Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 22, 2024 1:44 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 56  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte čer 14, 2011 10:01 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
milo1 píše:
Dnes som v slovenskom rozhlase zachytil správu o nejakom výskume, ktorý dokazuje, že v balených vodách je mnohonásobne viac baktérii, ako vo vode z vodovodu. Takže môžeme čakať, že teraz prídu na trh špeciálne filtre na filtrovanie balenej vody. \":wink:\"

Komerce je mocná, ale o těch bakteriích tam zrovna nelžou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte čer 14, 2011 10:25 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 26, 2011 11:26 am
Příspěvky: 150
Bydliště: Košice
Jarda píše:
Komerce je mocná, ale o těch bakteriích tam zrovna nelžou.

Ja sa fakt divím najivite ludí, ved ked tá voda tam stoji v obchode a v niektorých dokonca rovno pri teplote 25 stupnov Celzia, tak nielenže dochádza k difúzii látok z toho plastu do vody, ale samozrejme aj vzniku baktérii.
Ja mám revrznu osmózu (toto nie je reklama) ten najnovší typ http://www.aquatrend.sk/sk/produkty/reverzne-osmozy/pre-domacnosti včetne nádržky šetriča spotreby vody, ionizátora, doplnok pod názvom Energizer funguje na princípeprietoku prefiltrovanej vody cez špeciálnu biokeramiku, obohacovača minerálov, a to čistenie mambrány je už samočinné, teda je malá pravdepodobnosť že sa v tých miestach vytvorí baktéria (podla blbích skorumpovaných hygienikov vypracovaná študia bola z Prahy). Stálo ma to nejakých 34.000 v Cz, ale nelutujem, vodu demi používam aj do chladiča, na zalievanie kvietkov, riedenie štiav, atd..

_________________
PRED NAKUPEM V OBCHODNYCH RETAZCOCH SI POZRI STRANKU: http://www.potravinynapranyri.cz/
Výrobca vakcín Merck (MSD) v 2. polroku 2009 zaplatil lekárom najmenej 18,8 milióna dolárov:
http://bit.ly/OuRIXq


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte čer 14, 2011 9:54 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
milo1 píše:
Ja sa fakt divím najivite ludí, ved ked tá voda tam stoji v obchode a v niektorých dokonca rovno pri teplote 25 stupnov Celzia, tak nielenže dochádza k difúzii látok z toho plastu do vody, ale samozrejme aj vzniku baktérii.
Ja mám revrznu osmózu (toto nie je reklama) ten najnovší typ http://www.aquatrend.sk/sk/produkty/reverzne-osmozy/pre-domacnosti včetne nádržky šetriča spotreby vody, ionizátora, doplnok pod názvom Energizer funguje na princípeprietoku prefiltrovanej vody cez špeciálnu biokeramiku, obohacovača minerálov, a to čistenie mambrány je už samočinné, teda je malá pravdepodobnosť že sa v tých miestach vytvorí baktéria (podla blbích skorumpovaných hygienikov vypracovaná študia bola z Prahy). Stálo ma to nejakých 34.000 v Cz, ale nelutujem, vodu demi používam aj do chladiča, na zalievanie kvietkov, riedenie štiav, atd..

Investice do kvalitní vody se určitě vyplatí i když uvedená částka je opravdu zbytečně vysoká.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob čer 18, 2011 9:27 pm 
Offline

Registrován: úte zář 21, 2010 5:14 pm
Příspěvky: 71
Bydliště: Zlín
Jarda píše:
Investice do kvalitní vody se určitě vyplatí i když uvedená částka je opravdu zbytečně vysoká.

Pane Jardo co říkkáte na Diamantovou vodu a na spinování tekutin a potravin.Je mi jasné že nemusíte mít o všem přehled,ale moc věřím vašim názorům a tak se na vás obracím i s těmito o´tázkami.
Děkuji Zdeněk.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned čer 19, 2011 9:14 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
zdenin píše:
Pane Jardo co říkkáte na Diamantovou vodu a na spinování tekutin a potravin.Je mi jasné že nemusíte mít o všem přehled,ale moc věřím vašim názorům a tak se na vás obracím i s těmito o´tázkami.
Děkuji Zdeněk.

Voda je informační médium a jako taková je schopna přijímat neuvěřitelné množství informací, které si pak člověk vnáší do organizmu. K té diamantové vodě jsem se zde již vyjadřoval a tomu moc nefandím, ovšem druhá metoda zní logicky a vzhledem k naprosté nekomerčnosti by se doporučit asi dala i když dopodrobna ji nastudovanou nemám, ale pokud třeba vodě pod mikroskopem nadáváte, tak se její struktura změní, čili toto je patrně podobný princip.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob čer 25, 2011 9:40 am 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Pořídil jsem si a nechal nainstalovat RO, poté odpustil vodu cca půl hodiny nicméně má hodně divnou chuť. Četl jsem zde, že voda má být bez chuti, jakoby lehká. Ta moje má chemickou dochuť. Vše se zdá že je dobře zapojené. Nevíte někdo kde by mohl být problém?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob čer 25, 2011 10:03 am 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Ještě fotografie ze zapojení


Přílohy:
P6250989.JPG
P6250989.JPG [ 33.9 KiB | Zobrazeno 14538 krát ]
P6250988.JPG
P6250988.JPG [ 25.53 KiB | Zobrazeno 14538 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob čer 25, 2011 9:15 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
sakul píše:
Pořídil jsem si a nechal nainstalovat RO, poté odpustil vodu cca půl hodiny nicméně má hodně divnou chuť. Četl jsem zde, že voda má být bez chuti, jakoby lehká. Ta moje má chemickou dochuť. Vše se zdá že je dobře zapojené. Nevíte někdo kde by mohl být problém?

V zapojení chybu rozhodně nevidím, to bych řekl je OK. Mám totéž a voda je skutečně skvělá, bez chuti. Vodu jste nakonec půl hodiny odpustil, to je bezva, takže jediné, co mne napadá, že jste předtím řádně neodpustil vodu s namontovaným pouze uhlíkovým filtrem (viz návod k montáži). Uhlíkový filtr je třeba nechat propláchnout ještě před montáží hlavního filtru. Hádám, že jste to neudělal a okruh tedy není tak čistý, jak by měl být...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob čer 25, 2011 9:31 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Pořídil jsem si a nechal nainstalovat RO, poté odpustil vodu cca půl hodiny nicméně má hodně divnou chuť. Četl jsem zde, že voda má být bez chuti, jakoby lehká. Ta moje má chemickou dochuť. Vše se zdá že je dobře zapojené. Nevíte někdo kde by mohl být problém?

Ono vždy nějakou dobu trvá, než si to zcela sedne, já osobně to nechám téci třeba i několik hodin a pak je vše v pořádku. Zapojené to máte určitě správně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned čer 26, 2011 8:59 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
sakul píše:
Pořídil jsem si a nechal nainstalovat RO, poté odpustil vodu cca půl hodiny nicméně má hodně divnou chuť. Četl jsem zde, že voda má být bez chuti, jakoby lehká. Ta moje má chemickou dochuť. Vše se zdá že je dobře zapojené. Nevíte někdo kde by mohl být problém?

Ještě mne teda napadá jedna věc, ale to snad neděláte - stáčíte si tu osmotickou vodu do skla, že jo? Protože brát ji do plastové nádobky by nebylo rozumné, to by ta hladová voda samozřejmě přebírala pachutě plastu a asi by nechutnala, jak má (voda se do plastu nabírat dá, ale až po speciálním vyhladovění toho plastu - taky je tady na fóru ta týdenní procedurka popsaná).
No jinak ji ještě nechte třeba půl hodiny (či déle) odtékat znovu, jak tu píše Jarda, ať se RO ještě propláchne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: stř čer 29, 2011 7:38 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Děkuji vám oběma za radu. Po dalším hodinovém proplachování se chuť srovnala a nyní se zdá, že voda je v pořádku. Raději ji dám ještě na testy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv čer 30, 2011 8:36 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Děkuji vám oběma za radu. Po dalším hodinovém proplachování se chuť srovnala a nyní se zdá, že voda je v pořádku. Raději ji dám ještě na testy

To je zbytečné vyhazování peněz, raději ji nechte o hodinu déle protékat a je to jisté.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát črc 01, 2011 9:13 pm 
Offline

Registrován: pát črc 01, 2011 8:49 pm
Příspěvky: 1
zdravím vás,
Jardo, předně díky za tyto stránky a fórum. spousty užitečných informací, srozumitelný a kvalitní zdroj \":)\" .

nyní řeším zdroj kvalitní vody pro naši domácnost. pročetl jsem vše k reverzní ozmóze (RO) a tak doufám, že se svými dotazy nebudu řešit to co už jste někomu odpovídal. tedy:

1/ z technické místosti našeho RD mi vede extra přívod ALUPEX portubí do kuchyně pod linku. na tent opřívod bych do technické m. rád instaloval reverzní osmózu s nádržkou/zásobníkem. od výrobce trubek mám potvrzeno, že vnitřní stěna ze "síťovaného PE" (PEX) nemá co by do superčisté vody uvolňovala a je pro ni vhodná. i kdyby to nebyla tak úplně pravda, tak předpokládám, že si konduktoměrem ohlídám stav vody a nechám trubku "vyčistit" jako je zde doporučováno postupovat u PET lahví. zajímá mě Váš názor na použití zásobníku a zda tam vnímáte nějaký "problém" ve smyslu "stárnutí vody v zásobníku",...?

2/ nyní mám na zmíněném přívodu filtr Dionela. ten vyřadím a bude pouze voda z RO. tedy i na vaření. v jedné z Vašich reakcí na dotaz k vaření píšete (omlouvám se za vytržení z kontextu) "Vaření obecně nedoporučuji, tím přicházíte o množství nutných látek, ale používat se tato voda dá, nicméně je potřeba si stále uvědomovat, že je to voda extrémně čistá a tím pádem hladová, která z těla likviduje hlavně usazený sajrajt, ale i nějakou dávku minerálních látek.". nejsem si jist zda jsem porozumněl \":(\" . mohu vařit pokrmy/čaje/.. z vody z RO? natáhne tato voda nějaký "sajrajt" z kovového nádobí či varné konvice?

3/ četl jsem příspěvky, že pro zálivku interier. kytek se úspěšně používá mrtvá voda. je pro kytky prospěšná i voda z RO? nebo v tomto případě raději z kohoutku? (zálivka z dešťovky bude řešena v budoucnu)

prý neexistuje blbý dotaz tak jsnad jsem toho právě nedosáhl \":D\" .
těším se na reakci.

po instalaci naše řešení po realizaci nafotím a přiložím popis, třeba to někoho zaujme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát črc 01, 2011 9:50 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
BroukAtor píše:
zdravím vás,
Jardo, předně díky za tyto stránky a fórum. spousty užitečných informací, srozumitelný a kvalitní zdroj \":)\" .

nyní řeším zdroj kvalitní vody pro naši domácnost. pročetl jsem vše k reverzní ozmóze (RO) a tak doufám, že se svými dotazy nebudu řešit to co už jste někomu odpovídal. tedy:

1/ z technické místosti našeho RD mi vede extra přívod ALUPEX portubí do kuchyně pod linku. na tent opřívod bych do technické m. rád instaloval reverzní osmózu s nádržkou/zásobníkem. od výrobce trubek mám potvrzeno, že vnitřní stěna ze "síťovaného PE" (PEX) nemá co by do superčisté vody uvolňovala a je pro ni vhodná. i kdyby to nebyla tak úplně pravda, tak předpokládám, že si konduktoměrem ohlídám stav vody a nechám trubku "vyčistit" jako je zde doporučováno postupovat u PET lahví. zajímá mě Váš názor na použití zásobníku a zda tam vnímáte nějaký "problém" ve smyslu "stárnutí vody v zásobníku",...?

2/ nyní mám na zmíněném přívodu filtr Dionela. ten vyřadím a bude pouze voda z RO. tedy i na vaření. v jedné z Vašich reakcí na dotaz k vaření píšete (omlouvám se za vytržení z kontextu) "Vaření obecně nedoporučuji, tím přicházíte o množství nutných látek, ale používat se tato voda dá, nicméně je potřeba si stále uvědomovat, že je to voda extrémně čistá a tím pádem hladová, která z těla likviduje hlavně usazený sajrajt, ale i nějakou dávku minerálních látek.". nejsem si jist zda jsem porozumněl \":(\" . mohu vařit pokrmy/čaje/.. z vody z RO? natáhne tato voda nějaký "sajrajt" z kovového nádobí či varné konvice?

3/ četl jsem příspěvky, že pro zálivku interier. kytek se úspěšně používá mrtvá voda. je pro kytky prospěšná i voda z RO? nebo v tomto případě raději z kohoutku? (zálivka z dešťovky bude řešena v budoucnu)

prý neexistuje blbý dotaz tak jsnad jsem toho právě nedosáhl \":D\" .
těším se na reakci.

po instalaci naše řešení po realizaci nafotím a přiložím popis, třeba to někoho zaujme.

1)Osobně zásobník nedoporučuji, jednak z důvodu, že stojatá voda vždy má za následek bakteriální kontaminaci, nebo má stojatá voda špatné energetické vlastnosti, vždy je lepší voda, která je stále v pohybu.
2)Určitě něco nabrat může, ale pokud ji vaříte s něčím, tak si to vezme z toho co vaříte.
3)Tak mrtvá voda asi ne, to by jim moc dobře nedělalo, používá se voda živá a pokud se týká reverzní vody, tak ta je hladová a kytky potřebují také anorganické minerály, čili ani tato voda pro ně ideální asi nebude. Těm nejvíce vyhovuje močůvka, nesmíte jejich nároky srovnávat s nároky člověka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon črc 04, 2011 8:08 pm 
Offline

Registrován: pon črc 04, 2011 7:35 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den. Uvažuji za RO doplnit mineralizátor. Důvod, proč o tom uvažuji je že moje manželka vážně onemocněla závratí. V nemocnici jí byl zjištěn nedostatek draslíku a hořčíku a byl jí po několik dnů podáván roztok NaCl. A tak si říkám, jestli na tom nemůže být na vině právě konzumace demineralizované vody. Vodu z RO pijeme i z ní vaříme 5 let. Čerstvou zeleninu konzumujeme téměř denně jako přílohu k jídlům. Myslíte, že by to mohlo mít spojitost? Chtěl bych se zeptat jaký máte názor na upravenou vodu mineralizátorem? Umí tělo tyto minerály využít? Je potom tato voda stále "hladová"? Proč nedoporučujete vařit z demineralizované vody?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 56  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz