Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát zář 27, 2024 11:34 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 664 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 45  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv črc 07, 2011 10:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Joy píše:
Tak som to tak urobila. Pridala som 4 dcl zamrazenej vody a dala som to do umelej flase. Tá koncentrácia je naozaj iná, test si kazdy robí s 1%? Je mozné ze skvrna s 5% lugolom sa strebáva pomalsie? Skvrna s 1% je 5hodín na zápastí a uz ju sotva vidno s 5 % nezisla ani za den a noc a kupel a sauna. Takze to zavádza. Test treba robit s 1% roztokom?
Dakujem za odpoved

Ano, ideální je používat na všechno tento slabší roztok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát črc 15, 2011 12:00 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
teraz mam celkom zmatok z reakcii tela na lugol. uzivam 5%, bola som na dost vysokej davke - 30 kvapiek , plus 300-400 selen, na striedacku.
neuvedomila som si vsak, ze divne pocity v krku by mohli byt signalo, ze mam zvolnit, tak som teda ubrala na 20, ziadna zmena, potom na 10, opat pocity v krku stale rovnake a po vcerajsom postnom dni, kedy som si nedala nic, mam pocit, ze divne pocity zmizli, zacala som teda dnes opat od 1 kvapky, pre istotu. no a k veci, ide o to, ze tuto hrcu v krku mavam aj pri strese, co ho mavam taky narazovy (snad vzdy je to z nestihania cinností), takze teraz ako to rozlisit...?
teplotu pod jazykom postupne dviham, posledne dni bola uz celkom stala, tych 36,6. no ked som ubrala z tych 30 kvapiek, opat klesla snad zo dna na den na 36,3 a neskor este malinko nizsie. vcera a dnes som nemerala, som zvedava, co bude.
skvrna mi doteraz vzdy vydrzala snad aj 10 hodin.
mam zistenu hypofunkciu. na endokrino som este nebola, takze viac neviem.
ako inac , okrem pocitu v krku, mozno zistit, ze treba v brani lugolu ubrat? nejake typicke priznaky hypo alebo hyperfunkcie nenam, teda, co som ako dostupne citala na nete, skor mam priznaky niektore pri hypo a niektore pri hyperfunkcii.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát črc 15, 2011 3:05 pm 
Offline

Registrován: ned zář 19, 2010 4:06 pm
Příspěvky: 44
Dobry den pane Zajicek,

chtel bych Vas moc poprosit, jak provest test skvrny jodu s Lugolovym roztokem, avsak s 2% ze Swanssonu?
(Potassium Iodide4% Iodine 2%)

Staci jenda kapka i u tohoto 2% a kolik hodin by mela vydrzet? Dle analyzy mam stale nedostatek jodu. Coz je pochopitelne, jelikoz trpim autoimunitou stitne zlazy a proto ryb moc nesnim - Anti-TPO hodnoty mam vice jak >1000 oproti norme cca 60.

Je dobre vubec jod dodavat pri takovemto problemu? Nejsem si jisty, ale lekar radi rozhodne nesuplementovat jodem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát črc 15, 2011 10:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
teraz mam celkom zmatok z reakcii tela na lugol. uzivam 5%, bola som na dost vysokej davke - 30 kvapiek , plus 300-400 selen, na striedacku.
neuvedomila som si vsak, ze divne pocity v krku by mohli byt signalo, ze mam zvolnit, tak som teda ubrala na 20, ziadna zmena, potom na 10, opat pocity v krku stale rovnake a po vcerajsom postnom dni, kedy som si nedala nic, mam pocit, ze divne pocity zmizli, zacala som teda dnes opat od 1 kvapky, pre istotu. no a k veci, ide o to, ze tuto hrcu v krku mavam aj pri strese, co ho mavam taky narazovy (snad vzdy je to z nestihania cinností), takze teraz ako to rozlisit...?
teplotu pod jazykom postupne dviham, posledne dni bola uz celkom stala, tych 36,6. no ked som ubrala z tych 30 kvapiek, opat klesla snad zo dna na den na 36,3 a neskor este malinko nizsie. vcera a dnes som nemerala, som zvedava, co bude.
skvrna mi doteraz vzdy vydrzala snad aj 10 hodin.
mam zistenu hypofunkciu. na endokrino som este nebola, takze viac neviem.
ako inac , okrem pocitu v krku, mozno zistit, ze treba v brani lugolu ubrat? nejake typicke priznaky hypo alebo hyperfunkcie nenam, teda, co som ako dostupne citala na nete, skor mam priznaky niektore pri hypo a niektore pri hyperfunkcii.

Ono je to hodně o pocitech, protože pokud nedovedete najednou srovnat oba ukazatele, tedy skvrnu nad 8 hodin a teplotu na 36,6, tak se opravdu dá řídit pouze pocitem. Další postup jak to ověřit v domácích podmínkách neznám, já bych to pomalu dodával a sledoval tu teplotu i skvrnu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát črc 15, 2011 11:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Sroll píše:
Dobry den pane Zajicek,

chtel bych Vas moc poprosit, jak provest test skvrny jodu s Lugolovym roztokem, avsak s 2% ze Swanssonu?
(Potassium Iodide4% Iodine 2%)

Staci jenda kapka i u tohoto 2% a kolik hodin by mela vydrzet? Dle analyzy mam stale nedostatek jodu. Coz je pochopitelne, jelikoz trpim autoimunitou stitne zlazy a proto ryb moc nesnim - Anti-TPO hodnoty mam vice jak >1000 oproti norme cca 60.

Je dobre vubec jod dodavat pri takovemto problemu? Nejsem si jisty, ale lekar radi rozhodne nesuplementovat jodem.

Skvrna se provádí jakýmkoliv roztokem jódu a v jakékoliv koncentraci. Má vydržet 8 a více hodin, což by znamenalo, že máte jód srovnaný, pokud nevydrží tuto dobu a vcucne se do vás dříve, máte jódu málo. Jód není potřeba pouze pro štítnou žlázu i když tam je stěžejní, ale potřebuje ho více orgánů, čili srovnat by se měl v každém případě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon črc 18, 2011 3:19 pm 
Offline

Registrován: stř črc 14, 2010 4:02 pm
Příspěvky: 113
Dobrý den všem - před časem jsem doporučovala adresu, na které jsem si objednala cca před 6 měsíci Lugolův roztok /www.lekarnagalenica.cz/ a protože mi zásoby docházejí /prakticky všichni členové rodiny trpí učitým deficitem/ - chtěla jsem objednat znovu, ale na můj telef. dotaz mi bylo sděleno, že dodavatel Lug roztok díky novým předpisům nezasílá. Oběhla jsem dost pražských lékáren - ale zcela bez úspěchu. Můžete mi, prosím, dát někdo nějaký kontak kde Lug. roztok objednat - případně kdo jste z Prahy - kde mohu tento produkt zakoupit?
Předem moc děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon črc 18, 2011 7:04 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Sroll píše:
Coz je pochopitelne, jelikoz trpim autoimunitou stitne zlazy a proto ryb moc nesnim - Anti-TPO hodnoty mam vice jak >1000 oproti norme cca 60.
Je dobre vubec jod dodavat pri takovemto problemu? Nejsem si jisty, ale lekar radi rozhodne nesuplementovat jodem.

Mám stejný problém se štítnou žlázou a doktorka mi taky řekla, ať se nezajóduju. Moc tomu nerozumím, proč by měl jód vadit. Jedině snad že štítná žláza jód vychytává, tak aby se moc nenamáhala?? Bohužel když má doktor na pacienta max 15 min, tak mu nic nevysvětlí.
A ryby nejíte ze stejného důvodu?

A ještě se chci zeptat, jak často vám testují ty anti-tpo? Mně je testovali napoprvé, ale od té doby 2 roky mi doktorka říká, že to nemá smysl, že ten zánět se hned tak nevyléčí a píše mi na krev jen ty 2 hormony.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte črc 19, 2011 8:55 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
esie píše:
Dobrý den všem - před časem jsem doporučovala adresu, na které jsem si objednala cca před 6 měsíci Lugolův roztok /www.lekarnagalenica.cz/ a protože mi zásoby docházejí /prakticky všichni členové rodiny trpí učitým deficitem/ - chtěla jsem objednat znovu, ale na můj telef. dotaz mi bylo sděleno, že dodavatel Lug roztok díky novým předpisům nezasílá. Oběhla jsem dost pražských lékáren - ale zcela bez úspěchu. Můžete mi, prosím, dát někdo nějaký kontak kde Lug. roztok objednat - případně kdo jste z Prahy - kde mohu tento produkt zakoupit?
Předem moc děkuji.

Napište mě do soukromé zprávy kolik a kam s tím není zase takový problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte črc 19, 2011 10:45 am 
Offline

Registrován: stř črc 14, 2010 4:02 pm
Příspěvky: 113
Dobrý den pane Jardo,

moc děkuji - objednám u Vás společně s dalšími produkty.
hezký den \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob srp 06, 2011 4:53 pm 
Offline

Registrován: úte srp 02, 2011 12:56 pm
Příspěvky: 18
ja som jód vyriešil užívaním organicky viazaného jódu v rybom oleji

zabil som 2 muchy 1 ranou - omega-3 mastné kyseliny EPA + DHA (z lan. oleja sa premení z ALA len cca 15%) + jód

[*] olej je z Nórska, z celých arktických tresiek (vysoký podiel omega-3, až 40%)
[*] bez aditív a konzervantov
[*] vysoký stupeň čistoty prevyšujúci požiadavky európskeho liekopisu
[*] slovenský výrobok


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned srp 07, 2011 8:31 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
m_v píše:
ja som jód vyriešil užívaním organicky viazaného jódu v rybom oleji

zabil som 2 muchy 1 ranou - omega-3 mastné kyseliny EPA + DHA (z lan. oleja sa premení z ALA len cca 15%) + jód

[*] olej je z Nórska, z celých arktických tresiek (vysoký podiel omega-3, až 40%)
[*] bez aditív a konzervantov
[*] vysoký stupeň čistoty prevyšujúci požiadavky európskeho liekopisu
[*] slovenský výrobok

Tak dobré to je, až na tu cenu, ta už by se mě třeba moc nelíbila, jinak proti němu asi nelze mít výhrady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte srp 30, 2011 2:33 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 08, 2010 9:24 am
Příspěvky: 133
Bydliště: Slovensko Nitriansky kraj
Dobrý den p.Zajíček
Začal som brat jod vo forme Lugolovhoo roztoku,(5 g jodu (I2) a 10 g jodidu draselného (KI) 85 ml destilované vody) 1kvapka denne + 200mcg selenu, na druhý den sa mi moč sfarbila lahko do červena,
je to normalna reakcia?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř srp 31, 2011 6:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
stevo69 píše:
Dobrý den p.Zajíček
Začal som brat jod vo forme Lugolovhoo roztoku,(5 g jodu (I2) a 10 g jodidu draselného (KI) 85 ml destilované vody) 1kvapka denne + 200mcg selenu, na druhý den sa mi moč sfarbila lahko do červena,
je to normalna reakcia?

To dle mého názoru nemá žádnou souvislost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř srp 31, 2011 3:31 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Jarda píše:
stevo69 píše:
Dobrý den p.Zajíček
Začal som brat jod vo forme Lugolovhoo roztoku,(5 g jodu (I2) a 10 g jodidu draselného (KI) 85 ml destilované vody) 1kvapka denne + 200mcg selenu, na druhý den sa mi moč sfarbila lahko do červena,
je to normalna reakcia?

To dle mého názoru nemá žádnou souvislost.

Ohledne toho posledni dobou jsem mel bodobnou zkusenost cely den tmavsi do oranzovohnedocervene moc ale vysvetlil jsem si to tim ze vecer pred tim jsem snedl syrovou cervenou repu. Bohuzel zkusil jsem tento fenomen zopakovat v dalsich dnech a uz se mi to ani na potreti nepodarilo zopakovat. Tedy nechapu jak je mozne ze repa jednou obarvi moc a jednou ne? Jodïd jsem myslim neuzival.

To zabarveni by chtelo otestovat na pritomnost bud bilirubinu nebo primo cervenych krvinek. Krvinky v moci ale znamenaji docela ledvinovy prusak. Mozne priciny jsou napr. zde:http://www.stefajir.cz/?q=krev-v-moci-priciny

O bilirubinu napr. zde:http://cs.wikipedia.org/wiki/Bilirubin

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv zář 01, 2011 12:26 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
vyznavaci jodu prectete si zaver tohoto clanku:
http://www.paprsky1.de/hlinik_fluor.pdf

Závěr
V České republice převládá názor, že doplňování výživy
solemi fluoru je dobrou ochranou před vznikem zubního kazu,
a že všudypřítomný hliník je biologicky inaktivní a neškodný
kov. Je ovšem otázkou, zda je tomu opravdu tak. Vypitím
jednoho šálku čaje přijme člověk na začátku 3. tisíciletí
takové množství fluoru, které je srovnatelné s množstvím používaným
dříve v mnoha zemích při léčení hypertyreoidizmu
(2 až 10 mg NaF/den, tj. 0,9 až 4,5 mg F-) (23, 24). Není proto
žádným překvapením, že nadměrný příjem fluoridů u dětí vede
k hypothyreóze a ke komplikacím, souvisejícím s nedostatečnou
funkcí štítné žlázy. Jodový deficit je pandemií postihující
1,6 miliardy lidí (25). Současná endokrinologie zná více
než 150 symptomů spojených s hypotyreodizmem a téměř
všechny se kryjí se symptomy fluoridové intoxikace (26).
Zcela opomíjen zatím zůstává kombinovaný účinek fluoridů
v přítomnosti hliníku. Protože fluoridy a soli hliníku se
vždy vyskytují současně, je nutné předpokládat, že oba prvky
působí ve formě fluorohlinitanových komplexů. Dosavadní výsledky
studií s těmito komplexy naznačují, že tyto biologicky
silně aktivní látky, zamořující ve stále větší míře životní prostředí,
představují skryté nebezpečí, jehož dosah na přírodu
a zdraví člověka je obtížné odhadnout. Rozhodnutí o tom,
zda laboratorní zjištění představují toxikologické riziko pro
člověka se může zdát obtížné, ale koncentrace hliníku v krvi
vyšetřovaných osob jsou již nyní stejné, jako koncentrace
používané v laboratorních studiích. Koncentrace fluoridů,
vzhledem k jejich kumulaci v organizmu, mají prudce vzrůstající
tendenci. Vysoký obsah fluoridů provázený ionty hliníku
nebo berylia ve vodě, v nápojích i potravinách, představuje
proto vážná rizika pro zdraví celé populace v budoucnosti.
Epidemiologické studie mohou mít mnohé limitace a
proměnné a nemusíme jim jednoznačně věřit. Početné publikované
studie o působení komplexů fluoru, hliníku a berylia
by však neměly být zanedbávány a přehlíženy. Přinášejí
nám přinejmenším varování a upozornění na dosud skryté
časované bomby pro naši civilizaci (27).

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 664 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 45  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz