Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 22, 2024 9:34 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 488 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 33  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: úte črc 12, 2011 2:27 pm 
Offline

Registrován: sob úno 05, 2011 4:38 pm
Příspěvky: 8
Dobrý den pane Zajíčku. Chlorid horecnaty mam od vas a beru uz mesic rano a vecer vetsi cajovou lzicku.
Dnes jsem ale konecne zacal cist ovozelove stavy od Normana jak doporucujete a trochu mi zatrnulo pri cteni kapitoly o stave z pampelisky.
Cituji:
"Organicky horcik se da ziskat jen z zivych, cerstvych rostlin, ktere se musi jist cerstve a syrove.
Nesmi byt zameren za prumyslove preparaty, ktere jako organicke mineraly telesne funkce rusi.
Vcechny horcikove chemicke preparaty, at uz ve forme prasku, nebo takzvanych mlecnych preparatu, vedou k usazeni anorgatickeho odpadu v organizmu,
Mohou sice snad okamzite zapusobit, coz se jim prisuzuje, ale tento ucinnek je len prechodny.
Pozdeji ucinky takovych anorgatickych usazenin v tele mohou byt katastrofalni."

Predpokladam, ze to neni pro vas zadna novinka. Jaky je vas nazor, jak to je s anorgatickymi mineraly co "sypeme" ?
Meri takova vlasova analyza hodnoty mineralu organickych, nebo taky tech anorgatickych usazenych v tele?

Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: úte črc 12, 2011 10:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Dandy píše:
Dobrý den pane Zajíčku. Chlorid horecnaty mam od vas a beru uz mesic rano a vecer vetsi cajovou lzicku.
Dnes jsem ale konecne zacal cist ovozelove stavy od Normana jak doporucujete a trochu mi zatrnulo pri cteni kapitoly o stave z pampelisky.
Cituji:
"Organicky horcik se da ziskat jen z zivych, cerstvych rostlin, ktere se musi jist cerstve a syrove.
Nesmi byt zameren za prumyslove preparaty, ktere jako organicke mineraly telesne funkce rusi.
Vcechny horcikove chemicke preparaty, at uz ve forme prasku, nebo takzvanych mlecnych preparatu, vedou k usazeni anorgatickeho odpadu v organizmu,
Mohou sice snad okamzite zapusobit, coz se jim prisuzuje, ale tento ucinnek je len prechodny.
Pozdeji ucinky takovych anorgatickych usazenin v tele mohou byt katastrofalni."

Predpokladam, ze to neni pro vas zadna novinka. Jaky je vas nazor, jak to je s anorgatickymi mineraly co "sypeme" ?
Meri takova vlasova analyza hodnoty mineralu organickych, nebo taky tech anorgatickych usazenych v tele?

Dekuji

Ne, novinka to pro mě určitě není, ty jeho knihy mám mnohokrát pročtené, ovšem uvědomte si jak dlouho je mrtvý a kolik se toho za tu dobu již změnilo. Hořčík skoro v ničem není a pokud máte dostatečný zdroj pampelišek, tak tam určitě je, ale k těm se mnoho městských lidí už bohužel nedostane a v produktech z obchodní sítě hořčík prakticky vymizel. Chloridy jsou tedy nevhodnější náhradní řešení, ale tím rozhodně nezavrhuji přírodní organické zdroje. Vlasová analýza měří reálné zásoby prvků v nejobjektivnějším místě na těle, nic přesnějšího neexistuje, ale i zde jsou nějaké nepřesnosti, nicméně já to považuji za dostatečně vypovídající.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř črc 13, 2011 7:35 pm 
Offline

Registrován: pon čer 27, 2011 11:17 am
Příspěvky: 60
Pán Jarda,kolko mokka lyziciek sa povazuje za normálnu dennú dávku? Ked pijem stavu zo spenátu malo by to stacit na príjem calcia vedla horcíka? Zatial som na 4lyzickách asi uz mesiac, niekedy si dám 5 a nic sa nedeje, moze to takto kolísat? Ak by som si odstavovala púpavu pampelisku tak nebrat prások? Co by ste radili?
dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: čtv črc 14, 2011 7:39 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Joy píše:
Pán Jarda,kolko mokka lyziciek sa povazuje za normálnu dennú dávku? Ked pijem stavu zo spenátu malo by to stacit na príjem calcia vedla horcíka? Zatial som na 4lyzickách asi uz mesiac, niekedy si dám 5 a nic sa nedeje, moze to takto kolísat? Ak by som si odstavovala púpavu pampelisku tak nebrat prások? Co by ste radili?
dakujem

U chloridu hořečnatého dávku zkoumat nemusíte, jediné omezení je stav průjmu a pokud ho tělo bez průjmu bere, tak můžete pořád dávku zvyšovat. Šťáva z pampelišek má hořčíku také hodně, a pak se to sečte, čili zase průjem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: ned črc 24, 2011 8:36 pm 
Offline

Registrován: pát dub 01, 2011 7:38 am
Příspěvky: 107
Mam takovy zajimavy problem nebo spis poznatek. Beru chlorid horecnaty, rozmicham si davku do 1,5 litru vody a popijim z PET flasky v prubehu dne. Postupem casu jsem se ustalil na davce dve zarovnane cajove lzicky, pri ktere jsem nemel prujem, ale stolice byla ridka.
Pozdeji, kdyz jsem z vlasove analyzy zjistil, ze mam deficit drasliku, jsem pridal i ten, a to jednu vrchovatou cajovou lzicku (cca 6g KCL). Po pridani KCL do me "mineralky" ridka stolice absolutne zmizela. Zacal jsem tedy horciku pridavat a sel az na 3 vrchovate lzicky a posledni tyden na 4 vrchovate. Bez jakekoliv odezvy ve strevech. Zda se ze bych mohl jit i na 5 ale uz ty 4 byly dost hnusne, tak jsem to dal nehrotil.

No a ted o vikendu jsem byl u pritelkyne a ta sice ma chlorid horecnaty ale nema KCL, Takze jsem si rano namichal svou PETku, ale dal jsem "jen" 3 vrchovate lzicky. No uz u ni jsem videl vysledek a domu jsem vecer z vlaku letel jako vitr. Paradni prujem. Nikdy jsem neslysel o zadne synergii horciku a drasliku ale zda se ze kdyz smicham oba chloridy dohromady, muzu tam toho horciku navalit cely kybl. Je pro to nejake vysvetleni?

Jinak jeste takova "malickost". Pres brani horciku, drasliku i vitaminu B6 (100mg denne), mi nejenomze krece v lytkach neustaly, ale jsou cim dal tim horsi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pon črc 25, 2011 6:53 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
sokol píše:
Mam takovy zajimavy problem nebo spis poznatek. Beru chlorid horecnaty, rozmicham si davku do 1,5 litru vody a popijim z PET flasky v prubehu dne. Postupem casu jsem se ustalil na davce dve zarovnane cajove lzicky, pri ktere jsem nemel prujem, ale stolice byla ridka.
Pozdeji, kdyz jsem z vlasove analyzy zjistil, ze mam deficit drasliku, jsem pridal i ten, a to jednu vrchovatou cajovou lzicku (cca 6g KCL). Po pridani KCL do me "mineralky" ridka stolice absolutne zmizela. Zacal jsem tedy horciku pridavat a sel az na 3 vrchovate lzicky a posledni tyden na 4 vrchovate. Bez jakekoliv odezvy ve strevech. Zda se ze bych mohl jit i na 5 ale uz ty 4 byly dost hnusne, tak jsem to dal nehrotil.

No a ted o vikendu jsem byl u pritelkyne a ta sice ma chlorid horecnaty ale nema KCL, Takze jsem si rano namichal svou PETku, ale dal jsem "jen" 3 vrchovate lzicky. No uz u ni jsem videl vysledek a domu jsem vecer z vlaku letel jako vitr. Paradni prujem. Nikdy jsem neslysel o zadne synergii horciku a drasliku ale zda se ze kdyz smicham oba chloridy dohromady, muzu tam toho horciku navalit cely kybl. Je pro to nejake vysvetleni?

Jinak jeste takova "malickost". Pres brani horciku, drasliku i vitaminu B6 (100mg denne), mi nejenomze krece v lytkach neustaly, ale jsou cim dal tim horsi.

Jj taky sem se s tim u nekoho nejednou setkal, problem muze byt v poruse traveni nebo metabolismu, zrovna v takovych detailech ktere ani moderni medicina nemusi znat nebo umet odhalit.
Nebot jak uz sem rikal nejdenou suplementace muze prospet jenom tomu kdo ma traveni a metabolismus a imunitu v cajku. A prehanet to s horcikem a draslikem v takovych davkach muze vest prave k te poruse metabolismu, protoze spousta jinach esencialnich prvku muze byt ve strevech blokovana prave temi nadbytky horciku, jak sis vsiml draslik strebavani horciku pravdepodobne podporuje, ale k cemu ten horcik v krvi bude kdyz je pak diky poruse metabolismu nevyuzit a prakticky online vyloucen spolu s draslikem do moci, kde tak vysoke koncetrace horciku a dalsich prvku jako fosforu a mocoviny mohou za jistych poruch metabolismu vytvaret krasne mocove kameny. Takze opakuji je to o jinych faktorech, psychika hraje prim.

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Naposledy upravil Petr 2 dne pon črc 25, 2011 10:12 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pon črc 25, 2011 10:11 am 
Offline

Registrován: pát dub 01, 2011 7:38 am
Příspěvky: 107
Pri dodavani horciku samotneho prijem je, s draslikem prujem neni. S psychikou to nema nic spolecneho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pon črc 25, 2011 10:16 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
sokol píše:
Pri dodavani horciku samotneho prijem je, s draslikem prujem neni. S psychikou to nema nic spolecneho.

Prujem muze nevznikat diky tomu ze draslik podpori nejakym mechanismem resorpci horciku ve strevech. Podle mne je to lepsi nez kdyz projde strevy nevyuzit a zpusobi prujem, jenze kdyz neodejde nadbytek strevy tak nejspis jinudy, potem (nejsem si jist) nebo moci a tam muze zadelavat potencialne na mocove kameny.

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pon črc 25, 2011 10:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
sokol píše:
Mam takovy zajimavy problem nebo spis poznatek. Beru chlorid horecnaty, rozmicham si davku do 1,5 litru vody a popijim z PET flasky v prubehu dne. Postupem casu jsem se ustalil na davce dve zarovnane cajove lzicky, pri ktere jsem nemel prujem, ale stolice byla ridka.
Pozdeji, kdyz jsem z vlasove analyzy zjistil, ze mam deficit drasliku, jsem pridal i ten, a to jednu vrchovatou cajovou lzicku (cca 6g KCL). Po pridani KCL do me "mineralky" ridka stolice absolutne zmizela. Zacal jsem tedy horciku pridavat a sel az na 3 vrchovate lzicky a posledni tyden na 4 vrchovate. Bez jakekoliv odezvy ve strevech. Zda se ze bych mohl jit i na 5 ale uz ty 4 byly dost hnusne, tak jsem to dal nehrotil.

No a ted o vikendu jsem byl u pritelkyne a ta sice ma chlorid horecnaty ale nema KCL, Takze jsem si rano namichal svou PETku, ale dal jsem "jen" 3 vrchovate lzicky. No uz u ni jsem videl vysledek a domu jsem vecer z vlaku letel jako vitr. Paradni prujem. Nikdy jsem neslysel o zadne synergii horciku a drasliku ale zda se ze kdyz smicham oba chloridy dohromady, muzu tam toho horciku navalit cely kybl. Je pro to nejake vysvetleni?

Jinak jeste takova "malickost". Pres brani horciku, drasliku i vitaminu B6 (100mg denne), mi nejenomze krece v lytkach neustaly, ale jsou cim dal tim horsi.

Nedovedu posoudit, s tím jsem se zatím nesetkal, ale pravděpodobně by tam žádná souvislost být neměla, ovšem to může být zdánlivé, třeba se tam cosi děje v oblasti iontů a to nevím co. Také u těch křečí mě momentálně nic smysluplného nenapadá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pon črc 25, 2011 2:32 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Jarda píše:
Nedovedu posoudit, s tím jsem se zatím nesetkal, ale pravděpodobně by tam žádná souvislost být neměla, ovšem to může být zdánlivé, třeba se tam cosi děje v oblasti iontů a to nevím co. Také u těch křečí mě momentálně nic smysluplného nenapadá.

Mne napada, vynechat suplementaci a zkusit taky neco normalniho jako relaxaci v prirode, koupani v rece nejlepe tam kde je voda okyslicena treba pod jezem nebo perejemi nebo kdyz uz nic tak alespon v rybniku, samozrejme je nutne relaxovat na slunicku, chozeni v prirode naboso a vynechat moderni vydobytky. Pokud se to ani po 2 dnech takoveho relaxace nezlepsi tak vam asi poslu sek na 200 dolaru. Samozrejme je nutno podporit psychiku, cimkoliv ale hlavne ne vycitkami ci jinymi debilnimi pocity, vse se da vycist z knih jak na to, jako ve vsech pripadech doporucuji naucit se branit manipulativnim osobnostem ve vasem okoli, ziskana svoboda nejen mysli je k nezaplaceni \":wink:\"

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob zář 10, 2011 5:53 pm 
Offline

Registrován: stř srp 17, 2011 5:02 pm
Příspěvky: 124
je normální že jsem po vypiti unavený? Micham ted 10g/1litr a piju postupne tak 3-5 hodin, vetsinou se mne po par douscich uz zaviraji oci.
Průjem nemám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pon zář 12, 2011 2:47 pm 
Offline

Registrován: ned dub 17, 2011 3:14 pm
Příspěvky: 3
Našla jsem zajímavou informaci ohledně dodávání hořčíku při borelioze (zdroj - Dr. Klinghardt's Protocol na boreliozu - velmi dobrý alternativní protokol):
"Common deficiencies in Lyme: magnesium: has to be given transdermal or via injection. Oral Magnesium feeds spirochetes"
- hořčík by měl být dodáván přes kůži nebo injekčně, protože jeho "orální dodávání" krmí spirochety.
To by možná vysvětlovalo, proč i já mám po hořčíku horší křeče v nohách než bez něj..?
Odteď radši zkusím už jen transdermální aplikaci nebo si řeknu o injekce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pon zář 12, 2011 9:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
derkel píše:
je normální že jsem po vypiti unavený? Micham ted 10g/1litr a piju postupne tak 3-5 hodin, vetsinou se mne po par douscich uz zaviraji oci.
Průjem nemám.

Sice jsem se s tím zatím nesetkal, ale to co píše členka Lenie by to opravdu mohlo vysvětlovat a není nic snazšího, než to vyzkoušet. Každopádně, pokud to bude fungovat, dejte vědět, to by šlo o dost potřebnou informaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pon zář 19, 2011 3:13 pm 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 5:01 pm
Příspěvky: 5
Pane Jardo, můžu pít chlorid hořečnatý spolu s vitamínem c? Mám pocit, že jsem někde zde na fóru četla že ano a jinde zas že ne. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pon zář 19, 2011 10:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
JanaB píše:
Pane Jardo, můžu pít chlorid hořečnatý spolu s vitamínem c? Mám pocit, že jsem někde zde na fóru četla že ano a jinde zas že ne. Díky

Ano, to by nijak vadit nemělo, nicméně chuťově to není zrovna gurmánský zážitek.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 488 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 33  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz