdy a že filtrorvaná voda nie je zdravá(ved ako by aj mohla byt ved je čistá a čo je čisté, bez hrdze,hormonov,zvyškov antibiotik apod, predsa logicky byt zdravé nemože).Neviem, ale mám dojem ako by boli títo odborníci pod vplyvom omamných látok, omamných látok typu "drž hubu a krok".

Peniaze su najsilnejsia omamna latka. Takze ano, su pod vplyvom omamnych latok.

_________________
www.staudinger.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát čer 10, 2011 9:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Mat11 píše:
Nedávno som mal možnost vzhliadnut v TV reláciu na tému "zdravá voda z vodovodu", kde som bol šokovaný záverom "odborníkov", že usadeniny vo vode sú úplne neškodné a ten bordel v sitkách nijako organizmu nevadí, ani tie hromony apod. srajdy a že filtrorvaná voda nie je zdravá(ved ako by aj mohla byt ved je čistá a čo je čisté, bez hrdze,hormonov,zvyškov antibiotik apod, predsa logicky byt zdravé nemože).Neviem, ale mám dojem ako by boli títo odborníci pod vplyvom omamných látok, omamných látok typu "drž hubu a krok".

Tak to víte, za peníze není problém odborně posoudit cokoliv tak, jak to chce platící zadavatel a v tomto případě je to určitě pro některé dobře vydělávající skupinky velice výhodné dostat mezi nemyslící stádo takto pojaté odborné informace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned čer 12, 2011 9:46 am 
Offline

Registrován: úte zář 21, 2010 5:14 pm
Příspěvky: 71
Bydliště: Zlín
Jarda píše:
Tak to víte, za peníze není problém odborně posoudit cokoliv tak, jak to chce platící zadavatel a v tomto případě je to určitě pro některé dobře vydělávající skupinky velice výhodné dostat mezi nemyslící stádo takto pojaté odborné informace.

Čtu knihu od Paula C. Bragga-Šokující pravda o vodě.MOC zajímavá a všem doporučuji!! Ale měl bych dotaz-doporučuje tam pít čerstvé ovocné a zeleninové šťávy-to beru.Ale co se vody týká tak JEN vodu destilovanou.Žádná voda filtrovaná,jonizovaná ani jinak upravovaná není prý vhodná.Usazuje se v těle vápník a ucpává vše co se dá.Mám doma přístroj od f.y.Aquel 200 na úpravu vody-pít tuto vodu,nebo raděj investovat do nelevného destilačního přístroje?
A je možné nějak z tepen,vlásečnic atd.vyloučit usazeniny?
V knize doporučuje na toto opět pouze destil.vodu,která toto vápno rozpoští.
Děkuji Zdenek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon čer 13, 2011 8:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
zdenin píše:
Čtu knihu od Paula C. Bragga-Šokující pravda o vodě.MOC zajímavá a všem doporučuji!! Ale měl bych dotaz-doporučuje tam pít čerstvé ovocné a zeleninové šťávy-to beru.Ale co se vody týká tak JEN vodu destilovanou.Žádná voda filtrovaná,jonizovaná ani jinak upravovaná není prý vhodná.Usazuje se v těle vápník a ucpává vše co se dá.Mám doma přístroj od f.y.Aquel 200 na úpravu vody-pít tuto vodu,nebo raděj investovat do nelevného destilačního přístroje?
A je možné nějak z tepen,vlásečnic atd.vyloučit usazeniny?
V knize doporučuje na toto opět pouze destil.vodu,která toto vápno rozpoští.
Děkuji Zdenek.

Ono to nebude zase tak horké jak se uvaří, pokud by takové pravidlo platilo, tak zde již nežijeme, protože za našich dávných předků rozhodně destilátor asi nebyl v lese k dispozici. Určitě je ta vaše voda lepší než sajrajt v PET plastu z obchodní sítě, nebo voda kohoutková, ale tím nechci tvrdit, že neexistují lepší řešení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon čer 13, 2011 10:46 am 
Offline

Registrován: úte zář 21, 2010 5:14 pm
Příspěvky: 71
Bydliště: Zlín
Jarda píše:
Ono to nebude zase tak horké jak se uvaří, pokud by takové pravidlo platilo, tak zde již nežijeme, protože za našich dávných předků rozhodně destilátor asi nebyl v lese k dispozici. Určitě je ta vaše voda lepší než sajrajt v PET plastu z obchodní sítě, nebo voda kohoutková, ale tím nechci tvrdit, že neexistují lepší řešení.

Děkuji a mohl byste mi poradit nějaké lepší řešení?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon čer 13, 2011 7:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
zdenin píše:
Děkuji a mohl byste mi poradit nějaké lepší řešení?

To jsme zase na začátku, třeba ten destilátor, nebo se prodávají domácí úpravny vody s množstvím funkcí, včetně rozkladu vody na živou a mrtvou, ale za dlouhé peníze, případně některé tibetské vymoženosti, třeba vodnářský zvon a vrchol vědy o vodě je Viktor Shauberger.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon čer 13, 2011 10:22 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 26, 2011 11:26 am
Příspěvky: 150
Bydliště: Košice
Dnes som v slovenskom rozhlase zachytil správu o nejakom výskume, ktorý dokazuje, že v balených vodách je mnohonásobne viac baktérii, ako vo vode z vodovodu. Takže môžeme čakať, že teraz prídu na trh špeciálne filtre na filtrovanie balenej vody. \":wink:\"

_________________
PRED NAKUPEM V OBCHODNYCH RETAZCOCH SI POZRI STRANKU: http://www.potravinynapranyri.cz/
Výrobca vakcín Merck (MSD) v 2. polroku 2009 zaplatil lekárom najmenej 18,8 milióna dolárov:
http://bit.ly/OuRIXq


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 56  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz