Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 1:28 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 664 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 45  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv zář 01, 2011 7:30 pm 
Offline

Registrován: pát dub 01, 2011 7:38 am
Příspěvky: 107
Cili doplnit Jod, vytlacit jim Fluor a bude zase dobre.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob zář 03, 2011 9:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
sokol píše:
Cili doplnit Jod, vytlacit jim Fluor a bude zase dobre.

Jód řeší hodně věcí a určitě se vyplatí ho mít srovnaný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon zář 05, 2011 2:49 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Jarda píše:
sokol píše:
Cili doplnit Jod, vytlacit jim Fluor a bude zase dobre.

Jód řeší hodně věcí a určitě se vyplatí ho mít srovnaný.

No podle techto indicii se zda ze by dlouhodoby zvyseny prijem fluoru mohl mit na svedomi spoustu problemu.
viz zde v zaveru:
http://dspace.knihovna.utb.cz/bitstream ... sequence=1

Bohuzel tezko odhadovat kterymi zdroji se kteri lide zasobuji. Vetsinou se udava cajovnik, coz mam velkou radost protoze jsem ho docela 6 let rad pil, resp. jsem mel za to ze me ochrani ty uzasne polyfenoly a kofein \":)\")) proto tady lidem rikam nenechte se blbnout paradigmaty o zdravi... dale kava, zubni pasty s fluoridy, nektere mineralni vody, docela by se nekdy hodil rychly prenosny test.

Nadruhou stranu si rikam ze ikdyz se fluor nevyskytuje bezne ve vysokych koncentracich nemuze se v tele kumulovat donekonecna a musi byt nejaky exkrekcni mechanismus...
podivame se co rika wikipedia... \":?:\"
http://en.wikipedia.org/wiki/Fluoride

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon zář 05, 2011 10:21 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2011 3:44 pm
Příspěvky: 1
Dobrý večer
dnes jsem si dělal test na jod, skvrna zmizela za 5 hodin a ranní teplota pod jazykem 36.4, tak jsem se rozhodl doplnit ho lugolovým roztokem, ale nevím kdy ho mám brát, tady se píše, že ráno a večer,ale já užívám denně od Solgaru Mg+Ca+B a zinek v chelatové vazbě. S tím prvním nebude problém, zinek se však má brát samostatně a na lačno Jak to tedy nakombinovat aby se s jodem nevyrušil?
(Ted jsem se taky dočetl, že k jodu se musi přidávat i selen. Selen jsem našel jen v tabletách 100 nebo 200 mcg takže nemůžu zvyšovat dávkování se zvyšováním lugolu, ale to by nad nemělo vadit?)
Ještě bych se chtěl zeptat s jakým množstvím vody se má smíchat těch několik kapek lugolu?
Děkuji za odpovědi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř zář 07, 2011 7:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Petr 2 píše:
No podle techto indicii se zda ze by dlouhodoby zvyseny prijem fluoru mohl mit na svedomi spoustu problemu.
viz zde v zaveru:
http://dspace.knihovna.utb.cz/bitstream ... sequence=1

Bohuzel tezko odhadovat kterymi zdroji se kteri lide zasobuji. Vetsinou se udava cajovnik, coz mam velkou radost protoze jsem ho docela 6 let rad pil, resp. jsem mel za to ze me ochrani ty uzasne polyfenoly a kofein \":)\")) proto tady lidem rikam nenechte se blbnout paradigmaty o zdravi... dale kava, zubni pasty s fluoridy, nektere mineralni vody, docela by se nekdy hodil rychly prenosny test.

Nadruhou stranu si rikam ze ikdyz se fluor nevyskytuje bezne ve vysokych koncentracich nemuze se v tele kumulovat donekonecna a musi byt nejaky exkrekcni mechanismus...
podivame se co rika wikipedia... \":?:\"
http://en.wikipedia.org/wiki/Fluoride

Fluor je dost nebezpečný prvek a rozhodně není dobré se jim předávkovávat, což moderní život vyloženě zajišťuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř zář 07, 2011 7:40 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Novotny86 píše:
Dobrý večer
dnes jsem si dělal test na jod, skvrna zmizela za 5 hodin a ranní teplota pod jazykem 36.4, tak jsem se rozhodl doplnit ho lugolovým roztokem, ale nevím kdy ho mám brát, tady se píše, že ráno a večer,ale já užívám denně od Solgaru Mg+Ca+B a zinek v chelatové vazbě. S tím prvním nebude problém, zinek se však má brát samostatně a na lačno Jak to tedy nakombinovat aby se s jodem nevyrušil?
(Ted jsem se taky dočetl, že k jodu se musi přidávat i selen. Selen jsem našel jen v tabletách 100 nebo 200 mcg takže nemůžu zvyšovat dávkování se zvyšováním lugolu, ale to by nad nemělo vadit?)
Ještě bych se chtěl zeptat s jakým množstvím vody se má smíchat těch několik kapek lugolu?
Děkuji za odpovědi

Jód můžete brát kdykoliv během dne, rozpuštěný v minimálním množství vody, cca 1 dcl a dokonce i do jídla, pokud vám to bude chutnat a selen s ostatními prvky, přičemž nechoďte u toho selenu nad 600 mcg, to může být toxické. Případně krátkodobě, na srovnání deficitu, jde aplikovat i 800 mcg, ale hlídat si česnekový zápach z úst, což značí nastupující otravu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát zář 30, 2011 11:44 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 08, 2010 9:24 am
Příspěvky: 133
Bydliště: Slovensko Nitriansky kraj
Jarda píše:
stevo69 píše:
Dobrý den p.Zajíček
Začal som brat jod vo forme Lugolovhoo roztoku,(5 g jodu (I2) a 10 g jodidu draselného (KI) 85 ml destilované vody) 1kvapka denne + 200mcg selenu, na druhý den sa mi moč sfarbila lahko do červena,
je to normalna reakcia?

To dle mého názoru nemá žádnou souvislost.

Mali ste pravdu nema to žiadnu suvislost lugol beriem dalej a všetko je poriadku zatial 2x10 kvapiek denne koncentracia (1g jodu + 2,5 g jodidu draselneho do 100ml vody) plus 200mcg selenu denne, občas mam pocity ako keby my pod kožou niečo liezlo, vždy na iných častiach tela, mierny prilev energie, od pondelka začínam cvičiť 5 tibeťanov.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob říj 01, 2011 10:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
stevo69 píše:
Mali ste pravdu nema to žiadnu suvislost lugol beriem dalej a všetko je poriadku zatial 2x10 kvapiek denne koncentracia (1g jodu + 2,5 g jodidu draselneho do 100ml vody) plus 200mcg selenu denne, občas mam pocity ako keby my pod kožou niečo liezlo, vždy na iných častiach tela, mierny prilev energie, od pondelka začínam cvičiť 5 tibeťanov.

To nedovedu vysvětlit, nic rozumného mě nenapadá a příliv energie je normální.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob říj 01, 2011 8:30 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 402
Jarda píše:
To nedovedu vysvětlit, nic rozumného mě nenapadá a příliv energie je normální.

Možná nějací podkožní paraziti, ne? Lugol přece likviduje parazity a ty podkožní si lze dovést např. z exotických zemí(m,ožná se ním lze nakazit i u nás, to nevím).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob říj 01, 2011 9:55 pm 
Offline

Registrován: ned zář 19, 2010 4:06 pm
Příspěvky: 44
Jarda píše:
Skvrna se provádí jakýmkoliv roztokem jódu a v jakékoliv koncentraci. Má vydržet 8 a více hodin, což by znamenalo, že máte jód srovnaný, pokud nevydrží tuto dobu a vcucne se do vás dříve, máte jódu málo. Jód není potřeba pouze pro štítnou žlázu i když tam je stěžejní, ale potřebuje ho více orgánů, čili srovnat by se měl v každém případě.

To je ale otazkou. Prave jsem docetl nejnovejsi knizku o Hashimotove autoimunintnim onemcneni stitne zlazy. Doplnovani jodu zde autor pise jako prilejvani benzinu do ohne. A takove varovani sdeluji i ostatni autori. Je potreba vyresit pricinu pomatene imunity nez dodavat jod. To situaci jeste zhorsi. A to se jedna o autora, ktery podavani hormonu pri teto chorobe odmita. Avsak hleda priciny v deficitech prvku, ve strave, moznych infekcich v tele, parazitech, potravinove intoleranci a problematice nedostatkove HCL ci nedostatku vitaminu D3 atd.

Cili bych byl v tomto jasnem doporuceni opatrnejsi u techto pripadu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned říj 02, 2011 8:09 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Možná nějací podkožní paraziti, ne? Lugol přece likviduje parazity a ty podkožní si lze dovést např. z exotických zemí(m,ožná se ním lze nakazit i u nás, to nevím).

Tak je to možné, ale to takto nezjistíte, to by musel někdo vytestovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned říj 02, 2011 8:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Sroll píše:
To je ale otazkou. Prave jsem docetl nejnovejsi knizku o Hashimotove autoimunintnim onemcneni stitne zlazy. Doplnovani jodu zde autor pise jako prilejvani benzinu do ohne. A takove varovani sdeluji i ostatni autori. Je potreba vyresit pricinu pomatene imunity nez dodavat jod. To situaci jeste zhorsi. A to se jedna o autora, ktery podavani hormonu pri teto chorobe odmita. Avsak hleda priciny v deficitech prvku, ve strave, moznych infekcich v tele, parazitech, potravinove intoleranci a problematice nedostatkove HCL ci nedostatku vitaminu D3 atd.

Cili bych byl v tomto jasnem doporuceni opatrnejsi u techto pripadu.

Příčinou je většinou minerální rozvrat a plísně. Navíc není problém si to opatrně vyzkoušet a pokud mě to nedělá dobře, tak zase přestat, nikdo tu netvrdí, že to dělat musíte, naopak každého nabádám k opatrnosti. S tím ostatním souhlasím a vše uvedené zde lidem stále dokola opakuji, čili nepřicházíte s ničím novým.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte říj 04, 2011 9:53 am 
Offline

Registrován: pon čer 27, 2011 11:17 am
Příspěvky: 60
Dobry den, pán Jarda ako je to v prípade, ked teplota pod jazykom je 37,1 ale skvrna zostane len asi 6 hodín. Robila si tento test moja priatelka a nevie sa rozhodnut ci doplnovat alebo nie. Mozu tam byt takéto rozdiely?Dakujem za odpovd


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte říj 04, 2011 12:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Joy píše:
Dobry den, pán Jarda ako je to v prípade, ked teplota pod jazykom je 37,1 ale skvrna zostane len asi 6 hodín. Robila si tento test moja priatelka a nevie sa rozhodnut ci doplnovat alebo nie. Mozu tam byt takéto rozdiely?Dakujem za odpovd

Tak mohou, někdo má teplotu těla dost rozházenou a objektivní je skvrna, prostě pokud jód v těle není, tak se skvrna vsákne a pokud tam je, nic se nevsákne. Zrovna včera v 10 hodin dopoledne jsem si skvrnu, jen tak ze cviku, udělal a nyní je 12 hodin a stále je slabě viditelná, čili jak vidíte mě zatím vydržela viditelná 26-27 hodin a někdy ji mám až 48 hodin, ale to už není běžné. Další možnost je nechat si zjistit v laborce zbytkový jód v moči, což je běžné a levné vyšetření, nicméně není zase tolik spolehlivé, ale bude vědět, kde se pohybuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte říj 04, 2011 12:53 pm 
Offline

Registrován: pon čer 27, 2011 11:17 am
Příspěvky: 60
U mna je to tiez tak nejak, ráno som mala teplotu 36,5 ale analyza mi ukázala jód -31%, co je asi dost. Som na 20 kvapkách lugolu a selén 200. V noci sa casto budím a bolia ma nohy nad kotníkmi spodná cast pístaly a vie mi príst poriadna zima. Myslite tieto zhorsené stavy mozno propisovat cistiacim úcinkom jódu? Trochu sa to podobá na stavy pri braní mms-ka


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 664 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 45  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz