Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 12:37 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon říj 03, 2011 8:27 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
magdalena píše:
Zdravím pana Jardu a všechny ostatní- mám po 6 OJ -už to beru jako rutinu - nebyl meloun ani ostropestřec před tím - jen jsem se před vypitím olej+grep naložila do vany s mms1 a co nejvíc horké a jelikož mám jen sprchový kout tak skoro pořád ležela na pravé straně.Pak jsem vypila ten nápoj a okamžitě si lehla a asi hned usnula.Až po vypití epsomské soli ze mne vyšlo celkem ne moc voskových zelených útvarů -jen asi do 15 ale zato velké jeden větší jak švestka- takže další pokračování- jen musím napsat co očista to pak větší chuť k jídlu. \":P\"

Tak ono pokud vyčistíte kotel, tak to potom lépe hoří, to je normální a není se tedy čemu divit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob říj 08, 2011 12:38 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát dub 01, 2011 7:27 pm
Příspěvky: 50
Na dnešek jsem absolvoval svou 4 očistu jater, když předchozí jsem prováděl na přelomu zimy a jara. Na další už bohužel nebyl čas, tak proto tak dlouhá přestávka. Nevím čím to je, ale Epsomská sůl mě moc neprohání, ač jsem si jí nasypal větší množství než je doporučené. Takže jsem to řešil klystýrem před začátkem očisty a před vypitím oleje s grepem. Očista se zadařila - spousta zeleného smetí a kuliček. Jenom vždycky kolem desáté hodiny mám pěknou motolici. Ještě odpoledne a možná i večer pročistím střeva a mám to za sebou. Co je pro mě nejhorší je vypít ten olivový olej, ke kterému mám celkem odpor. Naštěstí ho v sobě udržím. Teď se cítím jako motýl a pokud mi do toho něco nevlítne, dám si za 14 dní opakování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob říj 08, 2011 1:17 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Marťan píše:
Co je pro mě nejhorší je vypít ten olivový olej, ke kterému mám celkem odpor. Naštěstí ho v sobě udržím.

Nie si prvý čo píše, že má problém vypiť olej s grepom. Tak sa pýtam, či to poriadne zmiešaš. Nestačí iba trochu pomiešať, treba triasť pohárom skoro tak, ako keď barmani šejkujú a triasť dovedy, kým sa tie dve tekutiny nespoja. Z toho má vzniknúť taká jednoliata emulzia, ktorá, aspoň mne, veľmi chutí. Môj subjektívny názor je, že je chutnejšia s obyčajným grepom, nie tým červeným. Myslím, že práve tento mix je najchutnejšie zo všetkých ingrediencií čo sa požívajú pri ostatných očistných technikách. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob říj 08, 2011 1:49 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát dub 01, 2011 7:27 pm
Příspěvky: 50
Samozřejmě, že to promíchám tak, že jsou tekutiny spojené v jednu. Nicméně mě ten olej nevoní už jako takový a cítím ho v žaludku ještě ráno. Ale není to pro mě problém. Nevyjádřil jsem se asi zcela přesně, to pití mi tolik nevadí, jako ta pachuť v ústech potom.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob říj 08, 2011 1:50 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Sybilla píše:
...Myslím, že práve tento mix je najchutnejšie zo všetkých ingrediencií čo sa požívajú pri ostatných očistných technikách. \":)\"

s tymto suhlasim \":wink:\" no tiez mam s tmto mixom problem, celkovo mi pirlis silno vonia ten olej, ale ani tak nie je problem samotny napoj, ale nasledna nutna horizontalna poloha \":roll:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob říj 08, 2011 1:51 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Marťan píše:
Nevyjádřil jsem se asi zcela přesně, to pití mi tolik nevadí, jako ta pachuť v ústech potom.

pomohla mi zuvacka. do tych 20 minut, nutnych lezat, sa mi nepodari aj tak zaspat, takze zujem a uzivam si mentolovu alebo inu chut.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob říj 08, 2011 8:53 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Já se na ten olej vždycky už těším, jak jsem vyhládlá \":)\"
Nicméně mám jednu radu:
Změnila jsem značku olivového oleje, koupila jsem si dražší a už při pití to do mě teklo mnohem líp. Poprvé, a to mám za sebou 14 očist, jsem v noci neblinkala a relativně dobře jsem spala.
Může to být taky tím, že už jsem víc pročištěná, ale už od začátku se mě tak nesvíral žaludek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned říj 09, 2011 8:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Marťan píše:
Na dnešek jsem absolvoval svou 4 očistu jater, když předchozí jsem prováděl na přelomu zimy a jara. Na další už bohužel nebyl čas, tak proto tak dlouhá přestávka. Nevím čím to je, ale Epsomská sůl mě moc neprohání, ač jsem si jí nasypal větší množství než je doporučené. Takže jsem to řešil klystýrem před začátkem očisty a před vypitím oleje s grepem. Očista se zadařila - spousta zeleného smetí a kuliček. Jenom vždycky kolem desáté hodiny mám pěknou motolici. Ještě odpoledne a možná i večer pročistím střeva a mám to za sebou. Co je pro mě nejhorší je vypít ten olivový olej, ke kterému mám celkem odpor. Naštěstí ho v sobě udržím. Teď se cítím jako motýl a pokud mi do toho něco nevlítne, dám si za 14 dní opakování.

To motání je z přiotrávení tím vyloučeným toxickým bordelem, pomalý náběh průjmu značí nedostatek hořčíku a olej holt chutnější neudělám, nicméně ten výsledný pocit za to určitě stojí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned říj 09, 2011 8:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Já se na ten olej vždycky už těším, jak jsem vyhládlá \":)\"
Nicméně mám jednu radu:
Změnila jsem značku olivového oleje, koupila jsem si dražší a už při pití to do mě teklo mnohem líp. Poprvé, a to mám za sebou 14 očist, jsem v noci neblinkala a relativně dobře jsem spala.
Může to být taky tím, že už jsem víc pročištěná, ale už od začátku se mě tak nesvíral žaludek.

Tak to máte pravdu, kvalita oleje na to má zásadní vliv, na něm není dobré šetřit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned říj 09, 2011 8:57 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
o tej kvalite oleja a chuti tu uz niekto pisal, takze opat je to potvrdene.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned říj 09, 2011 6:32 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát dub 01, 2011 7:27 pm
Příspěvky: 50
Já bych neřek, že na sobě šetřím, ale pokud byste sem dali nějaké tipy na olivový olej, o kterém si myslíte, že je kvalitní, byl bych vám vděčen. \":)\" Už jsem jich několik vyzkoušel ale prostě mi nevoní natož chutná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned říj 09, 2011 7:04 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Marťan píše:
Já bych neřek, že na sobě šetřím, ale pokud byste sem dali nějaké tipy na olivový olej, o kterém si myslíte, že je kvalitní, byl bych vám vděčen. \":)\" Už jsem jich několik vyzkoušel ale prostě mi nevoní natož chutná.

Mně bylo dobře po Extra virgin Franz Josef exclusive. Možná nejde ani tak o cenu, jako spíš vyzkoušet, co komu sedne a udělá dobře do žaludku. Možná že třeba i každá várka je jiná podle kvality nebo zralosti oliv.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned říj 09, 2011 7:14 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
Kdo má játra vytrénované spišskou borovičkou a domácí ruskou samohonkou, ten vypije olivový olej i z třetího lisu, a s požitkem \":)\"
Ale teď vážně : některé u nás prodávané "extra panenské" olivové oleje jsou sajrajt dobrý tak na mazání zemědělských strojů, ani se nedivím, že se někomu zvedá kufr.
Já jsem testoval co přišlo pod ruku, většinou nic moc, ale do žlučníku to doteklo ... nicméně narazil jsem na značku, která se dá, a tu teď používám stabilně - španělský olej "Franz Josef" (stejně jako předchozí příspěvek, takže to asi nebude náhoda \":)\"), mívají ho v Bille a v Albertu (a možná že i jinde) a stojí od padesáti do sedmdesáti za půl litru, takže flaška vyjde na čtyři procedury. Mohu doporučit jako "ucházející", s grepem (používám červený) to docela chutná i při pomalém pití.
Ještě poznámka k oleji obecně : letos jsem byl v Řecku a vzbudil jsem u domorodců všeobecné veselí, když jsem je požádal o tip na dobrou značku oleje z obchodu s tamějšími "značkovými" produkty. Podle nich všechno co jde do obchodní sítě je ve větší či menší míře pančováno rafinovaným olejem a nikdo z Řeků by se toho ani náhodou nenapil, dokonce ani na tepelnou úpravu to nedoporučují. Když viděli, že termín "cold press" mi není úplně neznámý, po nějakém přemlouvání mi přenechali něco ze svých domácích zásob. Byl to tedy šok - něco tak delikátního jsem nečekal, do prvního ochutnání jsem vlastně nevěděl, co to je opravdový zastudena lisovaný olej z prvního lisu. Kromě naprosto špičkové chuti (má takovou máslovo smetanovo oříškovou příchuť s lehce pikantním ocasem - to díky troše pecek, které tam nechávají) je rozdíl i v barvě - v žádném případě tam není ani náznak zelené (protože se lisuje zásadně ze ZRALÝCH oliv až kolem vánoc a ty jsou tmavohnědé až do černa).
Je to prostě delikatesa 1A a obávám se dne,kdy mi moje zásoby dojdou. Na jaterní očistu ho samozřejmě nepoužívám, to by byla věčná škoda. Dávám ho do salátů, poř. piju ze štamprle (jedna "velká" oleje je mnohem lepší než Metaxa).
Asi už vím kam pojedu příští léto \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned říj 09, 2011 9:46 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát dub 01, 2011 7:27 pm
Příspěvky: 50
Díky za tip. Koukám, že ho chválí i jiných fórech. A to jsem kupoval podstatně dražší. \":(\" Zakoupím a vyzkouším.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon říj 10, 2011 8:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
catcher píše:
Kdo má játra vytrénované spišskou borovičkou a domácí ruskou samohonkou, ten vypije olivový olej i z třetího lisu, a s požitkem \":)\"
Ale teď vážně : některé u nás prodávané "extra panenské" olivové oleje jsou sajrajt dobrý tak na mazání zemědělských strojů, ani se nedivím, že se někomu zvedá kufr.
Já jsem testoval co přišlo pod ruku, většinou nic moc, ale do žlučníku to doteklo ... nicméně narazil jsem na značku, která se dá, a tu teď používám stabilně - španělský olej "Franz Josef" (stejně jako předchozí příspěvek, takže to asi nebude náhoda \":)\"), mívají ho v Bille a v Albertu (a možná že i jinde) a stojí od padesáti do sedmdesáti za půl litru, takže flaška vyjde na čtyři procedury. Mohu doporučit jako "ucházející", s grepem (používám červený) to docela chutná i při pomalém pití.
Ještě poznámka k oleji obecně : letos jsem byl v Řecku a vzbudil jsem u domorodců všeobecné veselí, když jsem je požádal o tip na dobrou značku oleje z obchodu s tamějšími "značkovými" produkty. Podle nich všechno co jde do obchodní sítě je ve větší či menší míře pančováno rafinovaným olejem a nikdo z Řeků by se toho ani náhodou nenapil, dokonce ani na tepelnou úpravu to nedoporučují. Když viděli, že termín "cold press" mi není úplně neznámý, po nějakém přemlouvání mi přenechali něco ze svých domácích zásob. Byl to tedy šok - něco tak delikátního jsem nečekal, do prvního ochutnání jsem vlastně nevěděl, co to je opravdový zastudena lisovaný olej z prvního lisu. Kromě naprosto špičkové chuti (má takovou máslovo smetanovo oříškovou příchuť s lehce pikantním ocasem - to díky troše pecek, které tam nechávají) je rozdíl i v barvě - v žádném případě tam není ani náznak zelené (protože se lisuje zásadně ze ZRALÝCH oliv až kolem vánoc a ty jsou tmavohnědé až do černa).
Je to prostě delikatesa 1A a obávám se dne,kdy mi moje zásoby dojdou. Na jaterní očistu ho samozřejmě nepoužívám, to by byla věčná škoda. Dávám ho do salátů, poř. piju ze štamprle (jedna "velká" oleje je mnohem lepší než Metaxa).
Asi už vím kam pojedu příští léto \":)\"

Tak to máte pravdu, opravdu kvalitní olivový olej je lahůdka, nicméně to se zde opravdu koupit nedá, za tím je vždy potřeba jet stovky kilometrů, nebo si to dohodnout třeba se známým kamióňákem, který tam jezdí běžně a pár lahví vždy může do auta dát.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz