Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 8:17 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob zář 10, 2011 8:08 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
Dal som 1 gram toho prášku a zalial 1dcl vody. Môžem užívať nejakých 10 kvapiek? Ak ten roztok dám do chladničke dúfam, že by vydržal aspoň mesiac ak nie tak to je len 1g a mám 1kg takže nevadí.

Uvedené množství nic neřeší, pokud to má něco řešit, tak se užívá několik gramů denně a ve výjimečných případech i hodně nad 50 g. Celý postup jsem zde několikrát popisoval, tak si to nastudujte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob zář 10, 2011 2:44 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Jarda píše:
Uvedené množství nic neřeší, pokud to má něco řešit, tak se užívá několik gramů denně a ve výjimečných případech i hodně nad 50 g. Celý postup jsem zde několikrát popisoval, tak si to nastudujte.

Asi ste chceli povedať nad 50 mg lebo nad 50g to sa mi nezdá, to je nemožné. 1 g tohto chloridu je koľko (mg) zinku? Chcem ho brať lebo štiepia sa mi nechty a majú veľké ryhy a je načase s tým niečo robiť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned zář 11, 2011 5:40 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 30, 2011 10:57 am
Příspěvky: 38
Telefonicky ste mi radili brat selen,najlepsie vo forme selénometionínu.800 mikrogramov denne jeden mesiac a potom klesnut na 400 az 600 mikrogramov.Ktory produkt mi odporucite.Pripadne ked si najblizsie budem u vas objednavat niektore veci mate nejaky na predaj.

_________________
"Človek si mylne myslí ,že nemôže zmeniť svoju povahu."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned zář 11, 2011 9:07 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 20, 2010 3:50 pm
Příspěvky: 31
Dobrý den

už 3 měsíce beru 70 kapek lugolu ( formou mazáním na kůži ) a k tomu 600 mcg selenu. Dnes mi přišel od Swansona selen v chelátové vazbě, chtěla bych se zeptat jestli i tohoto selenu mám brát 600 mcg a nebo dávku nějak upravit.

předem děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned zář 11, 2011 9:13 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
lenka 67 píše:
Dobrý den
už 3 měsíce beru 70 kapek lugolu ( formou mazáním na kůži ) a k tomu 600 mcg selenu. Dnes mi přišel od Swansona selen v chelátové vazbě, chtěla bych se zeptat jestli i tohoto selenu mám brát 600 mcg a nebo dávku nějak upravit.
předem děkuji za odpověď

U selenu je těch 600 mcg strop. Nadlimit by mohl být toxický. Osobně jsem sice jednu dobu bral dvojnásobek, ale pokud selenu není v těle hluboký deficit, tak je to zbytečný risk. Ten chelát se bude zřejmě lépe vstřebávat, ale limit bych neměnil...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned zář 11, 2011 9:17 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
zacala som si zarabat zmesi dplnkov na viac dni, aby som nemusela zakazdym sachovat s kvapatkom, co je mi casto casovo nemozne. teda - miesam si do jednej davky hcl + zinok, dalsia davka med, bor a hcl a tretia molybden, mangan a hcl. vsetko mam nakvapkane na 6 dni a lejem podla dielikov. co som si vsak vsimla vo flasi s manganom a molybdenom, plavaju tam take zvlastne utvary, akoby kratucke 3mm tenulinke vlasy s chlpami, neviem to lepsie opisat, je to iba vo flasi mangan, molybden a hc. ako prve mi napadlo plesen, ale je toto mozne? ovsem, vsetky tieto doplnky chutia po 1-2 dnoch trochu divne. zacala som s tymto davkovanim - miesanim - lebo sa to tu preberalo a velmi mi to pomohlo nestracat pocas dna zbytocne drahocenny cas.
co by to mohlo byt, mozem sa niecoho obavat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon zář 12, 2011 9:32 am 
Offline

Registrován: čtv čer 30, 2011 10:57 am
Příspěvky: 38
Oregon píše:
Telefonicky ste mi radili brat selen,najlepsie vo forme selénometionínu.800 mikrogramov denne jeden mesiac a potom klesnut na 400 az 600 mikrogramov.Ktory produkt mi odporucite.Pripadne ked si najblizsie budem u vas objednavat niektore veci mate nejaky na predaj.

Tak si objednam ten chelatovy selen.Tych 800 mcg je len na doplnenie deficitu ktory mam podla VA.
Chem sa spytat na doplnenie vitaminov skupiny B.Pri remineralizacii staci brat B komplex od Zentivy(B1 az B6) + zvysne becka ako B7(biotin),B9(kys. listova) a B12(cobalamin).Ci su este nejake ine ktore su potrebne?

_________________
"Človek si mylne myslí ,že nemôže zmeniť svoju povahu."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon zář 12, 2011 9:48 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Oregon píše:
Tak si objednam ten chelatovy selen.Tych 800 mcg je len na doplnenie deficitu ktory mam podla VA.
Chem sa spytat na doplnenie vitaminov skupiny B.Pri remineralizacii staci brat B komplex od Zentivy(B1 az B6) + zvysne becka ako B7(biotin),B9(kys. listova) a B12(cobalamin).Ci su este nejake ine ktore su potrebne?

Od jiste doby me uzivani synteticky biotechnologicky vyrobenych Bkomplexu vubec nezajima. Jak si posilujes psychiku? Jak relaxujes?

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon zář 12, 2011 11:02 am 
Offline

Registrován: čtv čer 30, 2011 10:57 am
Příspěvky: 38
Najlepsi relax je smiech.Napr.http://www.mojevideo.sk/zabavne/

_________________
"Človek si mylne myslí ,že nemôže zmeniť svoju povahu."


Naposledy upravil Oregon dne pon zář 12, 2011 11:11 am, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon zář 12, 2011 11:03 am 
Offline

Registrován: čtv čer 30, 2011 10:57 am
Příspěvky: 38
Citace:
Od jiste doby me uzivani synteticky biotechnologicky vyrobenych Bkomplexu vubec nezajima. Jak si posilujes psychiku? Jak relaxujes?

Pri tych velkych deficitoch mineralov co mi zistili nevidim inu moznost ako to docasne riesit prave synteticky.A prave ten nedostatok sa prejavuje aj na psychike.Kazdemu nieco ine pomaha na relax.Pre mna druzne rozhovory s niekym blizkym,prechadzky prirodou alebo pozeranie dobreho filmu.
Napr. podla VA mam velmi malo lithia co priamo suvisi z nervami.Ten sa kupit neda to by som musel ist asi psychiatrovi.

_________________
"Človek si mylne myslí ,že nemôže zmeniť svoju povahu."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon zář 12, 2011 3:12 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Oregon píše:
Pri tych velkych deficitoch mineralov co mi zistili nevidim inu moznost ako to docasne riesit prave synteticky.A prave ten nedostatok sa prejavuje aj na psychike.Kazdemu nieco ine pomaha na relax.Pre mna druzne rozhovory s niekym blizkym,prechadzky prirodou alebo pozeranie dobreho filmu.
Napr. podla VA mam velmi malo lithia co priamo suvisi z nervami.Ten sa kupit neda to by som musel ist asi psychiatrovi.

No ja bych byl pri interpretaci vysledku VA opatrnejsi. Tvuj zpusob relaxace muze byt dostacujici ale ma hodne predpokladu, ktere je dobre si hlidat a neustale vyhodnocovat..
Lithium je podle mne relativne vice v nekterych mineralnich vodach napr. koukam ze Vincentka ma 11 mg/l coz je oproti prumerne morske vode asi 60x vice.

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon zář 12, 2011 3:19 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Host píše:
U selenu je těch 600 mcg strop. Nadlimit by mohl být toxický. Osobně jsem sice jednu dobu bral dvojnásobek, ale pokud selenu není v těle hluboký deficit, tak je to zbytečný risk. Ten chelát se bude zřejmě lépe vstřebávat, ale limit bych neměnil...

S tim selenem to asi bude tezke se shodnout na davkach. Literatura muze byt zavadejici. Odolnost kazdeho individualni. Takze me napada ze lepsi by bylo to proste zkusit ale pri malych zmenach je tezke odhalit chronicke zmeny. Takze bezpecnejsi by podle mne bylo tech 600 cyklovat treba po nekolika dnech a davat dostatecne dlouhe pauzy aby se hladina v tele mohla sama zregulovat na optimalni hodnotu.

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon zář 12, 2011 5:23 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Petr 2 píše:
S tim selenem to asi bude tezke se shodnout na davkach. Literatura muze byt zavadejici. Odolnost kazdeho individualni. Takze me napada ze lepsi by bylo to proste zkusit ale pri malych zmenach je tezke odhalit chronicke zmeny. Takze bezpecnejsi by podle mne bylo tech 600 cyklovat treba po nekolika dnech a davat dostatecne dlouhe pauzy aby se hladina v tele mohla sama zregulovat na optimalni hodnotu.

Nic složitého bych v tom nehledal. Ten poměr 100mcg na 10 kapek lugolu je podle mě jakýsi vodící "mustr" aby nevznikal nepoměr obou prvků. Pokud ale reálně mám jódu nebo selenu málo, tak ho samozřejmě můžu doplňovat v uplně jiných dávkách. Toto mi ale spolehlivě zodpoví jedině vlasová analýza...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon zář 12, 2011 8:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
Asi ste chceli povedať nad 50 mg lebo nad 50g to sa mi nezdá, to je nemožné. 1 g tohto chloridu je koľko (mg) zinku? Chcem ho brať lebo štiepia sa mi nechty a majú veľké ryhy a je načase s tým niečo robiť.

Aha, tak to je opravdu špatně a není se čemu divit, v celém předchozím textu komentuji céčko a bral jsem to tedy tak, že se ptáte na dávkování céčka, protože jste nenapsal na co se vlastně ptáte. Zinek se běžně dodává v dávce 20-50 mg a na vážné deficity můžete jít na 150-180 mg, krátkodobě až 200 mg. Obsah čistého zinku se dá vypočítat z atomové váhy jednotlivých složek dané chemikálie. Rozhodně se to nedá brát jako sůl, to by jste musel mít lékárnické váhy a i tak by s tím byl problém. Jinak zde píšu, že hrát si s něčím, co neovládám a může být potenciálně nebezpečné, lidem nedoporučuji. Zrovna tato chemikálie sem už patří a opravdu si ji tedy musíte pořádně nastudovat i pochopit, než se do něčeho pustíte, tím se dá otrávit celkem snadno, nebo při nesprávném dávkování docílit minerální rozvrat také není nic těžkého.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon zář 12, 2011 8:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Oregon píše:
Telefonicky ste mi radili brat selen,najlepsie vo forme selénometionínu.800 mikrogramov denne jeden mesiac a potom klesnut na 400 az 600 mikrogramov.Ktory produkt mi odporucite.Pripadne ked si najblizsie budem u vas objednavat niektore veci mate nejaky na predaj.

Dá se koupit v zahraničí prakticky na každém portálu a občas ho i mívám, ale ne vždy, to chce se dopředu zeptat telefonem, nebo přes skype.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz