Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 12:25 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte črc 12, 2011 1:33 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 402
Drobek píše:
Dobry den pane Zajicku. Diky za predchazejici odpovedi. Nedavno jsem na Vasich strankach v diskuzi dostal odkaz na texty dr Walkera o piti stav. Tohle jsou pro me docela nove veci a velmi dobre informace. Zaplnili mi mnoha bila mista v oblasti stravovani a piti stav. Vase odpoved me opet obsahove zklamala, cekal jsem nejaky navod ci tabulku. Ale dnes mi to uz vlastne prilis nevadi. Vase stranky i vase zkusennosti mi uz velmi pomohli v prehodnoceni meho soucasneho zpusobu stravovani. Pred mesicem jsem si ani neumel predstavit, jak takhle muze nekdo zit. V soucasnosti mam asi tak jedenkrat tydne abstak na varenou nebo spis smazenou potravinu. Z toho vyplynula dnesni prvni otazka, na kterou zatim neznam odpoved: jak a nebo cim mi skodi cibule pripadne kvetak- pokrajena na kolecka a pecena na olivovem oleji pri 130-160 st.
Po opeceni 1 velke cibule do ni rozklepnu 1 vejce. teplotu snizim a vejce jen trochu osmazim. Takze misty je vejce jeste mokre, ale je uz smazene.
Hledal jsem nejakou kombinaci, kdy jist pecene a nemit mouku a tim si co nejmene ublizovat ale jsem novacek a radeji bych znal Vas nazor. Varena nebo pecena cibule mi v minulosti chutnala a mohu ji zamenit s kvetakem.

A druha otazka: kdyz snim denne 25g mandli a 25g liskovych orisku, muze to mit pro me nejake negativni dusledky? Ty orechy nejdrive pokousu a pak, pred polknutim si dam lzicku medu od vcelare. Je to na moje pomery dobra lahudka. Dnes jsem se docetl, ze pry v tech mandlich i jadrech orisku je dost oleje na pokryti denni potreby. je to pravda a nebo mam k tem oriskum pridat i nejakou jinou olejovou potravinu? A pokud ano, tak jakou?

Za posledni mesic jsem mel asi 4x nebo 5x varene jidlo. Jinak mi staci pist stavy a jist zeleninu a ovoce a opravdu se citim lepe nez drive. Za ten mesic jsem zhubl asi 8 kg. A citim se vazne svezi. Diky za odpoved a pekny den. Drobek

Pokusím se odpovědět aspoň co vím, aby tady p. Jarda nemusel pořád všechno opakovat: Tím smažením, nebo jinou tepelnou úpravou zničíte všechny enzymy a organické minerály přejdou do anorganické, čímž jsou daleko hůře stravitelné a při smažení vznikají ještě nějaké karcinogenní látky.
Těch tuků budete mít nejspíš dost, když do toho jíte ještě ta smažená jídla apod. Pokud jste to již přestal jíst, tak je vhodné třeba sirná patlanina(aspoň podle fóra, sám jsem ji ještě nikdy neměl).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte črc 12, 2011 2:28 pm 
Offline

Registrován: stř čer 15, 2011 9:00 am
Příspěvky: 5
Dobry den. Smazena jidla samozrejme nejim. Jen vcera jsem mel abstak a tak jsem vymysles tu smazenou cibuli. Ze se z organickych casti stanou anorganicke, to jsem se docetl. Ale nikde jsem nenarazil na informaci, jestli to plati i pro cibuli a nebo kvetak a jake latky se tim smazeni cibule vlastne premeni. Diky za rychlou reakci. Drobek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte črc 12, 2011 6:15 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Už něco přes rok doplňuji poctivě hořčík. Teď jsem byla týden na chalupě a většinu svých lektvarů včetně hořčíku jsem nechala doma. Po pár dnech jsem dostala skoro psychotický stav, který přesně odpovídal nedostatku hořčíku. Jakmile jsem ho zas začala doplňovat, uklidnila jsem se a mám pocit bezdůvodného štěstí. Co v mém těle může způsobovat tak obrovskou spotřebu hořčíku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte črc 12, 2011 6:20 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 402
Drobek píše:
Dobry den. Smazena jidla samozrejme nejim. Jen vcera jsem mel abstak a tak jsem vymysles tu smazenou cibuli. Ze se z organickych casti stanou anorganicke, to jsem se docetl. Ale nikde jsem nenarazil na informaci, jestli to plati i pro cibuli a nebo kvetak a jake latky se tim smazeni cibule vlastne premeni. Diky za rychlou reakci. Drobek

Já na ně taky mívám absťák, zajímalo by mě co na to říká pan Jarda, při chutích na sladké prý za to může kvasinka, tak by mě zajímalo jestli to u chuti na slané mastná jídla není taky nějaká breberka.
Jinak samozřejmě to platí i pro cibuli a květák. V cibuli je např. hodně síry, tak ta se přemění a pak další látky které obsahuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte črc 12, 2011 6:22 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 402
Beladona píše:
Už něco přes rok doplňuji poctivě hořčík. Teď jsem byla týden na chalupě a většinu svých lektvarů včetně hořčíku jsem nechala doma. Po pár dnech jsem dostala skoro psychotický stav, který přesně odpovídal nedostatku hořčíku. Jakmile jsem ho zas začala doplňovat, uklidnila jsem se a mám pocit bezdůvodného štěstí. Co v mém těle může způsobovat tak obrovskou spotřebu hořčíku?

Tak možná stres, taky pocením se spotřebovává hořčík, jinak si spíš myslím, že na tom má velký podíl psychika, pokud byste si to neuvědomovala, že jej neberete, tak byste měla příznaky deficitu minimální(je to můj názor).
Jinak snad panu Jardovi nevadí, že tady dneska nějak každýmu radím \":-D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte črc 12, 2011 7:14 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Igi píše:
Tak možná stres, taky pocením se spotřebovává hořčík, jinak si spíš myslím, že na tom má velký podíl psychika, pokud byste si to neuvědomovala, že jej neberete, tak byste měla příznaky deficitu minimální(je to můj názor).
Jinak snad panu Jardovi nevadí, že tady dneska nějak každýmu radím \":-D\"

Tak stres určitě, ten jsem měla v práci ještě předtím. Pocení ano, bylo horko. Ale nebrala jsem ho, protože jsem pevně věřila, že ho nepotřebuju a že tělo má dostatečnou zásobu.
To byl jasný zlom, najednou jsem měla stavy neklidu a úzkosti, nemohla jsem vydržet hluk, stresovalo mě i to, že na mě někdo mluví a vůbec jsem nemohla spát. Jako kdyby mi přeskočilo \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte črc 12, 2011 9:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Drobek píše:
Dobry den pane Zajicku. Diky za predchazejici odpovedi. Nedavno jsem na Vasich strankach v diskuzi dostal odkaz na texty dr Walkera o piti stav. Tohle jsou pro me docela nove veci a velmi dobre informace. Zaplnili mi mnoha bila mista v oblasti stravovani a piti stav. Vase odpoved me opet obsahove zklamala, cekal jsem nejaky navod ci tabulku. Ale dnes mi to uz vlastne prilis nevadi. Vase stranky i vase zkusennosti mi uz velmi pomohli v prehodnoceni meho soucasneho zpusobu stravovani. Pred mesicem jsem si ani neumel predstavit, jak takhle muze nekdo zit. V soucasnosti mam asi tak jedenkrat tydne abstak na varenou nebo spis smazenou potravinu. Z toho vyplynula dnesni prvni otazka, na kterou zatim neznam odpoved: jak a nebo cim mi skodi cibule pripadne kvetak- pokrajena na kolecka a pecena na olivovem oleji pri 130-160 st.
Po opeceni 1 velke cibule do ni rozklepnu 1 vejce. teplotu snizim a vejce jen trochu osmazim. Takze misty je vejce jeste mokre, ale je uz smazene.
Hledal jsem nejakou kombinaci, kdy jist pecene a nemit mouku a tim si co nejmene ublizovat ale jsem novacek a radeji bych znal Vas nazor. Varena nebo pecena cibule mi v minulosti chutnala a mohu ji zamenit s kvetakem.

A druha otazka: kdyz snim denne 25g mandli a 25g liskovych orisku, muze to mit pro me nejake negativni dusledky? Ty orechy nejdrive pokousu a pak, pred polknutim si dam lzicku medu od vcelare. Je to na moje pomery dobra lahudka. Dnes jsem se docetl, ze pry v tech mandlich i jadrech orisku je dost oleje na pokryti denni potreby. je to pravda a nebo mam k tem oriskum pridat i nejakou jinou olejovou potravinu? A pokud ano, tak jakou?

Za posledni mesic jsem mel asi 4x nebo 5x varene jidlo. Jinak mi staci pist stavy a jist zeleninu a ovoce a opravdu se citim lepe nez drive. Za ten mesic jsem zhubl asi 8 kg. A citim se vazne svezi. Diky za odpoved a pekny den. Drobek

Na tom popisovaném jídle není nic špatného, pokud ho nejíte často, nespálíte tuk, nebo bílkoviny, tak nevidím problém a slušně chutná i podobným způsobem udělaná květáková omeleta a k tomu třeba okurkový, nebo hlávkový salát. U těch oříšků jediným negativem může být tloustnutí a pokud s ním nemáte problém, tak zase bez problémů je jíst můžete. Jiná věc je kombinace s tím medem, protože to již může dobře krmit kvasinky. Je tam cca 50 % tuku a pokud by šlo o jediný zdroj tuku za celý den, tak přidat můžete a může klidně jít i o čistý tuk, třeba kokosový olej. Jak je vidět, tak vám to svědčí a není tedy co kritizovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte črc 12, 2011 9:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Už něco přes rok doplňuji poctivě hořčík. Teď jsem byla týden na chalupě a většinu svých lektvarů včetně hořčíku jsem nechala doma. Po pár dnech jsem dostala skoro psychotický stav, který přesně odpovídal nedostatku hořčíku. Jakmile jsem ho zas začala doplňovat, uklidnila jsem se a mám pocit bezdůvodného štěstí. Co v mém těle může způsobovat tak obrovskou spotřebu hořčíku?

Nevím jak obrovskou, ale do jednoho gramu čistého hořčíku denně, což odpovídá skoro 10 gramům chloridu hořečnatého denně, nejde o nějakou obrovskou dávku. Bohatě to vypálí třeba stres, nebo větší duševní námaha, silné pocení a alkohol.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte črc 12, 2011 9:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Tak možná stres, taky pocením se spotřebovává hořčík, jinak si spíš myslím, že na tom má velký podíl psychika, pokud byste si to neuvědomovala, že jej neberete, tak byste měla příznaky deficitu minimální(je to můj názor).
Jinak snad panu Jardovi nevadí, že tady dneska nějak každýmu radím \":-D\"

To určitě nevadí, každý názor je dobrý, od toho jsou diskuze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř črc 13, 2011 8:17 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Jarda píše:
Nevím jak obrovskou, ale do jednoho gramu čistého hořčíku denně, což odpovídá skoro 10 gramům chloridu hořečnatého denně, nejde o nějakou obrovskou dávku. Bohatě to vypálí třeba stres, nebo větší duševní námaha, silné pocení a alkohol.

Ze začátku jsem užívala denně 8 lžiček chloridu, teď po roce tak 2 - 3. Myslela jsem, že už mám pěknou zásobu a tak mě překvapil ten akutní nedostatek.
A ještě se zeptám jinak - po téhle zkušenosti vůbec nechápu jak jsem dříve mohla fungovat bez dodávání hořčíku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř črc 13, 2011 8:20 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Drobek píše:
Z toho vyplynula dnesni prvni otazka, na kterou zatim neznam odpoved: jak a nebo cim mi skodi cibule pripadne kvetak- pokrajena na kolecka a pecena na olivovem oleji pri 130-160 st.
Po opeceni 1 velke cibule do ni rozklepnu 1 vejce. teplotu snizim a vejce jen trochu osmazim. Takze misty je vejce jeste mokre, ale je uz smazene.
Hledal jsem nejakou kombinaci, kdy jist pecene a nemit mouku a tim si co nejmene ublizovat ale jsem novacek a radeji bych znal Vas nazor. Varena nebo pecena cibule mi v minulosti chutnala a mohu ji zamenit s kvetakem.

Dělám si občas něco podobného. Pokud máte dobrou pánev, tak nemusíte dávat olej a stačí si tu cibulku lehce podusit na lžíci vody a pak na to klepnout to vajíčko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv črc 14, 2011 7:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Ze začátku jsem užívala denně 8 lžiček chloridu, teď po roce tak 2 - 3. Myslela jsem, že už mám pěknou zásobu a tak mě překvapil ten akutní nedostatek.
A ještě se zeptám jinak - po téhle zkušenosti vůbec nechápu jak jsem dříve mohla fungovat bez dodávání hořčíku.

No to je opravdu docela slušná dávka, ale otázka jak jste fungovala, většinou mají lidé bez hořčíku mnoho problémů, hlavně depky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv črc 14, 2011 9:58 am 
Offline

Registrován: pon čer 27, 2011 11:17 am
Příspěvky: 60
Ahojte, ja dodávam asi 2 mesiace mozno menej a zacala som na 7 lyzickách, teraz mám 5 a ked si nedám, tak mi skube spodné viecko, tazsie sa mi zaspáva...hovoríte potením sa stráca, ja saunujem dost vela, tyzdenne aj 3krát, po saune som ako znovuzrodená, tak mozno hned po saune by sme mohli vypit nejaky drink z minerálmi ktoré sa pri potení strácajú. Pán Jarda ktoré sú to?
Velmi velmi dakujem za moznost spytania sa Vás.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv črc 14, 2011 8:54 pm 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
zdravim
beru ted ruzna Bcka, konkretne denni davky b1-100mg,b3-750mg,b5-2x500mg,b7-1x5mg,b9-800mcg,b12-500mcg a potom balance B-50=smes snad vsech beznych Bcek-1 kapsli denne )vsechno od swansonu] a mam uplne jasne zlutou moc(hlavne od te doby co si k tomu davam jeste tu kapsli B-50, vim ze zluta barva v moci znaci ,.ze je v tele dostatek vitaminu B, ale ja mam moc jak zlutej zvyraznovac \":lol:\" je to pri takovemto prisunu Bcek v poradku,popr. nemohou nastat nejake problemy?
jinak od te doby co jsem zacal nadlevinkovou kuru, tak se ze me asi stal jiny clovek, takovehle uklidneni psychiky se mi nedostalo snad ani na dovolene u more a horcik je proti tomu alespon u me tak o 10 levelu nize, kazdopadne jedine co se mi ted chce je toulat se prirodou a byt co nejdal od ,,zapadnich" problemu \":mrgreen:\"

Dekuji

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát črc 15, 2011 8:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Joy píše:
Ahojte, ja dodávam asi 2 mesiace mozno menej a zacala som na 7 lyzickách, teraz mám 5 a ked si nedám, tak mi skube spodné viecko, tazsie sa mi zaspáva...hovoríte potením sa stráca, ja saunujem dost vela, tyzdenne aj 3krát, po saune som ako znovuzrodená, tak mozno hned po saune by sme mohli vypit nejaky drink z minerálmi ktoré sa pri potení strácajú. Pán Jarda ktoré sú to?
Velmi velmi dakujem za moznost spytania sa Vás.

Tam toho jde ven docela dost, ale asi by mělo stačit dorovnat draslík a hořčík, případně i trochu sodíku, nebo dát k tomu i solanku z hymaláské soli, kde je prakticky všechno.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz