Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 23, 2024 8:34 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 122  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon srp 29, 2011 8:30 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Dovolím si tady trochu požalovat na Agro-el. Jezdím tam už nějaký pátek a vždy mají olej jen tak hozený v místnosti. Na jaře nebo na podzim to je OK, ovšem vyzvedl jsem si jej teď v těch nechutných parnech a zase tam ležel několik dní - kanystr byl teplý, naštěstí ne vyloženě horký protože uvnitř je přeci jenom chladněji než venku.
Když tomu přidám, že poté k někomu putuje ještě několik dní poštou, jsem trochu na rozpacích zdali kvalita nejde prudce dolů.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 29, 2011 8:38 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 26, 2011 11:26 am
Příspěvky: 150
Bydliště: Košice
sakul píše:
Dovolím si tady trochu požalovat na Agro-el. Jezdím tam už nějaký pátek a vždy mají olej jen tak hozený v místnosti. Na jaře nebo na podzim to je OK, ovšem vyzvedl jsem si jej teď v těch nechutných parnech a zase tam ležel několik dní - kanystr byl teplý, naštěstí ne vyloženě horký protože uvnitř je přeci jenom chladněji než venku.
Když tomu přidám, že poté k někomu putuje ještě několik dní poštou, jsem trochu na rozpacích zdali kvalita nejde prudce dolů.

A preco si ho nelisujete ako ja? Lis vas vijde na cca 100 euro. Vyrabaju ho v holandsku.
takovym firmam jde len o peniiize a zisky. verte doba je taka.

_________________
PRED NAKUPEM V OBCHODNYCH RETAZCOCH SI POZRI STRANKU: http://www.potravinynapranyri.cz/
Výrobca vakcín Merck (MSD) v 2. polroku 2009 zaplatil lekárom najmenej 18,8 milióna dolárov:
http://bit.ly/OuRIXq


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 29, 2011 8:41 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
milo1 píše:
A preco si ho nelisujete ako ja? Lis vas vijde na cca 100 euro. Vyrabaju ho v holandsku.
takovym firmam jde len o peniiize a zisky. verte doba je taka.

Můžete hodit na přístroj link? Jak časově náročné lisování je?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 29, 2011 8:52 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 26, 2011 11:26 am
Příspěvky: 150
Bydliště: Košice
sakul píše:
Můžete hodit na přístroj link? Jak časově náročné lisování je?

Nejen casove ale i fyzicky narocne. Ide o rucny lis, ziadny motor, ziaden hluk, ziadna spotreba energie akurat ta vasa ludska. Vazne to trva asi pol hodiny a vylisujete tak pol litra. Myslim lanoveho semena. Samozrejme lignany su obsiahnute v odpade, cize odpad sa da dat do jogurtov, takisto to oblubuju zajace, mysi.

_________________
PRED NAKUPEM V OBCHODNYCH RETAZCOCH SI POZRI STRANKU: http://www.potravinynapranyri.cz/
Výrobca vakcín Merck (MSD) v 2. polroku 2009 zaplatil lekárom najmenej 18,8 milióna dolárov:
http://bit.ly/OuRIXq


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: úte srp 30, 2011 8:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
milo1 píše:
Tak ja by som to netvrdil. Ja osobne si lanovy olej lisujem na svojom rucnom lise doma, a ten odpad lignany je pochutka. Jem to este teple davam to do jogurtu. Ak hy niekto chcel ochutnat a chodi do kosic mozem ponuknut. Lignany vo svojej koncentrovanej forme sa nachadzaju pod supkou teda v tom odpade ktori vznika pri lisovani tak isto je vhodny aj na hnojenie.

Já netvrdím, že nejsou užitečné, nebo zdravé, ale nevidím dobrý důvod k tomu je vracet do oleje, když člověk může k tomu užívat třeba rozmixované semínko.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte srp 30, 2011 8:40 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Dovolím si tady trochu požalovat na Agro-el. Jezdím tam už nějaký pátek a vždy mají olej jen tak hozený v místnosti. Na jaře nebo na podzim to je OK, ovšem vyzvedl jsem si jej teď v těch nechutných parnech a zase tam ležel několik dní - kanystr byl teplý, naštěstí ne vyloženě horký protože uvnitř je přeci jenom chladněji než venku.
Když tomu přidám, že poté k někomu putuje ještě několik dní poštou, jsem trochu na rozpacích zdali kvalita nejde prudce dolů.

To víte, ve všem je problém, ale i tak je tam ta kvalita zatím slušná a vzhledem k ceně se chovají dle mého názoru i solidně. Samozřejmě lisovat si ho doma je nejlepší řešení, ale i to má také svoje mouchy, hlavně se sehnáním správné odrůdy semínka, protože ne všechny mají ten správný poměr omega kyselin.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte srp 30, 2011 6:53 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jarda píše:
To víte, ve všem je problém, ale i tak je tam ta kvalita zatím slušná a vzhledem k ceně se chovají dle mého názoru i solidně. Samozřejmě lisovat si ho doma je nejlepší řešení, ale i to má také svoje mouchy, hlavně se sehnáním správné odrůdy semínka, protože ne všechny mají ten správný poměr omega kyselin.

Cena je výborná a jednání slušné, to bezpochyby. U mě se i přes tento nedostatek určitě jedná stále o nejlepšího dodavatele lněného oleje o kterém vím a beru od nich dále.

Zajímá mne ale, jestli se vám někomu nestalo, že se v oleji vytvoří velmi malé chuchvalce, které trochu připomínají plíseň. Stalo se mi to v jedné flašce, která byla vyndaná z mrazáku a v ledniččce asi týden, u ostatních nic.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 31, 2011 6:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Cena je výborná a jednání slušné, to bezpochyby. U mě se i přes tento nedostatek určitě jedná stále o nejlepšího dodavatele lněného oleje o kterém vím a beru od nich dále.

Zajímá mne ale, jestli se vám někomu nestalo, že se v oleji vytvoří velmi malé chuchvalce, které trochu připomínají plíseň. Stalo se mi to v jedné flašce, která byla vyndaná z mrazáku a v ledniččce asi týden, u ostatních nic.

Osobně jsem se s tím nesetkal, ani mě nikdo nic takového neříkal.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 31, 2011 5:34 pm 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
To sakul:

Jedná se o lis Piteba.
http://www.piteba.com/
(2596Kč s DPH vč. poštovného)
http://www.kluboz.cz/kluboz/eshop/6-1-R ... ROBU-OLEJE
(2840Kč s DPH)

http://www.youtube.com/watch?v=Ko-IW8SdcKY
(Šnek)


5.9.
Na dotaz e-mailem výrobce sdělil že prý lisování lněného oleje pod 42°C je možné.
Zatím jsem žádné uživatelské www toto potvrzující nenašel.


Naposledy upravil Jenik2011 dne pon zář 05, 2011 10:25 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 31, 2011 11:08 pm 
Offline

Registrován: stř srp 04, 2010 12:31 am
Příspěvky: 153
sakul píše:
Zajímá mne ale, jestli se vám někomu nestalo, že se v oleji vytvoří velmi malé chuchvalce, které trochu připomínají plíseň. Stalo se mi to v jedné flašce, která byla vyndaná z mrazáku a v ledniččce asi týden, u ostatních nic.

Stalo. Za nějaký den po rozmrazení se na dně objeví černá plíseň, což je houba, která rychle roste. Touto plísní nepochybně byla zasažena rostlina a následně pak semínko. Ve zmrzlém oleji to latentně přečkává a při ledničkové teplotě pokračuje růst. Houba je těžší než olej, domnívám se, že když se s tím nemíchá, tak na povrchu by mykotoxiny být nemusely.
Pokud se Vám zamrazený olej zdá škoda vyhodit, tak ho v kapalném stavu raději příliš dlouho neudržujte. Do úvahy by mohla přicházet přicházet ještě strerilizace teplem, což rozhodně nepřidá kvalitě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 01, 2011 6:43 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 01, 2011 6:25 pm
Příspěvky: 31
sakul píše:
Zajímá mne ale, jestli se vám někomu nestalo, že se v oleji vytvoří velmi malé chuchvalce, které trochu připomínají plíseň. Stalo se mi to v jedné flašce, která byla vyndaná z mrazáku a v ledniččce asi týden, u ostatních nic.

Záleží, jak ty chuchvalce vypadají a jak se chovají na teple (u lněného to bude asi trochu problém). Pokud jsou černé, tak je to divné a věstí nějaký problém, nemusí to být vždy plíseň, stačí nějaká nečistota při zpracování, která s olejem emulgovala. Nedá se jednoznačně určit o co jde bez analýzy. Tady se jen domníváme...
Mám u lněného oleje u dna malý chuchval, ale průsvitný-slabě nabělalý podobný spíše hlenu, který se v teple rozptýlí. V tomto případě se jedná o přirozený jev související s teplotou uskladnění a separací některých složek oleje. Já olej nemrazím, kupuju si pravidelně v zahraničí v malých dávkách zpracovaný technologií Oxyguard a mám v lednici jako prodejce.
Má-li však člověk pochybnosti, je lepší danou věc nedělat-nekomzumovat.

_________________
Když budete neustále krmit svou mysl novými věcmi, nikdy nedosáhnete hlubších úrovní uvnitř sebe. Zůstanete na místě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob zář 03, 2011 9:38 am 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Díky za vaše postřehy ohledně oleje, raději jsem nakonec sklenici z minulé várky vhodil. Teď jsem ale otevřel nový kanystr z Agro-EL a vidím, že v celém obsahu oleje plavou podivné chuchvalce, trochu připomínající ty, které se dělají v kombuše. Mají šedo fialovou barvu, olej nijak nezapáchá. Mám dojem, že jsem nic takového v minulých várkách v oleji neviděl.

Zkouším, připojit foto, ale nevím, jestli z něj půjde něco poznat. Jak vypadá váš olej z posledních várek z Agro-EL? Je kanystr s olejem čirý nebo v něm máte podobné chuchvalce?

Děkuji


Přílohy:
P9031239.JPG
P9031239.JPG [ 19.41 KiB | Zobrazeno 12509 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob zář 03, 2011 10:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
pecador píše:
Stalo. Za nějaký den po rozmrazení se na dně objeví černá plíseň, což je houba, která rychle roste. Touto plísní nepochybně byla zasažena rostlina a následně pak semínko. Ve zmrzlém oleji to latentně přečkává a při ledničkové teplotě pokračuje růst. Houba je těžší než olej, domnívám se, že když se s tím nemíchá, tak na povrchu by mykotoxiny být nemusely.
Pokud se Vám zamrazený olej zdá škoda vyhodit, tak ho v kapalném stavu raději příliš dlouho neudržujte. Do úvahy by mohla přicházet přicházet ještě strerilizace teplem, což rozhodně nepřidá kvalitě.

Pokud je to opravdu plíseň, tak jednoznačně vyhodit, ani teplota problém neřeší a to riziko poničení jater za to nestojí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob zář 03, 2011 11:50 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
hned som bezala do chladnicky pozriet otvorenu flasu s olejom, co je rozmrazena par dni a nieco take na dne bolo, lenze ja mam olej v 260ml sklenenej flasi, ktora je z tmaveho skla, takze farbu identifikovat neviem, vyzera cierna. ale naliala som trochu do skleneneho pohara a nic divne tam nie je, len olej je trochu kalny. chuti vyborne.
mam oleje odtialto: http://www.centrumctm.sk/product/lanovy-olej-16/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 04, 2011 11:00 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
ovekyska píše:
hned som bezala do chladnicky pozriet otvorenu flasu s olejom, co je rozmrazena par dni a nieco take na dne bolo, lenze ja mam olej v 260ml sklenenej flasi, ktora je z tmaveho skla, takze farbu identifikovat neviem, vyzera cierna. ale naliala som trochu do skleneneho pohara a nic divne tam nie je, len olej je trochu kalny. chuti vyborne.
mam oleje odtialto: http://www.centrumctm.sk/product/lanovy-olej-16/

Nemusíš sa báť, Subotič lisuje každú dávku čerstvú a nelisuje do zásoby. Ten ľanový olej je jeho srdcová záležitosť tak si dáva záležať. Hoci je drahý kvalita je výborná.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz