Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 10:28 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv črc 28, 2011 7:40 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
hm, nad takymto mixom, k tomu este namiesanym na viac dni, sa zamyslam u dlhsie, casovo to totizto nestihaam nakvapkat denno denne, cize velakrat davku vynecham. ja si miesam po ranajkach mangan s molybdenom, na obed med a bor a vecer zinok. k vsetkemu hcl.
lugol pijem rano nalacno so selenom a ceckom. hodilo by sa mi, ak by som mohla supnut naraz med, bor, molybden a mangan....

k horciku, na cas som vynechala, stavy po horciku - zastavena peristaltika - po vysadeni sa to upravilo, teraz s vsak obavam uz horcik uzivat oralne, uvazujem teda natierat na kozu, hoci tam take mnozstvo, ako som uzival oralne, do seba nedostanem. kupele zial z casovych dovodov nepozvladam.
predtym som brala cca 8g chloridu horecnateho denne, tym natieranim to bude iba mala cast z toho.
co s D3, predtym som brala cca 4000mg denne, teraz ( ak nie som vacsinu dna vonku), davam si iba 1000, kvoli vynechanemu horciku. ako dalej s kombinaciou decka a horcika pokracovat?

Měď sice dost ochotně reaguje se spoustou dalších látek, ale patrně by to nijak vadit nemělo. U hořčíku jakékoliv množství bude lepší než nic a dávek do 3,5 g orálně se není třeba obávat. Pokud jste denně venku, tak déčko v pilulkách dodávat nemusíte, ale na podzim je potřeba zase začít, aby se netvořil deficit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv črc 28, 2011 7:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Nechala jsem si udělat testy z krve. Všechny minerály mám v pořádku. Jediná odchylka je nižší hladina urey. Podle toho, co jsem dohledala, by to mohlo být nejspíš způsobené nízkoproteinovou dietou. To mě trochu překvapuje, protože se cpu kefírem, patlaninou a jogurty. Nebo to může být něčím jiným?

Výsledky z krve jsou opravdu pouze orientační a když uvážíte, jak se hodnoty mění v průběhu dne, nebo dokonce hodin, tak je potřeba je brát jako orientační, nic jiného. Možná, že kdyby se dnes vyšetření opakovalo, bude to obráceně a velkou váhu bych tomu nepřikládal, pokud nejde o nějaké zásadní rozdíly.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv črc 28, 2011 6:35 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Jarda píše:
Výsledky z krve jsou opravdu pouze orientační a když uvážíte, jak se hodnoty mění v průběhu dne, nebo dokonce hodin, tak je potřeba je brát jako orientační, nic jiného. Možná, že kdyby se dnes vyšetření opakovalo, bude to obráceně a velkou váhu bych tomu nepřikládal, pokud nejde o nějaké zásadní rozdíly.

Tomu rozumím. Ale protože si pravidelně barvím vlasy, nemá význam analýza z vlasů. Beru to orientačně a doufám, že kdybych měla nějaké výrazné deficity, tak by se to projevilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát črc 29, 2011 8:46 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Beladona píše:
Tomu rozumím. Ale protože si pravidelně barvím vlasy, nemá význam analýza z vlasů. Beru to orientačně a doufám, že kdybych měla nějaké výrazné deficity, tak by se to projevilo.

Myslím, že je to obráceně: Nemá význam si barvit vlasy ale radši si pravidelně dělat vlasovou analýzu \"8)\" Deficity nemusíš poznat vůbec nebo až bude pozdě...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát črc 29, 2011 9:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Tomu rozumím. Ale protože si pravidelně barvím vlasy, nemá význam analýza z vlasů. Beru to orientačně a doufám, že kdybych měla nějaké výrazné deficity, tak by se to projevilo.

Ten deficit by musel být dost velký, aby to krev ukázala, nicméně dá se tím provádět průběžná kontrola stavu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát črc 29, 2011 11:42 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
Osobně bych od toho oddělil jen ten zinek, ten jód bych si kontroloval jak teplotou, tak skvrnou a dá se jít dost vysoko, sám jsem kdysi zkoušel i 200 až 250 kapek denně a nebyl s tím problém, ovšem je otázkou, zda jde něco takového doporučovat, to bych asi jako rozumné neviděl.

Takovou monstrdávku jste bral jak? Vícekrát denně po jakém množství a sólo/po jídle/nalačno? Ráno jsem dal nalačno 80 kapek Lugolu+600 mcg selenu+6 kapek mědi+40 kapek bóru, ale to už jsem neustál a šlo to ven \":shock:\" Napadá mě těch 80 kapek+Se zkusit po jídle jestli mi to taky otočí žaludek nebo se to možná pomydlilo s tou mědí, nevím... Mám dlouhodobě odzkoušeno 40 kapek+Se+Mg nalačno a občas mě to sice taky natáhlo, ale šlo to rozdýchat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát črc 29, 2011 3:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Takovou monstrdávku jste bral jak? Vícekrát denně po jakém množství a sólo/po jídle/nalačno? Ráno jsem dal nalačno 80 kapek Lugolu+600 mcg selenu+6 kapek mědi+40 kapek bóru, ale to už jsem neustál a šlo to ven \":shock:\" Napadá mě těch 80 kapek+Se zkusit po jídle jestli mi to taky otočí žaludek nebo se to možná pomydlilo s tou mědí, nevím... Mám dlouhodobě odzkoušeno 40 kapek+Se+Mg nalačno a občas mě to sice taky natáhlo, ale šlo to rozdýchat.

Většinou po jídle a najednou, ale patrně by to šlo i nalačno, ovšem to jsem nezkoušel. Určitě ovšem nedoporučuji něco takového zkoušet, to je zcela mimo běžný rámec a mohlo by to vyvolat velké problémy, nebo skončit špatně. Většinou stav na zvracení vyvolávají ty kombinace, proto je vhodnější si dávat alespoň nějaký minimální odstup.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned črc 31, 2011 6:12 pm 
Offline

Registrován: stř dub 06, 2011 8:30 am
Příspěvky: 31
Dobrý den, lze použít jako "normální" zdroj jodu toto: http://www.prodejbylin.cz/chaluha_rasa/index.html (kromě Lugolu)? Mám mírnou hypothireozu. Ranní teploty kolem 36,5°C. Cena za kilo mi připadá hodně dobrá, otázkou zůstává, jestli se to za chvíli nezkazí.
Radim


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon srp 01, 2011 8:31 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
R.A.M.I.X píše:
Dobrý den, lze použít jako "normální" zdroj jodu toto: http://www.prodejbylin.cz/chaluha_rasa/index.html (kromě Lugolu)? Mám mírnou hypothireozu. Ranní teploty kolem 36,5°C. Cena za kilo mi připadá hodně dobrá, otázkou zůstává, jestli se to za chvíli nezkazí.
Radim

Pokud bude vzduchotěsně uzavřena, tak se kazit nebude a vydrží poměrně dlouho, použít se určitě dá, ale vzhledem k projímavým účinkům neodhadnu vaše možnosti, to dávkování budete muset odzkoušet, problém bude v tom projímavém účinku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon srp 01, 2011 2:42 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
dobri den , chcel by som vas poprosit a radu ako a ake vytaminy pouzivat...viem ze keby som si pozorne cital toto forum tak sa to dozviem ale momentalne som casovo vitazeny a nestiham :/ chcem si spravit "velky nakup vytaminov a min a pod a nechem vyhodit peniaze za nijaky "bordel" ktori moje telo ani neviuzije ...
kratko k mojej osobe...mam 20 rokov , stihlej postavy a som zdravi az na aknoznu plet na tvary...
za radu vopred dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon srp 01, 2011 9:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
borisek píše:
dobri den , chcel by som vas poprosit a radu ako a ake vytaminy pouzivat...viem ze keby som si pozorne cital toto forum tak sa to dozviem ale momentalne som casovo vitazeny a nestiham :/ chcem si spravit "velky nakup vytaminov a min a pod a nechem vyhodit peniaze za nijaky "bordel" ktori moje telo ani neviuzije ...
kratko k mojej osobe...mam 20 rokov , stihlej postavy a som zdravi az na aknoznu plet na tvary...
za radu vopred dakujem

Pokud máte akné, tak zdravý určitě nejste, to je ze špatné krve a ta je ze zaneseného střeva, čili máte toho již na ty roky docela dost. Přečíst by jste s to měl určitě, protože vám to může ušetřit daleko více času v budoucnu, jinak nějaké obecně doporučitelné dávkování suplementů není, vždy je potřeba vycházet z momentálního stavu daného jedince. Obecně se dají doporučit pouze vitamíny ve vodě rozpustné, čili céčko a béčka, na ostatní musíte mít potřebné vědomosti, protože se dají předávkovat a to může být dost nebezpečné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte srp 30, 2011 4:46 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 402
Dávám si odpoledne směs hcl, křemíku, hořčíku, lugolu a zároveň s tím zapiju talbetky selenu, je to vhodný postup?
Jak už tu bylo psáno o koloidních minerálech, že nejsou vhodné, tak nějak nechápu proč. Často je tu psáno, jak je tělo "chytré" a jak to bývalo v pravěku, tak přece když budu mít náhodou nějakého minerálu nadbytek, tak si to tělo samo vyloučí, copak v pravěku znali co jaké ovoce obsahuje za minerály a střídali je aby to měli vyvážené \":-D\" ? A proč je tedy himalájská sůl vhodná, když má v sobě taky nějak 40 druhů minerálů ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte srp 30, 2011 8:38 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
Většinou po jídle a najednou, ale patrně by to šlo i nalačno, ovšem to jsem nezkoušel. Určitě ovšem nedoporučuji něco takového zkoušet, to je zcela mimo běžný rámec a mohlo by to vyvolat velké problémy, nebo skončit špatně. Většinou stav na zvracení vyvolávají ty kombinace, proto je vhodnější si dávat alespoň nějaký minimální odstup.

Tak mám nárazově odzkoušeno 160 kapek+600mcg selenu během dne a v pohodě. Jen to už neberu nalačno. Kopnu to tam najednou, sice je to nářez, jde v krku dost cítit ale za chvíli to odezní. Dá se to strávit a nevyvolává to žádné divné stavy apod. Normálně ale beru jen 80 kapek+600 mcg selenu, těch 160 byl jen test jestli to druhý den pohne s teplotou, ale nestalo se nic, pořád 36,2 max. Veme si takovou dávku vůbec tělo? Asi mi ty žlázy nefakčí nebo ten lugol vraždí parazity a štítnou žlázu jenom lehce vykoupe, nevím, moc nechápu proč to s teplotou nezahýbe citelněji...
Jinak jsem zjistil, že mi natahuje nalačno i 40 kapek bóru + 6 kapek mědi. Musím je kopnout najednou a pokud možno ničím nezapíjet, jakmile to zapiju byť deci vody tak mi to začne zvedat kufr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř srp 31, 2011 7:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Dávám si odpoledne směs hcl, křemíku, hořčíku, lugolu a zároveň s tím zapiju talbetky selenu, je to vhodný postup?
Jak už tu bylo psáno o koloidních minerálech, že nejsou vhodné, tak nějak nechápu proč. Často je tu psáno, jak je tělo "chytré" a jak to bývalo v pravěku, tak přece když budu mít náhodou nějakého minerálu nadbytek, tak si to tělo samo vyloučí, copak v pravěku znali co jaké ovoce obsahuje za minerály a střídali je aby to měli vyvážené \":-D\" ? A proč je tedy himalájská sůl vhodná, když má v sobě taky nějak 40 druhů minerálů ?

Mimo toho selenu ano, ale u selenu záleží na druhu účinné látky. Koloidní minerály nejsou nevhodné, ale předražené, jinak se pochopitelně dají užívat a himalájská sůl má přes 80 minerálů v celkem ideální skladbě, čili v rozumném množství nevidím problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř srp 31, 2011 7:08 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Tak mám nárazově odzkoušeno 160 kapek+600mcg selenu během dne a v pohodě. Jen to už neberu nalačno. Kopnu to tam najednou, sice je to nářez, jde v krku dost cítit ale za chvíli to odezní. Dá se to strávit a nevyvolává to žádné divné stavy apod. Normálně ale beru jen 80 kapek+600 mcg selenu, těch 160 byl jen test jestli to druhý den pohne s teplotou, ale nestalo se nic, pořád 36,2 max. Veme si takovou dávku vůbec tělo? Asi mi ty žlázy nefakčí nebo ten lugol vraždí parazity a štítnou žlázu jenom lehce vykoupe, nevím, moc nechápu proč to s teplotou nezahýbe citelněji...
Jinak jsem zjistil, že mi natahuje nalačno i 40 kapek bóru + 6 kapek mědi. Musím je kopnout najednou a pokud možno ničím nezapíjet, jakmile to zapiju byť deci vody tak mi to začne zvedat kufr.

Osobně jsem bral delší dobu dávky hodně přes 200 kapek a problém v tom nevidím, ovšem v některých případech může tělo nadbytek rychle vylučovat, čili pak opravdu dost dlouho trvá než se žlázy jódem nasytí. Možná by bylo vhodnější to řešit potíráním větší plochy kůže, což je zcela bezpečné, tělo si vezme pouze tolik, kolik potřebuje a navíc máte stálou kontrolu za jak dlouho flek zmizí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz