Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 12:34 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát črc 15, 2011 8:53 am 
Offline

Registrován: pát črc 15, 2011 8:50 am
Příspěvky: 4
Dobrý den,

moc bych Vás chtěla poprosit o radu, pokud trpíte cukrovkou. Myslíte, že existují minerály, které dokáží snižovat hladinu cukru v krvi? Od mé kamarádky babička mi poradila abych vyzkoušela Chrom. Prý je to jedinečný minerál, který právě proti této nemoci pomáhá. Proč se ptám, od paní doktorky mám předepsáno několik léků, ale rád bych vyzkoušela i něco přírodnějšího než jsou ty léky, které beru. Děkuji.

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát črc 15, 2011 8:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
6ma píše:
zdravim
beru ted ruzna Bcka, konkretne denni davky b1-100mg,b3-750mg,b5-2x500mg,b7-1x5mg,b9-800mcg,b12-500mcg a potom balance B-50=smes snad vsech beznych Bcek-1 kapsli denne )vsechno od swansonu] a mam uplne jasne zlutou moc(hlavne od te doby co si k tomu davam jeste tu kapsli B-50, vim ze zluta barva v moci znaci ,.ze je v tele dostatek vitaminu B, ale ja mam moc jak zlutej zvyraznovac \":lol:\" je to pri takovemto prisunu Bcek v poradku,popr. nemohou nastat nejake problemy?
jinak od te doby co jsem zacal nadlevinkovou kuru, tak se ze me asi stal jiny clovek, takovehle uklidneni psychiky se mi nedostalo snad ani na dovolene u more a horcik je proti tomu alespon u me tak o 10 levelu nize, kazdopadne jedine co se mi ted chce je toulat se prirodou a byt co nejdal od ,,zapadnich" problemu \":mrgreen:\"

Dekuji

Tu žlutou barvu moči dělá B2 a ten tam patrně bude obsažen. Nadbytku béček se obávat nemusíte, to by muselo jít o nějaké nesmyslné dávky a ty co popisujte jsou v pořádku. Navíc, pokud to na vás má tak pozitivní vliv, tak toho už bych se nebál vůbec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob črc 16, 2011 10:02 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 08, 2010 12:01 pm
Příspěvky: 56
Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli má někdo zkušenosti, jak je to s užíváním vanadylu, stroncia a chromu, myslím tím, jestli se to s něčím nebije a na co bych si měl dávat pozor při jejich užití, abych něco neudělal špatně. Děkuji za jakýkoliv postřeh.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob črc 16, 2011 9:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
qup píše:
Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli má někdo zkušenosti, jak je to s užíváním vanadylu, stroncia a chromu, myslím tím, jestli se to s něčím nebije a na co bych si měl dávat pozor při jejich užití, abych něco neudělal špatně. Děkuji za jakýkoliv postřeh.

Tyto látky se celkem běžně používají v kulturistice, přičemž se poměrně dobře doplňují vanad, chrom a bór, pouze stroncium bych dával odděleně. Jednoznačně ovlivňují dost dalších látek, především jejich vstřebávání a množství pochodů v těle, hlavně metabolizmus cukrů a tuků. Jde sice o značně široké spektrum působení, ale při rozumné suplementaci nepřináší zásadní rizika a nemusíte se tedy zase tak moc obávat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte črc 19, 2011 6:43 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 402
Četl jsem v tomto vlákně něco o tom, že chlorid zinečnatý není dobré užívat samostatně, ale přidat hcl, proč? Měl jsem zato, že minerály ve formě chloridů jsou vlastně žaludku předpřipraveny, že nepotřebují ke správnému vstřebání ani v žaludku hcl. Je možné dodávat měď pomocí modré skalice(síran měďnatý)?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte črc 19, 2011 8:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Četl jsem v tomto vlákně něco o tom, že chlorid zinečnatý není dobré užívat samostatně, ale přidat hcl, proč? Měl jsem zato, že minerály ve formě chloridů jsou vlastně žaludku předpřipraveny, že nepotřebují ke správnému vstřebání ani v žaludku hcl. Je možné dodávat měď pomocí modré skalice(síran měďnatý)?

To je pouze chuťová záležitost, on je opravdu docela dost nevalné chuti a ta přidaná kyselina tu pachuť trochu zlepší, jinak je to jedno a přidávat se nemusí. U té mědi bych pokusy moc nedoporučoval a nevyzkoušené postupy raději nedělejte. U sloučenin mědi jde o dost jedovaté látky, pomocí kterých si můžete v lepším případě poškodit játra a v horším i opustit tento svět. Jít by to asi mělo, ale přesný postup neznám a dávkování musíte mít velice přesné, čili pokud do toho půjdete, počínejte si velice opatrně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř črc 20, 2011 9:27 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 08, 2010 12:01 pm
Příspěvky: 56
Ještě bych měl dotaz při mé aplikaci boru, manganu, molybdenu, mědi, jodu a u kapslí se selenem, vanadylem, chromem, stronciem. Aplikuju je tím způsobem, že je nakapu, u kapslí obsah vysypu do ranních ovocných štáv, odpoledne do zeleninových. Někdy přidám do šťávy i pár kapek HCl vadí tento postup užití nějak moc zásadně? Nemám totiž možnost to užívat čistě s vodou a HCl, tak zabíjím dvě mouchy jednou ranou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř črc 20, 2011 12:50 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 402
Jarda píše:
To je pouze chuťová záležitost, on je opravdu docela dost nevalné chuti a ta přidaná kyselina tu pachuť trochu zlepší, jinak je to jedno a přidávat se nemusí. U té mědi bych pokusy moc nedoporučoval a nevyzkoušené postupy raději nedělejte. U sloučenin mědi jde o dost jedovaté látky, pomocí kterých si můžete v lepším případě poškodit játra a v horším i opustit tento svět. Jít by to asi mělo, ale přesný postup neznám a dávkování musíte mít velice přesné, čili pokud do toho půjdete, počínejte si velice opatrně.

Napadlo mě přidat modrou skalici do koupele třeba půl kávové lžičky. Vycházim z toho, jak tu bylo psáno, že jakákoliv sůl lze použít na koupel na doplnění daného minerálu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř črc 20, 2011 7:19 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Igi píše:
Napadlo mě přidat modrou skalici do koupele třeba půl kávové lžičky. Vycházim z toho, jak tu bylo psáno, že jakákoliv sůl lze použít na koupel na doplnění daného minerálu.

Mednate kationty jsou o poznani toxictejsi nez jine soli. Nez se v tom celej vykoupes tak bych zkusil nejdriv maceni jedne ruky v slabe lazni( treba malou lzicku na kybl, treba jeden tejden zkouset a az po vylouceni nejake reakce pri dlouhodobejsim sledovani bych zkusil dalsi casti tela. Celej bych tam naraz nelezl ani omylem.

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv črc 21, 2011 7:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
qup píše:
Ještě bych měl dotaz při mé aplikaci boru, manganu, molybdenu, mědi, jodu a u kapslí se selenem, vanadylem, chromem, stronciem. Aplikuju je tím způsobem, že je nakapu, u kapslí obsah vysypu do ranních ovocných štáv, odpoledne do zeleninových. Někdy přidám do šťávy i pár kapek HCl vadí tento postup užití nějak moc zásadně? Nemám totiž možnost to užívat čistě s vodou a HCl, tak zabíjím dvě mouchy jednou ranou.

U těch prvních by postup vadit nijak neměl, ale vanad jde užívat s chromem a stroncium raději odděleně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv črc 21, 2011 7:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Napadlo mě přidat modrou skalici do koupele třeba půl kávové lžičky. Vycházim z toho, jak tu bylo psáno, že jakákoliv sůl lze použít na koupel na doplnění daného minerálu.

Člen Petr 2 vám to píše správně, sloučeniny mědi jsou opravdu dost jedovaté a chce to zvýšenou míru opatrnosti při experimentování. Jinak si myslím, že s tím nebude problém, ale to je stále pouze domněnka. Dříve se používala dokonce za určitých okolností i do klystýrů, ovšem to se musí opravdu ovládat a tady pokusy mohou skončit opravdu špatně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv črc 21, 2011 1:09 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 08, 2010 12:01 pm
Příspěvky: 56
Jarda píše:
Vanad jde užívat s chromem a stroncium raději odděleně.
Jaký časový odstup, stroncia od chromu a vanadu by jste viděl jako vhodný?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát črc 22, 2011 10:15 am 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Dobrý den. Prosím přemístěte případně tento dotaz, tam kam patří. Téma je sůl v těle.
Našla jsem zajímavý článek: http://www.collectio-jav.estranky.cz/cl ... lato_.html
Sama se totiž pídím po příčině, proč chodím pořád v noci na malou. Již v posteli, než usnu, jdu 3x, čímž se mi oddálí spánek o hodinu, ale říkám si, že aspoň už budu mít snad klid. Ale chodím pak každé 2 hodiny, budí mě to a já se potácím životem nevyspaná.
Může to nějak souviset se solí? Používám jen mořskou sůl nebo himálajskou, ale i v těch je NaCl dostatek. Solím normálně a nesnažím se nijak snižovat. I když je fakt, že sůl se nám dostane jen do vařeného jídla, které máme maximálně jednou denně. Nikde jinde se nám dodávané soli nedostane.
Jaký je prosím Váš názor? Z věcí si moc hlavu nedělávám, ale proč už několik měsíců musím chodit v noci? Tohle mi tedy vadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát črc 22, 2011 10:25 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
qup píše:
Jaký časový odstup, stroncia od chromu a vanadu by jste viděl jako vhodný?

Podle mého názoru bohatě stačí hodina.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Chrom versus vanad..
PříspěvekNapsal: pát črc 22, 2011 11:17 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 12:50 pm
Příspěvky: 39
Dobrý den pane Zajíček,už delší dobu se známe a mám otázečku n tyto 2 prvky.Jelikož právě čtu knihu:Chrom je pro vás duležitý od Betty Kamen,a mám ho deficitní 68 procentě a vanad 33 procent z vlasové analýzy,tak sem si u vás tyto 2 prvky objednal.Až mi příjdou rad bych začal v užívání,ale pořád nevím jak dávkovat.V této knize píšou že chrom se nemá moc rád s vanadem,vanad ho jakoby neutralizuje,nebo jak to mám říct,proto mě napadá že by bylo asi vhodnějši suplementovat chrom každý den ráno po ovocné snídani a vanadyl sulfát pouze obden po zeleninové večeři,navíc by to bylo určitě vhodnějsí jelikož tyto prvky mám deficitní tak 2:1.Je zase pravda že chrom od vás je 200 mg a vanadyl sulfát pouze 5 mg,tak jak tedy na to,prosím uveďte mě na správnou cestu,budu velice vďečný,zatím nashledanou s pozdravem z Vysočiny...\":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz