Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 6:18 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte říj 04, 2011 9:59 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 08, 2010 9:24 am
Příspěvky: 133
Bydliště: Slovensko Nitriansky kraj
Jarda píše:
Oni to mají blbě uvedené na tom sáčku, mám od nich i bezpečnostní list a je to skutečně vitamín C, kyselina L-askorbová. Dávkování je tedy stejné, akorát proti tomu se šípky jde o čistou formu a je nutné to zamíchat do nějaké barevné šťávy, mrkvové, pomerančové, apod., nebo rozmixovat do rajčat, borůvek, červené řepy, prostě do něčeho, kde jsou bioflavonidy-barviva. Tím se doba průchodu organizmem natáhne ze 2 hodin na cca 12 hodin a máte za třetinu ceny stejný produkt jako v lékárně.

Čisto teoreticky: nedalo by sa do toho C-čka primiešať flavonoidy v prášku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř říj 05, 2011 8:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
stevo69 píše:
Čisto teoreticky: nedalo by sa do toho C-čka primiešať flavonoidy v prášku?

Dalo, stačí přidat třeba rozmixované šípky a máte totéž, co prodávají lékárny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř říj 05, 2011 2:35 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 28, 2011 11:59 am
Příspěvky: 32
Dobrý den pane Zajíček. Potřeboval bych poradit. Poslední dobou se mi stává, že cítím velký tlak v hlavě jako v oblasti spánku (cítím jako by se mi tam valila krev proudem) a pořádně se mi točí hlava. Přijde mi ,že to částečně (točení hlavy jsem měl silné už před tím) začalo s užíváním větších dávek vitamínů B a to:
Složení jedné kapsle:
Vitamín B1 50 mg
Vitamín B2 50 mg
Vitamín B3 50 mg
Vitamín B5 50 mg
Vitamín B6 50 mg
Vitamín B12 50 ug
Biotin 50 ug
Kyselina listová 400 ug
Cholin 21 mg
Inositol 50 mg
Směs bylin: 3.5 mg
Vojtěška, Acerola, Petržel, Šípky, Řeřicha, Kelp.
Stearát hořečnatý, Kyselina stearová, hydroxypropylmetyl celulóza, oxid křemičitý.

Prosim poradte mi, co s tím udělat a jestli to nemůže být následkem některého z vitamínů. Nevím jestli toho neberu hodně třeba. Na přípravku je napsáno, že se má užívat jednou týdně a já ho beru každý den. Sice si řikám, jestli to nepřehánim, ale vzhledem k dávkám, které jsem zde přečetl, které jste uváděl mi přijde, že tohle jsou minidávky.

Moc děkuji za pomoc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř říj 05, 2011 3:40 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 08, 2010 9:24 am
Příspěvky: 133
Bydliště: Slovensko Nitriansky kraj
Jarda píše:
Dalo, stačí přidat třeba rozmixované šípky a máte totéž, co prodávají lékárny.

No to je teda pekný biznis 100tabliet céčka (1000mg) som kupoval za 7,5eur boli najlacnejšie čo sa dalo zohnať. \":roll:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř říj 05, 2011 6:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
HAKmet píše:
Dobrý den pane Zajíček. Potřeboval bych poradit. Poslední dobou se mi stává, že cítím velký tlak v hlavě jako v oblasti spánku (cítím jako by se mi tam valila krev proudem) a pořádně se mi točí hlava. Přijde mi ,že to částečně (točení hlavy jsem měl silné už před tím) začalo s užíváním větších dávek vitamínů B a to:
Složení jedné kapsle:
Vitamín B1 50 mg
Vitamín B2 50 mg
Vitamín B3 50 mg
Vitamín B5 50 mg
Vitamín B6 50 mg
Vitamín B12 50 ug
Biotin 50 ug
Kyselina listová 400 ug
Cholin 21 mg
Inositol 50 mg
Směs bylin: 3.5 mg
Vojtěška, Acerola, Petržel, Šípky, Řeřicha, Kelp.
Stearát hořečnatý, Kyselina stearová, hydroxypropylmetyl celulóza, oxid křemičitý.

Prosim poradte mi, co s tím udělat a jestli to nemůže být následkem některého z vitamínů. Nevím jestli toho neberu hodně třeba. Na přípravku je napsáno, že se má užívat jednou týdně a já ho beru každý den. Sice si řikám, jestli to nepřehánim, ale vzhledem k dávkám, které jsem zde přečetl, které jste uváděl mi přijde, že tohle jsou minidávky.

Moc děkuji za pomoc

Tak určitě nejde o žádné veliké dávky a navíc u béček, která se nedají prakticky předávkovat, by to stejně nebyl takový problém, ale musíte si uvědomit, že přebytek jedné látky většinou vyvolává deficit jiné látky, čili to je důvod, proč já ty komplexy zrovna moc nemusím a dávkuji je raději odděleně. Nicméně i tak se domnívám, že zde přímou souvislost vyhledat nelze a musí to tedy působit nějak nepřímo, ale nedovedu vysvětlit jak, pokud je to vůbec způsobeno těmi béčky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř říj 05, 2011 6:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
stevo69 píše:
No to je teda pekný biznis 100tabliet céčka (1000mg) som kupoval za 7,5eur boli najlacnejšie čo sa dalo zohnať. \":roll:\"

To máte dobrý postřeh, ona farmacie je možná lepší jak tiskárna na peníze, proto za ni tolik bojují všechny zúčastněné složky státního zdravotnictví a má tolik ochranných prvků "v zájmu pacienta".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv říj 06, 2011 9:41 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 28, 2011 11:59 am
Příspěvky: 32
Dobrý den,
Moc se omlouvám za stupidní dotaz,ale mám od Vás chlorid hořečnatý a nechal jsem ho v tom pytlíku a on mi ted po čase trosku změnil strukturu a jaksi se z části nějak rozpustil. Dá se to takhle používat dál?
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv říj 06, 2011 10:13 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 402
HAKmet píše:
Dobrý den,
Moc se omlouvám za stupidní dotaz,ale mám od Vás chlorid hořečnatý a nechal jsem ho v tom pytlíku a on mi ted po čase trosku změnil strukturu a jaksi se z části nějak rozpustil. Dá se to takhle používat dál?
Děkuji

dá se to dál používat, stalo se mi s tím něco podobného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát říj 07, 2011 9:27 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
HAKmet píše:
Dobrý den,
Moc se omlouvám za stupidní dotaz,ale mám od Vás chlorid hořečnatý a nechal jsem ho v tom pytlíku a on mi ted po čase trosku změnil strukturu a jaksi se z části nějak rozpustil. Dá se to takhle používat dál?
Děkuji

Tak to je pouze kosmetický problém a protože se lepí, tak se s tím blbě pracuje, čili ho vysypte do nějaké mističky, přidejte trochu vody, aby vznikla hustá kaše, tu si nalijte do PET lahve a pak to budete dávkovat jako sirup, přičemž účinky jsou nezměněné. Pro delší skladování doporučuji si tuto sůl, ihned po obdržení, pomocí trychtýře nasypat do PET lahve a tam vám vydrží sypká desítky let.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát říj 07, 2011 9:33 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 08, 2010 9:24 am
Příspěvky: 133
Bydliště: Slovensko Nitriansky kraj
Mame s kolegami v praci debatu o vitaminoch, tvrdia mi že vitaminmi B sa da predavkovať a zvlášť vitaminom B12, samozrejme ja tvrdim opak ale už mi dochadzaju argumenty.
ako to teda je


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát říj 07, 2011 9:40 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
stevo69 píše:
Mame s kolegami v praci debatu o vitaminoch, tvrdia mi že vitaminmi B sa da predavkovať a zvlášť vitaminom B12, samozrejme ja tvrdim opak ale už mi dochadzaju argumenty.
ako to teda je

Jakékoliv vitamíny rozpustné ve vodě jsou prakticky nepředávkovatelné a sem béčka patří, nicméně za určitých výjimečných okolností se předávkovat dají, ale to se dá předávkovat všechno i obyčejná kuchyňská sůl, která je mimochodem jako jed i certifikována a existuje na ní bezpečnostní list.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát říj 07, 2011 9:47 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 08, 2010 9:24 am
Příspěvky: 133
Bydliště: Slovensko Nitriansky kraj
Jarda píše:
Jakékoliv vitamíny rozpustné ve vodě jsou prakticky nepředávkovatelné a sem béčka patří, nicméně za určitých výjimečných okolností se předávkovat dají, ale to se dá předávkovat všechno i obyčejná kuchyňská sůl, která je mimochodem jako jed i certifikována a existuje na ní bezpečnostní list.

Uf o tej soli som to ani netušil \":!:\"
zase som o jednu závažnú informáciu "mudrejší", vaše vedomosti a informácie su na nezaplatenie. Niekedy o tom premýšlam v akej informačnej izolácii sme boli dlhe roky.
Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned říj 09, 2011 8:16 pm 
Offline

Registrován: ned zář 04, 2011 11:06 am
Příspěvky: 8
Zdravíčko, omlouvám se, že se ptám na něco, co bylo určitě řečeno nesčetněkrát, ale mám v tom už takový maglajz, že se zeptám pro jistotu také. Jaké všechny vitamíny či jiné doplňky stravy by měl člověk se špatnou imunitou jíst? Slyšela jsem o dávkách vitamínu C až 15 - 20 000 mg/den, což mi však následně údajně způsobí nedostatek vitaminu B2 a B6 a kyseliny listové, zinek se má užívat se selenem, k jódu a vápníku je také zapotřebí zinek. Jsou všechny tyto informace pravdivé? A jaké množství kterého vitamínu je tedy optimální? Nyní jím denně zhruba 1200 UI vitamínu D, 400 UI vitaminu E, 15 mg zinku, 300 mg hořčíku, cca 3 mg vitaminu B, asi 1500 mg vitaminu C, 4500 UI vitaminu A a 100 mg selenu. Co všechno bych ještě měla zařadit? A na jaký nedostatek si nyní zadělávám? Jsem přesvědčena, že na nějaký zajisté, tak se raději ptám, dokud je čas.

Také bych se ráda zeptala, co dalšího mohu udělat pro podporu své imunity. Před 9 lety jsem prodělala infekční mononukleózu a od té doby jsem velmi často nemocná. V současnosti už opravdu neúnosně často, téměř denně. Po vyléčení z mononukleózy jsem se léčila na imunologii s přemnoženým eb virem, ale asi po třech letech téměř bez výsledků jsem problém přestala řešit (mladá blbá) a nyní bych s tím něco dělala. Mám na mysli nějakou proceduru doplňující zdravou stravu. Ideálně bych se ještě ráda vyhnula užívání MMS, zkoušela jsem ho jednou, ale mám z něj trochu strach. Na serveru upramene.cz mi byly porazeny kávové klystýry, myslíte, že by mohly něco vyřešit? Nebo jaké doplňky stravy ještě zařadit?

Děkuju moc, budu opravdu vděčna za každou radu. Klára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned říj 09, 2011 10:27 pm 
Offline

Registrován: ned úno 28, 2010 11:25 pm
Příspěvky: 218
Dobrý večer,
rád bych se Vás zeptal jestli můžu po ránu kombinovat tyto věci: Beru vápník a selen v tabletkové formě a jestli k tomu můžu najednou brát i lichořeřišnici a kotvičník (ten mám od Vás - můžu brát kotvičník (bylinná forma - musím to rozkousat nebo rovnou polknout?)jednu lžičku kávovou ráno a večer?
děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned říj 09, 2011 10:29 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
dfgfh píše:
Zdravíčko, omlouvám se, že se ptám na něco, co bylo určitě řečeno nesčetněkrát, ale mám v tom už takový maglajz, že se zeptám pro jistotu také. Jaké všechny vitamíny či jiné doplňky stravy by měl člověk se špatnou imunitou jíst? Slyšela jsem o dávkách vitamínu C až 15 - 20 000 mg/den, což mi však následně údajně způsobí nedostatek vitaminu B2 a B6 a kyseliny listové, zinek se má užívat se selenem, k jódu a vápníku je také zapotřebí zinek. Jsou všechny tyto informace pravdivé? A jaké množství kterého vitamínu je tedy optimální? Nyní jím denně zhruba 1200 UI vitamínu D, 400 UI vitaminu E, 15 mg zinku, 300 mg hořčíku, cca 3 mg vitaminu B, asi 1500 mg vitaminu C, 4500 UI vitaminu A a 100 mg selenu. Co všechno bych ještě měla zařadit? A na jaký nedostatek si nyní zadělávám? Jsem přesvědčena, že na nějaký zajisté, tak se raději ptám, dokud je čas.

Také bych se ráda zeptala, co dalšího mohu udělat pro podporu své imunity. Před 9 lety jsem prodělala infekční mononukleózu a od té doby jsem velmi často nemocná. V současnosti už opravdu neúnosně často, téměř denně. Po vyléčení z mononukleózy jsem se léčila na imunologii s přemnoženým eb virem, ale asi po třech letech téměř bez výsledků jsem problém přestala řešit (mladá blbá) a nyní bych s tím něco dělala. Mám na mysli nějakou proceduru doplňující zdravou stravu. Ideálně bych se ještě ráda vyhnula užívání MMS, zkoušela jsem ho jednou, ale mám z něj trochu strach. Na serveru upramene.cz mi byly porazeny kávové klystýry, myslíte, že by mohly něco vyřešit? Nebo jaké doplňky stravy ještě zařadit?

Děkuju moc, budu opravdu vděčna za každou radu. Klára

Klystýry určitě ano a následně probiotika. S vitamíny a minerály jste již začala a tak tedy ještě určitě sauna, doprovázená častým pohybem a prací na psychice. Pomůže určitě úprava stravy se zaměřením na čerstvou zeleninu, možná i ovoce plus zeleninové šťávy. Zařaďte hodně cibule, česneku, chilli, zázvoru, kurkumy, něco z toho ke každému jídlu.

Z doplňků například větší množství aloe šťávy, jakékoli superpotraviny jako chlorela apod.

Udělejte si vlasovou analýzu ať víte na které prvky se zaměřit, také rozbor krve na mikroskolpu s temným polem, a%t vyloučíte plísně a kvasinky (které pokud máte špatnou imunitu bude zřejmě dobře zabydleným nájemníky).

Pokud nic, tak v tomto období se začněte saunovat. Moje imunita bývala strašná (ve škole 300 a více zameškaných hodin, ATB 3x ročně), teď pokud mne něco jednou za rok přepadne tak to trvá jednu noc a to je vše. A největší zlepšení přišlo právě po saunování. Navíc chlapi co se mnou chodí roky, jsou na klasické stravě a vitamíny dodávají jenem přes hektolitry piva. Přesto je jejich imunita lepší než většiny lidí co se snaží o zdravý životní styl.

Určitě projděte křížem krážem tohle fórum a třeba i články o imunitě a překyselní na http://www.celostnimedicina.cz a zjistíte, že posílit imunitu je vcelku banální problém, pokud člověk opravdu chce.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz