Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 22, 2024 1:40 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 56  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte črc 05, 2011 8:20 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
ferguson píše:
Dobrý den. Uvažuji za RO doplnit mineralizátor. Důvod, proč o tom uvažuji je že moje manželka vážně onemocněla závratí. V nemocnici jí byl zjištěn nedostatek draslíku a hořčíku a byl jí po několik dnů podáván roztok NaCl. A tak si říkám, jestli na tom nemůže být na vině právě konzumace demineralizované vody. Vodu z RO pijeme i z ní vaříme 5 let. Čerstvou zeleninu konzumujeme téměř denně jako přílohu k jídlům. Myslíte, že by to mohlo mít spojitost? Chtěl bych se zeptat jaký máte názor na upravenou vodu mineralizátorem? Umí tělo tyto minerály využít? Je potom tato voda stále "hladová"? Proč nedoporučujete vařit z demineralizované vody?

Pochybuji, že půjde vysledovat nějaká souvislost, ta tam dle mého názoru nebude. Jinak já zde doporučuji velice jednoduchý způsob užívání solanky z himalájské soli a s tím problém určitě není. Mineralizátor problém asi řešit nebude, tam jde o schopnost těla minerály přijímat a je jedno kolik jich ve vodě, či stravě je, pokud je tělo brát nebude, tak je tam stejně nedostanete. Musíte docílit kvalitní defekace, čili vše souvisí se stavem trávení a resorpce látek ze střeva. Jinak voda po remineralizaci již hladová není a vařit můžete i z demineralizované vody, ona si stejně okamžitě nějaké látky natáhne, nicméně třeba u čajů toho moc nenatáhne a může si je brát z těla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte črc 19, 2011 6:55 pm 
Offline

Registrován: ned říj 17, 2010 9:28 pm
Příspěvky: 3
Reverzní osmoza Ano či Ne?
Reverzní osmozu mám asi rok a když jsem chtěla její koupi doporučit známým, tak jsem na internetu našla toto vysoce negativní vyjádření Asociace vodárenských expertů:
http://www.pi-voda.cz/vzdelavani/definicevod/clanky/osmoza01.htm
Dost mě to znepokojilo a skoro jsem na vážkách, zda jsem nepodlehla jen jakési reklamě na R.O. a moje voda přitom může být ok.
Hlavně bych vás, Jardo, prosila o názor, jestli může být situace s nedostatkem minerálů způsobeným používáním r.o. tak kritická, jak se píše v daném vyjádření.
Mám malé děti a předpokládám, že r.o. ještě nějaký rok mít budeme. Skutečně ne/hrozí nedostatek minerálů pro tělo?
Díky za info.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte črc 19, 2011 8:38 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Jane píše:
Reverzní osmoza Ano či Ne?
Reverzní osmozu mám asi rok a když jsem chtěla její koupi doporučit známým, tak jsem na internetu našla toto vysoce negativní vyjádření Asociace vodárenských expertů:
http://www.pi-voda.cz/vzdelavani/definicevod/clanky/osmoza01.htm
Dost mě to znepokojilo a skoro jsem na vážkách, zda jsem nepodlehla jen jakési reklamě na R.O. a moje voda přitom může být ok.
Hlavně bych vás, Jardo, prosila o názor, jestli může být situace s nedostatkem minerálů způsobeným používáním r.o. tak kritická, jak se píše v daném vyjádření.
Mám malé děti a předpokládám, že r.o. ještě nějaký rok mít budeme. Skutečně ne/hrozí nedostatek minerálů pro tělo?
Díky za info.

A nepřipadá vám to jako naprosto logické vyjádření dané skupiny expertů. Na tuto vodu jedou například kosmonauti, celá americká armáda a mnohé další extrémně exponované a společensky cenné skupiny lidí. Stále máte dojem, že to vyjádření má nějaký opodstatněný význam, nebo se domníváte, že právě tyto draze vychované a špatně nahraditelné jedince se snaží v USA cíleně zlikvidovat. Nedostatek minerálů nemá s kvalitou a mineralizací vody prakticky nic společného, to je opravdu o něčem jiném.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv črc 28, 2011 9:04 am 
Offline

Registrován: úte čer 14, 2011 1:09 pm
Příspěvky: 35
Odstraní reverzní osmoza i těžkou vodu? chystám na podzim 14ti denní půst a chtěla bych i upravenou vodu (odstranění těžké vody mražením je zdlouhavé, destilovanou vodu mi v lékárně nechtěj prodat, údajně je to surovina pro výrobu narkotik)
A jenom vsuvka..ohledně minerálů..kolik procent lidí na světě pije jen čistou vodu?? Většinou je to samá coca cola fanta a podobný kyseliny ale tyhle lidi nikdo nevaruje..Podle mně když lidi budou jíst dostatek ovoce, zeleniny, ořechů a správných olejů...nemohou trpět demineralizací..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát črc 29, 2011 9:01 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
aerokh píše:
Odstraní reverzní osmoza i těžkou vodu? chystám na podzim 14ti denní půst a chtěla bych i upravenou vodu (odstranění těžké vody mražením je zdlouhavé, destilovanou vodu mi v lékárně nechtěj prodat, údajně je to surovina pro výrobu narkotik)
A jenom vsuvka..ohledně minerálů..kolik procent lidí na světě pije jen čistou vodu?? Většinou je to samá coca cola fanta a podobný kyseliny ale tyhle lidi nikdo nevaruje..Podle mně když lidi budou jíst dostatek ovoce, zeleniny, ořechů a správných olejů...nemohou trpět demineralizací..

To patrně ne a zrovna tak bude i v té vodě destilované, jedná se o přirozenou součást každé vody. Kretenizmus lékárníků již opravdu kulminuje a pokud vám nějaký trotl nechce prodat ani vodu, tak to je demokracie jako víno. Navíc pokud někdo chce chcípnout na fet, není jednodušší to podpořit, aby mu to netrvalo tak dlouho, to vyjde společnost na nejméně peněz. Nicméně je to pouze otázka obejít několik lékáren a určitě narazíte na někoho normálního. V tom ostatním máte pravdu, ono není zájmem mít společnost zdravou, na tom se blbě vydělává a fetování je také povolené, ale pouze u drog, které můžou naši oficiálně volení mafiáni slušně kontrolovat, co neuhlídají, je mimo zákon, jak tristní stav svobody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát črc 29, 2011 10:01 am 
Offline

Registrován: úte čer 14, 2011 1:09 pm
Příspěvky: 35
Taky jsem z toho byla zmatená, údajně mi může prodat max 0.5l což je pro první dny půstu opravdu směšné množství...to samé mi řekli v několika lékárnách když jsem chtěla koupit Epsumskou sůl..na očistu jater \":(\".
Navíc jsem byla lékárníky varována že konzumace destilované vody demineralizuje organismus, už mi taky příjde že jejich studia jsou financována farmaceutickými firmami, které potřebují nemocný národ a maj k tomu mohutnou podporu vlády...Hlavně že cigarety a alkohol nejsou drogy....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát črc 29, 2011 3:10 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
aerokh píše:
Taky jsem z toho byla zmatená, údajně mi může prodat max 0.5l což je pro první dny půstu opravdu směšné množství...to samé mi řekli v několika lékárnách když jsem chtěla koupit Epsumskou sůl..na očistu jater \":(\".
Navíc jsem byla lékárníky varována že konzumace destilované vody demineralizuje organismus, už mi taky příjde že jejich studia jsou financována farmaceutickými firmami, které potřebují nemocný národ a maj k tomu mohutnou podporu vlády...Hlavně že cigarety a alkohol nejsou drogy....

A nebude tedy nejednodušší si předem pravidelně denně nakoupit to povolené množství, což vám zajistí zásoby jak za války, která stejně za nedlouho bude, protože takový bordel, jako panuje dnes, nemůže k ničemu jinému dospět. Vzhledem k tomu, že jediným efektem požití epsomské soli je průjem, tak klobouk dolů, před arogancí státní moci. Pokud vám někdo chce regulovat i kadění, to už je opravdu na řádné nakopání do řiti, aby se mu to jeho kadění zarazilo stejně účinně a mohl také shánět zakázanou epsomskou sůl. Někdo pije destilovanou vodu jako běžnou denní tekutinu a je zdráv, čili toho bych se zase tolik nebál i když za určitých okolností je to možné, stejně jako šutry v ledvinách ze zdravých minerálek. Cigarety a alkohol jsou hlavní zdroje prachů volené mafie, na to jim nesahejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon srp 01, 2011 7:39 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 01, 2011 7:36 pm
Příspěvky: 46
Bydliště: Košice
reverzna osmoza - vyborna zalezitost. vodu takto upravenu pije aj americka armada.


Naposledy upravil rawjozi dne sob lis 17, 2012 12:49 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte srp 02, 2011 9:57 am 
Offline

Registrován: úte srp 02, 2011 9:50 am
Příspěvky: 1
Dobrý den,

dnes jsem se prvně pročetl tuhle diskuzi a mám jeden dotaz. Takto upravenou vodu předpokládám užíváte jen pro pitný režim a ne pro umývání nádobí atd. Proto se chci zeptat, jak funguje vypnutí/zapnutí tohoto přístroje. Výstup čisté vody je napojen na klasický kohoutek, odkud čerpáte jinak normálně neupravenou vodu nebo je někde jinde?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: stř srp 03, 2011 6:30 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
porubak píše:
Dobrý den,

dnes jsem se prvně pročetl tuhle diskuzi a mám jeden dotaz. Takto upravenou vodu předpokládám užíváte jen pro pitný režim a ne pro umývání nádobí atd. Proto se chci zeptat, jak funguje vypnutí/zapnutí tohoto přístroje. Výstup čisté vody je napojen na klasický kohoutek, odkud čerpáte jinak normálně neupravenou vodu nebo je někde jinde?

Ano, pouze na pití a tento článek vám odpoví na vše ostatní http://www.zdravi-az.cz/Hydratace_organ ... osmoza.php.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: stř srp 03, 2011 11:33 pm 
Offline

Registrován: stř srp 03, 2011 11:23 pm
Příspěvky: 1
Dobrý večer, mamina dneska přišla celá nadšená, že viděla prezentaci tohoto výrobku www.colway.cz/download/stanice_pro_upra ... a_live.pdf
a chce jej pořídit domů. Akční cena je okolo 16 000,- Kč. Po přečtení tohoto fóra a hledání na internetu, mám za to, že tak 70% této ceny jsou totálně vyhozené peníze. Navíc jak jste psali ta mineralizace není to podstatné a UV lampa je dost rozporuplná. Pochopil jsem to správně? Souhlasíte s výše uvedeným? Děkuji za odpověď. petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv srp 04, 2011 5:57 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 01, 2011 7:36 pm
Příspěvky: 46
Bydliště: Košice
Petr, tiez to tak chapem \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv srp 04, 2011 8:14 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
kondas1 píše:
Dobrý večer, mamina dneska přišla celá nadšená, že viděla prezentaci tohoto výrobku http://www.colway.cz/download/stanice_p ... a_live.pdf
a chce jej pořídit domů. Akční cena je okolo 16 000,- Kč. Po přečtení tohoto fóra a hledání na internetu, mám za to, že tak 70% této ceny jsou totálně vyhozené peníze. Navíc jak jste psali ta mineralizace není to podstatné a UV lampa je dost rozporuplná. Pochopil jsem to správně? Souhlasíte s výše uvedeným? Děkuji za odpověď. petr

Stejnou službu vám udělá varianta za 1500,-Kč a zbytek je opravdu vyhozený z okna.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv srp 04, 2011 8:15 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 26, 2011 11:26 am
Příspěvky: 150
Bydliště: Košice
rawjozi píše:
dnes som si objednal reverznu osmozu - zakladny model, ej ako sa uz tesim na tu vodu \":)\"

Mám reverznu osmozu 1 rok aj s mineralizátorom. Nelutujem peniaze, ved všetko robime pre svoje zdravie, len kretén za zaoberá myšlienkov: je to drahe, chcu na nas zarobiť a pod, DPH a kvalita materialu, s ktorej su vyrobene tiež stoja nejake penoaze a nie všetky firmy čo vyrabaju osmozy maju zastupenia vyrabaju ju v tej krajine ktorej sa predáva. Dalšia vec je, že voda sa stale znečisťuje viac a viac a tak si myslím že má buducnosť take čističky do domácností. Nie každý žije pod Tatrami.
Tvrdenie hgienikov z Prahy, že demi voda je nezdrava je rozporuplná, mineráli su predsa v potrave, ktorú jeme. A že pri varení sa stratia vitamíny zelenine varenej v tejto vode ? Hm. Väčšiu blbosť som nepočul. Ešte nikto nedokázal žiadnymi dôkazmi, že to je tak.
Alwbo snaď pijeme tolko vodu ako slon ?

_________________
PRED NAKUPEM V OBCHODNYCH RETAZCOCH SI POZRI STRANKU: http://www.potravinynapranyri.cz/
Výrobca vakcín Merck (MSD) v 2. polroku 2009 zaplatil lekárom najmenej 18,8 milióna dolárov:
http://bit.ly/OuRIXq


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned zář 11, 2011 7:15 am 
Offline

Registrován: sob dub 03, 2010 7:09 am
Příspěvky: 29
Dorbý den, pane Jardo,
prosím vás je ještě nějaká jiná dostupná možnost, jak získat čistou vodu mimo reverzní osmozy a vymrazování minerálů? Děkuji.
Katka


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 56  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz