Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 23, 2024 6:32 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 122  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte zář 27, 2011 10:59 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 08, 2010 9:24 am
Příspěvky: 133
Bydliště: Slovensko Nitriansky kraj
Podla toho čo som našiel o zložení a pôsobení olejov, som tiež nazoru že sa nedá nahradiť, tak som to aj doporučil známenu, ale potreboval som si to overiť u odbornika a to Vy pre mňa ste.
ďakujem
ešte otázočka
Môžem sirnu patlaninu aj na celozrnný chleba(samozrejme doma pečený) s rajčaty


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 28, 2011 8:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
stevo69 píše:
Podla toho čo som našiel o zložení a pôsobení olejov, som tiež nazoru že sa nedá nahradiť, tak som to aj doporučil známenu, ale potreboval som si to overiť u odbornika a to Vy pre mňa ste.
ďakujem
ešte otázočka
Môžem sirnu patlaninu aj na celozrnný chleba(samozrejme doma pečený) s rajčaty

No odborník, tak to nevím, sice něco málo vím, ale pořád toho není dost, jak mnohdy zjišťuji. Jinak, je to jídlo jako každé jiné, čili pokud neřeší nějaký vážnější zdravotní problém, tak to může jíst v jakékoliv kombinaci, ovšem u nemocného bych s tím již byl opatrný, tam chleba určitě nebrat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 28, 2011 7:45 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 08, 2010 9:24 am
Příspěvky: 133
Bydliště: Slovensko Nitriansky kraj
Tak dnes som bol na salaši pre bio nepasterizovanú bryndzu, kupil som 5 kg a idem odložiť do mrazáku ale poviem Vám
tá chuť a farba je uplne iná ako v obchode kupovaná pasterizovaná alebo termizovaná.
Inak pán Zajíček pre nás čo sme tu na fóre ste odborník, pretože ten kto si rôzne postupy skúša na sebe a potom sa s tým podelí a dáva rady a pomoc bez akejkolvek snahy zarobiť na tom, to je pre mňa Pán odborník.
ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 11:24 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 08, 2010 9:24 am
Příspěvky: 133
Bydliště: Slovensko Nitriansky kraj
Dobrý den p.Zajíček
Na jednom fore som čítal zaujímavý recept:
Do mixéru nebo šlehače dejte 250 ml lněného oleje, přidejte 450 g 10% tvarohu a 4 polévkové lžíce (60 ml) medu. Mixujte a přidávejte jen tolik nízkotučného mléka nebo vody, aby se obsah dokonale smísil dohromady. Pět minut přípravy do pudinkové hutnosti má za následek, že necítíte žádnou chuť oleje (a na nádobě mixéru by neměl být viditelný žádný mastný prstenec až ji budete vyplachovat). Všechno smíchejte, jak je uvedeno výše.
v podstate je to zmes Dr.Budwig bez semienok lanu, ten med tam má nejakú úlohu alebo je tam len pre chuť?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 6:49 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Ten tam je jen kvůli oslazení. Osobně bych raději volil stévii.

Dá se i s ovocem, ale bude to chutnat kvasince. Nedávno jsem zkusil do základu patlanice přidat grep, což je jedno z mála přijatelných ovocí při kvasince a dal jsem i kokos. Chuť mě překvapila, bylo to výborné a úplně se ztratila hořká chuť grepu. Dokonce to bylo mírně do sladka. Zkuste....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 7:53 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 08, 2010 9:24 am
Příspěvky: 133
Bydliště: Slovensko Nitriansky kraj
Mne osobne aj manželke chutí podla základného receptu, olej,bryndza(tvaroh)a lanové semienka.
V nedelu roním dalšiu davku urcite vyskúšam
dakujem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 8:15 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Moje absolutně nejoblíbenější varianta je s chilli, trochou kurkumy a jarní cibulky a česneku, himalájskou solí a pokud jsem rozmlsaný tak i trochou celozrnné hořčice nebo půlkou avokáda. To si opravdu užívám.

Tedy ale popravdě asi nejvíce bych doporučil do základního receptu přidat velkou lžíci marmelády od STDalfour (dá se koupit třeba v Bille). Je to marmeláda s vysokým podílem ovoce a bez cukru. Tohle je určitě způsob jak SP dostat do rozmlsaných dětí nebo ještě rozmlsanějších přítelkyň:). Zdravotní efekt je to ale asi trochu snížen vysokým podílem fruktózy


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 8:49 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 01, 2011 6:25 pm
Příspěvky: 31
sakul píše:
Ten tam je jen kvůli oslazení. Osobně bych raději volil stévii.

Dá se i s ovocem, ale bude to chutnat kvasince. Nedávno jsem zkusil do základu patlanice přidat grep, což je jedno z mála přijatelných ovocí při kvasince a dal jsem i kokos. Chuť mě překvapila, bylo to výborné a úplně se ztratila hořká chuť grepu. Dokonce to bylo mírně do sladka. Zkuste....

Nejen kvůli oslazení. Med má silné baktericidní účinky, bavíme-li se kvalitním medu. Také v kombinaci s tvarohem tvoří exceletní emulgační směs, takže když se to s ním nepřežene, vydrží daná směs s rozemletými semínky bez jakékoliv změny déle v lednici (mám vyzkoušené tři dny-déle nevydržel-bylo sežráno \":lol:\" ). Třeba zrovna směs na slano s cayennepepřem byla druhý den mírně nahořklá \":(\" , přičemž vstupní suroviny mám takřka identické ze stejných zdrojů.
Co se týká stévie, je to věc preferencí. Jsem zvědavá, kdo ze staré generace by ji rád a s chutí pravidelně užíval. Tak leda nějaká výjimka, většina ji odmítne jako hnusnou (mám vyzkoušeno), kdežto med si dají s chutí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 8:53 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Ujíždím teď na kombinaci SP s nastrouhanou mrkvičkou (možno přidat celer či petržel), nakrájenou dýní hokkaido, 2 stroužky česneku, osolené himalájsou solí a troškou jablečného octa... \":)\"

Tak si jen říkám, jestli toho lněného oleje neužívám moc a ani nevím, jak by se to projevilo, protože teď stejně mam tak pitomé trávení, že by se to nepoznalo, jestli mam průjem z nějakého prohřešku nebo přemíry SP.

Jak často v Agro-elu lisují? Mám pocit, že mi ty 3 litry na moc dlouho nevydrží \":)\"

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 10:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
stevo69 píše:
Dobrý den p.Zajíček
Na jednom fore som čítal zaujímavý recept:
Do mixéru nebo šlehače dejte 250 ml lněného oleje, přidejte 450 g 10% tvarohu a 4 polévkové lžíce (60 ml) medu. Mixujte a přidávejte jen tolik nízkotučného mléka nebo vody, aby se obsah dokonale smísil dohromady. Pět minut přípravy do pudinkové hutnosti má za následek, že necítíte žádnou chuť oleje (a na nádobě mixéru by neměl být viditelný žádný mastný prstenec až ji budete vyplachovat). Všechno smíchejte, jak je uvedeno výše.
v podstate je to zmes Dr.Budwig bez semienok lanu, ten med tam má nejakú úlohu alebo je tam len pre chuť?

Tak, nejsou tam lignany a snadněji to tělo s tím medem bere, to je podle původní receptury, ovšem tam bylo i to lněné semínko.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 10:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Ten tam je jen kvůli oslazení. Osobně bych raději volil stévii.

Dá se i s ovocem, ale bude to chutnat kvasince. Nedávno jsem zkusil do základu patlanice přidat grep, což je jedno z mála přijatelných ovocí při kvasince a dal jsem i kokos. Chuť mě překvapila, bylo to výborné a úplně se ztratila hořká chuť grepu. Dokonce to bylo mírně do sladka. Zkuste....

To je zajímavá kombinace.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 10:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
dandeliona píše:
Nejen kvůli oslazení. Med má silné baktericidní účinky, bavíme-li se kvalitním medu. Také v kombinaci s tvarohem tvoří exceletní emulgační směs, takže když se to s ním nepřežene, vydrží daná směs s rozemletými semínky bez jakékoliv změny déle v lednici (mám vyzkoušené tři dny-déle nevydržel-bylo sežráno \":lol:\" ). Třeba zrovna směs na slano s cayennepepřem byla druhý den mírně nahořklá \":(\" , přičemž vstupní suroviny mám takřka identické ze stejných zdrojů.
Co se týká stévie, je to věc preferencí. Jsem zvědavá, kdo ze staré generace by ji rád a s chutí pravidelně užíval. Tak leda nějaká výjimka, většina ji odmítne jako hnusnou (mám vyzkoušeno), kdežto med si dají s chutí.

Tak med si dají s chutí i kvasinky, ale stévie jim nechutná a rozumně dávkovaná je výborná.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 10:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Ujíždím teď na kombinaci SP s nastrouhanou mrkvičkou (možno přidat celer či petržel), nakrájenou dýní hokkaido, 2 stroužky česneku, osolené himalájsou solí a troškou jablečného octa... \":)\"

Tak si jen říkám, jestli toho lněného oleje neužívám moc a ani nevím, jak by se to projevilo, protože teď stejně mam tak pitomé trávení, že by se to nepoznalo, jestli mam průjem z nějakého prohřešku nebo přemíry SP.

Jak často v Agro-elu lisují? Mám pocit, že mi ty 3 litry na moc dlouho nevydrží \":)\"

Pokud ho neužíváte samotný, ale v té směsi, tak se prakticky předávkovat nedá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 10:46 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 01, 2011 6:25 pm
Příspěvky: 31
Jarda píše:
Tak, nejsou tam lignany a snadněji to tělo s tím medem bere, to je podle původní receptury, ovšem tam bylo i to lněné semínko.

Lignany tam mohou být, pokud máte tento olej:
http://www.dr-johanna-budwig.de/product_info.php?info=p3_Dr--Budwig-s-Omega-Lignan.html
Mám tutéž značku oleje i bez lignanů a chuťově to nejde poznat. Přiznávám, že cena bude pro mnoho lidí nepřijatelná, ale já to dostávám jako revanš za protislužbu. Co můžu chválit, je černá lahev bránící světlu, a to, že nikdy nebyl hořký. Jinak v Německu jsou informovaní a skladují ho v chladících boxech, což se mi Čechách až na jednu výjimku nikdy nestalo. \":(\"
U nás je varianta s medem TOP, a to u dětí i u seniorů.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 11:12 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 08, 2010 9:24 am
Příspěvky: 133
Bydliště: Slovensko Nitriansky kraj
No zajtra to vyskúšam s tým medom ale klasickú recepturu aj seminka, zaujimave to može byť aj s marmeladou, teraz ma napadá čo tak pridat trochu droždia?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz