Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 22, 2024 9:26 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 488 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 33  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: úte zář 20, 2011 2:25 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 402
Kolik je vlastně čistého hořčíku v jednom gramu chloridu hořečnatého? Někde jsem to už četl, ale nemůžu to najít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: úte zář 20, 2011 2:47 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Igi píše:
Kolik je vlastně čistého hořčíku v jednom gramu chloridu hořečnatého? Někde jsem to už četl, ale nemůžu to najít.

120mg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: úte zář 20, 2011 2:54 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
vcera som si rozpustila 25g MgCl2 v 100ml vody, chcela somsi pripravit roztok na aplikaciuv spreji. podla mojich maximalne amaterskych vypoctov (aj som to niekde na fore citala), by to mal byt 3% roztok.na aplikaciu sa pouziva 2,5%( \":?:\" ). no nastriekala somna seba asi 25ml a stipalo to hodne, teda musela som to zmyt asi po 5 minutach. je toto normalne?
na druhy den som sidala toho na seba uz opatrnejsie, lenze takto do seba toho horciku moc nedostanem \":(\" pit ho uz nemozem, sposobil mi problemy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř zář 21, 2011 10:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
vcera som si rozpustila 25g MgCl2 v 100ml vody, chcela somsi pripravit roztok na aplikaciuv spreji. podla mojich maximalne amaterskych vypoctov (aj som to niekde na fore citala), by to mal byt 3% roztok.na aplikaciu sa pouziva 2,5%( \":?:\" ). no nastriekala somna seba asi 25ml a stipalo to hodne, teda musela som to zmyt asi po 5 minutach. je toto normalne?
na druhy den som sidala toho na seba uz opatrnejsie, lenze takto do seba toho horciku moc nedostanem \":(\" pit ho uz nemozem, sposobil mi problemy.

Tak je to jako s každou jinou solí, někomu vadí, jinému ne, třeba já u moře za celý pobyt sprchu se sladkou vodou nepoužiji a jsem celé dny stále nasolen, ovšem tento postup nemusí každému vyhovovat. Také to na různých místech pokožky může působit různě a navíc pokožka si časem zvykne, čili je třeba trochu laborovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř zář 21, 2011 10:07 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Jarda píše:
Tak je to jako s každou jinou solí, někomu vadí, jinému ne, třeba já u moře za celý pobyt sprchu se sladkou vodou nepoužiji a jsem celé dny stále nasolen, ovšem tento postup nemusí každému vyhovovat. Také to na různých místech pokožky může působit různě a navíc pokožka si časem zvykne, čili je třeba trochu laborovat.

dakujem.ten pomer je predpokladam, spravny...?
potom som si toho dalana seba uz menej a naozaj pozorujem, ze to stipe iba na niekztorych castiach tela. kazdopadne, to vstrebanie je pravdepodobne zalezitost peknych par hodin, niekde som citala ze tak aj 8 hodin, nez to cele telo vcucne.?
nemozee dlhodoba aplikacia posobit zle na pokozku? nejake drazdenie po case, vysusovanie? momentalne mam prave z toho dobry pocit, koza je mierne akoby lepkavo naolejovana.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř zář 21, 2011 10:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
dakujem.ten pomer je predpokladam, spravny...?
potom som si toho dalana seba uz menej a naozaj pozorujem, ze to stipe iba na niekztorych castiach tela. kazdopadne, to vstrebanie je pravdepodobne zalezitost peknych par hodin, niekde som citala ze tak aj 8 hodin, nez to cele telo vcucne.?
nemozee dlhodoba aplikacia posobit zle na pokozku? nejake drazdenie po case, vysusovanie? momentalne mam prave z toho dobry pocit, koza je mierne akoby lepkavo naolejovana.

Běžně se dává tak lžička, tedy 2,5 g do 0,1 l vody, ale to není nijak důležité, jakýkoliv roztok funguje a ničemu to nevadí. Dle mého názoru ani dlouhodobá aplikace nebude vyvolávat problém, ono se to v zahraničí prodává i v lékárnách a to by si nikdo nedovolil, pokud by s tím mohl problém nastat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř zář 21, 2011 10:15 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Jarda píše:
Běžně se dává tak lžička, tedy 2,5 g do 0,1 l vody, ale to není nijak důležité, jakýkoliv roztok funguje a ničemu to nevadí. Dle mého názoru ani dlouhodobá aplikace nebude vyvolávat problém, ono se to v zahraničí prodává i v lékárnách a to by si nikdo nedovolil, pokud by s tím mohl problém nastat.

tak to som dala 10 nasobok. ja som myslela, ze ma byt 2,5g cisteho horcika ( obsahu v chloride). 2,5g chloridu sa mi zda malo, to toho do seba moc nedostanem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř zář 21, 2011 9:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
tak to som dala 10 nasobok. ja som myslela, ze ma byt 2,5g cisteho horcika ( obsahu v chloride). 2,5g chloridu sa mi zda malo, to toho do seba moc nedostanem.

Já píšu, že jde o běžnou koncentraci, nikoliv, že je to jediná použitelná koncentrace a pokud se tím člověk maže stále, tak toho do sebe dostanete až dost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř zář 21, 2011 9:25 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Jarda píše:
Já píšu, že jde o běžnou koncentraci, nikoliv, že je to jediná použitelná koncentrace a pokud se tím člověk maže stále, tak toho do sebe dostanete až dost.

ok, ja budem teda pokracovat v mojich davkach, este by som sa chcela opytat, ako poznam, ci sa vsetko vstrebalo, podla stavu pokozky na dotyk, je to vobec mozne takto poznat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: čtv zář 22, 2011 8:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
ok, ja budem teda pokracovat v mojich davkach, este by som sa chcela opytat, ako poznam, ci sa vsetko vstrebalo, podla stavu pokozky na dotyk, je to vobec mozne takto poznat?

Já ho takto nepoužívám, ale mělo by se to přestat chovat jako olej, tedy pokožka bude patrně zdánlivě suchá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob říj 01, 2011 9:41 pm 
Offline

Registrován: ned zář 19, 2010 4:06 pm
Příspěvky: 44
Co rikate pane Zajicek na toto telove magnezium?

114 g nejčistšího magnézia v 1 l tělového magnézia nenajdete v žádném moři ani žádných lázních.
http://magnezium.eu/index.php?page=produkt

Jinak me prijde 3g naseho MgCl2 6H20 na 100ml taktez dosti malo, aby to melo efekt.

Treba wikipedie rika, ze obsah magnesia je v mrtvem mori 45,900mg/L a lide se v tom koupaji.
To je proti 1200mg/L v nasem roztoku nejak pramalo nemyslite?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: ned říj 02, 2011 8:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Sroll píše:
Co rikate pane Zajicek na toto telove magnezium?

114 g nejčistšího magnézia v 1 l tělového magnézia nenajdete v žádném moři ani žádných lázních.
http://magnezium.eu/index.php?page=produkt

Jinak me prijde 3g naseho MgCl2 6H20 na 100ml taktez dosti malo, aby to melo efekt.

Treba wikipedie rika, ze obsah magnesia je v mrtvem mori 45,900mg/L a lide se v tom koupaji.
To je proti 1200mg/L v nasem roztoku nejak pramalo nemyslite?

Co na to říkám, že to je drahé až hanba a není problém si tu uvedenou koncentraci namíchat z chloridu hořečnatého a používat. Na pokožku vám bohatě stačí i v nějaké běžné kvalitě, tam je farmaceutická kvalita zbytečná a cena tedy bude dost nízká. Efekt má jakákoliv dávka a také si to musíte vyzkoušet, on totiž ne každý má pokožku jako hroch, aby snesl tak silný roztok, mnoho lidí to pálí a nesnesou to. Já třeba u moře za 14 dní pobytu zásadně nepoužívám sprchování sladkou vodou a úmyslně na sobě mám stále zaschlou mořskou sůl a mohu tvrdit, že tento postup by moje žena nevydržela ani náhodou. Nicméně se tam nasaju celým spektrem minerálů jako houba a vydrží to v těle i dost dlouho po dovolené.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pon říj 24, 2011 10:52 am 
Offline

Registrován: ned dub 17, 2011 3:14 pm
Příspěvky: 3
Na zahraniční diskuzi jsem vyčetla radu přidávat k hořčíku pro aplikaci na tělo aloe (aby to tak neštípalo). Co si o tom myslíte? Já mám citlivou pokožku a to štípání je opravdu utrpení...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: úte říj 25, 2011 9:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Lenie píše:
Na zahraniční diskuzi jsem vyčetla radu přidávat k hořčíku pro aplikaci na tělo aloe (aby to tak neštípalo). Co si o tom myslíte? Já mám citlivou pokožku a to štípání je opravdu utrpení...

Tak, to jsem nikdy neslyšel, ale fungovat by to mohlo, ona docela dost zklidňuje pokožku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: čtv říj 27, 2011 7:42 pm 
Offline

Registrován: stř říj 19, 2011 2:47 pm
Příspěvky: 18
Je nutné pít chlorid hořečnatý v roztoku v doporučeném poměru nebo je možné jej prostě polknout a bezprostředně poté zapít - nemůže takto podráždit sliznici? Ptám se, protože mi vyloženě chutná \":)\"

A dále, snáší se dobře s jablečným octem?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 488 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 33  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz