Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř říj 09, 2024 12:21 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon zář 05, 2011 7:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
Sara111 píše:
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat,
- jak velký musí být odstup od užití lugolu a lactobacillu?Nezabíjí je to?
- jestli je vhodná rýře neloupaná natura co se týče kvasinek,sušený rakytník a kukuřičný pufrovaný chlebíček složený pouze z kukuřice?
Jím jenom zeleninu,někdy tak 1x týdně jáhly,fazole nebo krutí-vždy + fungicid a trocha zelí, ale stále mám potíže s lepivou,tekutější stolicí a nadýmáním. Tak jsem zkusila nejdřív nejíst to zelí,ale moc to nepomohlo,potom jsem zkusila jeden den jíst jenom jáhly a ten kukuřičný chleba a stolice byla pevná a nadýmání zmizelo. Ale vhodné to není zase kvůli ph. Tak nevím jak to upravit. Teď se navíc přidali potíže se snášením fungicidů již po jednom stroužku česneku a troše cibule mě začně dost bolet a pálit břicho,to samé i po křenu nebo betainu Hcl a musím jíst i menší porce jinak mi je špatně. Řekla bych,že může být broblém se slinivkou a tak jím pancreolan nebo pangrol a je to trochu lepší. Může to být slinivka?A jak ji můžu pomoct?
děkuji

Tak jód zabíjí prakticky všechno a odstup je určitě nutný, já bych to viděl minimálně na hodinu a jód užívat jako první. Obilí a luštěniny na kvasinky je celkem blbost, oni žijí ze sacharidů a těch má každé zrní opravdu mnoho. Jáhly jsou normálně zásadotvorné, ale jak kvasí tak produkují kyseliny, prostě musíte vychytat to, co nadýmá a zvyšuje kyselost a to pak ze stravy vyřadit. Nejmenší potíže způsobuje zelenina, klidně i dušená s tukem a bílkovinou. To nesnášení fungicidů značí, že jste kvasinkou, nebo plísní promořena velice silně. Slinivka to být může, pokud ji plísně napadnou, zanítí se a je problém. Já osobně bych najel na tu uvedenou stravu a dával do toho fenykl, zázvor, kurkumu, oreganu, nebo další koření, to kvasinkám nejede a bez sacharidů žít neumí, zatím co vy ano, tam jde pouze o chutě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon zář 05, 2011 7:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
zuzanka píše:
Dobrý den,
s přemnoženou kvasinkou bojuju už rok a ze začátku ne zrovna nejlépe. Teď v poslední době se můj zdravotní stav celkem zlepšil (naučila jsem se správně kombinovat potraviny a přešla jsem převážně na syrovou stravu), ale tento týden se mi po těle začal objevovat ekzém... myslím, že by to mohlo být konzumací VŠEHO ovoce (zeleninu jím stále stejně). Myslíte, že by následující jídelníček mohl kvasinku vyhubit na normální hladinu?
Ráno: jablko, jahody, maliny, ostružiny, grapefruit nebo kiwi, popř. meloun
dopoledne: něco z výše vyjmenovaného ovoce+popř. mrkev
poledne: zeleninový salát+semínka, picles
odpoledne: zelenina, ořechy, klíčky
večer: litr domácího kefíru (abych kolonizovala střevo správnými bakteriemi, které by podle mě měly taky napomoci udržovat kvasinku pod kontrolou) a lžička kokosového oleje. Po snídani a večeři bych vypila lžičku lepicolu.
Děkuju za váš názor.

Tak celkem správně vám již odpověděl člen hammel. Ekzém můžete sice mít i z důvodu vymírání kvasinek, ale u té vaší uvedené stravy to bude spíše z jejich přemnožení. Je třeba si nastudovat zdroje sacharidů a pokud možno je ze stravy zcela vyřadit, přičemž ovoce je zdroj sacharidů, mimo citrón a rozumné množství grepů. Určitě je vhodné dodávat koření, která jsem uvedl v předchozí odpovědi a vůbec si zvyknout jíst každou potravinu s fungicidem a tyto stále střídat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon zář 05, 2011 11:58 am 
Offline

Registrován: úte kvě 17, 2011 1:52 pm
Příspěvky: 58
Dobrý den,
děkuji za odpověď, zkusila jsem to ještě než jste napsal a je to lepší,a dá se na té zelenině i dušené s bílkovinou přibrat?Může se i mrkev a lilek,maso?Už mám docela silnou podvíživu a to tělu také nesvědčí.
Nebo je vhodné pít i sušenou kozí sirovátku?
Je vhodný ten sušený rakytník na zahánění chutí na sladké nebo brahmi káva,která je složená jen z čekanky 94%abyliny brahmi?
Ještě jeden dotaz ohledně stevie, jím jí denně,tak bych ráda věděla jestli kvasinky opravdu nekrmí,když je tak sladká.
K snídani mě pořád láká ovoce,nevadil by třeba melou,když má málo cukru?Dušenou zeleninu k sndani nestihnu nebo nemáte jiný typ?
Moc děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon zář 05, 2011 1:37 pm 
Offline

Registrován: úte črc 26, 2011 5:24 pm
Příspěvky: 86
Dobrý den,
rád bych se zeptal, zda při přemnožení Candidy mohu pohankovou mouku.

Děkuji David \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon zář 05, 2011 5:09 pm 
Offline

Registrován: úte led 04, 2011 11:07 am
Příspěvky: 27
Dobrý den,
děkuji moc za odpověď...tak si zvyknu na jablko s česnekem \":D\" Na jak dlouho je nutné vyřadit ovoce nebo alespoň rapidně snížit jeho konzumaci ? Myslím tím, kdy má člověk kvasinky v rovnováze? Když je plivací test dobrý jeden den nebo týden nebo jakou dobu? Potom mě už napadá jenom kefírová kúra (domácím kefírem ze syrového kravského mléka), ale je možné se jí zbavit kvasinek ? A ještě jeden dotaz můžu jíst sirnou patlaninu (osobně mi to připadá jako dobré-posilovat organismus ze všech stran)?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon zář 05, 2011 5:16 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
davidekMTB píše:
Dobrý den,
rád bych se zeptal, zda při přemnožení Candidy mohu pohankovou mouku.

Děkuji David \":)\"

Také by mne zajímalo jak je to s jáhly a pohankou při kvasince. Ani jedno není obilnina, jak je to ale s množství sacharidů v nich?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon zář 05, 2011 6:22 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
dobri den ...pisem vam ohladom protikvasinkovej diety uz som sa aj odhodlal a aj padol kedze som si doprial sacharidy akonapr sladkost alebo chleba....
neviem co mam jest aby soms a zasitil ....
vazne mam taky poit blby ze chudnem...ja tie sacharidy roste potrebujem k rozvoju tela...uz teras som tenky ako papier \":twisted:\" ( 187 cmm a 75 kg ) a nemozem si dovolit schudnut !!!! to am na tom sere najviac ! ...

druha vec ... ked sa zbavim candidi tak sa mi osilnie imunitny sistem....ktoremu budem dodavat kvalitne vytaminy v pozadovanich mnostvach tak tym bude taky silny ze candide sa nedovoli premnozit aj pri pojedani nejakich tich sacharidu ? \":)\" dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon zář 05, 2011 6:41 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Tak našel jsem k tomuto tématu bezvadnou kalkulačku: http://www.flora.cz/ekalkulacka

Zde uvádím, kolik sacharidů mají tyto potraviny na 100g
grepy 9,6g
borůvky 14,7g
Ananas 10g
Jablka 14g
Hrušky 15g
Limety 11g

Zaráží mne, že limety, grepy a borůvky, které bývají uváděny při protikvasinkové dietě jako jediné povolené, mají stejný nebo vyšší obsah sacharidů než ananas a jen o málo méně než třeba jabka nebo hrušky.


Co se týče jáhel a pohanky nebo amarantu, ty mají okolo 70g sacharidů, budou tedy při kvasinkách naprosto nevhodné, jelikož mají několikanásobně více než brambory (cca 17g). Brambory se v tomto počítání zdají být sice problematické, ale ne nijak výrazně, přestože většinou bývají uváděny jako potravina totálně nevhodná.

Očividně je tedy nutné se při protikvasinkové dietě vyhnout jak pseudoobilovinám (má kažododění jáhlové nebo pohankové kaše mohou být důvod proč plivací test je stále pozitivní), všemu ovoci včetně kyselých grepů, limetám a citrónům a také bramborám. Stejně nevhodné budou obiloviny včetně kukuřice (18g)

Sečteno a podtrženo, podle těchto čísel dobře vychází jenom zelenina ve všech druzích včetně třeba i docela sladké kapie. Dále třeba tofu, maso, vejce, sýr a příležitostně i meloun (5g).

Je jasné, že roli hraje více faktorů a cpát se stále masem a sýrem může sice znamenat zbavení se na čas kvasinek, ale imunitní systém to rozhodí tak, že se při nejbližší příležitosti vrátí. Nicméně poskytují podle vás tyto čísla nějaký návod pro člověka s kvasinkou?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon zář 05, 2011 6:45 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
borisek píše:
dobri den ...pisem vam ohladom protikvasinkovej diety uz som sa aj odhodlal a aj padol kedze som si doprial sacharidy akonapr sladkost alebo chleba....
neviem co mam jest aby soms a zasitil ....
vazne mam taky poit blby ze chudnem...ja tie sacharidy roste potrebujem k rozvoju tela...uz teras som tenky ako papier \":twisted:\" ( 187 cmm a 75 kg ) a nemozem si dovolit schudnut !!!! to am na tom sere najviac ! ...

druha vec ... ked sa zbavim candidi tak sa mi osilnie imunitny sistem....ktoremu budem dodavat kvalitne vytaminy v pozadovanich mnostvach tak tym bude taky silny ze candide sa nedovoli premnozit aj pri pojedani nejakich tich sacharidu ? \":)\" dakujem

Jen k té váze, já mám při 172cm 55kg, tedy ve srovnání se mnou si vedete dobře:) (před rokem a půl kdy jsem razantně změnil stravu jsem měl cca 67kg).

Přidat na váze je pro mne zdá se už nemožné - přestože jsem se dva měsíce každý den živil kopcem sirné patlaniny ze 40 procentního tvarohu a půl litrem kefíru, stejně jsem šel s váhou dolů. Naštěstí teď už několik měsíců je váha stabilní a nejda ani nahoru ale ani dolů. Myslím, že pro pročištění a upravení vnitřních pochodů mé tělo prostě spálí cokoli a na váze nepřibere


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon zář 05, 2011 7:35 pm 
Offline

Registrován: úte led 04, 2011 11:07 am
Příspěvky: 27
Tak to je teda síla, takže ani citrony ??? Já myslím, že ty žádný cukr neobsahují... no nic, za jak dlouho po vyřazení všech sacharidů (tedy mi ke konzumaci zůstává jenom zelenina, sirná patlanina a kefír) si myslíte, že se dá těch potvor zbavit? Jak to tak vidím tak by asi bylo nejrychlejší najet na kefírovou kůru, po které já teda celkem slušně přibírám (za měsíc 4 kila)-před rokem jsem vážila 55kg a měřím 168 cm, potom jsem zhubla na 45 kg (nejedla jsem nic sladkého, ale pořád jsem jedla pohanku.... takže kvasinky pěkně papaly dále) a teď vážím asi 50 kg.... myslím, že moje tělo spaluje celkem dobře, ikdyž teď o prázdninách moc velkou námahu nemělo a moje spotřeba kefíru je cca litr denně...
Ještě se zeptám co si myslíte o kombinaci kefíru se slunečnicovými semínky? Četla jsem, že kombinace mléčných výrobků a ořechů není dobrá, ale mléčné výrobky a semena...?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon zář 05, 2011 7:59 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
zuzanka píše:
Tak to je teda síla, takže ani citrony ??? Já myslím, že ty žádný cukr neobsahují... no nic, za jak dlouho po vyřazení všech sacharidů (tedy mi ke konzumaci zůstává jenom zelenina, sirná patlanina a kefír) si myslíte, že se dá těch potvor zbavit? Jak to tak vidím tak by asi bylo nejrychlejší najet na kefírovou kůru, po které já teda celkem slušně přibírám (za měsíc 4 kila)-před rokem jsem vážila 55kg a měřím 168 cm, potom jsem zhubla na 45 kg (nejedla jsem nic sladkého, ale pořád jsem jedla pohanku.... takže kvasinky pěkně papaly dále) a teď vážím asi 50 kg.... myslím, že moje tělo spaluje celkem dobře, ikdyž teď o prázdninách moc velkou námahu nemělo a moje spotřeba kefíru je cca litr denně...
Ještě se zeptám co si myslíte o kombinaci kefíru se slunečnicovými semínky? Četla jsem, že kombinace mléčných výrobků a ořechů není dobrá, ale mléčné výrobky a semena...?

Já jsem byl na přísné protikvasinkové od ledna do března více jak dva měsíce a k tomu jsem jel lugol ve velkém, lichořešnici a koloidní stříbro a další fungicidy. Ke konci této doby jsem měl několik týdnů negativní plivací test.
Poté jsem najel na normální stravu a optimisticky jsem zařadil i brambory a sušené ovoce a test byl opět pozitivní, nicméně to proč jsem to začal tedy - alergie a ekzémy se dramaticky zlepšily. Kvasinky byly o dva měsíce později potvrzeny i na mikroskopu s temným polem.

Vzhledem k tomu, že nechci být na takové dietě celý život jsem se rozhodl, že se minimálně přes jaro a léto zaměřím na maximální množství ovoce a zeleniny a šťáv z nich bez ohledu na sacharidy tak, abych posílil imunitu, která kvasinky zvládne sama. Na konci léta jsem ve stavu, kdy je test sice pozitivní zcela prokazatelně, nicméně se od jara cítím dobře a problémy jsou na minimu. Ekzém minimální, alergie velmi znatelné zlepšení a imunita výborná.

Pokud bych měl být v tomto nebo lepším stavu i s kvasinkami tak jsou u mně trpěným hostem a protikvasinková dieta občasným pokusem na řekněme měsíc v roce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte zář 06, 2011 4:18 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 17, 2011 1:52 pm
Příspěvky: 58
Dobrý den,
prosím jakou jste k té zelenině měl namysli bílkovinu,snažím se odhlenit takže jsem vyřadila mléčné výrobky úplně,tak na měsíc a maso a vejce jím jednou týdně. Kolik vajec se smí jíst týdně? Koupila jsem si také na zvedání ph zásaditý prášek Gesunde plus v DM, je to vhodné? Také jsem si myslela,že syrovátka bude samá bílkovina a ono to má nejvíc sacharidů,tak je tedy vhodná čerstvá i sušená?
děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř zář 07, 2011 12:53 pm 
Offline

Registrován: pát čer 18, 2010 8:50 am
Příspěvky: 24
Dobrý den pane Zajíčku, chtěla bych se zeptat, co je pravdy na informaci, že pokud pH nestoupne 1 hodinu po jídle, tak množí kvasinku? A ještě mám otázku ohledně kozího mléka- je to z obchodu úplnej hnus? Můj syn má alergii na bílkovinu kravského mléka, takže musím zkusit jak bude reagovat na kozí (přes moje mléko), jako pražák je to veomi nedostupné zboží..děkuji za váš čas.

ještě jsem zapomněla na dotaz- jakou šťávu pít při protikvasinkové dietě? Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř zář 07, 2011 8:26 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
yucca píše:
ještě jsem zapomněla na dotaz- jakou šťávu pít při protikvasinkové dietě? Díky.

Nejlépe česnekovou \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř zář 07, 2011 9:07 pm 
Offline

Registrován: pát čer 18, 2010 8:50 am
Příspěvky: 24
tak to je jasný,i když bych vás chtěla vidět po půl litru česnekové \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz