Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř říj 09, 2024 12:30 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned čer 19, 2011 9:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
trampota píše:
som si totiž robila ďalší test škvrnou. okrem céčka (1 mocca) denne a 4 -5 kvapiek lugolu som posledné 2 mesiace nedoplňala nič. strava bez zmeny, stresy vylúčené. a škvrna mi zmizla za 5 hodín, hoci pred cca 2 mesiacmi mi vydržala 9-10. horčíkom to nebude - tým sa namažem možno 1-2x za týždeň.
jediné, o čo sa môžem oprieť je, že sa cítim výborne. čo by ale neodpovedalo výsledku testu, lebo keby mi mizli doterajšie zásoby, tak by to malo byť opačne.
čiže hľadám nejaké pozitívne vysvetlenie, alebo dôvod. to, čo môžem ovplyvniť sa nezmenilo, teda z mojej strany zásah do "procesu" žiadny. tak to muselo byť v tele. a negatívne zrejme nie, to by som si všimla. či zle na to idem ?

Tak asi ne, ale ono se to takto špatně posuzuje, když nemám adekvátní možnosti si stav zjistit. Jinak jak jód, tak hořčík ovlivňují neuvěřitelné množství pochodů v těle u nichž škodí jak nedostatek, tak přebytek a možná jste trefila přesný stav, což by bylo dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned čer 19, 2011 9:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
1-2x/týdně piju ovocné šťávy (hlavně před sportem na dobití baterek) a každé ráno na snídani pojídám trochu ovoce. Jaké druhy preferovat abych zbytečně nedráždil candidu?
Našel jsem tyto jako vhodné: zelená jablka, bobulovité ovoce, avokádo, grapefruit, citron, limetka
a tyto jako nepříliš vhodné: banán, sušené ovoce
Do šťáv jsem to omezil a používám jen hrozny, ananas, jablka, grepy a občas třešně/višně, ale určitě budou i jiné...

No na kandidu toho z ovoce opravdu je velice málo, co se hodí a i tak je lepší vynechat skoro všechno, čili to píšete zhruba správně. Jinak v těch šťávách ty hrozny a ananas, taky nic moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned čer 19, 2011 10:57 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 17, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 149
Jarda píše:
Tak asi ne, ale ono se to takto špatně posuzuje, když nemám adekvátní možnosti si stav zjistit. Jinak jak jód, tak hořčík ovlivňují neuvěřitelné množství pochodů v těle u nichž škodí jak nedostatek, tak přebytek a možná jste trefila přesný stav, což by bylo dobře.

Myslel jsem, že hořčíku se předávkovat nedá, že ho nemůže být přebytek, jinak to jde ven střevem??

_________________
With Universal flow, Candida Albicans is leaving back home.:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon čer 20, 2011 8:25 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
AIM_FREEMAN píše:
Myslel jsem, že hořčíku se předávkovat nedá, že ho nemůže být přebytek, jinak to jde ven střevem??

To je víceméně pravda, ale za určitých specifických okolností se dá předávkovat všechno, nicméně je to velice málo pravděpodobné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon čer 20, 2011 10:43 am 
Offline

Registrován: stř pro 08, 2010 10:12 am
Příspěvky: 54
Jarda píše:
Tak asi ne, ale ono se to takto špatně posuzuje, když nemám adekvátní možnosti si stav zjistit. Jinak jak jód, tak hořčík ovlivňují neuvěřitelné množství pochodů v těle u nichž škodí jak nedostatek, tak přebytek a možná jste trefila přesný stav, což by bylo dobře.

by sa tá teória dala vyvrátiť veľmi ľahko, keby niekto pred a po kúre s mms urobil kontrolnú škvrnu lugolom a sledoval čas. ak totiž lugol funguje na kvasinku, tak pred kúrou s mms by mala škvrna vydržať dlhšie a po kúre, keď sa vymláti veľké množstvo, by mala držať kratšie. tým by sa zároveň vysvetlil aj fakt, prečo sa kvasinka veľmi ľahko opäť namnoží a treba túto kúru stále opakovať.
no a to nemôžete skúšať vy, lebo na vás bežné pravidlá a dávky neplatia. hlási sa nejaký dobrovoľník s candidou ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon čer 20, 2011 11:00 am 
Offline

Registrován: pát říj 23, 2009 12:34 pm
Příspěvky: 104
Jarda píše:
Tak lugol do klystýru jsem dosud nikdy nezkoušel, ale asi to bude řádná pecka. Pokud jste někde zachytil nějaké rozumné dávkování, tak to sem dejte, také třeba někdo již něco podobného vyzkoušel.

Mám informaci zprostředkovaně a sám jsem ten jód do klystýru zatím nedával. Ten člověk, co to zkoušel dával přibližně 50mg jódu do jednoho klistýru (36 kapek lékopisného lugolu). Mně to připadá na střeva celkem hodně, ale ještě větší dávkování jsem viděl u lidí na CureZ (78mg na 825ml vody, 12 kapek 5%-ního lugolu). Takový klistýr údajně může vyvolat zároveň i očistu jater s odchodem kamenů. Ještě jednou upozorňuji, že je to zprostředkovaně, sám jsem to nezkoušel čili zatím teorie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon čer 20, 2011 6:26 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 445
Jarda píše:
No na kandidu toho z ovoce opravdu je velice málo, co se hodí a i tak je lepší vynechat skoro všechno, čili to píšete zhruba správně. Jinak v těch šťávách ty hrozny a ananas, taky nic moc.

Měl jsem za to, že ovoce je ke snídani vhodné, ale jestli ho velká část kandidu krmí tak je to trochu paradox. Ono má přece spoustu pozitiv a své místo v jídelníčku nebo ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon čer 20, 2011 7:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
trampota píše:
by sa tá teória dala vyvrátiť veľmi ľahko, keby niekto pred a po kúre s mms urobil kontrolnú škvrnu lugolom a sledoval čas. ak totiž lugol funguje na kvasinku, tak pred kúrou s mms by mala škvrna vydržať dlhšie a po kúre, keď sa vymláti veľké množstvo, by mala držať kratšie. tým by sa zároveň vysvetlil aj fakt, prečo sa kvasinka veľmi ľahko opäť namnoží a treba túto kúru stále opakovať.
no a to nemôžete skúšať vy, lebo na vás bežné pravidlá a dávky neplatia. hlási sa nejaký dobrovoľník s candidou ?

To je pravda, že moje dávkování je pro většinu lidí neakceptovatelné a raději by to měl vyzkoušet někdo, kdo má jaksi průměrné reakce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon čer 20, 2011 7:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
gonzales01 píše:
Mám informaci zprostředkovaně a sám jsem ten jód do klystýru zatím nedával. Ten člověk, co to zkoušel dával přibližně 50mg jódu do jednoho klistýru (36 kapek lékopisného lugolu). Mně to připadá na střeva celkem hodně, ale ještě větší dávkování jsem viděl u lidí na CureZ (78mg na 825ml vody, 12 kapek 5%-ního lugolu). Takový klistýr údajně může vyvolat zároveň i očistu jater s odchodem kamenů. Ještě jednou upozorňuji, že je to zprostředkovaně, sám jsem to nezkoušel čili zatím teorie.

To je parádní nářez, ale pokud takovou akci někdo vyzkoušel a popsal, tak asi nebude zase tak velký problém něco podobného vyzkoušet taky. Určitě bych ovšem nezačínal na těch uvedených dávkách, ale pěkně postupně navyšovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon čer 20, 2011 7:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Měl jsem za to, že ovoce je ke snídani vhodné, ale jestli ho velká část kandidu krmí tak je to trochu paradox. Ono má přece spoustu pozitiv a své místo v jídelníčku nebo ne?

Ovoce vhodné určitě je a na všechno mimo kvasinek funguje výborně, ovšem u kandidy je potřeba být velice opatrný a pokud možno jí nedávat příležitost. Některé druhy jsou bez problémů a po doplnění o fungicidy se tolerance většinou ještě hodně zvedne, ale vždy si to člověk musí vyzkoušet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon čer 20, 2011 8:01 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Jarda píše:
Ovoce vhodné určitě je a na všechno mimo kvasinek funguje výborně, ovšem u kandidy je potřeba být velice opatrný a pokud možno jí nedávat příležitost. Některé druhy jsou bez problémů a po doplnění o fungicidy se tolerance většinou ještě hodně zvedne, ale vždy si to člověk musí vyzkoušet.

teoreticky by to znamenalo, ze ked si dam pri candide banan a posypem ho chilli, skoricou a lichorerisnicou, nemuselo by ju to rozbujarit? nejaky taky neutralny stav?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte čer 21, 2011 8:39 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
teoreticky by to znamenalo, ze ked si dam pri candide banan a posypem ho chilli, skoricou a lichorerisnicou, nemuselo by ju to rozbujarit? nejaky taky neutralny stav?

Asi tak a pokud si k tomu dáte laktobacily, které ji likvidují, tak patrně budete bez problémů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte čer 21, 2011 10:20 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 17, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 149
Jarda píše:
Asi tak a pokud si k tomu dáte laktobacily, které ji likvidují, tak patrně budete bez problémů.

V tom pripade se pripravuji na bananove orgie (v mnozstvi jednoho bananu, ale extáze to bude;;).

_________________
With Universal flow, Candida Albicans is leaving back home.:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte čer 21, 2011 10:42 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
AIM_FREEMAN píše:
V tom pripade se pripravuji na bananove orgie (v mnozstvi jednoho bananu, ale extáze to bude;;).

banany su paradicka, ked si ich dam, posypem to chilli, az mi tecie z nosa, ale dobre.
tak isto, rannu ovocnu stavu ochutim skoricou, zazvorom a lugolom a este nou zapijem kapucinku, takze snad ok.

v podstate som zistila, ze takto pripravene ovocie mi nerobi problemy. pekne problemy som si vsak vyrobila mojimi v poslednej dobe castejsimi vecerami, pozostavajucimi z orieskov, sus. ovocia (hlavne datle musia byt), kakaa a kokos. tuku. pekne so si s tym vypestovala kvasinku, dokelu.. ale ved tusila som to \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte čer 21, 2011 11:51 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
AIM_FREEMAN píše:
V tom pripade se pripravuji na bananove orgie (v mnozstvi jednoho bananu, ale extáze to bude;;).

velmi důrazně nedoporučuji.
Ad jedna, musím nesouhlasit s teorií zde prezentovanou, že cokoliv pálivého zabíjí kvasinky. To je úplný nesmysl, chilli se při proticandidové dietě nedoporučuje stejně jako jiná koření, protože mají
negativní vliv na prospěšné bakterie. Ad dvě, skořice má proti candidě působení jen velmi jemné, z mých zkušeností můžu říct, že vlastně žádné. Lichořeřišnice zrovna tak. Ad tři, teorie o tom, že pokud člověk přijme cukr s něčím, co má vliv na kvasinky, tak se to vynuluje, je nesmyslná. V Německu se prodává lék na kvasinky Nystatin, což je poměrně účinné antibiotikum účinné proti candidě, ovšem
některé lékové formy jsou rozmíchány s cukrem - sacharózou, nejspíš aby ho mohly užívat i děti /běžně je poněkud hořký/. Spousta lidí, která ho užívala pociťovala ze začátku mírné zlepšení a po týdnu už silné zhoršení....
jestli to s vaší léčbou myslíte vážně, potom největší dobrodružství jakého se dopustíte bude salátová okurka. Cpát se banánem je koledovat si o průser...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz